طراحی بروشور جذاب 19 ترفند برای داشتن بروشور جذاب- طرح کهن

88
تاریخ به روز رسانی: 1403/01/30-11:23:41
طراحی بروشور جذاب 19 ترفند برای داشتن بروشور جذاب- طرح کهن

طراحی بروشور جذاب 19 ترفند برای داشتن بروشور جذاب

یکی از بهترین روش‌های بازاریابی و تبلیغات محصولات و خدمات‌، بروشور است که موجب جذب مشتری می‌شود. اگر می‌خواهید این بروشورها حرفه‌ای طراحی شوند باید به نکات طراحی آن دقت کنید و همچنین رعایت کنید تا نتیجه طراحی بروشور، مطلوب باشد. ما در مطلب طراحی بروشور جذاب 19 ترفند برای داشتن بروشور جذاب را برای شما بیان خواهیم کرد تا یک بروشور جذاب را طراحی کنید.

نکات کلیدی طراحی بروشور جذاب

در این بخش به بررسی 19 مورد از مهم‌ترین موارد و نکات طراحی بروشور جذاب خواهیم پرداخت:

1.      استفاده از هنر تفصیلی در طراحی بروشور جذاب: هنر تفضیلی به‌طور معمول در روند عادی طراحی وجود دارد، ولی عناصر تفضیلی در سال ۲۰۱۹ با جزئیات گسترده‌تری وارد زمینه طراحی شد که طراحی بروشور هم از این موضوع مستثنی نیست. استفاده از این نکته برای برند‌هایی که زیبایی برای آن‌ها بسیار مهم بوده، ضروری است. مخصوصا برندهایی که در زمینه صنایع غذایی و انواع نوشیدنی فعالیت می‌کنند، استفاده از هنر تفضیلی را بسیار می‌پسندند. اگر برای طراحی بروشور برندتان از هنر تفضیلی استفاده کنید، طراحی بروشور شما برجسته جلوه می‌کند.

2.      استفاده از عناصر دست‌ساز در طراحی بروشور تبلغاتی جذاب: برای افزایش برقراری ارتباط با مشتری می‌توانید از عناصر دستی مثل تصاویر‌ دست‌ساز و یا حروف دست‌نویس استفاده کنید.

3.      استفاده از خط هنری برای طراحی بروشور: چندین سال است که خطاطی برای طراحی برنامه‌ها محبوب است. از سال ۲۰۱۹ به بعد این هنر وارد عرصه برند‌سازی شد، خطاطی چون سبک ساده‌ای دارد موجب جذابیت بروشورها می‌شود. خطاطی در طراحی بروشور به شما کمک می‌کند تا جزئیات بیشتری را در بروشور ارائه دهید. با‌وجود سادگی این هنر اما محبوبیت زیادی دارد و موجب طراحی بروشور جذاب می‌شود.

4.      استفاده از گرافیک ایزومتریک در طراحی بروشور: طراحان وقتی متوجه شدند از تصاویر ساده بیش از ‌حد برای طراحی بروشور استفاده می‌شود، تصمیم گرفتند که از گرافیک‌های ایزومتریک در حالت متحرک یا استاتیک استفاده کنند. این نکته برای افزودن ابعاد به عنصرها مفید است، در واقع با این روش اجسام مسطح را می‌توانید سه بعدی طراحی کنید‌.

5.      استفاده از فونت‌های رنگی برای طراحی بروشور: امروزه برای طراحی بروشوری جذاب از فونت‌های رنگی استفاده می‌کنند، طراحان فونت‌های رنگی را نقطه قوت می‌دانند. از سال ۲۰۱۹ این روش رشد کرد، امروزه نرم‌افزارهای استفاده از فونت‌های رنگی گسترده شده و شما می‌توانید ببینید که افراد زیادی از این نرم‌افزارها استفاده می‌کنند.

6.      استفاده از نورهای رنگارنگ برای طراحی بروشور: استفاده از عکاسی با نورهای رنگا‌رنگ یکی دیگر از روش‌های طراحی بروشور است، این تکنیک برای طراحان محدودیتی ندارد. آن‌ها می‌توانند با ایجاد موقعیت‌های نورپردازی متفاوت، جلوه‌ی خاصی به عکس‌های بروشور بدهند.

7.      استفاده از یکپارچه‌سازی متحرک برای طراحی بروشور جذاب: شما حتما بعضی از طرح‌های بروشور که دارای یکپارچه‌سازی متحرک هستند، دیده‌اید. در سال ۲۰۱۹ این روش طراحی به‌صورت قوی وارد میدان طراحی شد و همچنان استفاده می‌شود. استفاده از انیمیشن‌ها در طراحی بروشور موجب جذابیت بروشور می‌شود.

8.      استفاده از عکاسی هنری در طراحی بروشور: از زمان قدیم برای طراحی ابزارهای تبلیغاتی از عکاسی استفاده می‌کردند اما امروزه عکاسی، هنری‌تر و خیلی حرفه‌ای‌تر انجام می‌شود. این عکس‌ها را فقط عکاسان حرفه‌ای که روش ارتباط تصویر با بیننده را می‌دانند می‌توانند بگیرند، از عکس‌های هنری در طراحی وب‌سایت هم استفاده می‌شود‌.

9.      استفاده از بروشورهای سه بعدی: معمولا طراحی بروشور به‌صورت دو بعدی انجام می‌شد اما طراحی بروشور به‌صورت سه بعدی هم وارد عرصه طراحی شده است. این نکته طراحی موجب ایجاد عمق در طراحی می‌شود و از رنگ‌های پر‌جنب‌و‌جوش در این روش استفاده می‌شود و مانند یک اثر هنری می‌درخشد.

10.   استفاده از بروشورهای مینیمالیستی: بیشتر طراحان این روش طراحی را بسیار می‌پسندند، در این روش طراحی، طراحان از کمترین عناصر برای انتقال پیام برند استفاده می‌کنند. به این دلیل از عناصر کمتر استفاده می‌کنند که طراحی ساده باشد و موجب درک سریع مخاطب از هدف بروشور شود. هنگام طراحی بروشور معمولا طراحان از عناصر کمتری استفاده می‌کنند مثلا بعضی از بروشورها یک رنگ در پس‌زمینه و یک تصویر کوچک در پیش زمینه دارند تا اهداف شما را به مخاطب انتقال دهند.

11.   استفاده از تصویر برای طراحی بروشور جذاب: تصویر‌ها ممکن است اولین عنصری باشد که مخاطب را جذب می‌کند. طراحان می‌توانند از تصاویر برای انتقال هدف و پیام یک برند استفاده کنند از سال ۲۰۱۹ طراحی بروشور با‌استفاده از تصاویر رونق گرفت. این تصاویر موجب تعامل بهتر مخاطب با برند می‌شوند به همین دلیل طراحان برای توصیف کسب‌و‌کارها از روش تصویرگری استفاده می‌کنند.

12.   استفاده از اشکال هندسی مختلف برای طراحی بروشور جذاب: طراحان از اشکال مختلف برای طراحی استفاده می‌کنند تا بروشوری جذاب را طراحی کنند مثلا ممکن است در طراحی بروشور با شکل‌های متفاوت و غیر‌ معمولی برخورد کنید. اشکالی که بیشتر در طراحی بروشور دیده می‌شود، اشکال مستطیلی و مربعی هستند، طراحی به‌شکل هشت ضلعی و شیش ضلعی هم ممکن است ایجاد شود که همه‌ی این موارد جزء طراحی‌های خاص هستند و به جذب مخاطب کمک می‌کنند.

13.   استفاده نکردن از طراحی شبکه‌ای: طراحان ممکن است قانون طراحی شبکه‌ای را رعایت نکنند چون دوست‌ دارند در طراحی قوانین را بشکنند. قانون طراحی شبکه‌ای خیلی کم توسط طراحان بروشور اجرا می‌شود، چون طراحان می‌خواهند برای ایجاد طراحی‌های منحصر‌به‌فرد از شر طراحی شبکه‌ای که یک طراحی معمولی است خلاص شوند و زیر ‌پا گذاشتن این نکته موجب آزادی آن‌ها در طراحی بروشور می‌شود. در‌نتیجه طراحی‌های بروشور از حد معمولی فراتر می‌رود و طراحی خاص می‌شود.

14.   استفاده از رنگ‌های متنوع برای طراحی بروشور جذاب: به‌طور معمول بروشور‌ها با رنگ‌های ساده و کم رنگ طراحی می‌شوند و بروشوری با رنگ‌های جسور و روشن طراحی نشده است. چون طراحان می‌گویند که رنگ‌های ساده می‌تواند پیام خاص از یک برند را منتقل کند، اما امروزه طراحان برای طراحی بروشور از رنگ‌های شاد هم گاهی استفاده می‌کنند.

15.طراحی بروشور بخشی از برندسازی است، بروشور‌ها می‌توانند طیف گسترده‌ای از رنگ‌های شاد را داشته باشند. اما ممکن است از رنگ‌های شاد استفاده شود، ولی به‌صورت یکنواخت باشد که طرح جذابی نخواهد شد. هدف از استفاده از رنگ‌های شاد، ایجاد طرحی بالقوه با روش جدید است مثلا طراحان رنگ شاد را با رنگ ساده استفاده می‌کنند.

16.   استفاده از طیف گسترده‌ای از تایپوگرافی در طراحی بروشور جذاب: امروزه بسیاری از برندها به‌صورت سفارشی از تایپوگرافی‌های مخصوص خودشان استفاده می‌کنند. در سال ۲۰۱۹ هم طراحان از یک نوع تایپوگرافی استفاده نکرده، بلکه برای توجه مخاطب از الگوهای قابل توجه زیادی استفاده می‌کردند. امروزه طراحان، ترکیبات زیادی برای طراحی استفاده می‌کنند مثلا ممکن است جلد بروشور‌ها ظاهری متفاوت داشته باشد.

17.   برای طراحی بروشوری جذاب از طرح‌های مسطح استفاده کنید: طراحان برای طراحی بروشور تجاری قطعا از یک طرح مسطح استفاده می‌کنند تا بروشوری مناسب و جذاب طراحی کنند.

18.   دقت به فرمت بروشور طراحی‌ شده: یکی از مواردی که در طراحی بروشور باید توجه کنید فرمتی است که برای بروشور می‌خواهید استفاده کنید. فرمت باید مناسب اندازه و میزان محتوا بروشور باشد.

19.   الهام گرفتن از ایده‌های نو برای تا کردن بروشورها: یکی از نکات مهم طراحی بروشوری زیبا نحوه تا کردن است، اگر ایده‌های جدید و نو برای تا کردن بروشورها دارید حتما در طراحی بروشور از آن استفاده کنید تا بروشوری خلاقانه تولید شود.

سخن پایانی

یکی از مهم‌ترین راه‌های رسیدن به بازار فروش بالا، طراحی بروشور است که بسیار تاثیرگذار در جذب مشتری است. شما می‌تواتید با طراحی بروشور جذاب همراه با رعایت نکات طراحی آن،کسب‌و‌کارتان را رونق دهید.مشاهده نمونه طراحی برشور که توسط تیم حرفه ای طرح کهن طراحی شده است.

 

تیم تحریریه طرح کهن

این مقاله به کوشش اعضای تیم طرح کهن تولید شده است. طرح کهن، یکی از مجموعه های جوان و خلاق در زمینه طراحی گرافیک است که با تیم حرفهای خود توانسته در کنار بسیاری از برندهای مطرح کشور قد علم کند. این مجموعه با سابقه درخشانی که در زمینه طراحی گرافیک، طراحی کارت ویزیت، طراحی ست اداری، کاتالوگ و بروشور دارد، بهصورت طراحی آنلاین و غیرحضوری در خدمت مشتریان است.

هزینه ،تعرفه و قیمت طراحی لوگو 1403 - نرخ لوگو  طرح کهن

هزینه ،تعرفه و قیمت طراحی لوگو 1403 - نرخ لوگو طرح کهن

  • مقالات مرتبط با طراحی گرافیک
67

1403/02/25-18:42:22

قبل از اینکه بخواهید طراحی یک لوگو را سفارش دهید مهم‌ترین نکته‌ای که باید بدانید قیمت طراحی لوگو مورد نظر شما است. همراه با بیان تعرفه طراحی لوگو، توضیحاتی در مورد لوگو و کارایی آن خواهیم داد.

ادامه ی مطلب
طراحی کارت ویزیت حرفه ای با 21 ترفند کاربردی- طرح کهن

طراحی کارت ویزیت حرفه ای با 21 ترفند کاربردی- طرح کهن

  • مقالات مرتبط با طراحی گرافیک
59

1403/02/25-18:15:38

داشتن کارت ویزیت برای کسب‌و‌کارتان موجب حرفه ای نشان دادن شما می‌شود و حتی کارت ویزیت حرفه ای، اعتماد مشتری را به شما افزایش می‌دهد. اما شما باید بدانید یک کارت ویزیت حرفه ای چگونه طراحی می‌شود و چه ویژگی‌هایی باید داشته‌باشد. در مطلب طراحی کارت ویزیت حرفه ای با 21 ترفند کاربردی با ما همراه باشید تا یک کارت ویزیت حرفه ای در اختیار داشته باشید.

ادامه ی مطلب

ارسال نظر