قیمت طراحی استند تبلیغاتی و استند نمایشگاهی - هزینه طراحی استند 1403

701
تاریخ به روز رسانی: 1403/04/04-13:23:20
قیمت طراحی استند تبلیغاتی و استند نمایشگاهی - هزینه طراحی استند 1403

 قیمت طراحی استند تبلیغاتی و استند نمایشگاهی

هیچ کسب و کار یا شغلی بدون هیچ تبلیغاتی نمی‌تواند سرپا بماند. استند یکی از روش های تبلیغات و بازاریابی است. اما چیزی که اهمیت دارد چگونگی طراحی و استفاده از استند است، در نتیجه طراحی استند بسیار مهم بوده و قیمت سفارش طراحی استند نیز برای کارفرما اهمیت دارد. آنچه در این مطلب به بررسی آن خواهیم پرداخت، عواملی است که بر قیمت طراحی استند تاثیر خواهد گذاشت.

طراحی استند رول آپ

استند چیست

استند به تابلوهایی که در نمایشگاه‌ها و یا غرفه به صورت ایستاده قرار دارند گفته می‌شود. انواع استندها در نمایشگاه‌ها برای معرفی محصولات مورد استفاده قرار می‌گیرد. استندهای تبلیغاتی که در نمایشگاه یا همای‌ها استفاده می‌شوند، سایز و رنگ بندی متنوعی دارند.  شما با استند می‌توانید تمامی اطلاعات مورد نظر را به مخاطب و جامعه هدف خود منتقل کنید.  با توجه به این ویژگی‌ها استند در معرض دید مشتری است و ممکن است مشتری قصد خرید نداشته باشد، اما با دیدن استند نظرش عوض شود.

 قیمت طراحی استند رول آپ

عوامل تاثیر گذار در قیمت طراحی استند

نکته‌ای که در مورد قیمت طراحی استند باید به آن اشاره کنیم این است که، هزینه تمام شده به عوامل مختلفی بستگی دارد که در این بخش این عوامل را بررسی خواهیم کرد:

قیمت طراحی استند

·ابعاد استند

استندها دارای ابعاد مختلفی هستند که اگر شما ابعادی بزرگ‌تر از حد معمول بخواهید چون نیاز به طراحی جداگانه دارد، روی قیمت طراحی استند تاثیر می‌گذارد.

·تعداد طرح های اولیه

هر طراح یا تیم طراحی در ابتدای کار، یک یا چند طرح اولیه در اختیار مشتری قرار می‌دهد تا از بین آن‌ها پایه طرح را انتخاب کند و بعد به  ویرایش بپردازد. اگر مشتری تعداد طرح اولیه را بیشتر از حد مشخص شده درخواست کند قیمت طراحی استند بیشتر می‌شود.

· تجربه طراح

یکی ار عوامل تاثیر گذار در زمینه قیمت طراحی استند تجربه طراح است. هر چه تجربه یک طراح بیشتر باشد قیمت دریافتی او نیز بالاتر خواهد بود.

·خلاقیت در طراحی استند

اگر شما طرح استند را طبق سلیقه خودتان انتخاب کنید و دارای طراحی پیچیده‌ای باشد و نیاز به خلاقیت بیشتری داشته باشد، طراح باید زمان بیشتری را برای طراحی صرف کند. در نتیجه برای داشتن یک استند یونیک و خلاقانه باید هزینه بیشتری را دریافت کنید.میتوانید نمونه های طراحی استند توسط تمیم حرفه ای طرح کهن را در صحفه مشاهده نمونه کار مشاهده کنید.

طراحی استد فوری

·نوع قالب استفاده شده

برای طراحی استند اگر از قالب‌هایی که آماده است استفاده کنید دیگر نیاز به طراحی قالب نیست پس وقت طراح برای این مورد صرف نمی‌شود و قیمت طراحی کمتر می‌شود.

·نوع طراحی استند

طرح‌های استفاده شده برای استند‌های تبلیغاتی، سیاسی و یا فرهنگی متفاوت است و هر کدام طراحی خاص خود را دارند که ممکن است ساده طراحی شوند یا پیچیده، پس اینکه چه نوع استندی طراحی می‌شود، در قیمت طراحی استند تاثیرگذار است.

·زمان صرف شده برای طراحی

اگر طرحی که انتخاب می‌کنید باعث شود که طراح زمان بیشتری، از آنچه که گفته شده بگذارد قیمت طراحی بالاتر می‌رود.

·تعداد ادیت و ویرایش ها

هرگاه شما طرحی که انتخاب کردید، بیشتر از حد معین شده، ویرایش و ادیت بخواهد هزینه‌ها بالاتر می‌رود.

طراحی استند فوری

کاربرد استند

کاربرد استند به دو دسته تقسیم می‌شود:

 • استندهای فروشی: پایه‌هایی هستند که در فروشگاه‌ها و مراکز خرید، محصولات برای فروش روی آن‌ها گذاشته شده است.
 • استندهای تبلیغاتی: که برای تبلیغ خدمات و محصولات مورد استفاده قرار می‌گیرد.

انواع مختلف استندهای تبلیغاتی

همان طور که در ابتدا گفته شد قیمت طراحی استند به نوع استند نیز بستگی دارد. بر همین اساس آشنایی با انواع استند می‌تواند در انتخاب به شما کمک کند:

 • استند رول آپ: از پرکاربردترین استندها، استند رول آپ است که در داروخانه‌ها و فروشگاه‌ها و مراکز تجاری استفاده می‌شود. شاید یکی از دلایل محبوب بودن این نوع استند این است که حمل و نقل و نگهداری از آن آسان است. روی استند رول آپ چاپ به سهولت انجام‌ می‌گیرد.
 • استند ایکس: این نوع استند طوری است که بنر روی آن قرار می‌گیرد، چاپ پلات لمینت روی این نوع استند انجام شده و در بیرون از فروشگاه‌ها از این استند استفاده می‌شود.
 • استند میز کانتر: به حالت یک میز استند است که در سه نوع یک نفر، دو نفر و تاجدار موجود است. از استند میز کانتر در فروشگاه‌ها و مراکز خرید به عنوان میز تبلیغاتی استفاده می‌شود و در نمایشگاه برای ارائه کارت ویزیت، بروشور و یا کاتالوگ استفاده می‌شود و به عنوان میز پذیرش و پیشخوان هم کاربرد دارد.
 • استند جا کاتالوگی: این نوع استند به صورت رومیزی و طبقاتی وجود دارد که هر کدام به نوعی برای کاتالوگ‌های مربوط به محصول استفاده می‌شود.
 • استند قاب فنری: استند قاب فنری طوری ساخته شده که قابلیت نصب بر روی سطوح مختلفی را دارد و در مدارس  و فروشگاه‌ها و نمایشگاه‌ها و همچنین مراکز خرید استفاده می‌شود. این نوع استند بهتر است از نظر اندازه بیشتر از سیصد متر طول و عرض نداشته باشد.
 • پنل نمایشگاهی: این نوع استند از لت‌هایی در کنار هم ساخته شده است. سایز پنل نمایشگاهی را با توجه به سایز غرفه و مکان نصب می‌توان تغییر داد.

استندهایی که نام بردیم از پرکاربردترین استندها است، استندهای سه پایه، استند خرچنگی، استند کراس و بوم هم یکی دیگر از انواع استندها هستند اما به نسبت بقیه کاربرد کمتری دارند.سفارش طراحی استند رول آپ را میتوانید  در قسمت سفارش اختصاصی بصورت آنلاین ثبت کنید

انواع استند از نظر متریال

استندها از متریال مختلفی ساخته می‌شود که عبارت است از: استند پلکسی، استند پارچه‌ای، استند چوبی، استند فلزی. حالا با انواع استند آشنا شدید و می‌دانید هر کدام قیمت مربوط به خودش را دارد. ما در طرح کهن در کنار شمایم تا بهترین طرح و مناسب‌ترین قیمت طراحی استند را برای برند خود به ارمغان بیاورید.

طراحی استند

مزایای طراحی استند

حال که در مورد انواع استند و قیمت طراحی استند اطلاعاتی به دست آوردید بد نیست در مورد مزایای آن هم صحبت کنیم:

 • به صرفه بودن از نظر هزینه و قیمت
 • ۲کاربرد هر دو طرف بعضی استندها مثل استند رول آپ
 • کاربرد استندها برای تمامی مشاغل بزرگ و کوچک و انواع کسب و کارها
 • استفاده آسان استند برای نصب و حمل و جابجایی و برای نگهداری نیاز به فضای کمی دارد.
 • در محیط‌های باز و بسته می‌توانید استفاده کنید.
 • دارای تنوع در سایز و طرح است و محدودیتی وجود ندارد.
 • سبک است و وزن زیادی ندارد.
 • موجب گسترش کسب و کار و جذب مشتری می‌شود.
 • اگر از متریال مناسبی استفاده شود، استندها تا سالیان زیادی برای شما سالم باقی می‌ماند و می‌توانید به مدت طولانی از آن استفاده کنید.

بایدهایی برای دیده شدن استند

در این بخش از مطلب اصول طراحی استند به بایدها  و نبایدهایی برای بهتر دیده شدن استند خواهیم پرداخت:

 • پیام هدف باید به صورت متن کوتاه و مختصر باشد تا مخاطب بلافاصله بعد از دیدن استند پیام را دریافت کند.
 • محل قرار گیری استندها باید مناسب بوده تا در معرض دید باشد و اندازه و سایز استند را باید متناسب با فضایی که در اختیار دارید سفارش دهید.
 • در طراحی استند بهتر است از چند رنگ استفاده کنید که باعث جلب توجه مشتری شود.

سخن پایانی

امروزه در دنیای مدرن و دیجیتال، در همه‌ی زمینه‌ها تبلیغات دیجیتال وجود دارد اما باز هم تبلیغات سنتی جایگاه خود را حفظ کرده و مخاطبان زیادی دارد. تبلیغات برای کسب و کارتان نیاز به هزینه‌ای  دارد که با توجه به بودجه‌ و کسب و کار و نیازتان این تبلیغات را از طریق طراحی استند می‌توانید انجام دهید. دز این مطلب به طور کامل عوامل تاثیر گذار در زیمنه قیمت طراحی استند را شرح دادیم.

تیم تحریریه طرح کهن

این مقاله به کوشش اعضای تیم طرح کهن تولید شده است. طرح کهن، یکی از مجموعه های جوان و خلاق در زمینه طراحی گرافیک است که با تیم حرفهای خود توانسته در کنار بسیاری از برندهای مطرح کشور قد علم کند. این مجموعه با سابقه درخشانی که در زمینه طراحی گرافیک، طراحی کارت ویزیت، طراحی ست اداری، کاتالوگ و بروشور دارد، بهصورت طراحی آنلاین و غیرحضوری در خدمت مشتریان است.

قیمت ، هزینه طراحی سربرگ 1403- طرح کهن

قیمت ، هزینه طراحی سربرگ 1403- طرح کهن

 • مقالات مرتبط با طراحی گرافیک
26

1403/05/01-13:58:12

اطلاع از هزینه طراحی سربرگ برای هر برند حائز اهمیت است. در کسب و کارها توجه به جزئیات همواره مهم بوده و تاثیر بسیار زیادی در موفقیت آن کمپانی دارد. سربرگ‌ها را می‌توان به عنوان عنصر بسیار حیاتی در شرکت جهت ارتباط تجاری موثرتر درنظر گرفت، علاوبرآن سربرگ‌ها نشان دهنده هویت یک برند هستند.

ادامه ی مطلب
اهمیت طراحی پرچم‌های تبلیغاتی در افزایش فروش و برندینگ

اهمیت طراحی پرچم‌های تبلیغاتی در افزایش فروش و برندینگ

 • مقالات مرتبط با طراحی گرافیک
40

1403/05/01-13:57:37

طراحی پرچم‌های تبلیغاتی اهمیت بسیاری در افزایش فروش و برندینگ دارد. این پرچم‌ها نقش بسیار مهمی در جذب توجه مشتریان، افزایش نام‌آگاهی درباره برند، و ارتقای تصویر برند دارند. برخی از اهمیت‌های طراحی پرچم‌های تبلیغاتی عبارتند از:

ادامه ی مطلب

ارسال نظر