نکات کلیدی در طراحی پوستر تبلیغاتی

369
تاریخ به روز رسانی: 1402/07/20-17:26:35
نکات کلیدی در طراحی پوستر تبلیغاتی

نکات کلیدی در طراحی پوستر تبلیغاتی

طراحی و چاپ پوستر بی‌نقص سخت است، اما شدنی است اگر اطلاع کافی در مورد چگونگی و اهداف ساخت پوستر داشته باشید قاعدتا کار برای شما که در این حوزه مبتدی هستید آسان‌تر می‌شود. طراحی در پوسترهای تبلیغاتی حد و مرز نمی‌شناسد و این عنصر تبلیغاتی، در تبلیغات موثر هستند زیرا می‌توانند پیام‌های مهم را به شیوه‌ای سرگرم‌ کننده و خلاقانه به رهگذران انتقال دهند. نکات کلیدی در طراحی پوستر تبلیغاتی که در این مقاله می‌خواهم به شما بیاموزم بسیار موثر و با اهمیت است.

طراحی پوستر تبلغاتی

پوستر تبلیغاتی چیست

در ابتدای مطلب نکات کلیدی در طراحی پوستر تبلیغاتی  به بررسی خود پوستر خواهیم پرداخت. پوستر، یک صفحه با طراحی تک‌ رنگ یا چند رنگ است که معمولاً با متن و تصویر پر می‌شود، در این محصول تبلیغاتی اطلاعات جامع و مفید در کنار طرحی مناسب ارائه می‌شود. پوسترها شامل دو عنصر متنی و گرافیکی هستند ،اگر چه ممکن است یک پوستر کاملاً گرافیکی باشد یا فقط شامل متن باشد، که طراحی موفق این صفحه به خلاقیت بالایی بستگی دارد. پوستر را برای انتقال پیام در فضاهای عمومی قرار می‌دهند و معمولا به پوستر‌ها دیوارکوب هم می‌گویند زیرا بیشتر بر روی دیوار نصب می‌شوند. پوستر تبلیغاتی باید بتواند به طور کلی جلب توجه افرادی که در حال گذر از یک خیابان یا مکان عمومی هستند را انجام دهد.

طراحی پوستر تبلغاتی حرفه ای

نکات کلیدی در طراحی پوستر تبلیغاتی که باید بدانید

اگر یک پوستر تبلیغاتی به خوبی طراحی شده باشد، احساس بی تفاوتی در مورد آن غیرممکن است. پوستری که به خوبی طراحی شده باشد، حس کنجکاوی بیننده را برای دانستن بیشتر تحریک می‌کند. در نتیجه با توجه به نکات کلیدی در طراحی پوستر تبلیغاتی می‌توانید یک پوستر تاثیرگذار داشته باشید. در ادامه این نکات را بررسی خواهیم کرد:

1. خوانایی

برای پوستر طرحی دارید که در کنار آن یک اطلاعاتی هم قرار است به مخاطب داده شود. در کل پوستر برای این طراحی می‌شود که خبر از یک رویداد خاصی را بدهد که این اطلاعات كلیدی پوستر باید به آسانی از فاصله دور خوانده شود تا افراد را به سمت خود بکشد. نوشتن متن تیره روی پس‌زمینه‌ی روشن، از فاصله دور خوانایی بهتری را نسبت به متن روشن روی پس‌زمینه تیره ایجاد می‌کند.

2.تضاد

در طراحی پوستر پالت رنگ یک نواخت با طیف کم رنگ را فراموش کنید. پوستر باید بتواند فقط با یک نگاه توجه شخص را به خود جلب کند. تضاد زیاد بین عناصر طراحی می‌تواند به شما در انجام این کار کمک کند. تضاد بصری در طراحی پوستر کمک کننده است و از این فاکتور در جلب مخاطب و طراحی بهتر استفاده کنید.

3.تصویر

در پوستر تصویر و متن دو وجه مشترک دارند باید بخش اصلی هر دو بزرگ و جذاب باشند. توجه داشته باشید در مورد عناصر لایه بندی دقت کنید. متن و تصاویر باید تضاد کافی داشته باشند تا به طور مستقل قابل درک باشند. پوسترها راهی جالب برای ارائه پیام هستند.

4.فاصله‌ها

یکی از نکات کلیدی در طراحی پوستر تبلیغاتی فاصله مناسب است. هنگامی که صحبت از طراحی پوستر است، از فاصله‌ها به شکلی اغراق آمیز بین عناصر استفاده کنید. در ابتدا ممکن است کمی عجیب به نظر برسد، اما فاصله‌های زیاد بین عناصر تأثیر بصری و خوانایی را به طرز چشمگیری افزایش می‌دهد.

5.تایپوگرافی

یکی دیگر از نکات کلیدی در طراحی پوستر تبلیغاتی تایپوگرافی است. با تایپوگرافی، لحن پروژه را تعیین کنید، زیرا طراحی پوستر یکی از جاهایی است که با تایپوگرافی زیبا می‌توانید خیلی جذاب عمل کنید. استفاده از فونت‌های جسورانه‌تر عالی جواب می‌دهد‌، از فونتی استفاده کنید که خلق و خوی مناسبی را برای این رویداد نشان می‌دهد. یکی از قوانین تایپوگرافی این است که باید از تعداد زیاد فونت‌ها و اندازه‌های مختلف فونت اجتناب شود.

6.تکنیک چاپی

هدف از طراحی پوستر چیست

بسیاری از این تکنیک‌ها معمولاً در پروژه‌ها یا رویدادهای سطح بالا و هزینه‌های زیاد برای خلق پوستری با پرستیژ خاص استفاده می‌شود. مانند چاپ برجسته، چاپ طلاکوب، چاپ UV و سایر تکنیک‌های خاص چاپی، قبل از اینکه روی هر تکنیک ویژه‌ای کار کنید با چاپخانه مورد نظر خود صحبت کنید تا مطمئن شوید که آن‌ها می‌توانند چاپی را در اندازه و شیوه مورد نظر شما تهیه کنند.

7.قوانین

پوسترها در تبلیغات موثر هستند زیرا می‌توانند پیام‌های مهم را به شیوه‌ای سرگرم‌کننده و خلاقانه به رهگذران انتقال دهند. طراحان نیز آزادند تا خلاقیت خود را برای انتقال موثر پیام به کار گیرند. پوستر جایی است که می‌توانید قوانین را زیر پا بگذارید. تخیل خود را بکشید تا چیزی جدید و تازه ایجاد کنید. بنابراین به دنبال آن بروید کاری را انجام دهید که می‌خواهید انجام دهید.

8.رنگ

یکی دیگر از نکات کلیدی در طراحی پوستر تبلیغاتی استفاده از رنگ مناسب است. از رنگ‌های روشن و نه خیلی کدر استفاده کنید و برای رنگ‌های تیره‌تر، کنتراست باید در نظر گرفته شود. استفاده زیاد از رنگ بدون هیچ اشاره‌ای به محتوا باید اجتناب شود زیرا ممکن است توجه خواننده را از پیام اصلی پوستر منحرف کند.

9.متن

نکات کلیدی در طراحی پوستر تبلیغاتی  شامل متن نیز می‌شود. متن تصویر از سه‌بخش، عنوان، جزئیات اصلی و متن کوچک تشکیل می‌شود. عنوان اصلی یک شعار تأثیرگذار است که باید در پوستر برجسته طراحی شود. متن کوچک با فونتی خوانا در دل پوستر طراحی می‌شود و جزئیات هم در پایین پوستر که معمولا پل‌ ارتباطی استقرار دارد.

اندازه پوستر تبلیغاتی

پوسترها می‌توانند تقریباً برای هر پروژه‌ای به شیوه‌های مختلفی عمل کرده  و قالبی عالی برای تبلیغ هستند. معمولا بسته به جایی که قرار است سایز استاندارد طراحی پوستر در آن نصب شود یا موضوعی که پوستر باید آن را تبلیغ نماید ابعاد آن متفاوت است. اندازه پوستر معمولا در ابعاد A4 یا 20*30 و A3 یا 30*42 سانتی‌متر است و اندازه پوستر با فرمت بزرگ با چاپ پلات از ابعاد 35*50 سانتی‌متر به بالا شروع می‌شود. پوسترها می‌توانند به صورت عمودی یا افقی طراحی شوند، اما اکثرا بصورت عمودی طراحی می‌شوند.

طراحی پوستر خلاقانه

هدف از طراحی پوستر چیست

پوستر‌ها در عین این که تایم مشخصی کاربرد دارند اما می‌توانند تاثیرگذار و ماندنی باشند، البته اگر موضوع پوستر و عملکرد طراح آن متفاوت باشد. اگر قصد دارید محصولی را معرفی کنید یا یک اتفاق هنری یا فرهنگی را به اطلاع عمومی برسانید با پوستری که طراحی آن ایده‌آل باشد و در خیابانی پرتردد نصب شود، اطمینان می‌دهیم شما را به آن هدفی که از نصب پوستر داشته‌اید می‌رساند. پوستر‌ها به عنوان آگاه کننده و ترویج دهنده کالا برای فروش بهترین هستند و به نوعی فروشنده کالا محسوب می‌شوند.

هدف از طراحی پوستر چیست

روش چاپ پوستر تبلیغاتی

در ادامه مطلب نکات کلیدی در  سفارش طراحی پوستر تبلیغاتی به بررسی روش چاپ پوستر خواهیم پرداخت. برای هر نوع محصول تبلیغاتی دو روش چاپی داریم روش قدیمی‌تر افست و روش جدید دیجیتال نام دارد.

  • چاپ پوستر روش افست: به طور کلی اگر تیراژ چاپ پوسترتان زیاد است باید از چاپ افست استفاده کنید که قیمت تمام شده مناسب‌تری دارند، بعلاوه اینکه دستگاه‌های جدید آن کیفیت خیلی بالایی هم دارند.
  • چا‌پ‌ پوستر دیجیتال: اگر تعداد چاپ پوستر شما کم است باید از چاپ‌های دیجیتال استفاده کنید. چاپ دیجیتال دارای دستگاه‌های متفاوتی است. کیفیت و سرعت چاپ بالا در روش دیجیتال وجود دارد.

طراحی انواع پوستر تبلیغاتی در طرح کهن

طراحان حرفه‌ای به خوبی می‌دانند که یک پوستر حرفه‌ای چگونه باید طراحی شود و نکات کلیدی در طراحی پوستر تبلیغاتی چه‌ مواردی است. تمایز آن از دیگر تبلیغات چیست و حتی اینکه چه اطلاعاتی باید در طرح پوستر قرار گیرد تا جذب مخاطب داشته باشد. ما در مطلب نکات کلیدی در طراحی پوستر تبلیغاتی به برخی از تکات مهم اشاره کردیم تا پوستری مناسب با اهداف خود داشته باشید. ما در طرح کهن برای طراحی بهترین و تاثیرگذارترین پوستر تبلیغاتی در کنار شما هستیم.شما میتوانید نمونه طراحی پوستر توسط طرح کهن را در صحفه نمونه کار ها مشاهده کنید.

 

تیم تحریریه طرح کهن

این مقاله به کوشش اعضای تیم طرح کهن تولید شده است. طرح کهن، یکی از مجموعه های جوان و خلاق در زمینه طراحی گرافیک است که با تیم حرفهای خود توانسته در کنار بسیاری از برندهای مطرح کشور قد علم کند. این مجموعه با سابقه درخشانی که در زمینه طراحی گرافیک، طراحی کارت ویزیت، طراحی ست اداری، کاتالوگ و بروشور دارد، بهصورت طراحی آنلاین و غیرحضوری در خدمت مشتریان است.

هزینه ،تعرفه و قیمت طراحی لوگو 1403 - نرخ لوگو  طرح کهن

هزینه ،تعرفه و قیمت طراحی لوگو 1403 - نرخ لوگو طرح کهن

  • مقالات مرتبط با طراحی گرافیک
57

1403/02/25-18:42:22

قبل از اینکه بخواهید طراحی یک لوگو را سفارش دهید مهم‌ترین نکته‌ای که باید بدانید قیمت طراحی لوگو مورد نظر شما است. همراه با بیان تعرفه طراحی لوگو، توضیحاتی در مورد لوگو و کارایی آن خواهیم داد.

ادامه ی مطلب
طراحی کارت ویزیت حرفه ای با 21 ترفند کاربردی- طرح کهن

طراحی کارت ویزیت حرفه ای با 21 ترفند کاربردی- طرح کهن

  • مقالات مرتبط با طراحی گرافیک
46

1403/02/25-18:15:38

داشتن کارت ویزیت برای کسب‌و‌کارتان موجب حرفه ای نشان دادن شما می‌شود و حتی کارت ویزیت حرفه ای، اعتماد مشتری را به شما افزایش می‌دهد. اما شما باید بدانید یک کارت ویزیت حرفه ای چگونه طراحی می‌شود و چه ویژگی‌هایی باید داشته‌باشد. در مطلب طراحی کارت ویزیت حرفه ای با 21 ترفند کاربردی با ما همراه باشید تا یک کارت ویزیت حرفه ای در اختیار داشته باشید.

ادامه ی مطلب

ارسال نظر