هزینه ،تعرفه و قیمت طراحی لوگو 1403 - نرخ لوگو طرح کهن

68
تاریخ به روز رسانی: 1403/02/25-18:42:22
هزینه ،تعرفه و قیمت طراحی لوگو 1403 - نرخ لوگو طرح کهن

قیمت طراحی لوگو1403

قبل از اینکه بخواهید طراحی یک لوگو را سفارش دهید مهم‌ترین نکته‌ای که باید بدانید قیمت طراحی لوگو مورد نظر شما است. همراه با بیان تعرفه طراحی لوگو، توضیحاتی در مورد لوگو و کارایی آن خواهیم داد.

چرا طراحی لوگو

طراحی لوگو برای همه‌ی مشاغل و همه برندها از کوچک‌ترین بیزینس تا بزرگ‌ترین آن استفاده می‌شود. همین الان روی اسپیکر یا یخچال یا فرش تان را نگاه کنید، لوگوی یک شرکت یا برند را خواهید دید. لوگو پایه و اساس شروع یک کار جدید است.

لوگو در واقع نشان دهنده بیزینس و کار شما است و شما هر کاری که بخواهید شروع کنید، اولین موردی که باید توجه داشته‌ باشید داشتن یک لوگو مناسب با کارتان است. لوگو تشکیل دهنده ذهنیت مخاطب بر روی محصولات و بیزینس شما بوده و باعث ارتقا کسب و کار و برند شما می‌شود. آرم شرکت یا سازمان شما باید طوری طراحی شود که مخاطب به سرعت متوجه حوزه فعالیت شما بشود. در ادامه به معرفی انواع لوگو و قیمت طراحی لوگو می‌پردازیم. اما این را باید در نظر بگیرید قیمت هایی که خواهیم گفت حدودی می‌باشد.

قیمت طراحی لوگو بستگی به انتظار سود طراحان از طراحی لوگو مورد نظر شما است و این که طراح چقدر زمان صرف کرده و از چه روشی برای طراحی لوگو استفاده کرده (روش دستی یا با استفاده از نرم افزارهای طراحی لوگو) قیمت آن متفاوت می‌شود. مشخص است که طراحی لوگو توسط نرم افزار به نسبت دستی قیمتش کمتر خواهد بود. هر چه میزان درخواست شما برای ویرایش لوگو طراحی شده بیشتر باشد هزینه لوگو بالاتر می‌رود. برای طراحی لوگو هر چه تعداد لوگوهای طراحی شده برای رسیدن به لوگو مورد نظرتان توسط طراح بیشتر باشد هزینه بالاتر می‌رود.

نوع لوگو زمان اجرا قیمت طراحی لوگو
لوگو نوشتاری زمان اجرا :7 تا 12 روز کاری 12,000,000 ریال
لوگو تصویری زمان اجرا :7 تا 12 روز کاری 25,000,000 ریال
طراحی لوگو ترکیبی (تلفیقی) زمان اجرا :7 تا 12 روز کاری 35,000,000 ریال
ریدیزاین لوگو زمان اجرا :7 تا 12 روز کاری 3,500,000 ریال

قیمت طراحی انواع لوگو

همان طور که می‌دانید لوگو یا ارم دارای انواع و اقسام گوناگون است که در قیمت طراحی لوگو نقش خواهد داشت. در ادامه به بررسی بیشتر آن خواهیم پرداخت: میتوانید نمونه طراحی لوگو که توسط تیم حرفه ای طرح کهن طراحی شده را در صحفه نمونه کار مشاهده کنید.

·لوگو تصویری (لوگو نمادین)

این لوگو ترکیبی از متن و تصویر و نماد است. همان طور که از اسمش مشخص است، شامل یک تصویر (نماد یا نشانه گرافیکی) است که نشان دهنده بیزینس شما بوده و طبق سلیقه مخاطب طراحی می‌شود. قیمت طراحی لوگو تصویری بستگی به تعداد اتود دارد از ۲ اتود شروع می‌شود تا  ۸ اتود که هر چ تعداد اتودها بیشتر باشد قیمت بالاتر می‌رود.

لوگو تصویری باید ساده طراحی شود تا به سرعت در ذهن مخاطب ثبت شود و البته حواستان باید به طراحی متفاوت بین فعالیت‌ها مشابه باشد. از بهترین نمونه‌های این لوگوها می‌توانیم به لوگو پپسی و اپل اشاره کنیم. لوگو تصویری دارای چند نمونه است که شامل:

۱- لوگو تصاویر واقعی: بستگی به نوع فعالیت شما تصویر واقعی انتخاب می‌شود، مثل گل‌ها و گیاهان و غیره.

۲- لوگو سمبلیک: لوگویی است که از نمادها برای طراحی این لوگو استفاده می‌شود مثلا قاشق و چنگال نماد رستوران و غذاخوری‌ها است.

۳-لوگو انتزاعی: برای طراحی این لوگو از نمادهای غیر مستقیم استفاده می‌شود و حس کنجکاوی را در مخاطب ایجاد می‌کند مثل شرکت هواپیمایی هما.

۴-لوگو مسکات: لوگویی برگرفته از شخصیت‌های واقعی یا خیالی به صورت گرافیکی است مثل شخصیت بابا برقی.

از مزایای طراحی لوگو به صورت تصویری این است که به صورت واضح و به روشنی مخاطب متوجه نوع فعالیت شما شده و موجب جذب افراد به بیزینس و فعالیت شما می‌شود.

سفارش طراحی تصویری

·لوگو نوشتاری

لوگوهای نوشتاری به صورت متن‌های کوتاه است که قیمت طراحی این لوگو نیز به عوامل متعددی بستگی دارد. لوگو نوشتاری انواع مختلفی دارد مانند:

 • لوگو تایپ: قیمت طراحی لوگو این لوگو بستگی به میزان سختی حالت نوشتاری آن دارد. این نوع لوگو در واقع شامل نام کامل برندها بوده و از پرطرفدارترین لوگوهای نوشتاری است. مثل لوگوی گوگل.
 • لوگو مونوگرام: طراحی این لوگو توسط حروف اختصاصی اسم برند مورد نظرتان صورت می‌گیرد. ‌مثل بزرگ‌ترین شرکت تولید لپ تاپ و چاپگر (hp). اچ پی لوگو مونوگرامی این شرکت است و هزینه طراحی لوگو مونوگرامی نیز به مانند دیگر لوگوها متغیر است.
 • لوگو نوشتاری حرف و نماد: لوگو حرف و نماد مانند لوگو مونوگرام است با این تفاوت که لوگو نماد از یک یا دو کلمه استفاده می‌شود ولی در لوگو مونوگرام از چندین کلمه ممکن است استفاده شود، قیمت طراحی لوگو نوشتاری نیز متغیر است.

قیمت طراحی لوگو نوشتاری

·لوگوی ترکیبی

این نوع لوگو ترکیبی از لوگو تایپ و لوگو تصویری است که با وجود نوشته‌ها که همان نام برند است منظور تصویر و بیزینس مورد نظر برای مخاطب بهتر تشخیص داده می‌شود، مثل لوگو آدیداس. هزینه طراحی این لوگو نیز به عوامل متعددی بستگی دارد.

قیمت طراحی لوگو ترکیبی

·لوگو سه بعدی

لوگو به صورت واقعی از سه بعد دیده می‌شود. هزینه طراحی این لوگو بسیار بیشتر از لوگوهای دیگر است.

قوانین طراحی لوگو

طراحی لوگو یک سری (بایدها) دارد که در ادامه خواهیم گفت:

 • قانون طراحی رنگ: طراحان باید به این توجه داشته باشند که با رنگ سیاه و سفید هم بتوانند لوگو کارآمدی تهیه کنند و همچنین بهتر است از رنگ‌های زیادی استفاده نکنند.
 • مرتبط بودن لوگو: لوگو طراحی شده باید به نوع فعالیت شما ربط داشته باشد و بیزینس شما را نشان دهد.
 • قانون ثبت لوگو: لوگو طراحی شده نباید ترکیبی از چند لوگو دیگر طراحی شود.
 • مقیاس پذیر بودن لوگو: لوگو باید طوری طراحی شود که در ابعاد کوچک مجبور به حذف جزئیات لوگو نباشید و طوری طراحی کرد که جزئیات مانع کوچک کردن لوگو نشود.
 • ساده بودن لوگو: هر چه لوگو طراحی شده ساده‌تر باشد در ذهن ثبت می‌شود و فهمیدن نوع فعالیت و مقصود آسان تر است.
 • تقارن در لوگو: اگر به لوگوهای معروف نگاه کنید متوجه تقارن در طراحی‌شان می‌شوید. وجود تقارن در لوگو باعث جذب مخاطب می‌شود.
 • پیروی نکردن از مد روز: انتخاب و طراحی لوگو برای برند و شرکت مورد نظرتان در واقع یک انتخابی است که تا وقتی برند یا شرکت شما سرپا است و مشغول به کار در حوزه خودتان هستید همراهتان است. پس اگر شما بخواهید از مد برای طراحی لوگو مورد نظرتان پیروی کنید اشتباه بزرگی انجام داده‎اید. چون این لوگو در چند سال آینده از مد خواهد افتاد و دیگر به چشم مخاطب نمی‌آید چون زمان طراحی لوگو از مد پیروی کردید و الان دیگر از مد افتاده است.

قیمت ریدیزاین طراحی لوگو

نتیجه گیری

لوگو تایپ ارزان‌ترین روش طراحی لوگو بوده و بعد از طراحی سه بعدی گران ترین روش طراحی لوگو ترکیبی می‌باشد. برای انتخاب لوگو حتما به گزینه‌هایی که قیمت طراحی لوگو را بالا می‌برد توجه کنید و سعی کنید لوگویی را انتخاب کنید تا مفهوم را آسان‌تر به مخاطب برساند.

تیم تحریریه طرح کهن

این مقاله به کوشش اعضای تیم طرح کهن تولید شده است. طرح کهن، یکی از مجموعه های جوان و خلاق در زمینه طراحی گرافیک است که با تیم حرفهای خود توانسته در کنار بسیاری از برندهای مطرح کشور قد علم کند. این مجموعه با سابقه درخشانی که در زمینه طراحی گرافیک، طراحی کارت ویزیت، طراحی ست اداری، کاتالوگ و بروشور دارد، بهصورت طراحی آنلاین و غیرحضوری در خدمت مشتریان است.

طراحی کارت ویزیت حرفه ای با 21 ترفند کاربردی- طرح کهن

طراحی کارت ویزیت حرفه ای با 21 ترفند کاربردی- طرح کهن

 • مقالات مرتبط با طراحی گرافیک
60

1403/02/25-18:15:38

داشتن کارت ویزیت برای کسب‌و‌کارتان موجب حرفه ای نشان دادن شما می‌شود و حتی کارت ویزیت حرفه ای، اعتماد مشتری را به شما افزایش می‌دهد. اما شما باید بدانید یک کارت ویزیت حرفه ای چگونه طراحی می‌شود و چه ویژگی‌هایی باید داشته‌باشد. در مطلب طراحی کارت ویزیت حرفه ای با 21 ترفند کاربردی با ما همراه باشید تا یک کارت ویزیت حرفه ای در اختیار داشته باشید.

ادامه ی مطلب
طراحی لوگو حرفه ای؛ 21 ترفند کاربردی خلق یک لوگوی جذاب- طرح کهن

طراحی لوگو حرفه ای؛ 21 ترفند کاربردی خلق یک لوگوی جذاب- طرح کهن

 • مقالات مرتبط با طراحی گرافیک
30

1403/02/25-12:39:49

طراحی لوگو از ترکیب تصاویر و متن‌ها تشکیل شده و این ترکیب برای شناخت لوگوهای مختلف از یکدیگر ایجاد می‌شود. طراحی لوگو حرفه ای برای هر شرکت و کسب‌و‌کار ضروری بوده و این امر در صورتی امکان پذیر است که نکات طراحی را رعایت کنید

ادامه ی مطلب

ارسال نظر