طراحی کارت ویزیت حرفه ای با 21 ترفند کاربردی- طرح کهن

60
تاریخ به روز رسانی: 1403/02/25-18:15:38
طراحی کارت ویزیت حرفه ای با 21 ترفند کاربردی- طرح کهن

طراحی کارت ویزیت حرفه ای با 21 ترفند کاربردی

داشتن کارت ویزیت برای کسب‌و‌کارتان موجب حرفه ای نشان دادن شما می‌شود و حتی کارت ویزیت حرفه ای، اعتماد مشتری را به شما افزایش می‌دهد. اما شما باید بدانید یک کارت ویزیت حرفه ای چگونه طراحی می‌شود و چه ویژگی‌هایی باید داشته‌باشد. در مطلب طراحی کارت ویزیت حرفه ای با 21 ترفند کاربردی با ما همراه باشید تا یک کارت ویزیت حرفه ای در اختیار داشته باشید.میتوانید نمونه طراحی کارت ویزیت که توسط تیم حرفه ای طرح کهن طراحی شده را مشاهده کنید.

سفارش طراحی کارت ویزیت

نکات کلیدی طراحی کارت ویزیت حرفه ای

برای طراحی کارت ویزیت حرفه ای توجه به نکات زیر بسیار به شما کمک خواهد کرد:

1.استفاده از الگو برای نشان دادن شخصیت برند شما

یک کارت ویزیت نشان‌دهنده‌ی اطلاعات زیادی از کسب‌و‌کار شما است که برند شما را نمایش می‌دهد. شما با ‌استفاده از الگویی که دارای خطوطی تمیز است نشان می‌دهید که شخصیت شما دوستدار طرح‌های مدرن بوده و اگر از کارت‌های رنگا‌رنگ و طرح‌های رسمی کمتری استفاده کنید، نشان‌دهنده شخصیت برون‌گرا شما است.

2.فونت مناسب را پیدا کنید

در‌صورتی طراحی کارت ویزیت حرفه ای امکا‌پذیر است که از فونت مناسب (فونتی که در بقیه‌ی ابزارهای تبلیغاتی به‌کار برده‌اید) استفاده کنید. در واقع فونت استفاده شده باید نشان دهنده‌ی برند شما باشد.

3.روی اندازه و شکل دقت کنید

مقدار اطلاعاتی که شما می‌توانید در طراحی کارت ویزیت حرفه ای وارد کنید تاثیر‌گذار بوده و همچنین نشان دهندی برند شما است. کارت‌های ویزیت معمولا به‌شکل مستطیل طراحی می‌شوند، در ‌واقع مانند یک کارت اعتباری هستند و به‌صورت افقی قرار دارند. متن و اطلاعات هم به‌همین صورت روی کارت، چاپ می‌شوند. شکل مستطیل کارت ویزیت برای همه آشنا است و چیز عجیبی نیست اما اگر می‌خواهید کارت ویزیت خاصی داشته باشید از شکل‌های مربع، گوشه‌های گرد یا کارت عمودی استفاده کنید.کارت ویزیت ها در انواع و سایزهای مختلفی طراحی و تولید می شوند. هرکدام از مدل های کارت ویزیت باید سایز و اندازه خاص خود را داشته باشند. از همین رو شما ابتدا باید انواع آن ها را شناخته و سپس سایز کارت ویزیت مناسب خود را انتخاب نمایید. 

طراحی آنلاین کارت ویزیت حرفه ای

4.سازماندهی اطلاعتتان

برای این نکته شما باید بسیار محتاطانه قدم بردارید و دقت کنید. زیرا دقیقا اطلاعاتی را باید به‌کار برید که یک مخاطب و مشتری نیاز دارد و این اطلاعات بر‌اساس فضای کارت استفاده شود. مثلا شماره‌ تماس، آدرس محل کسب‌و‌کار، نام برند و فعالیت شغلی، وب‌سایت، آدرس ایمیل، آدرس بقیه‌ی رسانه‌های اجتماعی را باید در طراحی کارت ویزیت استفاده کنید. وقتی خواستید اطلاعات را به کارت اضافه کنید باید چیدمان این اطلاعات را در نظر داشته باشید.

5.طراحی جذاب

هنگام طراحی کارت ویزیت حرفه ای شما می‌توانید از پشت کارت استفاده کنید. مثلا اگر شما کارت ویزیت را برای رستوران‌تان می‌خواهید طراحی کنید، می‌توانید در پشت کارت یک نمونه دستور غذا استفاده کنید تا کارت برای مشتریان حتی به بهانه یادگیری این دستور جذاب باشد.

6.طراحی کارت ویزیت حرفه ای با تبدیل کردن کارت به آهنربا

این روش طراحی بیشتر برای شغل‌هایی مثل لوله‌کشی، باغبانی، نگهداری از حیوانات، خدمات خودرو، آرایشگری، رستوران‌ها و کلیه مشاغلی که حالت خدماتی دارند مناسب است. چون مشتری هنگام نیاز، به‌راحتی با مراجعه به کارت که ممکن است روی یخچال یا جای دیگر چسبانده باشد، اطلاعات مورد‌ نیاز را دریافت می‌کند.

7.برای طراحی کارت ویزیت حرفه ای از لوگو به بهترین نحو استفاده کنید

در‌ واقع کارت ویزیت نماینده‌ی شرکت و کسب‌و‌کار شما است برای طراحی کارت ویزیت لازم است که لوگو داشته باشید. چون لوگو مهم‌ترین بخش برند‌سازی بصری کارت‌های ویزیت است که به طراحی بقیه بخش‌های کارت کمک می‌کند. می‌توانید یک سمت کارت ویزیت را به لوگو اختصاص دهید.میتوانید سفارش طراحی لوگو خود را به سایت طرح کهن بسپارید.

8.مقداری فضای سفید در طراحی کارت ویزیت بگذارید

وجود متن زیاد طراحی‌ کارت را شلوغ می‌کند، اگر روی کارت شما متن‌های زیادی باشد موجب سردرگمی مخاطب می‌شود و دیگر برایش این کارت‌ جذاب نیست. شما باید در نظر داشته باشید که از هر دو طرف کارت می‌توانید استفاده کنید. پس نیاز نیست تمام اطلاعات را در یک طرف قرار دهید. وجود کمی فضای سفید موجب راحتی چشم شده و در‌ نتیجه مخاطب جذب اطلاعات مهم کارت می‌شود.(جزئیات کمتر تاثیر بیشتر) این اصول طراحی کارت ویزیت است.

نکات طراحی حرفه ای کارت ویزیت

9.عنصر خاصی اضافه کنید

برای اینکه طراحی منحصر‌به‌فردی داشته باشید می‌توانید یک عنصر غیر ‌معمولی یا یک نوع عنصر خاص چاپی به طراحی کارت ویزیت‌تان اضافه کنید. این عناصر موجب تاثیر‌گذاری و همچنین ماندگاری در ذهن مشتری می‌شود. مثلا یکی از موارد افزودن عنصر چاپی، افزودن کاغذ بسیار ضخیم که حس لوکس بودن به کارت می‌دهد می‌تواند باشد. البته باید در‌ نظر داشته باشید عناصری که می‌خواهید استفاده کنید مناسب موضوع کارت شما باشد.

10.اضافه کردن فراخوان

وجود فراخوان برای طراحی کارت ویزیت حرفه ای ضروری نیست ولی موجب جذب مشتری می‌شود. مثلا می‌تواند یک نوع کد تخفیف یا نکته مفید که موجب انگیزه در مشتری می‌شود،باشد. همچنین استفاده از QR کد در فراخوان هم از روش‌های دیگر جذب مشتری است. شما می‌توانید با‌ اضافه کردن QR کد در پشت کارت ویزیت و قرار دادن وب‌سایت‌تان در آن موجب جذب و تشویق مشتری شوید.

11.تصحیح کارت از اشتباهات

هیچ چیز بدتر از یک کارت ویزیتی که همراه با اشتباهات تایپی باشد،نیست. قبل از اینکه سفارش را به مرحله چاپ برسانید از دوست یا همکارتان بخواهید تا کارت را از نظر اشتباهات تایپی و غلط املایی بررسی کند برای اطمینان بیشتر می‌توانید از یک ویرایشگر کمک بگیرید.

12.هدف قرار دادن مخاطبان خود در طراحی کارت ویزیت

مهم‌ترین قانون برای ایجاد کارت ویزیت موثر این است که مشتریان و مخاطبان و صنعت تجارت خود را هدف قرار دهید. در‌ واقع کارت را باید با حرفه خود مرتبط کنید مثلا اگر نجار هستید از عکس مرتبط با نجاری می‌توانید استفاده کنید.

نمونه طراحی کارت ویزیت

13.خواندن متون به‌آسانی

سعی کنید از فونت‌هایی استفاده کنید که خواندن آن‌ها آسان است و مخاطب در خواندن دچار مشکل نمی‌شود. همچنین سعی کنید اندازه‌ی متن را متناسب با فضایی که دارید، نه کوچک نه خیلی بزرگ طراحی کنید تا خواندن متن‌ها آسان باشد.

14.طراحی خلاقانه

عناصر و رنگ‌ها برای طراحی کارت ویزیت حرفه ای، طوری باید به‌کار گرفته شود که با زمینه فعالیت شما مرتبط و منحصر‌به‌فرد باشد. مثلا شما اگر محصولات لوکس می‌فروشید پس باید طرح‌هایی انتخاب کنید که حالت لوکس داشته باشد. انتخاب روکش، طراحی و کاغذ می‌تواند یک کارت را ساده یا لوکس نشان دهد.

15.ارتباط برقرار کردن به‌طور موثر

شما می‌توانید با‌ استفاده از زبان، با بازار هدف خود ارتباط برقرار کنید مثلا اگر لحن برند شما غیر ‌رسمی است پس باید روی کارت ویزیت از لحن غیر رسمی استفاده شود.

16.استخدام چاپگر حرفه ای

طراحی کارت ویزیت حرفه ای در‌ صورتی روی مشتری تاثیرگذار است که چاپ خوبی داشته باشد. پس کارت ویزیتی که طراحی و چاپ حرفه ای داشت ‌باشد موجب اعتماد و رابطه‌ای محکم بین شما و مشتری می‌شود. به همین علت نتیجه می‌گیریم از چاپگر حرفه ای استفاده کنید تا مواد با‌کیفیت در کارت ویزیت شما استفاده شود.

سفارش طراحی کارت ویزیت خلاقانه

17.در طراحی کارت ویزیت جای خالی بگذارید

برای یادداشت‌هایی که مخاطبان ممکن است روی کات ویزیت انجام دهند جای خالی بگذارید تا به‌سرعت یادشان بیاید که چگونه کارت را دریافت کرده‌اند. وقتی کارت ویزیت جای خالی داشته باشد و مخاطب چیزی روی آن بنویسد ممکن است کارت ویزیت را اصلا دور نیانداز و مانند کارت بانکی از آن محافظت کند.

18.از شعار یا بیانیه در طراحی کارت ویزیت حرفه ای استفاده کنید

استفاده از شعار کوتاه موجب تعریف کردن ارزش‌ها و باورها‌ی برند شما شده و موجب تمایز شما با رقبا می‌شود.

19. مراحل چیدمان اجزای کارت

اولین مرحله، انتخاب یک جریان بصری خوب است یعنی کارت ویزیت ابتدا باید با لوگو شروع شود و بعد نام برند شما و بعد هم اطلاعات ثانویه که شامل شماره و غیره می‌شود.

20.استفاده از جلوه‌های سه‌ بعدی

وجود طرحی سه بعدی برای جذب مشتری بسیار موثر است و مشتری به این فکر می‌کند که به متن یا طرح‌های سه بعدی نگاه کند پس جلوه سه بعدی بسیار جذاب است.

نمونه طراحی کارت ویزیت توسط تیم طرح کهن

سخن پایانی

امروزه افراد جامعه از روش‌های زیادی برای تبلیغ کسب‌و‌کارشان استفاده می‌کنند که یکی از کاربردی‌ترین روش‌ها که در سرتاسر جهان رایج بوده استفاده از کارت‌ ویزیت است. برای طراحی این کارت‌ها نکاتی وجود دارد که اگر شما طرحی جذاب می‌خواهید باید به این نکات توجه کنید. ما در این مطلب به طور کامل نکات لازم برای طراحی کارت ویزیت حرفه ای را شرح داده‌ایم. میتوانید تعرفه طراحی کارت ویزیت را در صحفه  تعرفه قیمت ها مشاهده کنید و سفارش طراحی کارت ویزیت خود را ثبت کنید.

تیم تحریریه طرح کهن

این مقاله به کوشش اعضای تیم طرح کهن تولید شده است. طرح کهن، یکی از مجموعه های جوان و خلاق در زمینه طراحی گرافیک است که با تیم حرفهای خود توانسته در کنار بسیاری از برندهای مطرح کشور قد علم کند. این مجموعه با سابقه درخشانی که در زمینه طراحی گرافیک، طراحی کارت ویزیت، طراحی ست اداری، کاتالوگ و بروشور دارد، بهصورت طراحی آنلاین و غیرحضوری در خدمت مشتریان است.

هزینه ،تعرفه و قیمت طراحی لوگو 1403 - نرخ لوگو  طرح کهن

هزینه ،تعرفه و قیمت طراحی لوگو 1403 - نرخ لوگو طرح کهن

  • مقالات مرتبط با طراحی گرافیک
67

1403/02/25-18:42:22

قبل از اینکه بخواهید طراحی یک لوگو را سفارش دهید مهم‌ترین نکته‌ای که باید بدانید قیمت طراحی لوگو مورد نظر شما است. همراه با بیان تعرفه طراحی لوگو، توضیحاتی در مورد لوگو و کارایی آن خواهیم داد.

ادامه ی مطلب
طراحی لوگو حرفه ای؛ 21 ترفند کاربردی خلق یک لوگوی جذاب- طرح کهن

طراحی لوگو حرفه ای؛ 21 ترفند کاربردی خلق یک لوگوی جذاب- طرح کهن

  • مقالات مرتبط با طراحی گرافیک
29

1403/02/25-12:39:49

طراحی لوگو از ترکیب تصاویر و متن‌ها تشکیل شده و این ترکیب برای شناخت لوگوهای مختلف از یکدیگر ایجاد می‌شود. طراحی لوگو حرفه ای برای هر شرکت و کسب‌و‌کار ضروری بوده و این امر در صورتی امکان پذیر است که نکات طراحی را رعایت کنید

ادامه ی مطلب

نظرات مشتریان

حسین برزگر

عالی ممنون از مطلب خوبتون

ارسال نظر