استفاده از تصاویر و گرافیک در بروشورهای تبلیغاتی

453
تاریخ به روز رسانی: 1402/06/08-20:14:30
استفاده از تصاویر و گرافیک در بروشورهای تبلیغاتی

استفاده از تصاویر و گرافیک در بروشورهای تبلیغاتی

استفاده از تصاویر و گرافیک در بروشورهای تبلیغاتی یکی از راه‌های اصلی تبلیغ و ارتقا کسب‌وکارها است، در این روش برندها به وسیله‌ طراحی گرافیکی و متن‌های کوتاه و جذاب، اطلاعات مهم و کلیدی درباره‌ محصولات یا خدمات خود را به مخاطبان منتقل می‌کنند. در نتیجه استفاده از تصاویر و گرافیک در بروشورهای تبلیغاتی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. تبلیغات در حقیقت یکی از مهم‌ترین تاکتیک‌های بازار‌یابی است اگر کلیت طراحی بروشور توسط طراح خبره انجام گیرد بسادگی برندتان در سطح وسیعی معرفی می‌شود. در واقع بروشورها یک ابزار تبلیغاتی ملموس و معتبر هستند که به نسبت کم هزینه‌ترین روش تبلیغ است.میتوانید نمونه طراحی برشور توسط تیم حرفه ای ر طرح کهن را در صحفه نمونه کار مشاهده کنید

تاثیر استفاده از تصاویر و گرافیک در بروشورها

از آنجایی که مردم معمولا با محتوای بصری بیش‌تر درگیر می‌شوند، تصاویر تاثیر موثرتری در ارتباط برقرار کردن با محصول تبلیغاتی و ارتقا آن از لحاظ جذب مخاطب و خاص شدن دارد. پس باید یک بروشور تبلیغاتی به صورتی طراحی شود که در جذب مخاطب بسیار تاثیرگذار باشد. تصاویر در برشور‌ها نقش اول را بازی می‌کنند، هر چه بروشور شما تصاویر و گرافیک بهتر و مفیدتری داشته باشد، مدت ماندگاری آن در بازاریابی و فروش بیشتر می‌شود و احتمال انتقال آن به سایر مشتریان افزایش می‌یابد.

 طراحی برشورآنلاین

اصول استفاده از تصاویر و گرافیک در بروشورهای تبلیغاتی

انتخاب مناسب‌ترین تصاویر برای طراحی بروشور کار آسانی نیست و نیاز به دقت و توجه دارد در این بخش چند اصول مهم استفاده از تصاویر و گرافیک دراصول طراحی بروشورهای تبلیغاتی را بیان می‌کنیم:

 • تصاویر و گرافیک در بروشورها باید گویا باشند تا اطلاعات محصول را به صورت مستقل، منتقل کرد و برای مخاطبانتان حس اطمینان ایجاد کنند.
 • بعد از انتخاب تصویر مناسب، چیدمان و قرارگیری سایر المان‌ها در زیبایی بصری تاثیر بسزایی دارد و نشانگر اصولی بودن بروشور برندتان نزد دیگران است و البته تفاوت شما را با سایر رقیبانتان نشان می‌دهد.
 • در یک بروشور عکس‌ها باید با رزولوشن ۳۰۰ دی‌پی‌آی چاپ شوند. طراحی بروشور با فتوشاپ امکان این تغییرات را قبل از چاپ فراهم می‌کند.
 • برای استفاده از تصاویر محصولات، مطمئن شوید که آن‎ها با محتوا و هدفی که دارید مرتب هستند. عکسی که قرار می‌دهید باید بیشترین تطابق را با سایر عناصر بروشور داشته باشد.
 • کد‌های رنگی باید با تصاویر همخوانی داشته باشند. عکسی که به لحاظ رنگی با تم کلی کار تضاد دارد نباید انتخاب کنید، یا در صورت امکان روی ترکیب رنگ و... عکس ادیت انجام دهید تا به کلیت کار نزدیک شود.

طراحی برشور تبلغاتی

بایدها و نبایدهای استفاده از عکس در طراحی بروشور

در حقیقت هدف نهایی طراحی بروشور تبلیغاتی این است که منجر به عملی مانند فروش شود، به گونه‌ای که مشتری آن را برداشته و جذب آن شود حال یک باید و نبایدهای برای استفاده از تصاویر و گرافیک در بروشورهای تبلیغاتی در میان است مانند:

 • در انتخاب تصاویر برای بروشور‌ها پیشنهاد نمی‌دهیم از عکس‌های آماده در اینترنت استفاده شود. باید بدانند که نمی‌توان با سرچ عکس در گوگل، تصاویری به خوبی آنچه رقیبانتان با استخدام عکاس حرفه‌ای به دست آورده‌اند به دست آورد.
 • برای اینکه توجه مخاطب بیشتر به سوژه اصلی که همان تصاویر گرافیک در بروشور‌ها هستند جلب شود؛ بهتر است از پس زمینه‌های روشن و تک رنگ استفاده کنید و چیدمان ساده‌ای را در نظر بگیرید.
 • عکس در برشور یعنی هویت اصلی آن، باید مراقب باشید کنار عکس منتخب، سوژه دیگری که قدرت بصری بیشتری داشته باشد، قرار نگیرد. همه عناصر موجود در عکس باید در راستای توجه بیشتر به محصول باشد.
 • شاید از یک عکس در نگاه اول خوشتان بیاید و مصمم شوید که همین عکس مناسب است دست نگه‌ دارید! عکس را بارها و بارها باید به دقت و با جزئیات بررسی کنید. بخشی از عکس که اصلا برای شما مهم نیست، ممکن است برای مشتری مهم باشد در انتخاب عکس سلیقه مشتری را در نظر بگیرید.
 • یکی دیگر از بایدهای عکس و استفاده از تصاویر و گرافیک در بروشورهای تبلیغاتی این است که حتما روی تنظیمات رنگ عکس وقت بگذارید تا بعد از چاپ تخریب نشود. معمولا همه چیز در عکس، بعد از چاپ کمی تیره‌تر می‌شود، بنابراین قسمت‌های تیره‌تر عکس را کمی روشن کنید تا عکس پس از چاپ کیفیت خود را از دست ندهد. بیننده‌ها ناخودآگاه بی‌کیفیتی عکس را به بی‌کیفیتی محصول ربط می‌دهند. البته همیشه لازم نیست تمامی تصاویر را ادیت کنید، اما شرایطی وجود دارد که مراحل اصلاح می‌توانند تصویر خوب را به عکس‌هایی عالی تبدیل کنند. یک طراح گرافیک حرفه ای می‌تواند در این روند به شما کمک کند.
 • هماهنگی میان عکس و رنگ باید برقرار باشد.
 • هر چقدر عکس و تصاویر خاص‌تر را انتخاب کنید به همان میزان جذب بالاتری در مخاطب دارید، به ارتباط محتوایی عکس‌ها با هم از لحاظ ساختار ترکیب‌بندی تصویر و چیدمان صفحه بروشور باید دقت کنید.

طراحی برشور خلاقانه

اهمیت استفاده از تصاویر و گرافیک در بروشور

استفاده از تصاویر و گرافیک متقاعد کننده، در بروشور باعث می‌شود از لحاظ بصری جذابیت در تبلیغات ایجاد کنند. برای تاثیرگذاری بیشتر بروشور باید از عکس‌های با‌کیفیت و واقعی استفاده کنید. عکس‎های حرفه‌ای کمک می‌کنند تا مخاطب اعتماد بیشتری به برند و کسب و کارتان کند. اهمیت استفاده از تصاویر به جذابیت بروشور ارائه شده کمک شایانی می‌کند. به همین دلیل جذابیتی که یک عکس به بروشور شما می‌بخشد بی‌نظری است.  پس باید تصاویر خاص، باکیفیت و مرتبط با برندتان انتخاب و  استفاده شود. طراحی چشم نواز، چیدمان‌های هوشمند، تصاویر جذاب و سازماندهی شده سنگ بنای طراحی خوب بروشور هستند.

طراحی برشور حرفه ای

طراحی بروشور تبلیغاتی در طرح کهن

استفاده از تصاویر و گرافیک در بروشورهای تبلیغاتی، یک امر مهم  و بسیار حیاتی از نظر جذب مخاطب است. زیرا تصاویر در نگاه اول ارزیابی می‌شوند، بنابراین انتخاب تصویر بخش مهمی را در بر دارد. در مجموعه طرح کهن گروهی از طراحان گرافیک بر روی یک ایده تبادل نظر می‌کنند تا به یک محتوای مناسب و موثر برای بازاریابی دست پیدا کنند. خیلی از کسب و کارها با وجود توانایی‌های بالقوه‌ای که در خود دارند به خاطر عدم توجه به اهمیت بازاریابی ارتقا نمی‌یابند، ما در کنار شماییم تا به شما در این زمینه کمک کنیم.

 

تیم تحریریه طرح کهن

این مقاله به کوشش اعضای تیم طرح کهن تولید شده است. طرح کهن، یکی از مجموعه های جوان و خلاق در زمینه طراحی گرافیک است که با تیم حرفهای خود توانسته در کنار بسیاری از برندهای مطرح کشور قد علم کند. این مجموعه با سابقه درخشانی که در زمینه طراحی گرافیک، طراحی کارت ویزیت، طراحی ست اداری، کاتالوگ و بروشور دارد، بهصورت طراحی آنلاین و غیرحضوری در خدمت مشتریان است.

طراحی سرنسخه پزشک جذاب با 10 نکته کاربردی- طرح کهن

طراحی سرنسخه پزشک جذاب با 10 نکته کاربردی- طرح کهن

 • مقالات مرتبط با طراحی گرافیک
23

1403/03/30-16:28:24

سرنسخه پزشک، سندی رسمی و حاوی اطلاعات مهم پزشکی است که باید به وضوح و خوانایی کامل نوشته شود. اما فراتر از کارکرد صرفاً پزشکی، سرنسخه می‌تواند ابزاری برای ارتقای برندینگ و ایجاد حس اعتماد نزد بیمار نیز باشد.

 

ادامه ی مطلب
20 نکته کاربردی برای طراحی فولدر تبلغاتی -طرح کهن

20 نکته کاربردی برای طراحی فولدر تبلغاتی -طرح کهن

 • مقالات مرتبط با طراحی گرافیک
16

1403/03/30-13:02:21

فولدرها ابزاری ساده اما کارآمد برای سازماندهی و ارائه اسناد، بروشورها و غیره هستند. یک فولدر با طراحی خوب نه تنها می‌تواند محتوای شما را مرتب نگه دارد، بلکه می‌تواند به عنوان یک ابزار بازاریابی مؤثر نیز عمل کند و نام تجاری شما را ارتقا دهد.

ادامه ی مطلب

ارسال نظر