نکات مهم در طراحی بنر استند رول آپ و استند های نمایشگاهی

570
تاریخ به روز رسانی: 1402/08/16-19:57:41
نکات مهم در طراحی بنر استند رول آپ و استند های نمایشگاهی

نکات مهم در طراحی بنر استند رول آپ

چه در حال برنامه‌ریزی نمایشگاه یا غرفه خود باشید، یا به دنبال افزایش تبلیغات و برند سازی در فروشگاه یا دفتر هستید، بنرهای استندی راهی فوق‌العاده برای انتقال پیام شما هستند. مطمئنا با دانستن نکات مهم در طراحی بنر استند رول آپ جذب مخاطب بیشتری دارید.

بنر استند رول آپ چیست؟

استند رول آپ یکی از پرکاربردترین نوع استند تبلیغاتی بوده و این سازه آلومینیمی مستحکم می‌تواند زیبایی دو چندانی به تبلیغات شما داده و مخاطبان را به سمت خود جذب کند. بنرهای رول آپ به طور گسترده برای اهداف تبلیغاتی و اطلاعاتی استفاده می‌شوند و به عنوان یک ابزار بازاریابی قوی و موثر هرگز از مد‌ نمی‌افتد. طراحی استند رول آپ به محصول یا خدماتتان کمک می‌کند تا برجسته و حرفه‌ای شناخته شود.  این محصول تبلیغاتی به شما این امکان را می‌دهد که پیام فروش مختصر و هدفمندی را به مشتریان احتمالی و مشتریان فعلی برسانید.

اصول طراحی بنر استند رول آپ

بنر استند رول‌آپ به عنوان بنرهای غلتکی یا بنرهای کششی نیز شناخته می‌شوند، و منبع مهمی برای برجسته شدن در نمایشگاه تجاری، غرفه، فروشگاه و... هستند. اما مهم است که اصول طراحی استند  بدانید و نکات مهم در طراحی بنر استند رول آپ را در آن رعایت کنید، با ما همراه باشید تا با این نکات بیشتر آشنا شوید.

·آرم خود را در بالا بگذارید 

از بالای بنر استند رول آپ خود برای نمایش لوگوی شرکت و هرگونه اطلاعات مربوطه استفاده کنید. زیرا این قسمت از بنر اولین جایی است که بینندگان به آن نگاه می‌کنند. این قسمت را با پیام اصلی و لوگو طراحی کنید در این صورت توجه را به خود جلب می‌کند. این  عملکرد کلیدی بنرهای رول آپ شما باعث می‌شود تا افراد پس از دیدن لوگو آن را به خاطر بسپارند. به همین دلیل، باید مطمئن شوید که لوگوی شما برجسته بوده و از نظر بصری هیجان انگیز و به یاد ماندنی است.

اصول طراحی بنر استند رول آپ

·جسور و چشم نواز بسازید

سعی کنید طراحی بنر استند رول آپ را کمی متفاوت انجام دهید هدف از طراحی بنر جلب توجه هر چه بیشتر است. یک بنر استند رول آپ زیبا، پر جنب‌وجوش و جسور واقعا می‌تواند تاثیر خوبی بگذارد و مخاطبان شما را به سمت تعامل بیشتر با شما بکشاند.

·تصاویر و گرافیک

تصاویری که تصمیم می‌گیرید برای بنر استند رول آپ استفاده کنید، باید چندین هدف را دنبال کند. اولا، برند شما را به بهترین شکل نشان دهند، دوما، پیام را منتقل کنند. در مرحله سوم طراحی بنر استند رول آپ توجه مخاطبان را به خود جلب کنند. برای رسیدن به این سه هدف نحوه انتخاب تصاویر و گرافیک آن بسیار مهم است.

علاوه بر انتخاب صحیح تصویر باید مطمئن شوید که کیفیت بالایی هم دارند مثلا رزولوشن باید 300 باشد و به عنوان CMYK برای چاپ ذخیره شوند. به یاد داشته باشید که سعی دارید توجه مردم را به خود جلب کنید و آن‌ها را به سمت محصولات خود جلب کنید. پس با اجتناب از تصاویر کلیشه‌ای می‌توانید توجه مخاطبان خود را قبل از اینکه کاملاً بفهمند چه چیزی را ارائه می‌دهید جلب کنید.

·بنر  استند رول آپ خود را با رنگ‌ها متمایز کنید

اجازه دهید رنگ هنگام طراحی بنر استند رول آپ شما دوست شما باشد. رنگ‌ها می‌توانند به شما کمک کنند تا در یک نمایشگاه متمایز شوید، اما باید با رنگ‌های موجود سازمانی و البته لوگوی شما هماهنگی داشته باشند. همچنین مهم است که تأثیر رنگ پس زمینه بنر استند رول آپ خود را در رابطه با متن و تصاویر در نظر بگیرید. رنگ‌های روشن مانند قرمز و نارنجی واقعاً می‌توانند توجه را به خود جلب کنند، اما استفاده از رنگ زرد و سفید در کنار هم تشخیص هر گونه اطلاعات، به‌ویژه از راه دور را بسیار سخت می‌کنند.

اصول طراحی بنر استند

· تایپوگرافی

تایپوگرافی و چینش حروف صحیح  باید از لحاظ خواندنی و از نظر هنری جذاب باشد. تایپوگرافی می‌تواند یک پروژه را ایجاد یا خراب کند. این بخش از طراحی خطاهای خاص و ظریف خودش را دارد که مبتدیان ممکن است از آن آگاه نباشند.

·اطلاعات را منطقی درج کنید

وقتی یادداشتی در دفتر خود بررسی می‌کنیم، به خواندن از راست به چپ و از بالا به پایین عادت کرده‌ایم.  اینکه بخواهید اطلاعات را در هم ریخته در بنر درج کنید باعث گیج شدن مخاطبتان می‌شود. بنابراین کلمات و جایگاه قرارگیری آن‌ها را منطقی و مفید انتخاب کنید.

·سعی نکنید زیاد بگویید 

یک چالش در هنگام طراحی محصولات تبلیغاتی این است که چقدر متن باید در طراحی گنجانده شود. از آنجایی که شما چیزهای زیادی در مورد نام تجاری خود می‌دانید سعی دارید همه را در محصول تبلیغاتی درج کنید. اما این کار اصلا درست نیست با اینکه روی بنر فضایی برای اضافه کردن اطلاعات بیشتر وجود دارد. در نتیجه وسوسه پر کردن آن است با این حال، خویشتن داری در این مورد می‌تواند تفاوت را ایجاد کند. برای اطمینان از اینکه طراحی بنر استند رول آپ شما تأثیر بصری خود را حفظ می‌کند، و در عین حال به انتقال پیام خود می‌رسید باید میزان محتوایی درج شده هدفمند و اصولی باشد.

 طراحی بنر استند رول آپ

·جزئیات تماس

یکی از آخرین  نکات مهم در طراحی بنر استند رول آپ که باید به خاطر بسپارید درج جزئیات تماس است. این مورد به ویژه برای مواقع‌ای که ممکن است نتوانید با همه حاضران صحبت کنید مهم است. جزئیات تماس به بازدیدکنندگان کمک می‌کند تا در صورت نیاز شما را سریع پیدا کنند. وب سایت، شماره تماس آدرس، ایمیل خود را در بنر استند رول آپ وارد کنید.

 مزایای طراحی بنر استند رول آپ

​از جمله مزایای طراحی بنر استند رول آپ به شرح زیر است:

  • بنرهای غلتکی حمل و نقل آسانی دارند به دلیل اینکه در پایه خود جمع می‌شوند جمع و جور بوده و حمل آن بسیار آسان است.
  • بنر استند رول آپ ساخت آن به گونه‌ای طراحی شده که در عرض چند ثانیه ظاهر می‌شود. کافی است در جای که می‌خواهید بنر را قرار دهید، سپس از غلافش آن را بیرون بکشید.
  • بنرهای استند رول آپ در جلوی غرفه، فروشگاه و... قرار می‌گیرند این خصوصیت کمک می‌کند تا مخاطبتان شما را خیلی زود پیدا کند.

کاربرد بنر استند رول آپ

از جمله کاربردهای طراحی بنر استند رول اپ به شرح زیر است:

  • جهت تبلیغ و عرضه محصولات: در داروخانه‌ها، فروشگاه، مراکز تجاری، کلینیک، بیمارستان، همایش‌ها و ...استفاده می‌شوند.
  • جهت اطلاع رسانی و آگاه سازی: در همایش‌، سمینار، سالن کنفرانس ،دانشگاه، آموزشگاه ، اداره و بانک و ....کاربرد دارند. اما
    بنر استند رول آپ جهت تبلیغات در نمایشگاه پرکاربردترین هستند. مشاهده نمونه کار طراحی استند توسط تیم حرفه ای طرح کهن.

 طراحی بنر استند

ابعاد بنر استند رول آپ

نکته قابل توجهی که باید به آن اشاره کنیم ارتفاع بنر استند رول آپ است. ارتفاع تمامی رول آپ‌های استاندارد 2 متر بوده و در واقع عرض آن متغییر می‌شود. یکی از پرفروش‌ترین ابعاد رول آپ 85*200 است ولی شما با توجه به فضای تبلیغاتی خود می‌توانید در ابعاد 60*160 ، 85*200 ، 120*200 ، 150*200 ،200*200 ، 250*200 و 300*200 بنر استند را سفارش دهید.

پایان

مقاله نکات مهم در طراحی بنر استند رول آپ در همین جا به پایان رسید امید است مطالب گفته شده مفید واقع شده باشد. ما در طرح کهن سال‌ها تجربه ساخت بنرهای متفاوت را داریم تیم متعهد و حرفه‌ای ما قادر بوده تا بهترین‌ها را برای شما بسازند.شما میتوانید با خیال راحت سفارش طراحی استند را بصورت آنلاین در سایت طرح کهن ثبت کنید.

تیم تحریریه طرح کهن

این مقاله به کوشش اعضای تیم طرح کهن تولید شده است. طرح کهن، یکی از مجموعه های جوان و خلاق در زمینه طراحی گرافیک است که با تیم حرفهای خود توانسته در کنار بسیاری از برندهای مطرح کشور قد علم کند. این مجموعه با سابقه درخشانی که در زمینه طراحی گرافیک، طراحی کارت ویزیت، طراحی ست اداری، کاتالوگ و بروشور دارد، بهصورت طراحی آنلاین و غیرحضوری در خدمت مشتریان است.

هزینه ،تعرفه و قیمت طراحی لوگو 1403 - نرخ لوگو  طرح کهن

هزینه ،تعرفه و قیمت طراحی لوگو 1403 - نرخ لوگو طرح کهن

  • مقالات مرتبط با طراحی گرافیک
57

1403/02/25-18:42:22

قبل از اینکه بخواهید طراحی یک لوگو را سفارش دهید مهم‌ترین نکته‌ای که باید بدانید قیمت طراحی لوگو مورد نظر شما است. همراه با بیان تعرفه طراحی لوگو، توضیحاتی در مورد لوگو و کارایی آن خواهیم داد.

ادامه ی مطلب
طراحی کارت ویزیت حرفه ای با 21 ترفند کاربردی- طرح کهن

طراحی کارت ویزیت حرفه ای با 21 ترفند کاربردی- طرح کهن

  • مقالات مرتبط با طراحی گرافیک
46

1403/02/25-18:15:38

داشتن کارت ویزیت برای کسب‌و‌کارتان موجب حرفه ای نشان دادن شما می‌شود و حتی کارت ویزیت حرفه ای، اعتماد مشتری را به شما افزایش می‌دهد. اما شما باید بدانید یک کارت ویزیت حرفه ای چگونه طراحی می‌شود و چه ویژگی‌هایی باید داشته‌باشد. در مطلب طراحی کارت ویزیت حرفه ای با 21 ترفند کاربردی با ما همراه باشید تا یک کارت ویزیت حرفه ای در اختیار داشته باشید.

ادامه ی مطلب

ارسال نظر