راهنمای کامل طراحی بنر سایت و سفارش انواع بنر

56
تاریخ به روز رسانی: 1403/04/12-20:07:34
راهنمای کامل طراحی بنر سایت و سفارش انواع بنر

راهنمای کامل طراحی بنر سایت و سفارش انواع بنر

در زندگی روزمره خود بدون شک حداقل یک بار موضوعی را در گوگل سرچ می‌کنیم پس از اینکه سایت مورد نظر بالا می‌آید. با تصاویری در آن سایت مواجه می‌شویم این‌ها همان بنرهای تبلیغاتی هستند. راهنمای کامل طراحی بنر سایت و سفارش انواع بنر به شما کمک می‌کند تا با ماهیت این عنصر تبلیغاتی در عصر دیجیتال بهتر آشنا شوید. طراحی بنر سایت به ‌منظور نمایش برند و خدماتی که ارائه می‌دهد مورد توجه قرار گرفته است و به همین دلیل باید نهایت دقت در اجرای آن صورت گیرد تا بتواند بازدهی مورد نظر را داشته باشد.

بنر دیجیتالی

یکی از شیوه‌های که به برندهای مختلف کمک کند تا بتوانند فروش بیشتر و بهتری داشته باشند، استفاده از ابزارهای مختلف جهت بازاریابی است. در کنار بنرهای چاپی بنر دیجیتالی برای انواع مشاغل‌ها نیاز است و به هیچ عنوان نمی‌شود، فرصت تبلیغات را در هیچ حوزه‌ای از دست داد. حذف فرصت به مرور زمان باعث منفعل شدن شما در حوزه کاریتان می‌شود. تبلیغات بنری، تصاویر تبلیغاتی تعبیه شده در صفحات وب هستند که یک محصول یا برند را به نمایش می‌گذارند و به وب سایت تبلیغ کننده پیوند دارند. اگر قصد گسترش فروش محصول یا خدمتان خودتان را دارید، باید از بنر دیجیتال استفاده کنید. استفاده از بنر سایت و سفارش انواع بنر به افراد امکان دسترسی به جامعه آماری بالاتر و اثر بخشی بیشتر را  می‌دهد؛ بنابراین بهتر است که از این ابزار به خوبی استفاده کنید و طراحی بنر سایت را در دستور کار خودتان قرار دهید. پس نتیجه می‌گیریم که  طراحی بنر وب یکی از پرکارترین اشکال بازاریابی است که در دنیای آنلاین امروزی مورد استفاده قرار می‌گیرد و در اشکال و اندازه‌های مختلف وجود دارد.

 راهنمای کامل طراحی بنر سایت

 راهنمای کامل طراحی بنر سایت

طراحی بنر سایت به مجموعه فعالیت‌هایی گفته می‌شود که طی آن یک بنر خاص با محتوایی خاص تدوین شده و در معرض دید تمامی افرادی که از آن وب سایت دیدن می‌کنند قرار می‌گیرد. این بنر اغلب باید شکل و شمایلی تاثیرگذار و جذاب داشته باشد تا مشتری را به سوی خدمات و محصولات برند شما فرا خواند. ممکن است از خود بپرسید: چگونه می‌توانم طراحی بنر وب ایجاد کنم که مردم بخواهند روی آن کلیک کنند؟ در این مقاله ما تمام اطلاعاتی را که برای ایجاد بنر سایت و سفارش انواع بنر موفق نیاز دارید در اختیارتان قرار می‌دهیم. بنابراین در زیر لیستی از نکات و دستورالعمل‌های کلی برای طراحی تبلیغات بنری آورده شده است:

 1. از موثرترین و استانداردترین اندازه بنرها استفاده کنید که شامل این موارد می‌شود. 300×250 پیکسل برای مستطیل متوسط و ابعاد 336×280 پیکسل برای ابعاد مستطیلی بزرگ در وب مناسب است.
 2. فضا مناسبی برای بنر در وب در نظر بگیرید این محدوده باید در بالای صفحه و نزدیک به محتوای اصلی صفحه نمایش باشد.
 3. سلسله مراتب را حفظ کنید سلسله مراتب شامل این نکات می‌شود.

طراحی بنر سایت حرفه ای

 • برای ایجاد آگاهی از برند باید لوگوی شرکت شما گنجانده شود. مطمئن شوید که از نظر بصری غالب است، اما نه به اندازه ارزش پیشنهادی باید به این مورد نیز توجه داشته باشید.
 • ارزش پیشنهادی خدمات محصولی که ارائه می‌دهید را نشان می‌دهد و با پیشنهادات و قیمت‌های جذاب توجه را به خود جلب می‌کند. این باید بیشترین فضا را در تبلیغ شما اشغال کند و اولین چیزی باشد که چشم بینندگان می بیند.
 • فراخوان را فراموش نکنید فراخوان کاربران را به کلیک دعوت می‌کند. عباراتی مانند «بیشتر بیاموزید» یا «شروع کنید» یا «اکنون تماشا کنید» نمونه‌های خوبی هستند. این باید نقطه کانونی واضح تبلیغ باشد.
 1. محتوا و تصاویر را ساده نگه دارید بینندگان احتمالا فقط برای یک ثانیه به تبلیغات بنر وب شما نگاه می‌کنند پس فرصت دیده شدن را تلف نکنید.
 2. یک قاب کاملا مشخص داشته باشید چشم افراد به طور طبیعی به سوژه‌ای در یک کادر کشیده می‌شود. تبلیغات بنری مؤثر دارای یک قاب کاملاً مشخص با گرافیکی مطلوب است.
 3. فونت‌های مخصوص و خوانا را فراموش نکنید.

طراحی اسلایدر حرفه ای

 1. از انیمیشن استفاده کنید بنرهای متحرک وب معمولاً عملکرد بهتری از تبلیغات بنری ثابت دارند و می‌توانند در طراحی بنر وب سایت بسیار مؤثر باشند، اما باید مطمئن شوید که آن‌ها از پیام تبلیغات شما منحرف نشوند. از انیمیشن‌های ساده‌ای استفاده کنید که بیشتر از 15 ثانیه طول نکشند و مطمئن شوید که بیش از 3 بار تکرار نشوند.
 2. اگر تبلیغ شما به صورت بصری با سایت‌هایی که در آن نمایش داده می‌شود ترکیب شود، به احتمال زیاد اعتماد بینندگان خود را جلب خواهید کرد. با این حال، آن را بیش از حد مخلوط نکنید. تبلیغات بنری همیشه باید قابل مشاهده و کلیک باشد به نوعی مکمل، اما برجسته باید بنر بسازید.
 3. 9. با برندتان سازگار باشد یعنی مطمئن شوید که تبلیغ با برند شما و صفحه‌ای که در آن قرار می‌گیرد مطابقت دارد تا مشتریان بالقوه گیج نشوند.

انواع بنر دیجیتالی

 1. در بنر سایت و سفارش انواع بنر از تصاویر به خوبی استفاده کنید گرافیک‌ها و عکس‌های مرتبطی را انتخاب کنید که پیام شما را تقویت کند و مستقیماً با محصول شما مرتبط است. به یاد داشته باشید همیشه لازم نیست از تصاویر در تبلیغات بنری خود استفاده کنید. تایپوگرافی زیبا هم می‌تواند نتایج آن به همان اندازه تاثیر مفیدی ایجاد کند.
 2. 11. رنگ‌های مناسب را انتخاب کنید هر رنگ ارتباط متفاوتی دارد و مهم است که در نظر بگیرید چه نوع احساساتی را می‌خواهید در مخاطب خود برانگیزید. رنگ اولین چیزی است که کاربر در تبلیغات بنری شما متوجه آن می‌شود.
 3. 12. اندازه فایل خود را کوچک نگه دارید، وقتی صحبت از اندازه فایل به میان می‌آید، هر چه کوچک‌تر باشد، بهتر است مثلا بهتر است کمتر از 150 کیلوبایت باشد زیرا تبلیغ بنر شما باید به سرعت در صفحه بارگیری شود.

انواع بنر دیجیتالی

 اگر بخواهید یک سایت یا سرویس آنلاینی را معرفی کنید، بهترین راه این است یک بنر تبلیغاتی برای آن طراحی کرده و در سایت‌های دیگر قرار دهید. اگر بنر تبلیغاتی شما مناسب و جذاب باشد، قطعا افراد زیادی روی آن کلیک می‌کنند و وارد سایت‌تان می‌شوند بنر سایت و سفارش انواع بنر انواع مختلفی دارد که در ادامه با این مدل‌ها بیشتر آشنا خواهید شد:

· بنر ثابت

بنرهای تبلیغاتی ثابت در اصل یک عکس هستند که خدمات یا محصولات شما را معرفی می‌کنند. معمولا طراحی بنرهای ثابت راحت‌تر است و به همین دلیل هزینه کمتری برایتان خواهد داشت. بنرهای ثابت در ابعاد مختلف در قسمت‌های مختلف وب سایت‌ها برای معرفی هر چه بیشتر خدمات و محصولات قرار می‌گیرند. اصولا در بخش‌های هدر سایت از بنر‌های ثابت استفاده می‌کنند که طبق تحقیقات به عمل آمده این مورد سبب جلب توجه هر چه بیشتر مشتریان می‌گردد. از بنر‌های ثابت عموما به عنوان بنرهای تمیز یاد می‌شود چرا که این گونه از بنرها هیچ گونه اطلاعات اضافی را شامل نمی‌شوند و می‌تواند گزینه‌ی مناسبی برای برندهای شناخته شده و مطرح باشد.

طراحی اسلایدر حرفه ای

·بنر متحرک

بنرهای تبلیغاتی متحرک یا گیف به زبان ساده ترکیبی از چند تصویر ثابت هستند که پشت سر هم قرار می‌گیرند و یک تصویر متحرک و پویا را تشکیل می‌دهند. این نوع از بنرهای تبلیغاتی محبوبیت زیادی بین کسب وکارها دارند این دسته از بنرها عموما مطالب بیشتر را به دنبال متحرک بودن می‌توانند ساپورت کنند و می‌دانید که کاملا بدون صدا هستند. از بنرهای متحرک به عنوان گیف نیز یاد می‌شود که برای داشتن تبلیغی منحصر به فرد این گزینه بی نظیر است.

·بنر ترکیبی

بر روی این بنرها هر نوع رسانه‌ای حتی موسیقی هم روی آن قرار داده و انیمیشن‌های خیلی جذاب و زیبا با آن می‌توان تهیه کرد، از طرف دیگر طراحی این بنرها خیلی سخت بوده و هزینه زیادی هم دارد.

·بنر سه بعدی

در بنر سایت سه بعدی المان‌های سه بعدی استفاده شده، که نمونه مناسب برای جلب توجه مخاطب است. این سبک از بنر سایت گزینه پیشنهادی برای سایت‏های مدرن با سبک گرافیکی مدرن است.

· بنر تعاملی

این نوع از بنرها با کاربران تعامل برقرار کرده و از این طریق کاربر را وارد صفحه خاصی از سایت شما می‌کنند. این نوع از بنرها چند گزینه را پیش روی کاربر قرار می‌دهند. کاربر با انتخاب هر گزینه به صفحه متفاوتی از سایت هدایت می‌شود.

 مزایای بنر تبلیغاتی

 مزایای بنر تبلیغاتی

 تبلیغاتی یا تبلیغی که اصولا در سایت‎ها مشاهده می‎کنید، نوعی بیلبورد دیجیتال است. بنر سایت با استفاده از تصاویر و افکت‎های نرم افزاری تلاش دارد دید بصری جذاب را برای بیننده بسازد تا باعث افزایش ترافیک در سایت گردد. بنر تبلیغاتی اگر به درستی و هدفمند طراحی شود بیننده را ترغیب به مشاهده موضوع بنر می‎کند. در راهنمای کامل طراحی بنر سایت و سفارش انواع بنر می‌خواهیم با مزایای این عنصر تبلیغاتی برای وب سایت خود بیشتر آشنا شویم:

 • بنر وب رسانه‌ای مقرون‌ به‌صرفه، قابل اندازه‌گیری و مؤثر برای افزایش آگاهی از برند است.
 • یکی از مزایای بنرهای تبلیغاتی در بنر سایت و سفارش انواع بنر این است که محدودت کمتری دارد و جامعه هدف بیشتری را پوشش می‌دهد.
 • عصر امروز را به نام داده می‌شناسند و هرکس بتواند اطلاعات و داده بیشتری به ارمغان بیاورد در کسب و کار خود موفق‌تر می‌شود بنر دیجیتال این قابلیت را برای شما فراهم می‌کند.
 • با استفاده از بنر دیجیتال می‌توانید با طراحی یک بنر، خودتان را به خوبی معرفی کنید و افراد متفاوت را به سمت صفحه محصول یا وب‌سایت خود هدایت کنید که نکته مهمی به شمار می‌آید. همچنین می‌توانید با قرار دادن بارکدی بر روی بنر چاپی خود نیز، افراد را به سمت سایتتان هدایت کنید.

 سفارش انواع بنر وب

 سفارش انواع بنر وب

تیم طراحی مجموعه طرح کهن متشکل از بهترین و کارآزموده‌ترین طراحان کشور است این مهم در کنار به روزترین نرم‌افزارها و سخت‌افزارها و با اتکا به سال‌ها تجربه توانسته‌ خدمات شایانی برای مشتریان را  به انجام برساند. طراحان بنر سایت طرح کهن با استفاده از خلاقیت و به کمک عکس‌ها و متون جذاب این امکان را برایتان فراهم می‌کند تا بتوانید به راحتی کاربران هدف را به سوی وب سایت خود سوق دهید. این موضوع کاملا به شکل حرفه‌ای انجام می‌شود که موجب کسب درآمد و حتی افزایش فروش خواهد شد. بی‌تردید، تاثیر ماندگار طراحی بنر سایت بر ذهن مخاطب، آن را به یکی از جذاب‌ترین و بهترین روش‌ها برای تبلیغات تبدیل کرده است. برای سفارش طراحی بنر راه‌های مختلفی وجود دارد. با این وجود، بهتر است از افراد خبره در این زمینه استفاده کنید تا بتوانید بهترین نتیجه ممکن را دریافت کنید. 

بیشتر بخوانید: اهمیت طراحی  بنر سایت

کلام آخر

راهنمای کامل طراحی بنر سایت و سفارش انواع بنر ذکر شده در این مطلب تنها فقط برخی از دستورالعمل‌های طراحی بنر تبلیغاتی هستند، اما برای ایجاد تبلیغات واقعاً عالی و با کارایی بالا، زمان بیشتری نیاز است. اگر یک طراح حرفه ای نیستید باید طراحی بنر سایت را به یک فرد خلاق با استعداد بسپارید تا تبلیغات عالی و قابل کلیک را برای شما طراحی کند.قیمت طراحی بنر را درسایت طرح کهن بخوانید.

تیم تحریریه طرح کهن

این مقاله به کوشش اعضای تیم طرح کهن تولید شده است. طرح کهن، یکی از مجموعه های جوان و خلاق در زمینه طراحی گرافیک است که با تیم حرفهای خود توانسته در کنار بسیاری از برندهای مطرح کشور قد علم کند. این مجموعه با سابقه درخشانی که در زمینه طراحی گرافیک، طراحی کارت ویزیت، طراحی ست اداری، کاتالوگ و بروشور دارد، بهصورت طراحی آنلاین و غیرحضوری در خدمت مشتریان است.

قیمت ، هزینه طراحی سربرگ 1403- طرح کهن

قیمت ، هزینه طراحی سربرگ 1403- طرح کهن

 • مقالات مرتبط با طراحی گرافیک
26

1403/05/01-13:58:12

اطلاع از هزینه طراحی سربرگ برای هر برند حائز اهمیت است. در کسب و کارها توجه به جزئیات همواره مهم بوده و تاثیر بسیار زیادی در موفقیت آن کمپانی دارد. سربرگ‌ها را می‌توان به عنوان عنصر بسیار حیاتی در شرکت جهت ارتباط تجاری موثرتر درنظر گرفت، علاوبرآن سربرگ‌ها نشان دهنده هویت یک برند هستند.

ادامه ی مطلب
اهمیت طراحی پرچم‌های تبلیغاتی در افزایش فروش و برندینگ

اهمیت طراحی پرچم‌های تبلیغاتی در افزایش فروش و برندینگ

 • مقالات مرتبط با طراحی گرافیک
39

1403/05/01-13:57:37

طراحی پرچم‌های تبلیغاتی اهمیت بسیاری در افزایش فروش و برندینگ دارد. این پرچم‌ها نقش بسیار مهمی در جذب توجه مشتریان، افزایش نام‌آگاهی درباره برند، و ارتقای تصویر برند دارند. برخی از اهمیت‌های طراحی پرچم‌های تبلیغاتی عبارتند از:

ادامه ی مطلب

ارسال نظر