هزینه طراحی کاتالوگ حرفه ای -قیمت طراحی کاتالوگ 1403 -طرح کهن

54
تاریخ به روز رسانی: 1403/03/13-11:13:01
هزینه طراحی کاتالوگ حرفه ای -قیمت طراحی کاتالوگ 1403 -طرح کهن

قیمت طراحی کاتالوگ

یک کاتالوگ شامل (رنگ و عکس، جدول، متن و مشخصات) است که در مجموع قیمت طراحی کاتالوگ را مشخص می‌کنند. کاتالوگ‌ها به منظور تبلیغات طراحی می‌شوند. شرکت‌ها،محصولاتی که اهمیت بیشتری برایشان دارد را جمع‌آوری می‌کنند و یک سری اطلاعات از محصول و خدمات، همراه با مشخصات کامل محصول در کاتالوگ‌ها قرار می‌دهند. در واقع یک کاتالوگ نماینده شرکت شما و معرف، اهداف، محصولات و خدمات شما است. شما می‌توانید محصولاتتان را به صورت یک دفترچه که شامل اطلاعات سازمان یافته است در اختیار مشتریان قرار دهید. برای طراحی کاتالوگ هزینه ای باید بپردازید که این مبلغ بستگی به مواردی دارد در ادامه خواهیم گفت.

قیمت طراحی کاتالوگ به چه عواملی بستگی دارد

همان طور که در ابتدای مطلب قیمت طراحی کاتالوگ گفته شد قیمت تمام شده این کار به عوامل مختلفی بستگی دارد که برخی از این عوامل به شرح زیر است:

خلاقیت و نوآوری

خلاقیت در کاتالوگ و در واقع سفارشی سازی و یا پیچیدگی طراحی برقیمت طراحی کاتالوگ تاثیر خواهد گذاشت. هر چه برای طرح‌ خلاقیت بیشتری به کار رفته باشد، نتیجه کار طرحی منحصر به فرد می‌شود که هزینه بیشتری برای طراحی باید بپردازید.

· تعداد صفحات کاتالوگ

تعداد صفحات کاتالوگ به نسبت بقیه موارد تاثیر کمتری در قیمت طراحی کاتالوگ دارد و اگر تعداد صفحات کاتالوگ کمتر از ۱۲ صفحه باشد کافی است فقط هزینه طراحی قالب و جلد را بپردازید.

·نوع قالب استفاده شده

اگر شما از یک قالب، از قبل آماده شده و یا همان قالب آماده استفاده کنید هزینه طراحی کاتالوگ پایین‌تر از طراحی با قالب سفارشی که، طبقه سلیقه شما است می‌شود. هر چه بیشتر روی کاتالوگ کار شود ،کاتالوگ بیشتر به چشم مشتری می‌آید.

·عکاسی

اگر شما برای طراحی کاتالوگ بیزینس مورد نظرتان بخواهید از عکس استفاده کنید، عکاسی کردن و ویرایش عکس‌ها روی هزینه طراحی کاتالوگ تاثیر دارد.

قیمت طراحی کاتالوگ

· تولید محتوا جدید

وقتی شما عکسی به کاتالوگ اضافه می‌کنید، طراح باید متن‌هایی مناسب با عکس تولید کند که توضیح دهنده عکس‌ها باشد. تولید محتوا و میزان کیفیت از عوامل تاثیر گذار در قیمت است.

·طراحی جلد

اولین چیزی که یک‌ مشتری از کاتالوگ شرکت شما می‌بیند جلد کاتالوگ است. پس هر چه جلد کاتالوگ حرفه‌ای و زیبا طراحی شود موجب جذب بیشتر مشتری برای دیدن کاتالوگ می‌شود. در نتیجه طراحی جلد، قیمت طراحی کاتالوگ را  افزایش می‌دهد.

·تعداد دفعات ادیت و ویرایش

هنگامی که طراح، طرح اولیه را اجرا می‌کند، در اختیار مشتری قرار می‌دهد که ایرادی اگر دارد رفع کند. هر چه تعداد این ادیت‌ها و ویرایش‌ها بیشتر باشد هزینه طراحی کاتالوگ بالاتر می‌رود.

·کیفیت مواد اولیه و چاپ

کیفیت بالا صفحات کاتالوگ و همچنین کیفیت تصاویر به کار‌ گرفته شده در صفحات کاتالوگ در قیمت طراحی تاًثیر دارد.

·تعداد طرح های اولیه

طراحان در ابتدا چند طرح در اختیار مشتری قرار می‌دهند تا طرح مورد نظر را انتخاب کند تا طراح به ادیت و ویرایش آن بپردازد،هر چه تعداد پیشنهادهای طرح‌های اولیه بیشتر باشد،قیمت افزایش پیدا می‌کند.

·سابقه طراح

طراحان با تجربه ممکن است به نسبت بقیه طراحان هزینه بالاتری را برای طراحی دریافت کنند.

با در نظر گرفتن این موارد می‌توانید قیمت طراحی کاتالوگ‌ را حدس بزنید اما اگر در این زمینه‌ نیاز به‌ مشورت دارید می‌توانید به شرکت‌های تبلیغاتی در زمینه طراحی کاتالوگ مراجعه کنید و در مورد تعرفه ها مشاوره بگیرید.

هزینه طراحی کاتالوگ

عوامل تاثیر گذار در قیمت طراحی انواع کاتالوگ‌

کاتالوگ‌ها را به طور کل می‌توان به دو دسته هنری، علمی و فروش تقسیم کرد که قیمت طراحی کاتالوگ در این موارد متفاوت است:

 • کاتالوگ‌های علمی: در این کاتالوگ‌ها باید تصویرها به خوبی با متن ترکیب شده و همخوانی داشته‌ باشد. همچنین تصاویر با متن ها، پس نیاز به خلاقیت و کار بیشتری بر روی این کاتالوگ‌ها است.
 • کاتالوگ‌های هنری: بخش مهم این کاتالوگ‌ها، تصاویر و عکس‌های استفاده شده است که باید با کیفیت بالایی طراحی و چاپ شود.
 • کاتالوگ‌های فروش: به نسبت کاتالوگ علمی و هنری برای طراحی زمان کمتری نیاز دارد و حجم کاری روی این کاتالوگ کمتر است پس هزینه پایین‌تری به نسب کاتالوگ‌های گفته شده دارد.

از مهم‌ترین بخش‌های کاتالوگ‌ها قالب و جلد است که جز پر هزینه‌ترین موارد طراحی کاتالوگ یه شمار می‌رود. هر چه این دو بهتر طراحی شود و ایده‌های خلاقانه‌تری برای این دو مورد به کار رود، کاتالوگ برای مشتری و مخاطب جذاب‌تر خواهد‌بود.

یک کاتالوگ خوب چه ویژگی‌هایی دارد

در این بخش از مطلب قیمت طراحی کاتالوگ به بررسی ویژگی یک کاتالوگ خوب خواهیم پرداخت:

 • یک کاتالوگ خوب ساده و حمل آن آسان بوده و دارای ترکیبات رنگی مناسب است.
 • یک کاتالوگ بی نقص طوری طراحی می‌شود که جواب سوالاتی که ممکن است برای مشتری پیش آید را در برگیرد و محتوا عکس و متن با هم همخوانی داشته باشد.
 • در کاتالوگ‌ها باید متن‌ها و توضیحات استفاده شده بدون اغراق باشد.
 • ترتیب محتوا کاتالوگ طوری تنظیم شده باشد که موجب گیج شدن مشتری نشود و توضیحات داخل کاتالوگ جامع و کاربردی بوده و زیبایی داشته‌ باشد.

یک کاتالوگ خوب چه ویژگی‌هایی دارد

مزایا طراحی کاتالوگ

در این بخش از مطلب قیمت طراحی کاتالوگ به بررسی مزایای سفارش و داشتن کاتالوگ برای سازمان خواهیم پرداخت:

 • با طراحی کاتالوگ و در اختیار گذاشتن آن برای مشتری، باعث افزایش شناخت مخاطب از برند مورد نظر خود می‌شوید. شرکت‌ها و موسسه‌ها می‌توانند با استفاده از کاتالوگ نام و نشان تجاری خود را به مشتریان معرفی کنند.
 • با قرار دادن شماره تماس در کاتالوگ مشتریان با شما تماس می‌گیرند و می‌توانند سوالاتی که برایشان پیش آمده را بپرسند. اطلاعات جدیدی در مورد محصولات و خدمات بیزینس شما کسب کنند و باعث می‌شود ارتباط مستقیمی با مشتری داشته‌ باشید.
 • کاتالوگ یک ابزار قوی تبلیغات است، چون که هم از عکس هم متن و تصاویر با کیفیت بالا استفاده می‌کنید. در نتیجه امکان تبلیغ چند رسانه‌ای را ایجاد می‌کند.
 • با در اختیار گذاشتن کاتالوگ به افرادی مختلف باعث افزایش فروش می‌شوید.
 • ممکن است که افرادی دنبال محصولاتی مشابه محصولات شما باشند، با دیدن کاتالوگ بیزینس شما جذب محصولات شما شده و کاتالوگ از این طریق موجب افزایش تعداد مشتری و جذب مخاطب جدید می‌شود.
 • از کاتالوگ‌ها می‌توانید به مدت طولانی استفاده کنید پس بهتر است برای طراحی کاتالوگ دقت بیشتری داشته باشید.

در طراحی کاتالوگ چه مواردی باید رعایت شود

در طراحی کاتالوگ اطلاعات غلط و نادرست نباید وجود داشته باشد، چون موجب سلب اعتماد مشتری می‌شود. در نتیجه اطلاعاتی که قدیمی و اعتبارش تمام شده است را نباید در کاتالوگ قرارداد. همچنین اطلاعاتی که ارزش محتوایی نداشته و مشتری نیاز به آن‌ها ندارد نباید در کاتالوگ قرار گیرد. اطلاعات تکراری که موجب اذیت شدن مشتری می‌شود و هیچ ارزشی ندارد در کاتالوگ شرکت و یا برندتان قرار ندهید. همچنین اطلاعات منفی در کاتالوگ ممکن است موجب از دست دادن مشتری شود.

نتیجه گیری

کاتالوگ‌ها در اکثر مشاغل و کسب و کارها استفاده می‌شود که شامل  کاتالوگ فروش (محصولات مصرفی و محصولات لوکس و لوازم خانگی) محصولات تکنولوژی و علمی، محصولات هنری و غیره می شود که از بین این کاتالوگ ها، طراحی کاتالوگ فروش هزینه کمتری دارد. اما باید به این نکته توجه داشته باشید که قیمت طراحی کاتالوگ به عوامل مختلفی بستگی دارد.میتوانید نمونه طراحی کاتالوگ که توسط تیم حرفه ای طرح کهن طراحی شده را در صحفه نمونه کار ها مشاهده کنید.

 

تیم تحریریه طرح کهن

این مقاله به کوشش اعضای تیم طرح کهن تولید شده است. طرح کهن، یکی از مجموعه های جوان و خلاق در زمینه طراحی گرافیک است که با تیم حرفهای خود توانسته در کنار بسیاری از برندهای مطرح کشور قد علم کند. این مجموعه با سابقه درخشانی که در زمینه طراحی گرافیک، طراحی کارت ویزیت، طراحی ست اداری، کاتالوگ و بروشور دارد، بهصورت طراحی آنلاین و غیرحضوری در خدمت مشتریان است.

طراحی سرنسخه پزشک جذاب با 10 نکته کاربردی- طرح کهن

طراحی سرنسخه پزشک جذاب با 10 نکته کاربردی- طرح کهن

 • مقالات مرتبط با طراحی گرافیک
23

1403/03/30-16:28:24

سرنسخه پزشک، سندی رسمی و حاوی اطلاعات مهم پزشکی است که باید به وضوح و خوانایی کامل نوشته شود. اما فراتر از کارکرد صرفاً پزشکی، سرنسخه می‌تواند ابزاری برای ارتقای برندینگ و ایجاد حس اعتماد نزد بیمار نیز باشد.

 

ادامه ی مطلب
20 نکته کاربردی برای طراحی فولدر تبلغاتی -طرح کهن

20 نکته کاربردی برای طراحی فولدر تبلغاتی -طرح کهن

 • مقالات مرتبط با طراحی گرافیک
16

1403/03/30-13:02:21

فولدرها ابزاری ساده اما کارآمد برای سازماندهی و ارائه اسناد، بروشورها و غیره هستند. یک فولدر با طراحی خوب نه تنها می‌تواند محتوای شما را مرتب نگه دارد، بلکه می‌تواند به عنوان یک ابزار بازاریابی مؤثر نیز عمل کند و نام تجاری شما را ارتقا دهد.

ادامه ی مطلب

ارسال نظر