چطور یک بنر تبلیغاتی خلاقانه داشته باشیم -طرح کهن

31
تاریخ به روز رسانی: 1403/03/17-10:36:11
چطور یک بنر تبلیغاتی خلاقانه داشته باشیم -طرح کهن

چطور یک بنر تبلیغاتی خلاقانه داشته باشیم

تبلیغات بنری یکی از محبوب‌ترین و موثرترین راه‌ها برای تبلیغ محصولات یا خدمات شما بوده اما همه‌ی این بنر‌ها با موفقیت به سرانجام نمی‌رسند. برخی از بنرها در واقع می‌توانند فقط برایتان هزینه بردار باشند و به اعتبار برند شما آسیب برسانند اگر بنر تبلیغاتی خلاقانه نباشند. چاپ بنرها چه تزئینی، چه تفکر برانگیز، چه علمی یا تعاملی باشند، می‌توانند هر چیزی که شما می‌خواهید را به خوبی به تصویر بکشند. به‌طور کلی خلاقیت در بنر تأثیری جدی دارد و می‌تواند مشتریان فعلی را حفظ و مشتریانی جدید به ارمغان بیاورد و باعث این شود کالای شما در نظر همگان منحصربه‌فرد به نظر برسد.

طراحی بنر خلاقانه و حرفه ای

نکاتی در مورد اینکه چطور یک بنر تبلیغاتی خلاقانه داشته باشیم

وقتی نوبت به طراحی و چاپ بنر برای کسب و کار شما می‌رسد، موارد زیادی وجود دارد که باید در نظر بگیرید. حتی اگر در سایر محصولات چاپی (مانند طراحی استیکر یا بروشور و غیره) نسبتاً تجربه دارید، چند جنبه از طراحی بنر حرفه‌ای وجود دارد که مختص به بنر تبلیغاتی خلاقانه است. این نکات خاص و مهم را در این مقاله توضیح می‌دهیم: میتوانید نمونه طراحی بنر که توسط تیم حرفه ای طرح کهن طراحی شده را در قسمت نمونه کار ها مشاهده کنید.

·محیط

یکی از مواردی که سبب می‌شود بنر شما خلاقانه و خاص شود باید بدانید بنر در کجا قرار است قرار بگیرید. رنگ‌های آن محیط چقدر بر روی رنگ بنر شما تاثیرگذار هستند. در حالت ایده آل، رنگ بنر شما باید در مقایسه با محل قرارگیری آن بسیار متضاد باشد. بنابراین اگر قصد دارید بنر خود را روی یک دیوار آجری زرد/نارنجی نصب کنید عاقلانه است که پس زمینه بنر شما رنگ مشابهی نداشته باشد. این بنر از دور توجه زیادی را به خود جلب خواهد کرد. پس مسلماً اگر از رنگ متفاوتی استفاده شود، بیشتر خودنمایی می‌کند. از رنگ‌های جسورانه استفاده کنید تا ذهن مخاطب را بتواند به خودش جذب کند.

·تصویر

در بنر بیشترین کارایی را تصاویر دارند پس ظاهر آن بسیار مهم است، زیرا باعث جذب بیشتر می‌شود. پس در انتخاب تصاویر دقت کنید تا بتوانید نظر مخاطب را جذب کنید. این تصاویر می‌بایست جدید و نوآورانه باشد، از برنامه‌های فتوشاپ و... برای خلق تصاویر گرافیکی مختلف استفاده کنید. از تصاویر کپی شده و تکراری خود داری کنید استفاده از خلاقیت در عکس‌ها چشم مخاطب را فریب می‌دهد. میتونید سفارش طراحی بنر سایت را بصورت آنلاین در سایت طرح کهن  ثبت کنید.

·استراتژی

دیگر مثل گذشته نیست که تنوع در انواع طرح‌ها دیده نشود، امروزه همه دنبال نوآوری و خلاقیت هستند. داشتن استراتژی کمک می‌کند تا بدانید بنر تبلیغاتی خلاقانه را چگونه باید خلق کرد. شما می‌خواهید خودتان بنر طراحی کنید استراتژی کمک می‌کند تا در مورد بنر سوالات متعدد از خود بپرسید و به جواب‌های منطقی و مهمی دست بیابید. به عنوان مثال یکی از مبانی استراتژی به شما می‌گوید برای ارائه راهکاری جدید می‌بایست اطلاعات کافی در آن زمینه را داشته باشید و پس از کسب آموزش کافی و تجربه لازم، جرقه خوردن و ایجاد فکر خلاقانه  محقق می‌شود.

·از متن طولانی پرهیز کنید

یکی از بزرگ‌ترین اشتباهاتی که می‌توانید در بنر تبلیغاتی خلاقانه خود مرتکب شوید این است که متن زیادی را در یک فضای کوچک قرار دهید. تبلیغات بنری متنی به سختی خوانده می‌شوند. پیام اصلی شما منحرف می‌شود و بنر غیرحرفه‌ای به نظر می‌رسد. قانون کلی در این مورد می‌گویید که بیش از 10 کلمه در تبلیغات بنری خود استفاده نکنید و مطمئن شوید که آن‌ها واضح، مختصر و مرتبط هستند. شما می‌توانید جوری مطالب را درج کنید که مخاطب علاقه‌اش به مطالب بیشتر شود و مشتاق به خواندن شود این یک خلاقیت بسیار مهم در بنر است.  

· پیام بنر

هر بنری باید پیامی به دنبال داشته باشد و خیلی وقت‌ها مخاطب به دنبال پیامی خاص در بنر می‌گردد تا بداند قضیه چیست. پیام باید بسیار کوتاه و قابل فهم باشد و اصلا گیج کننده نباشد. سفارش طراحی بیلبورد حرفه ای در طرح کهن  میتوانید ثبت کنید

·فونت

یک فونت بزرگ و خوانا استفاده کنید و آن را با رنگ پس زمینه کنتراست کنید. نکته‌ای که باید در مورد بنرها به خاطر بسپارید این است که در بیشتر موارد، هدف جلب توجه از راه دور است. به همین دلیل، باید مطمئن شوید که هر محتوایی که روی بنر شما نوشته شده است با متن خوانا بزرگ نوشته شده باشد، زیرا بدون انجام این کار، بعید است که بنر شما در فاصله چند متری برای کسی قابل رمزگشایی باشد.  انتخاب قلم منحصر به فرد مطابق با شخصیت بنر خود داشته باشید.

·هوشمندانه

برخی تصور می‌کنند که بنر تبلیغاتی خلاقانه باید تأمل‌برانگیز باشد تا باعث شود مخاطب علاقه‌مند شود. اما این استدلال کاملا اشتباه است، زیرا بنر عنصری است که رهگذران با آن سرو کار دارند. مثلا فردی در حال رانندگی از خیابان عبور می‌کند توجه‌اش به بنر جلب می‌شود این بنر باید در کسری از ثانیه قدرت انتقال داشته باشد. بنری که ذهن را به چالش بکشد مخاطب خود را از دست می‌دهد در خلق بنر هوشمندانه عمل کنید.

سفارش طراحی بنر حرفه ای

·هنرمند

برای خلق بنر لازم است دید هنرمندانه داشته باشید تا بتوانید با روش آزمون ‌و خطا از بروز مشکل جلوگیری کنید مطمئنا یک بنر خلاقانه نیاز به دیدی هنرمندانه دارد.

·احساس

داشتن استراتژی باز هم در مورد اینکه چطور یک بنر تبلیغاتی خلاقانه داشته باشید به کمک شما می‌آید زیرا یکی از گام‌های استراتژی این است که احساسات مخاطب را در طراحی‌ها در نظر بگیرید به تصویر کشیدن احساس باعث می‌شود تا مخاطب با بنر زودتر ارتباط برقرار کند.

·تخیل

بالغ بر 90 درصد انسان‌ها طرح‌های تخیلی و خاص را می‌پسندند از این نکته هم غافل نشوید اگر طرح شما پذیرای این فاکتور است حتما آن را لحاظ کنید.

· تجربه

 درست است در این مقاله‌ در مورد چطور یک بنر تبلیغاتی خلاقانه داشته باشیم نکات کلیدی و مهمی گفته شد اما  داشتن تجربه لازم به ایجاد ایده‌های جذاب و خلاقیت بسیار کمک خواهد کرد. در نظر بگیرید طراحی که در طول ماه چندین بنر طراحی می‌کند با شخصی که تصمیم می‌گیرد بنر جدید بسازد چقدر قادر هستند بنر طراحی کنند.برای ثبت سفارش طراحی بنر شهری میتوانید بصورت آنلاین سفارش خود را در سایت طرح کهن ثبت کنید.

طراحی بیلبورد

سفارش بنر تبلیغاتی

 بنرها راهی عالی و قدرتمند برای جلب توجه بیننده و انتقال پیام هستند. نحوه سفارش بنر تبلیغاتی به دو صورت اینترنتی و حضوری است در سفارشات حضوری شما به مجموعه طرح کهن مراجعه می‌کنید و محصولی که می‌خواهید را سفارش می‌دهید. ولی در سفارشات اینترنتی شما وارد سایت می‌شوید و فرم مربوط به چاپ تبلیغاتی را پر می‌کنید با پرداخت بیعانه سفارش شما ثبت خواهد شد و پیش‌فرض نمونه کار برایتان ارسال می‌شود با تایید نهایی محصول برای چاپ آماده می‌شود.

سفارش طراحی بنر

پایان

ما سال‌ها است انواع بنر را طراحی می‌کنیم و به اندازه کافی خوش شانس بوده‌ایم که با مشتریانی از هر طبقه‌ای کار کنیم. بنابراین در مورد بنرها کاملاً آگاه هستیم. اگر سؤالی دارید در مورد اینکه چطور یک بنر تبلیغاتی خلاقانه داشته باشیم که در این راهنما توضیح داده نشده است، با ما تماس بگیرید. میتوانید تعرفه طراحی بنر را در صحفه تعرفه طراحی مشاهده کنید.

تیم تحریریه طرح کهن

این مقاله به کوشش اعضای تیم طرح کهن تولید شده است. طرح کهن، یکی از مجموعه های جوان و خلاق در زمینه طراحی گرافیک است که با تیم حرفهای خود توانسته در کنار بسیاری از برندهای مطرح کشور قد علم کند. این مجموعه با سابقه درخشانی که در زمینه طراحی گرافیک، طراحی کارت ویزیت، طراحی ست اداری، کاتالوگ و بروشور دارد، بهصورت طراحی آنلاین و غیرحضوری در خدمت مشتریان است.

طراحی سرنسخه پزشک جذاب با 10 نکته کاربردی- طرح کهن

طراحی سرنسخه پزشک جذاب با 10 نکته کاربردی- طرح کهن

  • مقالات مرتبط با طراحی گرافیک
23

1403/03/30-16:28:24

سرنسخه پزشک، سندی رسمی و حاوی اطلاعات مهم پزشکی است که باید به وضوح و خوانایی کامل نوشته شود. اما فراتر از کارکرد صرفاً پزشکی، سرنسخه می‌تواند ابزاری برای ارتقای برندینگ و ایجاد حس اعتماد نزد بیمار نیز باشد.

 

ادامه ی مطلب
20 نکته کاربردی برای طراحی فولدر تبلغاتی  -طرح کهن

20 نکته کاربردی برای طراحی فولدر تبلغاتی -طرح کهن

  • مقالات مرتبط با طراحی گرافیک
16

1403/03/30-13:02:21

فولدرها ابزاری ساده اما کارآمد برای سازماندهی و ارائه اسناد، بروشورها و غیره هستند. یک فولدر با طراحی خوب نه تنها می‌تواند محتوای شما را مرتب نگه دارد، بلکه می‌تواند به عنوان یک ابزار بازاریابی مؤثر نیز عمل کند و نام تجاری شما را ارتقا دهد.

ادامه ی مطلب

ارسال نظر