راهنمای کامل طراحی بنر تبلیغاتی موثر

342
تاریخ به روز رسانی: 1402/07/20-17:06:17
راهنمای کامل طراحی بنر تبلیغاتی موثر

راهنمای کامل طراحی بنر تبلیغاتی موثر


بنرها برای دیدن شدن از تصاویر استفاده می‌کنند پس تسلط داشتن بر راهنمای کامل طراحی بنر تبلیغاتی موثر است، زیرا طراحی همان تصاویر است و اگر از طراحی درست و به‌جا استفاده نشود بنر دیگر فایده‌ای ندارد .طراحی بنر تبلیغاتی اهمیت بسیار زیادی دارد و اگر نتوانید طراحی خوبی انجام دهید، قطعا نمی‌توان انتظار نتایج مطلوب را داشت. زیرا تبلیغات بنری این روزها مورد توجه اغلب بیزینس‌ها‌ قرار گرفته است، چرا که با هزینه‌ای نه چندان زیاد می‌توانید یک تبلیغ موثر و پربازده داشته باشید.

بنر تبلیغاتی چیست؟


بنر را می‌توان یک تابلوی بزرگ دانست که حاوی محتوای تبلیغاتی است. بنرهای تبلیغاتی از تصاویر به جای متن برای جلب توجه بیننده استفاده می‌کنند. از آنجایی که جذابیت تصویر یکی از ارکان اصلی ساخت بنر برای جلب توجه مخاطب است، در ساخت بنر بیش از هر چیزی، ظاهر و طراحی بنر تبلیغاتی مهم است. البته متن‌ها هم کاربرد خاص خود را در این ابزار تبلیغاتی دارند.
 

طراحی بنر


نکات طراحی بنر تبلیغاتی موثر


بنر‌ها برای تاثیر گذاشتن و پیغام رساندن طراحی می‌شوند، بنابراین باید یک فکر کاملا برنامه‌ریزی شده و هدفمند در طراحی بنر تبلیغاتی وجود داشته باشد. با آگاهی از اصول طراحی چاپ بنر به راحتی می‌توانید پیغام خود را به مخاطبین‌ خود برسانید. برای طراحی بنر تبلیغاتی با توجه به هدف و نوع بنر، اصول و قواعد متفاوتی وجود دارد. اما نقطه اشتراکی که بین اکثر بنر‌ها وجود دارد، جذب مخاطبین بیشتر و افزایش فروش خدمات کسب و کارها است. نکات طراحی بنر تبلیغاتی به شرح زیر است:
⦁ هدف: شما باید بتوانید هدف خود را در خلاصه‌ترین حالت ممکن و در ابعاد مختلف، به صورت خلق یک اثر هنری و در عین حال تاثیر‌گذار، به مردم برسانید.
⦁ کیفیت: کیفیت در طراحی و چاپ بنر تبلیغاتی از اهمیت و جایگاه ویژه‌ای برخوردار است. منظور از کیفیت مربوط به متریال سازنده و چاپ بنر تبلیغاتی است.
⦁ سادگی: برای ⦁ طراحی بنر ⦁ تبلیغاتی با توجه به هدف و نوع بنر، اصول و قواعد متفاوتی وجود دارد. مهم‌ترین عملکردی که باید در طراحی چاپ بنر رعایت کرد، سادگی و فهم راحت آن است. منظور از سادگی یعنی اینکه نیازی نیست طراحی پیچیده‌ای داشته باشد تا ذهن و چشم مخاطب را خسته کنید.

 

طراحی بنر تبلیغاتی


تعادل: طراحی بنر تبلیغاتی برای هر تبلیغ باید به گونه‌ای باشد که در آن تعادل متن تبلیغاتی حفظ شود.
مخاطب: طراحی بنر‌ها باید به گونه‌ای باشند که همه افراد بلاء‌استثنا بتوانند آن را به راحتی درک کرده و مفهوم آن را دریافت کند. نباید بنر را تخصصی طراحی کرد زیرا ۸۰ درصد مخاطب را از دست می‌دهید.
لوگو: یکی از مهم‌ترین مواردی که باید در طراحی بنر تبلیغاتی وجود داشته باشد، لوگوی شرکت‌تان است زیرا برای افزایش آگاهی از برندتان حضور لوگو ضروری است. باید آن را طوری در طراحی بگنجانید که برجسته‌تر از سایر اجزای بنر دیده شود، البته نه آن‌قدر که از اهمیت پیشنهاد ویژه کاسته شود. حتی اگر بنر ساده‌ای طراحی کرده باشید، وجود لوگو باعث جذابیت آن می‌شود.شما میتوانید درسایت طرح کهن سفارش طراحی لوگو خودتون را بصورت انلاین ثبت کنید

کلمات: کلماتی که برای طراحی بنر تبلیغاتی استفاده می‌کنید، بایستی مفید، مختصر و تاثیرگذار باشد، به یاد داشته باشید که اطلاعات درون بنر نباید کوتاه باشد. زیرا مخاطب را گنگ می‌کند، بلکه باید به اندازه‌ای کافی باشد تا بازدید کننده جذب شده و تمایل به برقراری ارتباط با شما را داشته باشد.
پیشنهاد خاص: شما با بیان شرایط استثنایی به آن‌ها می‌توانید مشتریان را جذب کنید. باید طراحی این قسمت خاص‌ انجام شود، زیرا مهم‌ترین بخش طراحی در بنر است و باید توجه مشتریان احتمالی را جلب کند. این بخش باید فضای بیشتری از بنر تبلیغاتی‌تان را پر کند و اولین چیزی باشد که مخاطبان می‌بینند.
فونت: باید اندازه فونت عنوان و متن اصلی با هم متفاوت باشد. فونت متن چند سایز کوچک‌تر از متن اصلی باید باشد. نباید از فونت‌هایی استفاده کنید که خیلی ریز هستند. نوشتن مقدار زیادی متن یا گنجاندن مواردی چون آدرس دفتر، شماره تماس و آدرس شبکه‌های اجتماعی و... بسیار اشتباه است.

طراحی بنر فوری

 
کلمات کلیدی: کاربران معمولا خیلی زود به پیام‌هایی مانند: ضروری، اورژانسی بودن، عقب ماندن از دیگران، محدودیت زمانی، محدودیت کالایی، محدودیت امتیازات ویژه و مواردی از این دست خیلی سریع واکنش مثبت نشان داده و به دنبال ادامه ماجرا می‌روند.
تصاویر: قدرتی که تصاویر در بیان هدف شما در طراحی بنر تبلیغاتی دارد متن ندارد. بنابراین تصاویر مرتبط با موضوع خود را درست انتخاب کنید. تصاویر  که استفاده می‌کنید باید به انتقال پیام‌تان کمک کنند و دقیقا با محصول و خدمات‌تان ارتباط داشته باشند.
رنگ: بهتر است برای طراحی بنر تبلیغاتی از رنگ‌های مناسب استفاده کنید. این رنگ‌ها بایستی پیام تبلیغ را به درستی منتقل کنند، هر رنگی پیام خاصی را منتقل می‌کند. این که با هر رنگ چه حسی را در مخاطب‌تان ایجاد می‌کنید از اهمیت زیادی برخوردار است. رنگ اولین چیزی است که در بنر توجه کاربران را جلب می‌کند. سعی کنید از رنگ هایی که چشم را خیره می‌کنند استفاده کنید تا برای بیننده جذاب شود، اما دقت کنید که رنگ متن باید متضاد و واضح‌تر از رنگ پس زمینه باشد.
کادر: چشم‌های افراد به‌شکل طبیعی چیزی را که درون کادر مشخصی قرار دارد می‌بینند. بنرهای تبلیغاتی کارآمد باید کادر واضح با گرافیک مناسب داشته باشند.
 
زمان: برای اینکه بتوانید نظر مخاطبان را جلب کنید، فرصت زیادی ندارید و خیلی ساده و سریع باید کاری کنید که ترغیب شوند و پیام خود را در کوتاه‌ترین زمان ممکن باید برسانید.

طراحی بنر تبلغاتی


چه مکانی برای نصب بنر تبلیغاتی مناسب است؟


بنرهای تبلیغاتی را می‌توانید تقریبا هر جا که می‌خواهید نصب کنید. بنرها را از نظر محل نصب نیز می‌توان به دو دسته بنرهای داخلی و بنرهای خارجی تقسیم کرد.
⦁ بنر داخلی:
 بنرهایی که داخل استندها، رول آپ، پاپ آپ و استرابورد نصب می‌شوند جزو بنرهای داخلی محسوب می‌شوند.
⦁ بنر خارجی:
بنرهایی که هر روز در سطح شهر در گوشه و کنار خیابان مشاهده می‌کنید جزو بنرهای خارجی محسوب می‌شوند. به خاطر داشته باشید بنرهای خارجی به علت قرارگیری در شرایط خاص بیشتر در معرض صدمه هستند برای این محصول باید متریال آن با دقت و کیفیت انتخاب شود.

بهترین نرم افزار طراحی بنر

نرم‌افزارهای برتر طراحی بنر تبلیغاتی


در طراحی بنر نرم‌افزارها نقش مهمی را ایفا می‌کنند زیرا به وسیله ابزارهای متفاوتی که دارند می‌شود تغییرات و طرح‌های مد نظر را کنار هم قرار داد تا یک اثر هنری خارق‌العاده ایجاد شود، از آنجایی که بنرها عمدتاً برای اهداف تبلیغاتی مورد استفاده قرار می‌گیرند، شیوه‌ی طراحی آن‌ها در جذب مخاطب بسیار حائز اهمیت است. پس باید با نرم‌افزارهای برتر طراحی بنر شهری آشنایی داشته باشید.از جمله این نرم افزارها عبارت است از:
⦁ Adobe Photosho 
این نرم‌افزار با ویژگی‌ها و ابزارهای قدرتمند، قابلیت‌های حرفه‌ای و پشتیبانی از فرمت‌های مختلف، انتخاب اول بسیاری از طراحان گرافیکی است. با کمک ابزارهای مختلف طراحی در فتوشاپ مانند ابزارهای رتوش و نقاشی‌، ابزارهای طراحی، تایپ، ویرایش، اضافه کردن رنگ مورد نظر، افزودن ویژگی‌ها، سفارشی سازی و...  نیاز شما در طراحی بنر  تبلیغاتی رفع می‌شود.
 
⦁ Adobe Illustrator
 یکی از معروف‌ترین و محبوب‌ترین نرم‌افزارهای طراحی بنر تبلیغاتی الستریتور است، این نرم‌افزار حرفه‌ای اجازه می‌دهد تا انواع طرح‌ها را بسازید، با استفاده از ابزارهای Illustrato می‌توانید بنر تبلیغاتی جذاب را طراحی کنید. از آنجایی که Illustrator  برای طراحی برداری استفاده می‌شود، فایل‌های ایجاد شده با آن قابلیت مقیاس‌پذیری دارند و می‌توانید طرح را بدون از دست دادن کیفیت به اندازه‌ی دلخواه بزرگنمایی و چاپ کنید.
⦁ CorelDraw
 اگر به دنبال نرم‌افزاری برای طراحی بنرها و مواد تبلیغاتی دیگر هستید، CorelDRAW  گزینه‌ی معتبری است. برخی از طراحان و گرافیست‌ها از آن به عنوان ابزار اصلی خود استفاده می‌کنند. همچنین، از نظر کاربری، CorelDRAW  نسبت به برخی از نرم‌افزارها برتری‌هایی دارد. از ویژگی‌های این برنامه می‌توان به محیط کاربری کاربر پسند، سازگاری با سیستم‌ عامل‌ها، ابزارهای طراحی قدرتمند، پشتیبانی از فرمت‌های مختلف و ابزارهای برداری پیشرفته اشاره کرد.

سفارش طراحی بنر

طراحی بنر تبلیغاتی  در طرح کهن 

با دانستن راهنمای کامل طراحی بنر تبلیغاتی موثر‌ اطلاعات کافی در اختیار دارید اما نمی‌توانید خودتان حرفه‌ای طراحی کنید. در صورتی که بنرها با رعایت تمام اصول مهم ساخته شوند، تأثیرگذاری آن‌ها به بیشترین حالت ممکن می‌رسد در غیر این صورت تنها مخاطبان خود را از دست می‌دهید و سرمایه‌ی زیادی را نیز از دست خواهید داد. طراحی خاص و چاپخانه مطمئن دو عاملی هستند که می‌توانند  بنر تبلیغاتی بدون نقص بسازند. ما در طرح کهن در کنار شمایم تا یک بنر تبلیغاتی خاص و تاثیرگذار داشته باشید.میتوانید نمونه های طراحی بنر را در قسمت نمونه کار مشاهده کنید

تیم تحریریه طرح کهن

این مقاله به کوشش اعضای تیم طرح کهن تولید شده است. طرح کهن، یکی از مجموعه های جوان و خلاق در زمینه طراحی گرافیک است که با تیم حرفهای خود توانسته در کنار بسیاری از برندهای مطرح کشور قد علم کند. این مجموعه با سابقه درخشانی که در زمینه طراحی گرافیک، طراحی کارت ویزیت، طراحی ست اداری، کاتالوگ و بروشور دارد، بهصورت طراحی آنلاین و غیرحضوری در خدمت مشتریان است.

هزینه ،تعرفه و قیمت طراحی لوگو 1403 - نرخ لوگو  طرح کهن

هزینه ،تعرفه و قیمت طراحی لوگو 1403 - نرخ لوگو طرح کهن

  • مقالات مرتبط با طراحی گرافیک
67

1403/02/25-18:42:22

قبل از اینکه بخواهید طراحی یک لوگو را سفارش دهید مهم‌ترین نکته‌ای که باید بدانید قیمت طراحی لوگو مورد نظر شما است. همراه با بیان تعرفه طراحی لوگو، توضیحاتی در مورد لوگو و کارایی آن خواهیم داد.

ادامه ی مطلب
طراحی کارت ویزیت حرفه ای با 21 ترفند کاربردی- طرح کهن

طراحی کارت ویزیت حرفه ای با 21 ترفند کاربردی- طرح کهن

  • مقالات مرتبط با طراحی گرافیک
59

1403/02/25-18:15:38

داشتن کارت ویزیت برای کسب‌و‌کارتان موجب حرفه ای نشان دادن شما می‌شود و حتی کارت ویزیت حرفه ای، اعتماد مشتری را به شما افزایش می‌دهد. اما شما باید بدانید یک کارت ویزیت حرفه ای چگونه طراحی می‌شود و چه ویژگی‌هایی باید داشته‌باشد. در مطلب طراحی کارت ویزیت حرفه ای با 21 ترفند کاربردی با ما همراه باشید تا یک کارت ویزیت حرفه ای در اختیار داشته باشید.

ادامه ی مطلب

ارسال نظر