اصول اولیه طراحی جلد کتاب جذاب

439
تاریخ به روز رسانی: 1402/09/12-17:20:17
اصول اولیه طراحی جلد کتاب جذاب

اصول اولیه طراحی جلد کتاب جذاب

 هر آنچه که مربوط به دیدن باشد باید به بهترین نظم ممکن کنار هم قرار بگیرند تا جذابیتی که در ذهنمان است را خلق کنند. رنگ‌ها و خطوط با قرارگیری اصولی در کنار هم قادر هستند زیبایی را خلق کنند، در مقاله اصول اولیه طراحی جلد کتاب جذاب نکات مهم و اصولی را قصد داریم آموزش دهیم. طراحی جذاب جلد کتاب، میزان جذب مخاطب و فروش را به صورت محسوسی بالاتر خواهد برد. جلد کتاب شناسنامه او است، پس در طراحی آن نمی‌شود کم‌کاری و اهمال کاری کرد.

اهمیت  طراحی جلد کتاب جذاب

نویسنده قصد چاپ اثر خود را دارد، حتما زمان زیادی را صرف تولید محتوای آن کرده‌ و قطعا با هدف دریافت بهترین و بیشترین بازخورد مثبت قصد انتشار کتاب را دارد. اما دریافت بازخورد مثبت تنها به محتوای خوب اثر شما بستگی ندارد. زیبایی صفحه آرایی و طراحی کتاب را هیچ‌گاه دست کم نگیرید. گاهی اوقات یک کتاب با وجود محتوای ارزشمند فروش نمی‌رود می‌دانید چرا؟ چون برای جلد آن، که اولین عامل معرفیش بوده است ارزش قائل نبوده‌اند. جلد کتاب هویت آن است، با توجه به اینکه بیشتر مخاطبان در نگاه اول جلد کتاب را می‌بینند، پس طراحی جلد کتاب جذاب تاثیر زیادی در فروش آن دارد.

طراحی اصولی کتاب یکی از مهم‌ترین اقداماتی است که قبل از چاپ باید انجام شود. به عنوان یک نویسنده، مولف یا ناشر نباید از تاثیر شگرف جلد بر مخاطبان غافل باشید و باید بهترین طراحی را برای جلد کتاب‌های خود انجام دهید.

صحفه آرایی و طراحی جلد کتاب

اصول اولیه طراحی جلد کتاب جذاب چیست

جزییات در کار بسیار مهم هستند و این جزییات است که می‌تواند حس خوب ایجاد شده را شدت ببخشد. طراحی جلد کتاب جزئیات زیادی دارد، به نظر من طراحی جلد کتاب مانند لباس می‌ماند. لحظه‌ای به لباس‌های مختلفی که می‌پوشیم فکر کنید چه بازخوردی از اطرافیان دریافت می‌کنیم، گاهی بی‌تفاوت‌اند و گاهی آن قدر لباس ما زیبا و جذاب است که تعریف می‌کنند و این را خودمان حس می‌کنیم که زیباتر شده‌ایم. این مثال را گفتم تا کامل درک کنید که جایگاه طراحی خوب برای کتاب چیست. برای اینکه بهترین لباس یا هویت را برای کتاب خود داشته باشید، باید طراحی جلد را به صورت اصولی انجام دهید. طراحی جلد کتاب جذاب  و اصولی خیره کننده است و همین کافی است تا خرید انجام شود. در ادامه به برخی از اصول اولیه طراحی جلد کتاب جذاب اشاره خواهیم کرد:شما میتوانید از طریق سایت طرح کهن سفارش طراحی صفحات کتاب را بصورت آنلاین ثبت کنید.

طراحی جلد کتاب

·المان‌ها

قبل از اینکه طراحی جلد کتاب جذاب را آغاز کنید، المان‌های اطراف خود را بررسی کنید. جمع‌آوری المان‌ها به عنوان بهترین منبع الهام، تاثیر زیادی در ایده‌یابی و انتخاب بهترین ایده برای طراحی جلد کتاب دارد.

·فضای جلد

به یاد داشته باشید که روی جلد کتاب وجود فضاهای خالی حیاتی هستند. لزومی ندارد که جلد کتاب را با تصویر یا محتوا پر کنید.

صحفه آرایی کتاب

·توضیحات زیادی

هر چیزی کم و زیادش مناسب نیست و باعث خراب شدن در کلیت کار می‌شود. اینکه برخی نویسندگان علاقه دارند طراحی جلد کتاب جذاب پر بار باشد درست نیست، زیرا جز شلوغی و در هم بودن هیچ نکته خاص دیگری به مخاطب نمی‌رساند. ارایه توضیحات اضافی بر روی کتاب باعث می‌شود که خواننده کتاب گاهاً گمراه‌تر شوند و از خیر خرید کتاب بگذرند. جلد کتاب جایی است که می‌بایست بیشتر عواطف خوانندگان را برانگیزد، اگر جلد کتاب شما دارای تصاویر، حروف بزرگ و سایر اطلاعات بیش از حد باشد، فقط به نویز بصری کمک می‌کند. از طرح‌های شلوغ دوری کنید، به خصوص طراحی‌های شلوغی که مانع دیده شدن عنوان کتاب می‌شوند.

·جزئیات:

در طراحی جلد کتاب جذاب، دقت به جزئیات در آن به اندازه طرح اصلی اهمیت دارد. یکی از بخش‌هایی که در طراحی جلد کتاب باید به آن توجه کرد، کناره‌های کتاب است.

طراحی کتاب

·پشت جلد

پشت جلد کتاب درست است اهمیت کمتری دارد اما ندیده گرفتن آن در طراحی کار حرفه‌ای نیست. در پشت جلد بهتر است یک خلاصه کتاب ماهرانه بنویسید. بهتر است در پشت جلد یک سری اطلاعات که به لحاظ عاطفی جذاب نیستند و فقط به صورت منطقی و عقلانی اطلاعاتی ارایه می‌دهند مطرح کنید.سفارش طراحی جلد کتاب یکی از خدمات طرح کهن میباشد که بصورت حرفه ای انجام میشه.

·مفهوم

توجه به اینکه جلد معرف کتاب است و باید با محتوای آن همخوانی داشته باشد، طراحی آن باید به گونه‌ای انجام شود که مطابق با موضوع کتاب باشد. این کار زمانی امکان‌پذیر است که طراح راجع به کلیت موضوع اطلاعات کافی داشته باشد تا بتواند براساس محتوا طرح بزند. برای طراحی جلد کتاب جذاب باید یک جمله‌ای کوتاه و موثر بنویسید که بتواند کلیت و محتوای کتاب را به مخاطب بفهماند این کار واقعا سخت و زمان بر است.

طراحی جلد کتاب

· سن مخاطب

در اصول اولیه طراحی جلد کتاب جذاب این نکته حائز اهمیت است. شما باید بدانید مخاطب کتاب شما به چه طراحی‌های علاقه مند است، تا بتوانید یک دید کلی و بهتری برای انتقال پیام خود از طریق جلد کتاب به آن‌ها داشته باشید.

·ژانر کتاب

یکی دیگر از نکاتی که به طراحی اصولی جلد کتاب جذاب کمک می‌کند، توجه به ژانر کتاب است. طراحی کتاب با ژانر ترسناک با طراحی کتاب عاشقانه دو طراحی متفاوت دارد. توجه به ژانر کتاب نه فقط برای انتخاب رنگ بلکه برای انتخاب تصویر و فونت نوشته‌های روی جلد هم تاثیرگذار است.

صحفه آرایی و طراحی جلد کتاب

· انتخاب درست

انتخاب رنگ و فونت  مناسب همه مشکلات را حل می‌کند. برخی از طراحان رنگی را برای جلد انتخاب می‌کنند که نوشته‌های در درون آن رنگ طراوت و خوانایی لازم را ندارند.

·انداز

اندازه عناصری، مانند فونت و طراحی اگر روی کتاب یک اندازه باشد بی‌تاثیر است، بنابراین،‌ به مقیاس و اندازه این عناصر توجه کنید. برای جلب توجه یکی یا بعضی از آن‌ها را بزرگ‌تر ایجاد کنید، از عنوان برای برانگیختن برخی احساسات و عواطف استفاده می‌شود بهتر است عنوان اندازه بزرگی داشته باشد.

صحفه آرایی و طراحی  کتاب

·طراح

در پایان این بخش از اصول اولیه طراحی جلد کتاب جذاب باید بگویم اگر قبلاً  کار طراحی انجام داده‌اید که بسیار عالی است. اما اگر قبلاً کار طراحی انجام نداده‌اید به شما اطمینان می‌دهم طرحی ضعیفی برای کتاب می‌توانید رقم بزنید. بنابراین، بهتر است از یک طراح حرفه‌ای استفاده کنید. طراح جلد کتاب تفاوت‌های ظریف طراحی را به خوبی درک می‌کند و از ابزار و منابع مناسب برای پیاده سازی ایده‌های نویسنده درباره کتاب، بصورت تصویری روی جلد استفاده می‌کند.

 قیمت صحفه آرایی و طراحی جلد کتاب

رعایت اصول اولیه طراحی جلد کتاب جذاب در طرح کهن

یک طراح با تجربه به اصول اولیه طراحی جلد کتاب جذاب آشنایی کامل دارد و می‌داند چگونه مخاطب جذب کند. ما در طرح کهن در کنار شماییم تا بهترین‌ها را در زمینه صفحه آرایی و جلد کتاب برای شما خلق کنیم.شما میتوانید نمونه طراحی جلد کتاب توسط تیم طرح کهن را در صحفه نمونه کار ها مشاهده کنید.

تیم تحریریه طرح کهن

این مقاله به کوشش اعضای تیم طرح کهن تولید شده است. طرح کهن، یکی از مجموعه های جوان و خلاق در زمینه طراحی گرافیک است که با تیم حرفهای خود توانسته در کنار بسیاری از برندهای مطرح کشور قد علم کند. این مجموعه با سابقه درخشانی که در زمینه طراحی گرافیک، طراحی کارت ویزیت، طراحی ست اداری، کاتالوگ و بروشور دارد، بهصورت طراحی آنلاین و غیرحضوری در خدمت مشتریان است.

قیمت ، هزینه طراحی سربرگ 1403- طرح کهن

قیمت ، هزینه طراحی سربرگ 1403- طرح کهن

  • مقالات مرتبط با طراحی گرافیک
26

1403/05/01-13:58:12

اطلاع از هزینه طراحی سربرگ برای هر برند حائز اهمیت است. در کسب و کارها توجه به جزئیات همواره مهم بوده و تاثیر بسیار زیادی در موفقیت آن کمپانی دارد. سربرگ‌ها را می‌توان به عنوان عنصر بسیار حیاتی در شرکت جهت ارتباط تجاری موثرتر درنظر گرفت، علاوبرآن سربرگ‌ها نشان دهنده هویت یک برند هستند.

ادامه ی مطلب
اهمیت طراحی پرچم‌های تبلیغاتی در افزایش فروش و برندینگ

اهمیت طراحی پرچم‌های تبلیغاتی در افزایش فروش و برندینگ

  • مقالات مرتبط با طراحی گرافیک
39

1403/05/01-13:57:37

طراحی پرچم‌های تبلیغاتی اهمیت بسیاری در افزایش فروش و برندینگ دارد. این پرچم‌ها نقش بسیار مهمی در جذب توجه مشتریان، افزایش نام‌آگاهی درباره برند، و ارتقای تصویر برند دارند. برخی از اهمیت‌های طراحی پرچم‌های تبلیغاتی عبارتند از:

ادامه ی مطلب

ارسال نظر