در طراحی کارت ویزیت به چه نکاتی دقت کنیم؟

242
تاریخ به روز رسانی: 1402/06/20-10:00:58
در طراحی کارت ویزیت به چه نکاتی دقت کنیم؟

کارت ویزیت، یکی از مهم ترین ابزار بازاریابی می باشد که تاثیر زیادی بر جذب مشتری دارد. در واقع صاحبان تمامی کسب و کارها به دنبال تهیه کارت ویزیت متناسب با کسب و کار خود می باشند. اگرچه در دنیای کنونی، پیشرفت تکنولوژی موجب دیجیتالی شدن زندگی شده است، اما کارت های ویزیت همچنان به عنوان یکی از موثرترین راه ها برای جذب مشتری به شمار می روند. در این مقاله قصد داریم مهم ترین نکات طراحی کارت ویزیت را معرفی نماییم.

 در طراحی کارت ویزیت به چه نکاتی دقت کنیم؟

 رعایت اصول طراحی

همانطور که می دانید، طرح منحصر به فرد و دلخواه شما بر روی کارت ویزیت ثبت خواهد شد. برای اینکه یک کارت ویزیت مناسب چاپ نمایید باید به یک سری اصول کلی توجه داشته باشید. این اصول به شرح زیر می باشد:
▪️ از هر لبه کارت، به اندازه 5 میلی متر فضای خالی وجود داشته باشد.
▪️ استفاده از رزولوشن 300dpi
▪️ واضح بودن طرح و متن در ابعاد کوچک

 خوانا بودن متن روی کارت

یکی از مهم ترین مواردی که در طراحی کارت ویزیت باید رعایت شود، خوانا بودن نوشته های روی کارت است. در واقع عدم وضوح و ناخوانایی ممکن است به دلیل رعایت نکردن تفاوت رنگ متن و پس زمینه باشد.کوچک بودن بیش از حد سایز متن نیز می تواند خواندن آن را با مشکل رو به رو کند. 

 بهره گیری از خلاقیت

از مهم ترین مواردی که می تواند کارت ویزیت شما را نسبت به سایر کارت ها متمایز کند، به کارگیری خلاقیت در طراحی کارت می باشد. متن ها و لوگوهای رایج که توسط بسیاری از مجموعه ها در کارت ها نوشته می شود، نزد مخاطبان جذابیت چندانی نداشته و توجه کافی را جلب نمی کنند. اما به کارگیری خلاقیت در طراحی کارت ویزیت می تواند کارایی آن را چندین برابر افزایش دهد.

 بهره گیری از خلاقیت

 انتخاب رنگ بندی مناسب

دقت کنید که متن و اطلاعات موجود روی کارت ویزیت از رنگ بندی مناسبی برخوردار باشند. زیرا این عامل موجب می شود که بیننده در کمترین زمان ممکن بتواند قسمت های مختلف کارت را از یکدیگر تفکیک کند. همچنین باید از شلوغ کردن کارت و استفاده از انبوه تصاویر و مطالب بر روی کارت ویزیت اجتناب نمود.

 استفاده از لوگو

اکثر مجموعه ها دارای یک لوگوی مخصوص به خود می باشند و صاحبان کسب و کارها می توانند از این لوگوها در کارت ویزیت خود استفاده نمایند. در واقع کاربرد اصلی لوگو این است که بیننده با دیدن آن در سایر مکان ها و موقعیت ها نیز به یاد فروشگاه یا شرکت شما بیفتد. به این ترتیب، شما برای همیشه در ذهن مخاطب باقی خواهید ماند. هرچه خلاقیت شما در طراحی لوگو بیشتر باشد، تثبیت آن در ذهن مخاطب نیز بهتر خواهد بود. 

 اجتناب از نوشتن متن های طولانی

نوشتن متن های طولانی و قرار دادن اطلاعات غیر ضروری در کارت ویزیت، می تواند کارایی کارت شما را به شدت کاهش دهد. فراموش نکنید که کارت ویزیت با بروشور تبلیغاتی  متفاوت بوده و هرچه مختصر تر طراحی شود، تاثیرگذاری بیشتری بر مخاطب خواهد داشت.

 رعایت سادگی

از دیگر نکات طراحی کارت ویزیت می توان به سادگی کارت اشاره کرد. بسیاری از کارت ها به گونه ای طراحی شده اند که هیچ فضای خالی در آنها وجود نداشته و به طور کامل با عکس، متن، لوگو و سایر اطلاعات پر شده اند. در واقع این حجم از اطلاعات هیچ هدفی در حوزه بازاریابی دنبال نمی کنند. از این رو به شما توصیه می کنیم کارت ویزیت خود را به گونه ای ساده و دربرگیرنده اطلاعات مهم طراحی نمایید. طبق بررسی های انجام شده نیز ثابت شده است که کارت های ویزیت ساده موفقیت بیشتری در زمینه جذب مخاطب کسب کرده اند.

 عدم استفاده از طرح های از پیش آماده

تا حد امکان از انتخاب طرح های اینترنتی و از پیش آماده اجتناب نمایید. اگرچه طرح های آماده قیمت پایین تری داشته و زودتر آماده می شوند؛ اما طراحی کارت منحصر به فرد نقش مهمی در موفقیت کسب و کار شما خواهد داشت. طرح های آماده پس از مدتی بسیار همه گیر شده و کارت شما همانند انبوه کارت های ویزیت موجود در بازار می شود.

 به کارگیری مواد غیر معمول برای ساخت کارت

کارت ویزیت معمولا روی کاغذهایی چاپ می شود که مخصوص ساخت کارت می باشند. این کاغذها اگرچه از لحاظ صرفه اقتصادی بسیار مناسب می باشند؛ اما خلاقانه ترین روش نیستند. اگر می خواهید کارت ویزیت خلاقانه ای طراحی و تولید کنید می توانید از موادی مانند پلاستیک شفاف، چوب، فلز یا حتی سنگ استفاده نمایید.

 به کارگیری مواد غیر معمول برای ساخت کارت

 انتخاب سایز مناسب برای عنوان اصلی

نوشتن نام شرکت یا فروشگاه به صورت خوانا و درشت تر از سایر نوشته های روی کارت، یکی دیگر از مهم ترین نکات طراحی کارت ویزیت به حساب می آید. همچنین بهتر است سایر اطلاعات مهم مانند شماره تماس یا هر راه ارتباطی دیگر نیز اندازه بزرگتری نسبت به بقیه نوشته ها داشته باشند.

 قرار دادن اطلاعات تماس در کارت

تمام اطلاعات مهم و موردنیاز مشتریان را باید در کارت ویزیت خود وارد کنید. مهم ترین مواردی که باید در کارت نوشته شوند  عبارت اند از:
▪️ نام شرکت: اصلی ترین بخش کارت ویزیت شما، معرفی نام مجموعه تان می باشد. نامی که مشتریان قرار است شما را با آن به خاطر سپرده و بشناسند.
▪️ زمینه کاری: اطلاعات کافی در زمینه نوع محصولات یا خدماتی که ارائه می دهید در اختیار افراد قرار دهید. همچنین بهتر است در یک جمله کوتاه، تفاوت و نقطه قوت خود در مقایسه با سایر رقبایتان را بیان کنید.
▪️ اطلاعات تماس: این اطلاعات، راه های ارتباطی مشتریان با مجموعه شما بوده و می تواند شامل شماره تماس، آدرس ایمیل، نشانی سایت یا شبکه اجتماعی مربوط به کسب و کار شما باشد. سعی کنید این اطلاعات را به صورت خلاصه و در یک خط جای دهید. 

 جمع بندی

طراحی یک کارت ویزیت مناسب به معنی معرفی کسب و کار شما می باشد. یک کارت ویزیت خوب به گونه ای طراحی می شود که بتواند حداکثر توجه مخاطب را به خود جلب نماید. در این مقاله مهم ترین نکات طراحی کارت ویزیت را توضیح دادیم.

تیم تحریریه طرح کهن

این مقاله به کوشش اعضای تیم طرح کهن تولید شده است. طرح کهن، یکی از مجموعه های جوان و خلاق در زمینه طراحی گرافیک است که با تیم حرفهای خود توانسته در کنار بسیاری از برندهای مطرح کشور قد علم کند. این مجموعه با سابقه درخشانی که در زمینه طراحی گرافیک، طراحی کارت ویزیت، طراحی ست اداری، کاتالوگ و بروشور دارد، بهصورت طراحی آنلاین و غیرحضوری در خدمت مشتریان است.

قیمت طراحی کارت ویزیت -هزینه طراحی کارت ویزیت 1402

قیمت طراحی کارت ویزیت -هزینه طراحی کارت ویزیت 1402

  • وبلاگ
  • مقالات مرتبط با طراحی گرافیک
99

1402/08/18-09:55:50

قیمت طراحی کارت ویزیت بستگی به عواملی دارد که قبل از بیان این موارد و قیمت طراحان برای طراحی، توضیحی در مورد اینکه کارت ویزیت چیست و به چه هدفی کارت ویزیت طراحی می‌شود و در کارت ویزیت چه مشخصاتی قید می‌شود می پردازیم.

ادامه ی مطلب
نکات مهم در طراحی بنر استند رول آپ و استند های نمایشگاهی

نکات مهم در طراحی بنر استند رول آپ و استند های نمایشگاهی

  • وبلاگ
  • مقالات مرتبط با طراحی گرافیک
89

1402/08/16-19:57:41

چه در حال برنامه‌ریزی نمایشگاه یا غرفه خود باشید، یا به دنبال افزایش تبلیغات و برند سازی در فروشگاه یا دفتر هستید، بنرهای استندی راهی فوق‌العاده برای انتقال پیام شما هستند. مطمئنا با دانستن نکات مهم در طراحی بنر استند رول آپ جذب مخاطب بیشتری دارید.

ادامه ی مطلب

ارسال نظر