نکات مهم  برای طراحی بنر تبلیغاتی خلاقانه - طرح کهن

42
تاریخ به روز رسانی: 1403/05/01-13:56:51
نکات مهم  برای طراحی بنر تبلیغاتی خلاقانه - طرح کهن

چطور یک بنر تبلیغاتی خلاقانه داشته باشیم

در فضای رقابتی امروزی، بازاریابان و صاحبان کسب‌وکار ابزارهای زیادی برای تبلیغات دارند این ابزارها دو روش دیجیتالی و چاپی را شامل می‌شوند. اگر بیش از حد فقط بر فضای دیجیتال تمرکز کنید ممکن است در بازار رقابتی شکست بخورید. اگر بودجه را فقط برای تبلیغات چاپی تخصیص دهید فرصت تبلیغات به‌روز را از دست می‌دهید کمی از هر دو چیزی لازم است. وقتی در مورد چطور یک بنر تبلیغاتی خلاقانه داشته باشیم در عصر دیجیتال صحبت می‌کنیم. باید طراح شما خیلی زبر دست و خلاق باشد تا بتواند این ابزار تبلیغاتی را به رخ بکشد.

بنر تبلیغاتی

در ابتدای مطلب چطور یک بنر تبلیغاتی خلاقانه داشته باشیم به تعریف بنر تبلیغاتی خواهیم پرداخت. بنرها یکی از بهترین روش‌های تبلیغاتی هستند که می‌توانند کمک کنند تا برند خود را به مخاطبان معرفی کرده و بازار هدف خود را به خوبی هدایت کنید. بنرها به دلیل ابعاد بزرگ، رنگ‌های زنده و تصاویر جذاب، توانایی جذب توجه مخاطبان را دارند. همچنین می‌توانند در موقعیت‌های مختلفی مانند تبلیغات در فضای باز، نمایشگاه‌ها، رویدادها، فروشگاه‌ها و سایر مکان‌های عمومی استفاده شوند. بنرها می‌توانند به صورت سفارشی طراحی شوند و با نیازهای خاص شما از جمله اندازه، شکل، مواد، تصویر، متن و رنگ‌ها سازگار شوند.

نکات مهم  برای طراحی بنر تبلیغاتی خلاقانه

نکات مهم  برای طراحی بنر تبلیغاتی خلاقانه

بیایید امروز در مورد چطور یک بنر تبلیغاتی خلاقانه داشته باشیم بیشتر صحبت کنیم. در مورد اینکه چگونه طراحی بنر تبلیغاتی خلاقانه را انجام دهیم تا موفقیت آمیز باشند. بنر‌ با طراحی خلاقانه به مردم اجازه می‌دهد فوراً بفهمند که کسب‌وکار چه می‌کند و چه هدفی دارد ،‌در ادامه بیشتر در این مورد صحبت خواهیم کرد:

1. در هنگام ساختن بنر خلاق، ابتدا فکر کنید

باید به کلیت کار فکر کنید اینکه بنر قرار است چه چیزی را نشان دهد؟ طراحی آن چگونه می‌تواند هدف را سریع‌تر به مخاطب برساند‌؟ چه رنگی و چه فونتی با یکدیگر هارمونی بیشتری را خلق می‌کنند؟ سوال‌های کلی در مورد بنر را باید از خود بپرسید و جواب‌ها را سازماندهی شده بنویسید. سپس هر کدام را جزبه‌جز آنالیز کنید تا به یک بنر تبلیغاتی خلاقانه و هدفمند برسید.

بیشتر بخوانید: هزینه طراحی بنر در سایت طرح کهن

2.از تصاویر مناسب استفاده کنید

هنگام انتخاب تصاویر، به دنبال تصاویر مرتبط باشید. انتخاب تصاویر به صورت تصادفی و کپی همیشه پاسخگو نیست. باید دلیل محکمی برای اینکه عکس بخشی از طراحی شما باشد وجود داشته باشد.

در هنگام ساختن بنر خلاق، ابتدا فکر کنید

3.محتوا مناسب

محتوا مناسب در کنار تصاویر هدفمند کامل کننده یک بنر خلاقانه است. در بنر چاپی زیر عکس پیامی که قصد دارید از طریق بنر به مخاطب برسانید باید درج شود. وقتی مشتریان در یک مرکز خرید بنر شما را با تصاویری از بهار می‌بینند، می‌دانند که شما در مورد فروش بهار آینده صحبت می‌کنید. این باعث می شود آن‌ها متوقف شوند و محتوا را مورد بررسی قرار دهند.

4.از نمادها و سایر نشانه‌های بصری استفاده کنید

علاوه بر عکس‌ها، می‌توانید از نمادها و تصاویر نیز برای انتقال ایده استفاده کنید. این کار زمانی مفید است که شما مجبور به طراحی بنرهای جمع و جور هستید. یا زمانی که فکر می‌کنید عکس  با پس زمینه ترکیب می‌شود و تاثیر زیادی ایجاد نمی‌کند. در چنین مواردی، می‌توانید از نمادهای مرتبط برای انتقال ایده استفاده کنید.

در انتخاب رنگ‌ها دقت کنید

5.در انتخاب رنگ‌ها دقت کنید

رنگ‌ها برجسته‌ترین جزئیات در مورد بنرهای چاپی هستند که می‌توانند طرح را موفق و یا خراب کنند. با استفاده از بنرهای چاپی، بنر شما ممکن است در وسط یک مرکز خرید نصب شود یا از سقف آویزان شود یا حتی روی دیوار آویزان شود یا به عبارتی طراحی بنر شهری باشد. برای اینکه بدانید چه نوع رنگ‌هایی در طراحی شما تاثیرگذارند باید بدانید که بنر شما به کجا می‌رود. رنگ محیط اطراف چه خواهد بود؟ آیا بنرها یا پوسترهای دیگری وجود خواهند داشت که با طراحی شما تضاد داشته باشند؟ این چند سوال است که باید در نظر گرفته شود.

هنگامی که پاسخ های خود را دریافت کردید، به یاد داشته باشید که یک پالت رنگی را انتخاب کنید که در آن رنگ‌ها با یکدیگر متضاد باشند به طوری که متن واضح باشد. همچنین با محیط اطراف تضاد داشته باشد رنگ‌های روشن و پر رنگ بیشتر برای محیط‌های بیرونی مناسب است.

طراحی بنر خلاقانه

6.فونت‌هایی که حتی از راه دور واضح هستند

رنگ‌ها حال و هوای مناسبی را ایجاد می‌کنند اما در مورد فونت‌ها چطور؟ آیا مشتریان شما می‌توانند متن بنر شما را از راه دور بخوانند؟ برای این کار باید با فونت‌هایی کار کنید که به دلیل خوانایی معروف هستند که در این مورد گزینه های زیادی  وجود دارد. به یاد داشته باشید مشتریان ممکن است تمایلی به نزدیک شدن به بنر شما برای خواندن متن نداشته باشند.

طراحی بنر شهری در طرح کهن

 گاهی اوقات، نگاهی گذرا از راه دور به بنر شما می‌اندازند و این تنها فرصت شما برای برقراری ارتباط با آن‌ها است. بنابراین از فونت‌های تزئینی یا حتی فونت‌هایی با وزن خط بسیار نازک دوری کنید. مورد دیگری که باید از آن اجتناب کنید رنگ‌های سبک فونت یا رنگ‌های فونتی است که با پس زمینه تضاد ندارند.

همه این موارد می‌تواند خواندن بنر شما را دشوار کند. در این بخش از مقاله چطور یک بنر تبلیغاتی خلاقانه داشته باشیم متوجه شدید بهتر است از فونت‌ها و رنگ‌های روشن و خوانا در طراحی خود استفاده کنید، اما تا حد امکان از گزینه‌های کمتری استفاده کنید زیرا شلوغی بی‌مورد طراحی شما را گیج کننده یا به هم ریخته می‌کند.

7.مشخصات

در بنر مشتریان به دنبال 2 چیز می‌گردند، اینکه تبلیغ درباره چیست و در مرحله بعد چه کاری باید انجام دهند. بنابراین در بنر باید مشخصاتی اضافه کنید تا بگویید که کسب‌وکار شما چیست و چه می‌کند. متن خود را طوری قالب بندی کنید که به راحتی جریان یابد و مشتریان بتوانند آن را سریع و راحت بخوانند.

نکات طراحی حرفه ای بنر

8.به کانال های دیجیتال خود پیوند دهید

یکی از مهم‌ترین جنبه‌هایی که هنگام طراحی بنرهای چاپی در عصر دیجیتال باید به آن توجه کرد، ارتباط بین تبلیغات چاپی و دیجیتال شما است. نام تجاری خوب ایجاد طرح‌های منسجم میان این دو تکنولوژی متفاوت و مهم باعث می‌شود مشتری بیشتری جذب کنید. در گذشته اطلاعات تماس روی بنر چاپی شامل آدرس یا شماره تلفن بود. اما اکنون این می‌تواند یک آدرس وب سایت یا رسانه‌های اجتماعی باشد.میتوانید سفارش طراحی بنر سایت خود را به تیم حرفه ای طرح کهن بسپاریئ.

انواع بنرهای چاپی

دسته‌بندی در بنرهای چاپی عمدتاً بر اساس متریال بنر و نوع نصب آن صورت می‌گیرد. که بر اساس مواد بنرهای را می‌توان به بنرهای پارچه، وینیل و مش تقسیم کرد که در ادامه به شرح هر یک خواهیم پرداخت:

·بنر پارچه‌ای

برای نمایشگرهای داخلی عالی هستند بنرهای پارچه بر روی پلی استر چاپ می‌شوند و از این رو بسیار سبک، ضد چروک و با دوام هستند. در حالی که پارچه به خودی خود نرم است، این بنرها با چاپی واضح، جلوه‌ای بالا و کیفیت عالی رقم می‌زند که حتی از دور هم دید مناسبی دارند. بنر‌های پارچه‌ای همچنین به فضای داخلی شما اعم از نمایشگاه، فروشگاه خرده فروشی یا دفتر کار جذابیت بالایی می‌دهد.

· بنر وینیل

 به دلیل دوام خوب شناخته می‌شوند  از این رو برای نمایش در فضای باز مناسب هستند. بنرهای مش و وینیل هر دو به وسیله‌ی دستگاه چاپ بنر چاپ می‌شوند. متریال بنر وینیل یک متریال قوی و بادوام با انتخاب روکش براق یا مات است که رنگ‌ها را برجسته می‌کند. بنر‌های وینیل محبوب‌ترین بنر‌هایی هستند که می‌توانید سفارش دهید. بنرهای ساخته شده از وینیل علاوه بر دوام بالا، ضد آب بودن و کیفیت مناسب، دارای سطحی خوش ساخت هستند که خواندن آگهی و مطالب را از راه دور راحت می‌کند.

· بنرهای مش

بنر مشبک (بنر مشبک دارای سوراخ‌های توری مانند است هوا به خوبی از میان آن عبور می‌کند و مانع پاره شدن می‌شود) برای محیط‌های بیرونی نیز مناسب هستند. اما بنر مشبک کاملاً مات نیست بنابراین، رنگ‌ها و فونت ها باید با احتیاط بیشتری انتخاب شوند. در بدترین شرایط آب‌وهوا اگر احتیاج به بنر داشتید مدل مش را باید انتخاب کنید.

طراحی بنر شهری در طرح کهن

· بر اساس نوع نصب

 بنرهای چاپی به عنوان بنرهای میله‌ای، بنرهای معلق، بنرهای جمع شونده و بنر برای غرفه‌ها طبقه‌بندی می‌شوند. بسته به متریال انتخابی و نصب، شکل و ابعاد طرح تغییر می‌کند. از آنجایی که شرایط نوری متفاوتی در مناطق مختلف وجود دارد، رنگ‌هایی که انتخاب می‌کنید ممکن است در چاپ بسیار متفاوت به نظر برسند. کار با طراحان حرفه‌ای تضمین می‌کند که طراحی شما دقیقاً به همان شکلی است که دست دارید و بعد از آن به مرحله چاپ می‌رسد.

طراحی بنر شهری در طرح کهن

بهترین نکات در مورد اینکه چطور یک بنر تبلیغاتی خلاقانه داشته باشیم را با این مقاله در اختیار دارید. اما پیشنهاد می‌دهیم طراحی بنر خلاقانه و حرفه‌ای را به دست متخصص آن بسپارید ما در طرح کهن انواع بنرهای تبلیغاتی، بنر شهری، بنر نمایشگاهی و... را برای شما طراحی خواهیم کرد.

تیم تحریریه طرح کهن

این مقاله به کوشش اعضای تیم طرح کهن تولید شده است. طرح کهن، یکی از مجموعه های جوان و خلاق در زمینه طراحی گرافیک است که با تیم حرفهای خود توانسته در کنار بسیاری از برندهای مطرح کشور قد علم کند. این مجموعه با سابقه درخشانی که در زمینه طراحی گرافیک، طراحی کارت ویزیت، طراحی ست اداری، کاتالوگ و بروشور دارد، بهصورت طراحی آنلاین و غیرحضوری در خدمت مشتریان است.

قیمت ، هزینه طراحی سربرگ 1403- طرح کهن

قیمت ، هزینه طراحی سربرگ 1403- طرح کهن

  • مقالات مرتبط با طراحی گرافیک
26

1403/05/01-13:58:12

اطلاع از هزینه طراحی سربرگ برای هر برند حائز اهمیت است. در کسب و کارها توجه به جزئیات همواره مهم بوده و تاثیر بسیار زیادی در موفقیت آن کمپانی دارد. سربرگ‌ها را می‌توان به عنوان عنصر بسیار حیاتی در شرکت جهت ارتباط تجاری موثرتر درنظر گرفت، علاوبرآن سربرگ‌ها نشان دهنده هویت یک برند هستند.

ادامه ی مطلب
اهمیت طراحی پرچم‌های تبلیغاتی در افزایش فروش و برندینگ

اهمیت طراحی پرچم‌های تبلیغاتی در افزایش فروش و برندینگ

  • مقالات مرتبط با طراحی گرافیک
40

1403/05/01-13:57:37

طراحی پرچم‌های تبلیغاتی اهمیت بسیاری در افزایش فروش و برندینگ دارد. این پرچم‌ها نقش بسیار مهمی در جذب توجه مشتریان، افزایش نام‌آگاهی درباره برند، و ارتقای تصویر برند دارند. برخی از اهمیت‌های طراحی پرچم‌های تبلیغاتی عبارتند از:

ادامه ی مطلب

ارسال نظر