هزینه طراحی بنر، تعرفه و قیمت طراحی بنر

588
تاریخ به روز رسانی: 1402/10/27-10:02:16
هزینه طراحی بنر، تعرفه و قیمت طراحی بنر

قیمت طراحی بنر

زمینه پیدایش بنر به قرون وسطی برمی‌گردد، در سال ۱۸۴۰، اتحادیه کارگری بریتانیا برای اولین بار در مراسم روز کارگر از بنر استفاده کرد. امروزه بنرهای تبلیغاتی یکی از پرطرفدارترین روش‌های تبلیغاتی است. طراحی و چاپ بنر یکی از روش‌های بازاریابی هم به حساب می‌آید که به صورت تابلوهایی در سایز مختلف چاپ می‌شوند. ساختار گرافیکی بنر شامل تصویرها و متن‌هایی می‌شود که،در بردارند پیام و یا شعار و نماد خاصی است که این پیام را به صورت یک کار هنری و گرافیکی انتقال می‌دهند. قیمت طراحی بنر بستگی به شرایطی مختلفی دارد که در ادامه این مطلب به آن خواهیم پرداخت.

عوامل موثر در قیمت طراحی بنر

در این بخش از مطلب قیمت طراحی بنر به بررسی عوامل تاثیر گذار در این مورد خواهیم پرداخت:

هزینه طراحی بنر

· نوع بنر

بنر انواع مختلفی دارد که به دو دسته بنرهای چاپی و بنر‌‌های دیجیتال تقسیم می‌شود. نوع بنر یکی از مهم‌ترین مواردی است که در قیمت طراحی بنر تاثیر دارد.

بنرهای دیجیتال در فضای مجازی به نمایش در می‌آیند و انواع مختلفی دارند که شامل: بنرهای ثابت، بنرهای متحرک و بنر دیجیتالی تعاملی، بنر پاپ آپ و بنر بزرگ شونده از پرکاربردترین بنرهای تبلیغاتی دیجیتال هستند  که هر کدام قیمت‌های مختلفی دارند. با توجه به هدف شما از بنر تبلیغاتی باید یک نمونه بنر مناسب با هدفتان انتخاب کنید. قیمت طراحی بنر تبلیغاتی متحرک به‌ نسب بقیه نمونه‌های بنر دیجیتال بالاتر است چون طراح برای این نوع  بنرها که به صورت گیف هستند و حالت حرکت دارند باید زمان بیشتری صرف کرده و از ابزار های مختلف گرافیک استفاده کند، تا بنر متحر‌ک طراحی شود.

بنرهای دیجیتالی از نظر کاربرد به دو دسته تقسیم می‌شوند:

 • بنرهای تبلیغاتی که یکی از پرکاربردترین بنرهای دیجیتال است و در این بنرها یک محصول یا خدمات و یا کسب و کار‌ معرفی می‌شود. هدف از طراحی این بنرها افزایش میزان درآمد و فروش است.
 • بنرهای اطلاع رسانی که برای اطلاع رسانی و شناخت بیشتر محصول یا خدمات و بیزینس مورد نظر، طراحی می‌شود.

قیمت طراحی بنر

·بنرهای دیجیتال از نظر سبک

قیمت طراحی بنرسایت را از نظر سبک نیز می‌توان دسته بندی کرد:

 • بنرهای دیجیتال معمولی یا کلاسیک: از پرکاربردترین سبک‌های بنر دیجیتالی هستند که‌ پیام هدف را صریح و واضح انتقال می‌دهند.
 • بنرهای دیجیتال حرفه ای و مدرن: این سبک بنرها شامل هشتاد درصد تصویر و بیست درصد متن هستند و قیمت طراحی بنر با این سبک بالا است.
 • بنر دیجیتالی متریال و فلت: در این نوع بنرها از رنگ بندی‌های اصولی استفاده شده و پس زمینه‌های شلوغ در این طراحی دیده نمی‌شود. در این سبک از طراحی از آیکون های ساده استفاده می‌شود.
 • بنرهای دیجیتالی رئالیسم: یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های بنرهای دیجیتالی رئالیسم، نشان دادن واقعیت است. این سبک تمام خوبی‌ها و بدی‌های کالا یا محصول و خدمات را نشان می‌دهد.
· بنرهای چاپی

 از قدیمی‌ترین روش های تبلیغات بنرهای چاپی هستند که بر روی پارچه‌هایی با جنس‌های مختلف در ابعاد گوناگون طراحی می‌شود. شما می‌توانید با سفارش بنرهای چاپی و نصب آن در مکان‌های مختلف (که بهتر است پر رفت و آمد باشد) موجب گسترش کسب و کارتان شوید. بهتر است در طراحی  بنر مورد نظرتان دقت داشته باشید و بنر‌هایی که از لحاظ طراحی جلب توجه می‌کند را انتخاب کنید.

با توجه به توضیحاتی که دادیم هر کدام از انواع بنرها هزینه مختص به خودشان را دارند و قبل از طراحی بنر شهری مورد نظرتان حتما با کارشناسان و طراحان طرح کهن مشورت کنید تا از قیمت طراحی بنر به طور دقیق آگاه شوید.

·ابعاد بنر انتخابی

یکی از مواردی که باید در انتخاب بنر دقت کنید ابعاد انتخابی شما است هر چه ابعاد پیشنهادی شما بزرگتر باشد به همان نسبت قیمت بالاتر می‌رود.

تعرفه طراحی بنر

·خلاقیت و پیچیدگی طرح

اگر بخواهید از طرح‌های خاص استفاده کنید تا طرحتان منحصر به فرد به نظر برسد و افراد بیشتری جذب بنر شما شوند، هزینه طراحی بیشتر می‌شود. چون طرح هدف شما دارای پیچیدگی است و طراح زمان بیشتری را باید بگذارد تا بنر شما را طراحی کند.

·تجربه طراح

برای طراحی بنر اگر، طراحان با تجربه را انتخاب کنید ممکن است هزینه طراحی بنر شما بیشتر شود.مشاهده نمونه کار طراحی بنر

·تعداد ادیت و ویرایش

بعد از انتخاب طرحتان یک سری ویرایش‌هایی باید روی طرح انجام شود تا طرح مورد نظرتان ساخته شود هر چه تعداد این ادیت‌ها و ویرایش‌ها بیشتر باشد،قیمت طراحی بنر بیشتر می‌شود.

·تعداد پیشنهادی طرح‌های اولیه

در ابتدا طراح، طرح‌هایی به صورت کار اولیه در اختیار شما قرار می‌دهد تا از بین این گزینه‌ها یکی را برای طراحی بنر‌تان انتخاب کنید هر چه تعداد این طرح‌های اولیه بیشتر باشد، نرخ طراحی بالاتر می‌رود.

مدت زمان سپری شده برای طراحی

زمانی که طراح با توجه به سلیقه شما به طراحی بپردازد، قطعا زمان بیشتری باید بگذارد برای طراحی طرح سفارشی شما، پس روی هزینه هم تاثیر دارد.

· بستر انتشار بنر

بنرهای تبلیغاتی  در وب سایت‌ها و همچنین بعضی برنامه‌ها منتشر شده و بنرها با توجه به بستری که قرار است منتشر شوند طراحی می‌شوند. پس طراحی و ساخت بنر تبلیغاتی که در بسترهای مختلفی منتشر می‌شوند با هم فرق دارد، در نتیجه هزینه طراحی بنر آن‌ها نیز متفاوت است.

·ابزار استفاده شده در ساخت بنر

ممکن است پیچیدگی طرح بنر طوری باشد که طراح مجبور شود از ابزارهای مختلف طراحی استفاده کند، پس طراحی با قیمت بالاتری انجام می‌شود.معرفی ابزار طراحی بنر با هوش مصنوعی

·قالب و طرح‌های آماده

اگر شما برای طراحی بنر تبلیغاتی مورد نظرتان از قالب‌هایی که آماده است استفاده کنید، هزینه طراحی بنر کمتر می‌شود.

مزایا بنر تبلیغاتی

در این بخش از مطلب قیمت طراحی بنر به بررسی برخی از مزایای آن خواهیم پرداخت:

 • انتقال پیام به مخاطبان هدف، از طریق بنر تبلیغاتی
 • آشنا شدن مخاطبان با محصولات و خدمات و بیزینس شما
 • ارتباط مستقیم با مشتری با گذاشتن شماره تماس در بنر تبلیغاتی
 • افزایش مشتری و مخاطب
 • گسترش و افزایش درآمد
 • ممکن است مخاطب دنبال محصولات مشابه باشد که با دیدن بنر جذب محصولات شما می‌شود.

نتیجه گیری

سال‌های زیادی است که اکثر کشورها از بنرها برای تبلیغات کسب و کارشان استفاده می‌کنند. بنرها را می‌توان در اندازه و رنگ‌های مختلف منتشر کرد . طراحی بنر روی کسب و کار شما تاثیر مثبتی دارد پس بهتر است برای پیشرفت و گسترده شدن کسب و کارتان طراحی بنر را انجام دهید. قیمت طراحی بنر بستگی به مواردی دارد که بالا توضیح دادیم و بهتر است شما برای سفارش بنر تبلیغاتی خود با طراح صحبت کنید و مشاوره بگیرید.

 

تیم تحریریه طرح کهن

این مقاله به کوشش اعضای تیم طرح کهن تولید شده است. طرح کهن، یکی از مجموعه های جوان و خلاق در زمینه طراحی گرافیک است که با تیم حرفهای خود توانسته در کنار بسیاری از برندهای مطرح کشور قد علم کند. این مجموعه با سابقه درخشانی که در زمینه طراحی گرافیک، طراحی کارت ویزیت، طراحی ست اداری، کاتالوگ و بروشور دارد، بهصورت طراحی آنلاین و غیرحضوری در خدمت مشتریان است.

طراحی سرنسخه پزشک جذاب با 10 نکته کاربردی- طرح کهن

طراحی سرنسخه پزشک جذاب با 10 نکته کاربردی- طرح کهن

 • مقالات مرتبط با طراحی گرافیک
23

1403/03/30-16:28:24

سرنسخه پزشک، سندی رسمی و حاوی اطلاعات مهم پزشکی است که باید به وضوح و خوانایی کامل نوشته شود. اما فراتر از کارکرد صرفاً پزشکی، سرنسخه می‌تواند ابزاری برای ارتقای برندینگ و ایجاد حس اعتماد نزد بیمار نیز باشد.

 

ادامه ی مطلب
20 نکته کاربردی برای طراحی فولدر تبلغاتی -طرح کهن

20 نکته کاربردی برای طراحی فولدر تبلغاتی -طرح کهن

 • مقالات مرتبط با طراحی گرافیک
16

1403/03/30-13:02:21

فولدرها ابزاری ساده اما کارآمد برای سازماندهی و ارائه اسناد، بروشورها و غیره هستند. یک فولدر با طراحی خوب نه تنها می‌تواند محتوای شما را مرتب نگه دارد، بلکه می‌تواند به عنوان یک ابزار بازاریابی مؤثر نیز عمل کند و نام تجاری شما را ارتقا دهد.

ادامه ی مطلب

ارسال نظر