ترفندهای طراحی یک بنر تبلیغاتی - طرح کهن

80
تاریخ به روز رسانی: 1403/04/17-12:33:49
ترفندهای طراحی یک بنر تبلیغاتی - طرح کهن

ترفندهای طراحی یک بنر تبلیغاتی موثر

ابزارهای تبلیغاتی، اگر اصول و قوانین در کنار ترفندهای تکنیکی برای آن‌ها رعایت شود، باعث بهتر دیده شدن کسب‌وکارها می‌شوند. ترفندهای طراحی یک بنر تبلیغاتی موثر جلوه بصری آن را بهبود می‌بخشد  و باعث می‌شود مخاطب بیشتری جذب کنند. هدف از ارائه این مقاله افزایش درک شما از طراحی بنر بوده و به شما کمک می‌کند تا بتوانید جذاب و چشم‌نواز بنر تبلیغاتی بسازید.

نکاتی در مورد ترفندهای طراحی یک بنر تبلیغاتی موثر

بنر ابزاری است که مخاطب شما یک نگاه سریع و گذرا به آن دارد. حال باید طوری طراحی شود که از همان ابتدا توجه را به خود جلب کند و درک تبلیغ برای افراد را آسان کند. با رعایت ترفندهای طراحی یک بنر تبلیغاتی موثر این امر محقق می‌شود این ترفندها شامل موارد ذیل است:

نکاتی در مورد ترفندهای طراحی یک بنر تبلیغاتی موثر

·ایده  

اولین عامل شروع کننده ایده برای طراحی یک بنر تبلیغاتی، موضوع بنر است. چندین ایده در ذهن شما شکل می‌گیرد بهتر است عجول نباشید و به سرعت انتخاب نکنید. قلم و کاغذ بردارید و آن‌ها را یادداشت کنید برای داشتن یک بنر تبلیغاتی موثر اولین ترفند این است که، موارد مشابه ایده وجود نداشته باشد. دوم اینکه سعی کنید ایده‌های مختلف را طوری در کنار هم قرار دهید تا طراحی منحصر به فرد و خلاقانه خلق شود.

·فونت

اینکه چه فونتی انتخاب شود به ابعاد بنر، مکان قرارگیری، رنگ‌های به کار رفته شده، اهمیت دیده شدن متن در بنر بستگی دارد. برخی می‌گویند از فونت‌های ریز استفاده نکنید یا از چندین فونت استفاده نکنید اما در مقاله ترفندهای طراحی یک بنر تبلیغاتی موثر به شما می‌گوییم باید موارد بالا را در نظر بگیرید سپس قدرت این را دارید تا تصمیم بگیرید که چه فونت با چه ابعادی نیاز دارید.

مثلا در بنر تبلیغاتی که رنگ زمینه آن روشن است، باید از فونت‌های ریزتر و چندین فونت استفاده کرد، زیرا ساده بودن بیش از حد بنر کسلی و عدم توجه را به همراه دارد. حال این بخش ماجرا را باید در نظر بگیرید بنر در مکانی قرار گرفته که افراد در حال رانندگی هستند در این صورت  برای انتقال پیام سریع باید فونت بزرگ‌تری انتخاب شود. فونت را زمانی می‌شود صحیح انتخاب کنید که همه‌ی عوامل طراحی را مورد تجزیه و تحلیل قرار دهید.

نکاتی در مورد ترفندهای طراحی یک بنر تبلیغاتی موثر

·محتوا

در کنار طرح‌های که برای بنر در نظر گرفته می‌شود قرار است محتوایی هم نوشته شود. یکی از ترفندهای طراحی بنر موثر این است که عنوان اصلی محتوا را سوالی بنویسید تا مخاطب ذهنش دچار چالش شود. فردی که با سوال روبه‌رو شده مسلما خواستار پاسخ دادان به سوال است حال تنها راه پاسخ او مطالعه و دقت کردن در مورد سایر محتوای بنر تبلیغاتی شما است. باید بدانید متن بیش از حد خواننده را به دلیل بار زیادی از اطلاعات منصرف می‌کند.

·خوانایی

نوشته‌ها باید قابل خواندن باشند به این صورت در نظر بگیرید که اندازه و مقیاس بنر شما، و همچنین فاصله مشاهده آن باید انتخاب اندازه فونت شما را تعیین کند. به عنوان یک قانون اساسی، به ازای هر 100 متر دید، 5 سانتی‌متر ارتفاع حروف را لحاظ کنید. همچنین سرعت عبور ترافیک را در نظر داشته باشید.

بنری که برای بینندگان بزرگ راه طراحی شده است به متن بزرگ‌تری نسبت به عابران پیاده در پارک نیاز دارد. مشاوران چاپخانه می‌توانند شما را در انتخاب اندازه فونت راهنمایی کنند که حداکثر خوانایی را برای مخاطبان هدف شما تضمین کند. توصیه می‌کنیم از فونت‌های تمیز و آشنا استفاده کنید، مانند Verdana یا Helvetica.  این‌ها نمونه‌های عالی از فونت‌هایی هستند که طراحی شما را حرفه‌ای و خوانا نگه می‌دارند.

 ترفندهای طراحی یک بنر تبلیغاتی موثر

·کنتراست

رنگ‌های بهترین عامل و به نوعی سازنده یک بنر هستند، رنگ‌ها بدون شک در عمق افکار انسان ریشه می‌کنند. برای اطمینان از اینکه بنر شما در عرض چند ثانیه شفاف و قابل تشخیص باشد، باید ترکیب رنگ‌هایی را انتخاب کنید که کنتراست بالایی ارائه می‌دهند و برای چشم دلپذیر هستند. جفت‌های بی‌انتها مانند سیاه روی سفید یا سفید روی آبی اغلب موثر هستند. البته این دو ترکیب رنگ یک پیشنهاد است و قرار نیست برای تمام بنرها زیبایی بسازد. یک ترفند مهم در بنر، انتخاب رنگ‌های متضاد است زیرا این تضاد برجستگی را برای بنر می‌سازد. اگر برند معتبری هستید بهتر است از رنگ‌های  که مردم شما را با آن می‌شناسند نهایت استفاده را ببرید.

· اطراف بنر

اطراف و یا لبه‌های بنر مانند سایر بخش‌های آن مهم و در طراحی تاثیرگذار هستند. برخی اوقات کارفرما اصرار دارد از طراحی شلوغ برای بنر تبلیغاتی استفاده کند. ترفند اینکه طرح چاپی بر روی بنر گیج کننده نباشد این است که حاشیه سفید یا سیاه ضخیم در اطراف بنر ایجاد شود تا آن را از  پس زمینه شلوغ متمایز سازد. رعایت ترفندهای ریز و درشت در بنر تبلیغاتی سبب می‌شود یک ابزار موثر و خاصی خلق شود.

طراحی یک بنر تبلیغاتی موثر

·بنر دو طرفه

اگر هر دو طرف بنر شما برای عموم قابل مشاهده است، چاپ بنر  دو طرفه را در نظر بگیرید. این بنر تضمین می‌کند پیام شما برای بینندگانی که از هر جهت نزدیک می‌شوند قابل مشاهده است. البته بهتر است طراحی دو طرف تا حدودی متفاوت باشند و در هر دو طرف محتوای مهم و کلیدی لحاظ شده باشد.

·اندازه

قبل از نهایی کردن طراحی بنر تناسب ابعاد بنر با طرح را در نظر بگیرید. بنری موفق می‌شود که همه‌ی عوامل و ترفند‌ها در آن رعایت شود. در نظر داشته باشید تنها یک طراحی خوب بنر تبلیغاتی موثر نمی‌سازد.

ترفندهای طراحی یک بنر تبلیغاتی موثر

·مکان نصب

قبل از اینکه کلیت کار طراحی بنر را شروع کنید بهتر است مکانی که بنر قرار است در آنجا نصب شود را آنالیز کنید. این کار کمک می‌کند تا بدانید بنر به چه طرح و رنگ‌های نیاز دارد تا برجسته شود. یکی از نکات کلیدی که باید در نظر بگیرید این است که رهگذران قصد دارند بنر شما را در کجا ببینند، خواه از کنار آن عبور کنند، رانندگی کنند یا منتظر اتوبوس یا قطار باشند. اگر روی دیوار باشد، چه رنگ‌هایی با آن آجرها تداخل دارند؟ چگونه می‌خواهید آن را در یک منطقه سر سبز متمایز کنید؟ پاسخ به این سوالات هر کدام مانند یک ترفند هوشمندانه عمل می‌کند.

بیشتر بخوانید:جذاب ترین ایده های طراحی بنر تبلغاتی در سایت طرح کهن

·جنس بنر

بنرهای که در فضای باز قرار می‌گیرند باید با در نظر گرفتن عناصر آن محیط تناسب داشته باشند. بنری که در فضای باز قرار می‌گیرد بهتر است جنس انتخابی آن از مش باشد زیرا به باد اجازه عبور می‌دهد و از آسیب مشکلات آویزان جلوگیری می‌کند. جنس بنر مشبک وینیل برای تابلوهای بزرگ یا بنرهایی که روی نرده‌ها در رویدادهای خاص نمایش داده می‌شوند ایده‌آل است. رعایت همه‌ی نکات ترفندهای طراحی یک بنر تبلیغاتی موثر بر نحوه طراحی بنر شما تأثیر می‌گذارد.

یک بنر تبلیغاتی موثر

· طراحی جسورانه

برای اینکه مطمئن شوید بنر شما برجسته است و مشتریان را جذب می‌کند باید طراحی جسورانه‌ای داشته باشید. طرح جسورانه فاکتورهای مانند فونت، ترکیب رنگ، جنس بنر، مکان قرارگیری و... را شامل می‌شود. همه می‌توانند بنر تبلیغاتی بسازند اما ساختن بنر تبلیغاتی  موثر کار هر کسی نیست. کیفیت تصاویر چاپی در کنار طراحی جسورانه غوغا می‌کند.

· نور پس زمینه

نور پس‌زمینه چیزی است که به بنر تبلیغاتی این توانایی را می‌دهد که پیام خود را با خاموش شدن چراغ‌ها به‌طور قدرتمند ارائه کند. نور پس زمینه به نوع بنر متفاوتی نیاز دارد که به طور خاص برای روشنایی طراحی شده است یک بنر با نور پس‌زمینه، نور را پخش می‌کند.

طراحی بنر توسط طرح کهن

پایان

 اکنون شما دانش کافی در مورد ترفندهای طراحی یک بنر تبلیغاتی موثر را دارید، تنها چیزی که باقی می‌ماند این است که دست به کار شوید و بنر خود را طراحی کنید. اما اگر احساس می‌کنید این طراحی برای شما سخت است کافی است از طراحان طرح کهن کمک بگیرید.میتوانید سفارش طراحی بنر شهری خود را بصورت آنلاین در سایت طرح کهن ثبت کنید.

تیم تحریریه طرح کهن

این مقاله به کوشش اعضای تیم طرح کهن تولید شده است. طرح کهن، یکی از مجموعه های جوان و خلاق در زمینه طراحی گرافیک است که با تیم حرفهای خود توانسته در کنار بسیاری از برندهای مطرح کشور قد علم کند. این مجموعه با سابقه درخشانی که در زمینه طراحی گرافیک، طراحی کارت ویزیت، طراحی ست اداری، کاتالوگ و بروشور دارد، بهصورت طراحی آنلاین و غیرحضوری در خدمت مشتریان است.

قیمت ، هزینه طراحی سربرگ 1403- طرح کهن

قیمت ، هزینه طراحی سربرگ 1403- طرح کهن

  • مقالات مرتبط با طراحی گرافیک
26

1403/05/01-13:58:12

اطلاع از هزینه طراحی سربرگ برای هر برند حائز اهمیت است. در کسب و کارها توجه به جزئیات همواره مهم بوده و تاثیر بسیار زیادی در موفقیت آن کمپانی دارد. سربرگ‌ها را می‌توان به عنوان عنصر بسیار حیاتی در شرکت جهت ارتباط تجاری موثرتر درنظر گرفت، علاوبرآن سربرگ‌ها نشان دهنده هویت یک برند هستند.

ادامه ی مطلب
اهمیت طراحی پرچم‌های تبلیغاتی در افزایش فروش و برندینگ

اهمیت طراحی پرچم‌های تبلیغاتی در افزایش فروش و برندینگ

  • مقالات مرتبط با طراحی گرافیک
39

1403/05/01-13:57:37

طراحی پرچم‌های تبلیغاتی اهمیت بسیاری در افزایش فروش و برندینگ دارد. این پرچم‌ها نقش بسیار مهمی در جذب توجه مشتریان، افزایش نام‌آگاهی درباره برند، و ارتقای تصویر برند دارند. برخی از اهمیت‌های طراحی پرچم‌های تبلیغاتی عبارتند از:

ادامه ی مطلب

ارسال نظر