بهترین جنس کارت ویزیت چیست؟ معرفی بهترین جنس کارت ویزیت

269
تاریخ به روز رسانی: 1402/11/10-20:02:53
بهترین جنس کارت ویزیت چیست؟ معرفی بهترین جنس کارت ویزیت

بهترین جنس کارت ویزیت

اگر می‌خواهید از کارت ویزیت برای تبلیغات شرکت و یا کسب‌و‌کارتان استفاده کنید باید برای انتخاب جنس کارت ویزیت دقت کافی داشته باشید. به‌خصوص اگر کسب‌وکار شما در زمینه اداری و تجاری باشد. زیرا کارت ویزیت، معرف برند شما است چون کارت ویزیت توسط شما یا یکی از کارکنان و مدیران به‌دست مشتری می‌رسد باید از نظر طراحی و جنس بالاترین کیفیت را داشته باشد.

قصد داریم در این مقاله بهترین جنس کارت ویزیت را به شما معرفی کنیم،کارت ویزیت در حالت کلی انواع مختلفی دارد که بر‌اساس بودجه و نوع طرح می‌توانید هر‌کدام را انتخاب کنید که در ادامه انواع جنس کارت ویزیت را توضیح خواهیم داد با ما همراه باشید.

بهترین جنس کارت ویزیت

فاکتورهای مهم در انتخاب جنس کارت ویزیت

اگر شما کارت ویزیت فوری بخواهید یا کارت ویزیت معمولی، فرقی ندارد باید برای انتخاب جنس کارت ویزیت تصمیم بگیرید و با توجه به زمینه فعالیت کسب‌وکار‌تان جنس کارت ویزیت را انتخاب کنید.

وقتی می‌خواهید برای انتخاب جنس کارت ویزیت تصمیم بگیرید یک‌سری موارد را باید در ‌نظر بگیرید که مهم‌ترین آن ها عبارت‌اند ‌از:

  • مقاومت و استحکام جنس کاغذ کارت ویزیت: اولین و مهم‌ترین مورد میزان مقاومت و استحکام جنس کاغذ کارت ویزیت است، باید به این توجه داشته باشید که کارت ویزیت به‌صورت فیزیکی زیاد لمس می‌شود پس باید جنس کاغذی که استفاده می‌شود دوام و ماندگاری بالایی داشته باشد. پس به این نتیجه می‌رسیم که حتما زمان چاپ کارت ویزیتِ برندتان از روکش‌های سلفونی و یا لمینت استفاده کنید چون موجب ماندگاری و دوام کارت ویزیت می‌شود.
  • نوع روکش روی کارت ویزیت: مورد مهم دیگر در جنس کارت ویزیت، نوع روکش روی کارت ویزیت است که می‌تواند مات باشد یا براق. با توجه به میزان بودجه و کسب‌وکارتان باید تصمیم بگیرید که کدام نوع روکش مد نظر شما است. پس باید از انواع روکش‌های مات و براق استفاده کنید.
  • ظاهر و نوع طراحی کارت ویزیت: معمولا کارت ویزیت‌ها به اشکال مربع، مستطیل و مستطیل عمودی، دایره‌ای، پروانه‌ای، چاپ و طراحی می‌شوند. زمانی که می‌خواهید جنس کارت ویزیت مورد ‌نظر را انتخاب کنید به شکل و نوع طراحی دقت کنید.
  • یک یا دو رو بودن کارت ویزیت: اگر کارتی می‌خواهید که دو‌رو باشد حتما باید از کاغذهایی با‌کیفیت بالا برای کارت ویزیت استفاده کنید که ماندگاری بالا هم داشته باشد.

بهترین جنس کارت ویزیت

طراحی کارت ویزیت جذاب

شاید مهمترین عامل در موفقیت یک کارت ویزیت پس از ارائه شدن و ماندگاری در ذهن مشتریان، جذابیت و ‏زیبایی ظاهری آن باشد. منظور از جذابیت یعنی انتخاب دقیق رنگ و ترکیب اصولی آنها، استفاده از طرح های ‏حرفه ای و براساس پرسونای مخاطب، اهداف کارفرما، لوگو و رنگ سازمانی است به نحوی که در نگاه اول ‏بیشترین اثرگذاری را داشته باشد. به همین دلیل با قدرت و اطمینان کامل اعلام می کنیم که جذاب ترین نمونه ‏های طراحی کارت ویزیت را می توانید با ما تجربه کنید. ما بهترین و قویترین طراحان و گرافیست های کشور را ‏گرد هم آورده ایم تا سفارشات شما را با بالاترین کیفیت و با جذابیت و زیبایی بی نظیر انجام دهیم.‏فناوری جدید به نوعی فقط جان ندارد این تکنولوژی مانند انسان هوشمند است که طراحی کارت ویزیت با استفاده از هوش مصنوعی یکی از توانایی‌های آن است. شما می‌توانید بدون داشتن ذره‌ای دانش طراحی و گرافیک، با کمک هوش مصنوعی کارت ویزیت بسازید! طراحی کارت ویزیت با هوش مصنوعی کار سختی نیست. این فناوری پیشرفته امروزه در دسترس همه مردم قرار گرفته است. هوش مصنوعی سایت‌های آنلاين و آفلاین متعددی دارد و منظور از طراحی کارت ویزیت آنلاین استفاده از سایت‌هایی است که می‌توانید طراحی کارت ویزیت را در لحظه انجام دهید.

انواع کاغذ برای چاپ کارت ویزیت

در این بخش از مطلب بهترین جنس کارت ویزیت چیست؟ به بررسی انواع کاغذ برای چاپ کارت ویزیت خواهیم پرداخت:

طراحی کارت ویزیت خاص

·جنس کارت ویزیت با کاغذ گلاسه دارای روکش سلفون

کارت ویزیت با جنس گلاسه با سلفون یکی از رایج‌ترین جنس‌های کاغذ است که برای چاپ کارت ویزیت استفاده می‌شود. معمولا رنگ‌ها و طرح‌ چاپی روی این نوع کاغذ با کیفیت بالا نمایش داده می‌شود به همین دلیل این نوع کاغذ از پر‌طرفدارترین کاغذ‌ها برای چاپ کارت ویزیت است.

هرگاه خواستید برای جنس کارت ویزیت این نوع کاغذ را به‌کار ببرید شما می‌توانید از لایه‌ی سلفونی آن بعد از چاپ استفاده کنید. سلفون‌هایی که روی کاغذ گلاسه قرار‌ می‌گیرد در دو نوع مات و براق وجود دارند که کیفیت کارت ویزیت را در برابر پارگی و رطوبت افزایش می‌دهد.

کارت ویزیت با سلفون مات از خاص‌ترین و محبوب‌ترین انواع کارت ویزیت است که امروزه طرفداران زیادی پیدا کرده‌است. این نوع سلفون به دلیل خاص بودن جلوه جذاب‌تری در مقایسه با براق دارد.

طراحی کارت ویزیت شیک

·جنس کارت ویزیت گلاسه دارای روکش لمینت

علاوه بر سلفون از روکش لمینت هم برای روکش کارت ویزیت می‌شود استفاده کرد. اگر شما خواستار کارت ویزیتی هستید که مقاومتش از کارت ویزیت با روکش سلفون هم بیشتر باشد پس حتما روکش لمینت گزینه صحیح و مناسب‌تری برای جنس کارت ویزیت است.

روکش لمینت در دو نوع مات و براق وجود دارد که برای جنس کارت ویزیت استفاده می‌شود. روکش لمینت مات حالت لوکس‌تری دارد و برای کارت ویزیت‌هایی که زمینه فعالیتشان هنری و لوکس است مناسب است، پس جنس کارت ویزیت با وجود روکش‌ها متفاوت است.

جنس کارت ویزیتی که به صورت معمول استفاده می‌شود، می‌تواند با روکش لمینت براق باشد که مورد مناسبی برای بیشتر کسب‌و‌کارها است.

نوع دیگر روکش لمینت حالت برجسته است که قیمت مناسبی دارد و موجب می‌شود کارت ویزیت مورد نظر بسیار شیک به نظر برسد که در این حالت از ترکیب لمینت براق و مات استفاده شده و بخشی از طرح به حالت برجسته روی کاغذ چاپ می‌شود.

بهترین جنس کارت ویزیت

·جنس کارت ویزیت کتان

اگر به دنبال جنس کارت ویزیتی هستید که اقتصادی باشد، کارت ویزیت کتان انتخاب درستی است که از محبوب‌ترین جنس‌های کارت‌ ویزیت است و بسیار خاص و شیک هستند. شما می‌توانید از انواع کاغذ‌های کتان مثل کهلر و امباس و کتان آلمانی استفاده کنید.

طرح‌هایی که تیره هستند روی زمینه سفید این جنس کاغذ، جذابیت بصری زیادی دارد پس می‌توانید برای تبلیغات خود استفاده کنید. جنس کاغذهایی که کتانی هستند طوری است که نباید از رنگ‌های زیادی روی آن استفاده کرد.

مهم‌ترین مزیت کارت ویزیت با جنس کتان، کیفیت و ماندگاری آن‌ها در مقابل کارت ویزیت با جنس گلاسه است. اگر شما خواستار کارت ویزیتی با طرح‌های مینیمال هستید بهترین گزینه کارت ویزیت با جنس کتان است.

بهترین طراحی کارت ویزیت

بهترین و مناسب‌ترین جنس کارت ویزیت

برای انتخاب بهترین جنس کاغذ، برای کارت ویزیت یک سری موارد را باید درنظر بگیرید که عبارت‌اند ‌از:

  • دانستن و آگاهی از هویت برند
  • شناخت بیشتر رنگ‌ها
  • المان‌های مهمی که در کسب‌و‌کار وجود دارد

بعد از جمع‌آوری اطلاعات درباره‌ی این موضوعات نوبت به طراحی و انتخاب جنس کارت ویزیت می‌رسد.

بعضی اوقات نیاز به چاپ به صورت فوری دارید در این وضعیت بهترین انتخاب، انتخاب کاغذ‌های گلاسه است اما اگر زمان کافی برای انتخاب جنس کارت ویزیت دارید، می‌توانید از انواع کاغذ و طرح‌های روکش مات و براق بهره ببرید.

بهترین انتخاب برای داشتن کارت ویزیت جذاب و با ماندگاری بالا و قیمت مناسب در صورتی امکان‌پذیر است که با کارشناسان و طراحان با‌تجربه مشورت کنید و به شما کمک می‌کنند کارت ویزیتی درخور کسب‌و‌کارتان داشته باشید.

طراحی کارت ویزیت حرفه ای

سخن پایانی

کارت ویزیت امری ضروری برای هر کسب‌وکار است پس برای طراحی و چاپ آن دقت کافی باید داشته باشید. جنس کارت ویزیت باید طوری باشد که برای مشتری ماندگار بوده و در‌ صورت نیاز به اطلاعات برند شما به‌راحتی در دسترس او باشد و به مشکل نخورد. پس برای انتخاب جنس کارت ویزیت نیاز به مشورت با طراحان با‌تجربه دارید. ما در  طرح کهن  به شما برای داشتن بهترین کارت ویزیت کمک خواهیم کرد.

تیم تحریریه طرح کهن

این مقاله به کوشش اعضای تیم طرح کهن تولید شده است. طرح کهن، یکی از مجموعه های جوان و خلاق در زمینه طراحی گرافیک است که با تیم حرفهای خود توانسته در کنار بسیاری از برندهای مطرح کشور قد علم کند. این مجموعه با سابقه درخشانی که در زمینه طراحی گرافیک، طراحی کارت ویزیت، طراحی ست اداری، کاتالوگ و بروشور دارد، بهصورت طراحی آنلاین و غیرحضوری در خدمت مشتریان است.

چاپ فلت بد چیست و چه‌ کاربردی دارد؟

چاپ فلت بد چیست و چه‌ کاربردی دارد؟

  • مقالات مرتبط با طراحی و چاپ
213

1403/04/21-10:43:37

یکی از روش‌های چاپ که امکان چاپ روی سطوحی مثل کاشی، شیشه، چوب، فلزات، پلاستیک، پارچه و... را فراهم می‌کند چاپ فلت بد است. روش چاپ فلت بد یکی از روش‌های پرکاربرد و رایج چاپ است، در‌ادامه با این روش چاپ بیشتر آشنا خواهید شد.

ادامه ی مطلب
بهترین ایده طراحی بنر، طراحی بنر خلاقانه - طرح کهن

بهترین ایده طراحی بنر، طراحی بنر خلاقانه - طرح کهن

  • مقالات مرتبط با طراحی و چاپ
58

1403/04/12-19:48:26

بنرها به عنوان بازاریابان بی سر و صدا معروف شده‌اند، اما با سر و صداترین روش‌های بازاریابی بوده که صدای اصلی برند را به گوش مردم می‌رسانند. بهترین ایده طراحی بنر، طراحی بنر خلاقانه در کنار چاپی با کیفیت می‌تواند به طرز باور نکردنی عنصر تبلیغاتی بی‌نظیری را خلق کند

ادامه ی مطلب

ارسال نظر