اصول مهم در گرافیک طراحی سایت

111
تاریخ به روز رسانی: 1402/10/02-19:38:09
اصول مهم در گرافیک طراحی سایت

اصول مهم در گرافیک طراحی سایت                 

فرق نمی‌کند در حال انجام دادن چه کاری هستید مهم این است که  اصول و به نوعی زیر بنای کار را بدانید تا موفقیت حاصل شود. اصول مهم در گرافیک طراحی سایت می‌خواهد به شما بگویید که چگونه می‌توانید بالاترین حد رضایت را در طراحی سایت محقق سازید. با وب‌سایت طرح کهن همراه باشید.

طراحی سایت

ما نمی توانیم طراحی بنر سایت با طراحی وب شگفت انگیزی را بدون فرم‌های مخصوص داشته باشید. امروزه فرم‌های وب با طراحی زیبا ایجاد می‌شوند. مسلماً طراحی وب  یک فرآیند خلاقانه است و بنابراین می‌توان آن را بیشتر هنر نامید تا علم. اما از آنجایی که ذاتاً وسیله‌ای برای ارائه است، برخی از قوانین (یا حداقل اصول) اعمال می‌شود. شاید فکر کنید با پیروی از برخی نکات ساده، هر کسی می‌تواند یک طرح بصری دلپذیر ایجاد کند و یک قدم به شهرت نزدیک‌تر شود. خوب، به این سادگی نیست، زیرا استعداد و تجربه مهم است، اما هر کسی می‌تواند صفحه اصلی خود را در عرض چند دقیقه به چیزی زیباتر تبدیل کند.

خصوصیت یک وب سایت خوب، ارائه سایت با بهترین کدنویسی، محتوای اختصاصی و گرافیک جذاب است. البته هر چقدر که سایت از نظر برنامه‌نویسی قوی باشد و در ارائه اخبار و محتوا خوب عمل کند، باز نمی‌تواند بدون گرافیک وب به جایگاه خوبی برسد. برای همین افرادی که در حوزه طراحی سایت مشغول به فعالیت هستند، باید به اصول گرافیک وب توجه زیادی داشته باشند و برای سایت از گرافیک مناسب و خوبی استفاده نمایند. به طور کلی خلق یک سایت خوب و ایده‌آل زمانی شکل می‌گیرد که حوزه برنامه نویسی و محتوای سایت، با حوزه گرافیک در هم آمیزند.       

سفارش طراحی اسلایدر

گرافیک سایت چیست

اولین چیزی که یک کاربر پس از ورود به سایت با آن مواجه می‌شود، گرافیک وب سایت شما است. طراحی گرافیکی سایت به معنای برقراری ارتباط با مخاطب، از طریق محتوای تصویری بصری است. در این نوع از طراحی، طراح گرافیک سایت باید با کمک تکنیک‌های صفحه‌آرایی و تصاویر مرتبط، نیاز کاربران را برطرف سازد. شخصی که مسئولیت طراحی گرافیکی سایت را بر عهده دارد، باید با چیدمان صفحات سایت آشنایی داشته باشد و بتواند قالب خوبی را برای سایت آماده نماید.

بنابراین گرافیک وب باعث ایجاد علاقه‌مندی و رغبت کاربر به جست‌وجوی برند و نوع کسب ‌و کار شما می‌شود. به طور کلی گرافیک وب شامل استفاده درست از رنگ‌ها، ترکیب متناسب رنگ‌ها با یکدیگر، استفاده از قلم مناسب، چیدمان عناصر تصویری سایت، نمایش تصاویر، سفارش طراحی لوگو مناسب، بنر تبلیغاتی و… می‌شود. پس بدون شک گرافیک وب در هر وب سایت به اندازه محتوای سایت قابل توجه است.

چند اصل مهم در زمینه طراحی گرافیکی

همان طور که می‌دانید برای دیده شدن در دنیای پر رقابت کسب ‌و کارها و در دنیای وب باید بتوانید مخاطب را طوری جذب سایت خود نمایید که از میان این همه تنوع وب شما را انتخاب کند. این امر با دانستن اصول مهم در گرافیک طراحی سایت محقق می‌شود.

 • منظور از استاندارد سازی دانسته‌های گرافیکی با حوزه وب، همان تفاوت‌های نمایشی صنعت چاپ با وب است. مثلا ترکیب رنگ مشکی با رنگ زرد در یک کار چاپی شاید بسیار زیبا باشد اما ممکن است این ترکیب در یک صفحه مانیتور، چشم را آزار دهد پس این اصل مهم را به خاطر بسپارید و بدانید که اصول طراحی به صورت آنلاین و آفلاین کاملا متفاوت می‌شود.
 • طراحی خود را متعادل نگه دارید اگر مراقب نحوه چیدمان المان‌ها نباشید، طراحی به سرعت نامتعادل می‌شود. شما می‌توانید وزن بصری یک طرح را به روش‌های مختلفی تنظیم کنید، دستیابی به تعادل نامتقارن موضوع بسیار حساسی است که تنظیم دقیق آن به زمان نیاز دارد و برای از بین بردن آن به یک چشم تا حدودی آموزش دیده نیاز است.
 • این گرافیک باید مرتبط با کسب ‌و کار شما بوده و در عین فنی بودن از نظر زیبایی شناختی حس خوبی را به کاربران منتقل کند. نمی‌شود که برند شما لوازم کودک ارائه دهد، اما در طراحی انواع محصولات از رنگ‌های روشن و شاده استفاده نکنید. از آن طرف طراحی گرافیکی وب‌سایت سبکی مانند مینیمال را دنبال کند. بنابراین گرافیک یک صفحه وب باید با توجه به موضوع و کارایی آن طراحی شود.
 • رنگ‌ها ابزار قدرتمند و با اهمیتی در طراحی یک سایت به شمار می‌آیند. در نتیجه باید اصول استفاده از رنگ‌ها و ترکیب آن‌ها در طراحی سایت رعایت گردد. نیاز است برای طراحی گرافیک سایت روانشناسی رنگ را بدانید.
 • تراز بندی یا Alignment، یکی از اصول مهم طراحی گرافیک به حساب می‌آید. در تراز بندی ارتباط بصری خوبی میان عناصری چون بلوک متن، اشکال و تصاویر برقرار خواهد شد. در واقع با در نظر گرفتن Alignment سایت، پیچیدگی چیدمان سایت از بین رفته و سایت از ظاهری مرتب و تمیز برخوردار خواهد شد.
 • هیچ کاربری از دیدن یک سایت خشک و بی روح لذت نخواهد برد. در طراحی سایت از تصاویر مرتبط و با کیفیت استفاده کنید. نکته مهم دیگر که در بخش تصاویر وبسایت باید بدانید این است که بهتر است تصاویر در سایزهای کوچک مورد استفاده قرار گیرند و بالا بردن بیش از حد تصاویر فقط و فقط باعث زیاد شدن حجم صفحه و مشکل کاربران در لودینگ صفحات می‌شود.
 • محدودیت فونت‌های فارسی مناسب برای طراحی اجزای گرافیک سایت، بزرگ‌ترین چالشی است که یک طراح گرافیک صفحات وب با آن برخورد می‌کند. معمولا سایت‌ها در نمایش فونت‌ها محدودیت دارند و گرافیست نیز مجبور است به منظور تطابق اجزا از فونت‌های مرتبط استفاده کند. خیلی از سایت‌ها یک فونت خاص را به عنوان فونت مرجع انتخاب می‌کنند. سپس تمام اجزا را مطابق با آن طراحی می‌کنند.
 • قرارگیری مناسب عناصر گرافیکی نه تنها کاربران نهایی را به خود جلب می‌کند بلکه باعث می شود وب سایت به خوبی شناخته شود.
 • اصولا انتخاب رنگ‌ها در طراحی وب باید با سیستم نورهای RGB سازگار گردد و رعایت کردن نکاتی از این دست است که از هنر گرافیک در صفحات وب رد پا می گذارد.

همه این موارد، در صورت پیاده سازی صحیح، وب سایت را خواناتر و زیباتر می سازد. بنابراین استفاده از طرح‌های گرافیکی در سایت باعث بهبود وب سایت شما می شود و به جذب بازدید کنندگان یا مشتریان شما کمک می کند. بنابراین یک گرافیک عالی می تواند ایده های بهتر و خلاقانه تری از آنچه که مشتری به دنبالش است را ارائه دهد.

سفارش طراحی بنر سایت

بهترین طرح گرافیکی کدام است؟

برای طراحی یک قالب سایت زیبا و کارآمد استفاده از تجربیات دیگران و بررسی تحولات روز دنیای گرافیک از ضروریات است. سلیقه‌ی روز در طراحی گرافیکی از عوامل مهمی است که می‌بایست پس از مشورت به ابعاد آن دست پیدا کرد. عوامل فنی سایت نیز متخصصان را تحت نظر داشته باشند.شما میتوانید نمونه طراحی بنر سایت توسط طرح کهن را در صحفه نمونه کار ها مشاهده کنید.

پایان

با رعایت اصول مهم در گرافیک طراحی سایت قادر هستید بهترین و به‌روزترین طراحی را برای سایت خود انجام دهید. اما همان طور که در قسمت بالا اشاره کردیم اگر به غیر از دانستن اصول از هنر کافی برخوردار نیستید طراحان طرح کهن هستند تا چالش‌های شما را در این حوزه و سایر امور چاپی برطرف سازند.

 

تیم تحریریه طرح کهن

این مقاله به کوشش اعضای تیم طرح کهن تولید شده است. طرح کهن، یکی از مجموعه های جوان و خلاق در زمینه طراحی گرافیک است که با تیم حرفهای خود توانسته در کنار بسیاری از برندهای مطرح کشور قد علم کند. این مجموعه با سابقه درخشانی که در زمینه طراحی گرافیک، طراحی کارت ویزیت، طراحی ست اداری، کاتالوگ و بروشور دارد، بهصورت طراحی آنلاین و غیرحضوری در خدمت مشتریان است.

هزینه ،تعرفه و قیمت طراحی لوگو 1403 - نرخ لوگو طرح کهن

هزینه ،تعرفه و قیمت طراحی لوگو 1403 - نرخ لوگو طرح کهن

 • مقالات مرتبط با طراحی گرافیک
57

1403/02/25-18:42:22

قبل از اینکه بخواهید طراحی یک لوگو را سفارش دهید مهم‌ترین نکته‌ای که باید بدانید قیمت طراحی لوگو مورد نظر شما است. همراه با بیان تعرفه طراحی لوگو، توضیحاتی در مورد لوگو و کارایی آن خواهیم داد.

ادامه ی مطلب
طراحی کارت ویزیت حرفه ای با 21 ترفند کاربردی- طرح کهن

طراحی کارت ویزیت حرفه ای با 21 ترفند کاربردی- طرح کهن

 • مقالات مرتبط با طراحی گرافیک
46

1403/02/25-18:15:38

داشتن کارت ویزیت برای کسب‌و‌کارتان موجب حرفه ای نشان دادن شما می‌شود و حتی کارت ویزیت حرفه ای، اعتماد مشتری را به شما افزایش می‌دهد. اما شما باید بدانید یک کارت ویزیت حرفه ای چگونه طراحی می‌شود و چه ویژگی‌هایی باید داشته‌باشد. در مطلب طراحی کارت ویزیت حرفه ای با 21 ترفند کاربردی با ما همراه باشید تا یک کارت ویزیت حرفه ای در اختیار داشته باشید.

ادامه ی مطلب

ارسال نظر