راهنمای طراحی کارت ویزیت جامع و کاربردی

53
تاریخ به روز رسانی: 1403/04/12-13:03:11
راهنمای طراحی کارت ویزیت جامع و کاربردی

راهنمای طراحی کارت ویزیت جامع و کاربردی

با مطالعه راهنمای طراحی کارت ویزیت جامع و کاربردی یک بیلبورد جیبی می‌سازید که ماندگاری عمیقی بر جای می‌گذارد و مشتریانی مادام العمر از غریبه ‌های گذرا ایجاد می‌کند. در این راهنما نکاتی که باید در مورد طراحی کارت ویزیت بدانید را بررسی می‌کنیم تا بتوانید دقیقاً طرح خود را بسازید.

نکات مهم برای طراحی کارت ویزیت جامع و کامل

طراحی کارت ویزیت که از هر لحاظ به آن فکر شده است و به صورت جامع و کامل نکات در آن ذکر شده در زمینه تبلیغات موفق‌تر عمل می‌کند. توجه داشته باشید وقتی کارت ویزیت می‌سازید حواستان باشد که این محصول معرف شما نزد عموم بوده یعنی اینکه شما چه هستید و چه توانایی‌های دارید را در معرض نمایش می‌گذارد. راهنمای طراحی کارت ویزیت جامع و کاربردی نکات ویژه‌ای را در اختیارتان می‌گذارد.

نکات مهم برای طراحی کارت ویزیت جامع و کامل

· لوگو و رنگ کارت ویزیت

لوگوها و طرح‌های رنگی دو انتخاب مهم بصری برای برند سازی در کارت ویزیت هستند. این عناصر نه تنها نقش مهمی در ایجاد کارت ویزیت شما ایفا می‌کنند، بلکه به سایر المان‌ها چیده شده و هویت بخشی کارت نیز کمک می‌کنند. بهتر است لوگو در کارت ویزیت با ابعاد استاندارد چاپ شود و سعی کنید رنگ کارت ویزیت را متعادل با رنگ‌های لوگو انتخاب کنید. ایده‌آل است که لوگو در مرکز کارت ویزیت قرار بگیرد.شما میتوانید سفارش طراحی لوگو خود را به تیم حرفه ای طرح کهن بسپارید.

·کنتراست

ابعاد کارت ویزیت در حالت استاندارد مانند یک کارت بانگی است پس کنتراست در این ابعاد بهتر است انجام نشود. زیرا این تضاد رنگ حواس پرتی برای مخاطب ایجاد می‌کند.

· طرح ساده کارت ویزیت با تصویر برجسته

برای تمام محصولات تبلیغاتی امروزه طرح‌های شلوغ  و درهم برهم جایگاهی ندارد. بیشتر افراد به سمت سادگی و خاص بودن گرایش پیدا کرده‌اند. بهتر است کارت ویزیت شما ساده و در عین حال شیک باشد. در کنار این دو فاکتور برجسته‌سازی را فراموش نکنید. سادگی در کنار برجسته سازی باعث می‌شود کارت ویزیت کاربردی بسازید.

طرح ساده کارت ویزیت با تصویر برجسته

·اشکال متفاوت

همان طور که تکنیک‌های چاپ پیشرفته‌تر و مقرون به صرفه‌تر می‌شوند قادر هم هستند تا اشکال خلاقانه برای کارت ویزیت‌ها بسازند. اما اینکه می‌خواهید چه قالبی برای کارت ویزیت داشته باشید بستگی به تصویری دارد که می‌خواهید منتقل کنید. شکل‌های خاص باعث می‌شوند که کارت شما سرگرم کننده‌تر به نظر برسد و به شما کمک می‌کند تا تأثیرگذاری بیشتری داشته باشید. اما می‌تواند تأثیر نامطلوبی بر صنایع رسمی‌تر داشته باشد. همچنین باید در نظر داشته باشید که این کارت ویزیت قرار است در جیب یا کیف پول جای بگیرد.

·خط برش

راهنمای طراحی کارت ویزیت جامع و کاربردی در مورد ریزترین موارد هم اطلاعات کافی به شما می‌دهد. خط هدف برای برش کارت را در نظر بگیرید اگر هر چیزی خارج از این خط قرار گیرد حذف می‌شود. اجازه ندهید عناصر ضروری مانند متن یا آرم خارج از این خط قرار گیرند.

·متن کارت ویزیت

اینکه کارت ویزیت شما واقعا چه می‌گوید به شما بستگی دارد. نکته این است که افراد مختلف از متن‌های متفاوت روی کارت ویزیت خود سود می‌برند هر شخصی بنا بر هدفی که دارد باید متن مناسب آن را درج کند.

· تایپوگرافی

هنگامی که می‌دانید چه می‌خواهید بر روی کارت ویزیت درج کنید، می‌توانید نحوه ظاهر آن را انتخاب کنید. تایپوگرافی همیشه در هر محصول چاپی مهم بوده، به ویژه برای کارت ویزیت نیز از اهمیت برخوردار است. زیرا باید متن کاملا خوانا باشد و بر اساس فضای کارت و متن‌های درج شده تناسب و توازن ایجاد کند.  فقط در مورد فونت و اندازه متن که مربوط به تایپوگرافی می‌شود این نکات را در نظر بگیرید.

· فونت

در مورد فونت فقط به یاد داشته باشید که فونتی را انتخاب کنید که نشان دهنده شخصیت مورد نظر شما باشد. میتوانید در طرح کهن درمورد فونت و رنگ مناسب کارت ویزیت مقاله را بیشتر بخوانید.

· اندازه

نمی‌خواهید کارت خود را به هم ریخته کنید، بنابراین متن خود را به اندازه‌ای کوچک بگذارید که فضای تنفسی زیادی در اطراف هر عنصر وجود داشته باشد. مراحل ذکر شده تمام چیز‌های بود که برای راهنمای طراحی کارت ویزیت جامع و کاربردی نیاز دارید.

مشخصات قابل درج در کارت ویزیت

مشخصات قابل درج در کارت ویزیت

در کارت ویزیت باید برخی موراد حتما درج شود که در ادامه مطلب راهنمای طراحی کارت ویزیت جامع و کاربردی به بررسی آن خواهیم پرداخت:

 • فراموش نکنید در کارت ویزیت شما دو طرف کاغذ را در اختیار دارید. پس استراتژی این است که یک طرف کارت ویزیت را به طور انحصاری به لوگو اختصاص دهید، در حالی که طرف دیگر اطلاعات تماس را به نمایش می‌گذارد. با این حال، داشتن لوگو در هر دو طرف نیز خوب است، بنابراین اغلب یک لوگوی کوچک‌تر و دور از دسترس را در کنار اطلاعات تماس قرار دهید.
 • هر کارتی نیاز به یک نام دارد که باید با فونتی مناسب چاپ شود.
 • عنوان شغلی خود را درج کنید این کار به مخاطب کمک می‌کند تا یادآوری کند که چه کسی هستید و چه کاری انجام می‌دهید.
 • شماره تلفن را در کارت ویزیت درج کنید، حتی اگر تلفن روش برقراری ارتباط ترجیحی شما نباشد، زیرا برای برخی افراد مناسب است.
 • ایمیل برای ارتباطات تجاری غیر فوری درج آن ضروری است، به این دلیل که امکان ارسال اسناد به عنوان پیوست را فراهم می‌کند.
 • درج وب سایت نیز بر روی کارت ویزیت ضروری است، درج برخی از راه‌های ارتباطی از نظر شما شاید اضافی باشد اما باید عموم افراد با سلایق متفاوت را در نظر بگیرید درج آدرس سایت یک دعوت برای بازدید از برندتان است.
 • رسانه اجتماعی کمی از برندتان را نشان می‌دهد پیوندهای رسانه اجتماعی را درج کنید.
 • درج آدرس برای جذب مشتریان به محل کار یا فروشگاه شما ضروری است.
 • شعار در کارت ویزیت کاملا اختیاری بوده اما یک شعار به هویت برند سازی کمک می‌کند و کمی شخصیت می افزاید.
 • به یاد داشته باشید که کارت ویزیت فقط برای دادن اطلاعات نیست بلکه به نوعی وظیفه حفظ آن‌ها را دارد. پس نکات مهم و ضروری را به بهترین شکل ممکن کنار یکدیگر قرار دهید.

متریال‌های کارت ویزیت

متریال‌های کارت ویزیت

بهترین و محبوب‌ترین کارت ویزیت‌ها همواره از مواد اولیه با کیفیت در ساخت آن‌ها استفاده می‌شود. این بخش بسیار سلیقه‎ای بوده و فرد سفارش دهنده با توجه به بودجه و حوزه کاری انتخاب می‌کند. کارت ویزیت‌های امروزی عمدتا از جنس مقوا، پی وی سی، لمنیت مات یا براق، سلفون، گلاسه و کتان هستند. البته جنس‌های خاص‌تری مثل فلز، چوب، پلاستیک به عنوان کارت ویزیت مورد استفاده قرار می‌گیرند و در نهایت مشتری باید متریال آن را انتخاب کند.

نکات چاپی با اهمیت در کارت ویزیت

نکات چاپی با اهمیت در کارت ویزیت

بعد از مرحله راهنمای طراحی کارت ویزیت جامع و کاربردی، در حال رسیدن به مرحله نهایی هستید، زمان آن است که چاپگر را از نظر آنچه که می‌تواند ارائه دهد مورد بررسی قرار دهید و مناسب‌ترین آن را انتخاب کنید. برخی از چاپگرها روکش‌های ویژه‌ای را ارائه می‌دهند که می‌تواند تأثیری ماندگار داشته باشد.

ببینید آیا هر یک از این اثرات ویژه می‌تواند برای طراحی کارت ویزیت جامع و کاربردی شما مفید باشد یا خیر. در ضمن نقش برجسته سازی در کارت ویزیت را فراموش نکنید. تکنیک برجسته‌ سازی باعث می‌شود مناطق منتخب برجسته شوند. مانند پوشش نقطه‌ای UV، می‌توانید از آن برای جلب توجه به جنبه‌های خاص کارت خود، حتی کلمات استفاده کنید.

بهترین نرم‌افزار برای طراحی کارت ویزیت

بهترین نرم‌افزار برای طراحی کارت ویزیت

برای طراحی کارت ویزیت از نرم افزارهای بی‌شماری می‌توان استفاده کرد اما سه گزینه اصلی فتوشاپ، ایلوستریتور و کورل دراو پرکاربردترین نرم‌افزارها هستند. اما فتوشاپ به دلیل محیط کاربری آسان‌تر از محبوبیت بیشتری برخوردار است. این نرم‌افزارهای طراحی  فایل‌های لایه باز بی‌شمار در اختیارتان قرار می‌دهند تا شما بتوانید هر طور که می‌خواهید تغییرات را لحاظ کنید.

کارت ویزیت جامع و کاربردی چه ویژگی دارد

کارت ویزیت جامع و کاربردی چه ویژگی دارد

کارت ویزیت شما طراحی و چاپ آن به پایان رسید و اکنون در دست شما است. کارت ویزیت جامع و کاربردی خود را باید این گونه ارزیابی کنید. که چشم شما هنگام نگاه کردن به کارت چگونه حرکت می‌کند. اول به چه چیزی توجه می‌کند؟ و در آخر نگاه شما به کدام سمت می‌رود؟ یک جریان بصری خوب باید با لوگو شروع شود، سپس نام، و سایر اطلاعات ثانویه، و در صورت وجود تصاویر به پایان برسد. پس باید طرح خود را ارزیابی کنید تا مطمئن شوید همه چیز درست کار می‌کند. اگر کارت ویزیت شما این چنین نیست می‌توانید با تغییر اندازه و مکان یک عنصر، جریان‌های بصری را تغییر داده و بهینه کنید.

طراحی کارت ویزیت خاص

در انتها

با مطالعه راهنمای طراحی کارت ویزیت جامع و کاربردی نکات کلیدی در اختیار دارید. پس هنگام ساخت کارت ویزیت کوتاهی نکنید و برای برندتان ارزش قائل شوید این نکات شما را به رسیدن کارتی ایده‌آل کمک می‌کند.

تیم تحریریه طرح کهن

این مقاله به کوشش اعضای تیم طرح کهن تولید شده است. طرح کهن، یکی از مجموعه های جوان و خلاق در زمینه طراحی گرافیک است که با تیم حرفهای خود توانسته در کنار بسیاری از برندهای مطرح کشور قد علم کند. این مجموعه با سابقه درخشانی که در زمینه طراحی گرافیک، طراحی کارت ویزیت، طراحی ست اداری، کاتالوگ و بروشور دارد، بهصورت طراحی آنلاین و غیرحضوری در خدمت مشتریان است.

قیمت ، هزینه طراحی سربرگ 1403- طرح کهن

قیمت ، هزینه طراحی سربرگ 1403- طرح کهن

 • مقالات مرتبط با طراحی گرافیک
26

1403/05/01-13:58:1