عوامل موثر بر قیمت طراحی مجله - هزینه طراحی مجله 1403- طرح کهن

62
تاریخ به روز رسانی: 1403/03/23-11:57:37
عوامل موثر بر قیمت طراحی مجله - هزینه طراحی مجله 1403- طرح کهن

عوامل موثر بر قیمت طراحی مجله

عوامل موثر بر قیمت طراحی مجله چیست؟ هزینه طراحی مجله چقدر است؟ مواردی است که در این مطلب به بررسی آن خواهیم پرداخت. مجله‌ها از زمان‌های قدیم از مهم‌ترین منابع اطلاعاتی بودن و شامل اطلاعاتی در مورد سیاست، فرهنگ، هنر، علم و... می‌شوند. در واقع مجله‌ها منابع قوی برای اطلاعات و موضوعات مختلف هستند و به صورت‌های مختلف باعث افزایش دانش و سرگرمی می‌شود. همچنین مجلات برای هدف‌های تبلیغاتی استفاده می‌شود با وجود فعالیت مجله‌ها در زمینه‌های مختلف مخاطبان متفاوتی را در برمی‌گیرد. در نتیجه مجله‌ها بر اساس محتوا و مخاطبان هدف و زمان انتشار تقسیم می‌شوند.

عوامل موثر بر قیمت طراحی مجله

بررسی عوامل موثر در قیمت طراحی مجله

در این بخش از مطلب در قیمت طراحی مجله به بررسی برخی از عوامل موثر در این زمینه خواهیم پرداخت:

 • طراحی جلد و صفحه‌ها: هر مجله‌ای دارای تعدادی صفحه است پس هر کدام از این صفحات باید به بهترین صورت طراحی شوند هر صفحه باید متن، عکس‌ها و تصاویر با کیفیت و مرتبط با متن را داشته باشند. هر یک از این صفحات و جلد مجله باید به بهترین نحو دیزاین و طراحی شوند، جلد مجله از همه مهم‌تر است. زیرا در نگاه اول باید نظر مخاطب را جلب کند و مخاطب اشتیاق پیدا کند به خریدن، که این طراحی‌ها هزینه را بالاتر می‌برد.
 • ابعاد سایز و صفحه: هر مجله‌ای یک سایز مشخص شده‌ای دارد حالا اگر شما مجله‌ای با سایز کوچک‌تر و یا بزرگ‌تر از حد معمول بخواهید قطعا در قیمت طراحی مجله تاثیر خواهد گذاشت.
 • تعداد صفحات: مجله‌ها در طراحی داری تعداد صفحات محدودی هستند اگر شما برای طراحی مجله خواستار تعداد صفحات بیشتری باشید هزینه طراحی بالاتر می‌رود ولی اگر شما تعداد صفحات کمتری بخواهید هزینه طراحی مجله کمتر می‌شود.
 • پیچیدگی و خلاقیت در طراحی: طرح‌های صفحات و جلد مجله اگر دارای پیچیدگی و خلاقیت باشد زمان و کار بیشتری نیاز دارد که طراح برای دیزاین و طراحی مجله باید بگذارد، پس مبلغ طراحی افزایش خواهد‌ داشت.
 • زمان صرف شده برای طراحی: اگر طراحی مجله زمان بیشتری به نسبت یک طراحی معمول و همیشگی مجله، از طراح بگیرد قیمت طراحی مجله افزایش پیدا می‌کند.

 • تجربه طراح: طراحان با توجه به تجربه و اینکه ممکن است به نسبت بقیه طراحان تازه کار، طرح را سریع‌تر و بی نقص تحویل دهند ممکن است هزینه بیشتری برای طراحی دریافت کنند.
 • تعداد ادیت و ویرایش: هر طراحی برای تعداد ویرایشی که مشتری می‌تواند روی طرحی که انتخاب کرده است انجام دهد، محدودیت قرار می‌دهد اگر شما از تعداد معین شده تعداد بیشتری ویرایش بخواهید، قیمت طراحی مجله بیشتر می‌شود.
 • طراحی‌های اضافه: برخی آیتم‌هایی که در حالت عادی در طراحی مجله نیست ولی شما می‌خواهید به طراحی مجله اضافه شود یر قیمت طراحی مجله تاثیر خواهد گذاشت. مثلا طراحی لوگو یا جلد پشت و رو و غیره سبب افزایش هزینه طراحی مجله می‌شود.
 • تولید محتوا مناسب: هر صفحه از مجله نیاز به متن‌هایی مناسب با موضوع مجله دارد که اگر شما مجله‌ای منحصر به فرد بخواهید نیاز به کار بیشتری دارد و همچنین تصاویر و عکس‌های متناسب با موضوع مجله باید طراحی شود پس قیمت طراحی مجله بیشتر می‌شود.

بررسی عوامل موثر در قیمت طراحی مجله

انواع مجله‌ها از نظر محتویات

مجله‌ها دارای انواع و اقسام گوناگون هستند که این امر نیز بر قیمت طراحی مجله تاثیر خواهد گذاشت از جمله مجله‌های پر کاربرد عبارت است از:

 • مجلات علمی: مجلاتی هستند که به صورت تخصصی در زمینه علم، طراحی شده و با توجه به اینکه تخصصی است می‌شود در گروه مجلات تخصصی هم آن را قرار داد. مجلات علمی به دلیل موضوع و مخاطبان هدف معمولا ساده به دور از شلوغی طراحی و تولید می‌شود.
 • مجلات دانشگاهی: مجله‌های دانشگاهی برای چند مخاطب طراحی می‌شود یا برای همه‌ی دانشجویان و یا برای کادر علمی دانشگاه و یا یک گروه یا رشته تخصصی که با توجه به مخاطبان، محتویات مجله شامل سرگرمی و اخبار و گزارش‌ها و غیره می‌‌شود. در چند سال اخیر مجله‌های دانشگاهی حرفه‌ای‌تر طراحی می‌شوند.
 • مجلات تخصصی: مجله‌هایی مثل سرمایه گذاری و بازی، روانشناسی، پزشکی، کامپیوتر و غیره از این نوع مجلات هستند که مخاطبان خاص خودشان را دارند. مثلا پزشکانی که در مورد اتفاقات روز پزشکی می‌خواهند اطلاعات کسب کنند و یا کسانی که به علم روانشناسی علاقمند هستند، پس هر کسی مجله مرتبط با نیاز خودش را می‌خواند.
 • مجلات عمومی: این نوع از مجله‌ها چون مخاطبانش متفاوت هستند محتویات مختلفی را در بر می‌گیرد. این مجلات شامل یک موضوع خاص و یا چند موضوع می‌شوند.
 • مجلات داخلی: مجلاتی هستند که درون خود سازمان‌ها برای سرگرمی و یا افزایش دانش افراد شاغل در سازمان طراحی می‌شود و دارای طراحی و اطلاعاتی مرتبط با سازمان است.

 قیمت طراحی مجله

مزایا طراحی مجله

در این بخش از مطلب قیمت طراحی مجله به بررسی مزایای طراحی مجله خواهیم پرداخت:

 • فرصت مناسب برای معرفی: در تلویزیون مدت زمانی که برای تبلیغات در نظر گرفتند مثلا ۴۰ ثانیه که زمان کمی است تا برای مخاطب اطلاعات کافی را انتقال دهند. ولی مجلات فرصت خوبی هستند برای مطرح کردن مواردی که نیاز است اطلاع رسانی شود. پس تلویزیون برای آگاهی اولیه مناسب است اما برای اطلاعات بیشتر به مجله‌ها باید مراجعه کرد.
 • افزایش اعتبار: تبلیغاتی که در مجله‌ها انجام می‌شود از نظر مخاطبان و مشتریان اعتبار بیشتری برایشان دارد پس مجلات قدرت بالایی در افزایش فروش دارند چون مجلات در طبقات مختلف اجتماع نفوذ دارد.
 • عمر طولانی تبلیغ در مجله: مجلات عمر طولانی به نسبت روزنامه‌ها دارند،مجلات معمولا هر دو ماه چاپ می‌شوند که در این دو ماه ممکن است تبلیغ را چندین نفر دیده باشند. مجله‌ها همیشه در دسترس‌اند و حتی افراد می‌توانند آن را با خود به هر جایی که می‌روند ببرند و در اوقات بیکاری استفاده کنند.
 • انتخاب مجله: هر مجله مخاطبان خاص خود را دارد مثلا ممکن است یک مجله مرتبط با موضوع ازدواج باشد و انتخاب کسانی است که تازه می‌خواهند ازدواج كنند. مجله رسانه مناسبی است چون حق انتخاب را به مشتری برای موضوعات مورد علاقه‌اش می‌دهد
 • آگاهی از برند: مجله‌ها باعث شناخت برند شما می‌شوند و باعث می‌شود مخاطبان برند شما را به خاطر بسپارند تنها عیب مجلات این است که قیمت طراحی مجله نسبتا بالا است. اما چون بازدهی فوق العاده‌ای دارد می‌شود این را هم به عنوان سود در نظر گرفت.