اصول طراحی کاتالوگ موثر، چگونه مشتریان را جذب کنیم؟

409
تاریخ به روز رسانی: 1402/06/27-18:09:41
اصول طراحی کاتالوگ موثر، چگونه مشتریان را جذب کنیم؟

اصول طراحی کاتالوگ موثر، چگونه مشتریان را جذب کنیم؟

 اصول طراحی کاتالوگ موثر، چگونه مشتریان را جذب کنیم؟ با رعایت مطالب و نکاتی که می‌خواهم در این مقاله ذکر کنم قادر هستید یک طراحی حرفه‌ای انجام دهید. کاتالوگ یک ابزار تبلیغاتی کتابچه‌ی مانند است که در اختیار مشتریان قرار می‌گیرد و معرف جایگاه و اعتبار کاری برندتان است.

طراحی کاتالوگ

اصول طراحی کاتالوگ

کاتالوگ‌ها می‌توانند ویژگی‌های جزئی محصولات را در دل خود داشته باشند، در کاتالوگ این اصول مهم طراحی باید رعایت شوند تا جذب مشتری را به همراه بیاورد.

 • توجه به هدف و خواسته‌های مشتریان از اصول مهم طراحی کاتولوگ‌ها است.
 • باید مطالبی که در کاتالوگ قرار می‌دهید پاسخگویی سوالات مشتری باشد.
 • برای فونت‌ها انتخاب سه فونت هماهنگ و مناسب می‌تواند گزینه خوبی باشد.
 • برای طراحی اصولی و ظاهری زیباتر باید کاغذ مناسب انتخاب شود‌.
 • بهتر است چیدمان محصولات به شکلی باشد که مشتری به راحتی بتواند تمام آن‌ها را بررسی کند. دسته‌بندی محصولاتی که با هم هماهنگ هستند و ارتباط موضوعی دارند بهتر است در یک صفحه باشد.
 • هماهنگی ظاهری برند و کاتالوگ باید برقرار باشد.
 • از عکس‌ها و تصاویر سفارشی سازی شده استفاده کنید.

طراحی خلاقانه کاتالوگ

جذب مشتریان با کاتالوگ

اگر ابزارهای تبلیغاتی نتوانند مهم‌ترین خواسته که جذب مشتری است را انجام دهند پیشرفتی در بازار و شناخت برندتان هم محقق نمی‌شود. کاتالوگ‌ها دفترچه‌های سخنگویی هستند که با زبان تصویر درباره کالا و خدمات شما سخن می‌گویند. آنچه را که آن‌ها بیان می‌کنند باید اصولی و با قوانين مربوطه لحاظ شده باشد‌، این فروشنده‌های آنلاین باید جذب مشتری را رقم بزنند. کاتالوگ هزینه معقول و نرخ بازگشت سرمایه مناسبی دارند. سطح کیفی کاتالوگ تاثیر بسزایی در انتخاب شدن توسط مشتریان خواهد داشت.

زمانی که مخاطب شما بتواند اطلاعات صحیح را با صداقت کامل از سمت برند سازنده بدست آورد، اطمینان بیشتری به شما خواهد کرد و همچنین می‌تواند با کاتالوگ بهترین انتخاب را متناسب با نیاز خود داشته باشد. با طراحی کاتالوگ خدمات و انواع محصول خود را به کاربران معرفی می‌کنید و از این طریق هم می‌توانید توجه افراد بیشتری را به خود جلب نمایید.

شما گزینه های زیادی را با استفاده از کاتالوگ در اختیار خریداران قرار می‌دهید و آن‌ها می‌توانند به اختیار خود به صورت آزادانه انتخاب کنند. این حس قدرتی که به مخاطب شما داده می‌شود، می‌تواند رضایت و توجه آن‌ها را جلب کند که در نهایت سبب افزایش فروش شما خواهد شد.

صحفه آرایی کاتالوگ

اهمیت شناخت جامعه هدف در طراحی کاتالوگ

می‌دانیم که کاتالوگ‌ها یک ابزار مهم برای معرفی و تبلیغ محصولات هستند، این ابزار توضیحات دقیق و جامع در مورد محصول، تصاویر با کیفیت، قیمت، ویژگی‌ها محصولات شما می‌دهند. بهتر است‌ طراحی‌ کاتالوگ تبلیغاتی توسط متخصصین صورت گیرد بدون تخصص و نبود اطلاعات کافی از نیازهای آن محصول تبلیغاتی، فرصت ارائه تبلیغات موثر و موفق را از دست می‌دهید و با شکست روبه‌رو می‌شوید.

هدف از طراحی کاتالوگ این است که محصولات کسب‌وکار‌تان بهتر دیده شود، حال برای اینکه کاتالوگ در دست مخاطب بماند و رغبت داشته باشد محصولات را ببیند باید با شناخت از جامعه و آنچه مورد پسند ۹۰ درصد افراد است، را طراح در نظر بگیرد. طرح‌های گرافیکی کاتالوگ‌ها بسته به مخاطب انجام می‌شود. پس یک طراح حرفه‌ای باید قبل از طراحی ابتدا مخاطب طرح خود را شناسایی کند.

طراحی جلد کاتالوگ

گام های موثر در طراحی کاتالوگ

طراحی از مهم‌ترین و تاثیرگذارترین مراحل خلق یک عنصر  است، به همین دلیل است که طراحان در شمار متخصصان محبوب و پر مراجعه دنیای امروز جای گرفتند. فراموش نکنید طراحی کاتالوگ بسیار پیچیده‌تر از طراحی کارت ویزیت، اعلامیه و... است. در این بخش از مطلب اصول طراحی کاتالوگ موثر، چگونه مشتریان را جذب کنیم؟ به چند گام موثر در این زمینه اشاره خواهیم کرد:

 • اصلی‌ترین و مهم‌ترین عامل در کاتالوگ به وجود آوردن تمایل خرید در مشتری است. زیبایی بصری و هنر گرافیکی همراه با مطالب ارائه شده این احساس را ایجاد می‌کند.
 • طرح‌های به کار رفته در سایر صفحات همخوانی، یکسانی و هارمونی داشته باشد.
 • فریبنده بودن جلد باعث جلب توجه افراد می‌شود. هر چقدر که طرح آن جذاب‌تر باشد، به جلب نظر مخاطبان کمک خواهد کرد.میتوانید سفارش طراحی جلد کاتالوگ حرفه ای خود را در سایت طرح کهن ثبت کنید
 • مطالبی که در کاتالوگ هستند باید کم حجم و مفهومی باشند به واسطه اینکه در کاتالوگ متن و توضیحات مفصلی مانند برشور در کار نیست. کاتالوگ‌ها فضای زیادی برای ارائه مطلب دارند اما باید بدانید که ارائه مطالب زیاد در کاتالوگ صحیح نیست، در کاتالوگ مطالب و ویژگی‌ها به صورت فهرست وار و کوتاه ارائه می‌شود.
 • حجم کاتالوگ نباید خیلی زیاد باشد.
 • عکس‌هایی که در کاتالوگ استفاده می‌شوند ابعاد بزرگ‌تر، کیفیتی بیشتر و رنگی‌تر باید باشند.
 • انتخاب رنگ‌ها بایستی مناسب زمینه کاری کارفرما و متناسب با نوع محصولی باشد که به سمت بازار روانه و عرضه شده است.

طراحی کاتالوگ حرفه ای

استراتژی و اصول طراحی کاتالوگ موثر

اگر اصول اولیه در طراحی کاتالوگ رعایت نشود، پتانسیل شما در فروش کاهش می‌یابد، به همین دلیل است که کاتالوگ به عنوان یک ابزار ارتباطی باید به انتقال صحیح هدف و کیفیت کار شما کمک کند و تنها راه هم به کار بردن استراتژی هنگام طراحی است‌.

استراتژی در طراحی و چاپ برای هر محصول برمی‌گردد به آن چاپخانه‌ای که انتخاب کرده‌اید نیروی انسانی کار بلد، در کنار تجهیزات و پشتوانه کاری آن چاپخانه می‌تواند با استراتژی‌های خاصی که در نظر می‌گیرد کاتالوگی موثر و بی‌نظیر تحویل مشتری دهد.

طراحی کاتالوگ محصولات

تاثیر چاپ کاتالوگ بر جذب مشتری

امروزه کاتالوگ‌ها در فرآیند تجارت و کسب و کار نقشی عمده و بسیار تعیین کننده دارند. در واقع کاتالوگ از تبلیغاتی ست که یک شرکت می‌تواند به روز بودن و همه فن حریف بودنش را به رخ بکشد. کاتالوگ‌ها چند کاغذ کم حجم هستند که می‌توانند بار زیادی از روی دوش کارشناسان بردارند و سوالات مشتریان را با پاسخ مناسب جواب دهند و این گونه است که با چاپ کاتالوگ اصولی مشتری جذب می‌شود.

طراحی کاتالوگ فوری

طراحی کاتالوگ در طرح کهن

اصول طراحی کاتالوگ موثر، چگونه مشتریان را جذب کنیم را فرا گرفتید و به نظرم کاملا متوجه شدید که اگر کاتالوگ اصولی و حرفه‌ای می‌خواهید باید آن را به طراحان حرفه‌ای بسپارید، حال برای سفارش آنلاین طراحی کاتالوگ کافی ست در سایت طرح کهن درخواست خود را ثبت کنید تا بهترین را بسازیم.میتوانید نمونه کار طراحی کاتالوگ را درصحفه نمونه کار ها مشاهده کنید.

تیم تحریریه طرح کهن

این مقاله به کوشش اعضای تیم طرح کهن تولید شده است. طرح کهن، یکی از مجموعه های جوان و خلاق در زمینه طراحی گرافیک است که با تیم حرفهای خود توانسته در کنار بسیاری از برندهای مطرح کشور قد علم کند. این مجموعه با سابقه درخشانی که در زمینه طراحی گرافیک، طراحی کارت ویزیت، طراحی ست اداری، کاتالوگ و بروشور دارد، بهصورت طراحی آنلاین و غیرحضوری در خدمت مشتریان است.

قیمت ، هزینه طراحی سربرگ 1403- طرح کهن

قیمت ، هزینه طراحی سربرگ 1403- طرح کهن

 • مقالات مرتبط با طراحی گرافیک
26

1403/05/01-13:58:12

اطلاع از هزینه طراحی سربرگ برای هر برند حائز اهمیت است. در کسب و کارها توجه به جزئیات همواره مهم بوده و تاثیر بسیار زیادی در موفقیت آن کمپانی دارد. سربرگ‌ها را می‌توان به عنوان عنصر بسیار حیاتی در شرکت جهت ارتباط تجاری موثرتر درنظر گرفت، علاوبرآن سربرگ‌ها نشان دهنده هویت یک برند هستند.

ادامه ی مطلب
اهمیت طراحی پرچم‌های تبلیغاتی در افزایش فروش و برندینگ

اهمیت طراحی پرچم‌های تبلیغاتی در افزایش فروش و برندینگ

 • مقالات مرتبط با طراحی گرافیک
40

1403/05/01-13:57:37

طراحی پرچم‌های تبلیغاتی اهمیت بسیاری در افزایش فروش و برندینگ دارد. این پرچم‌ها نقش بسیار مهمی در جذب توجه مشتریان، افزایش نام‌آگاهی درباره برند، و ارتقای تصویر برند دارند. برخی از اهمیت‌های طراحی پرچم‌های تبلیغاتی عبارتند از:

ادامه ی مطلب

ارسال نظر