هزینه، تعرفه و قیمت طراحی ست اداری -طرح کهن

176
تاریخ به روز رسانی: 1402/11/02-13:24:10
هزینه، تعرفه و قیمت طراحی ست اداری -طرح کهن

قیمت طراحی ست اداری

برندها و شرکت‌ها برای جلب اعتماد مشتری یک سری کاغذها را طراحی می‌کنند که هم برای مکاتبات اداری و هم با هدف تبلیغات و بازاریابی با توجه به نیاز مشتری طراحی مشده که به ست ادارای معروف هستند. ست اداری شامل: پاکت نامه‌ها،کارت ویزیت، سربرگ، فولدر، دفترچه یادداشت، قلم و خودکار و سررسید، برگه یادداشت چسبی، تقویم و بوک مارک می‌شود و قیمت طراحی ست اداری نیز عامل مهم در این زمینه است.

صاحبان بیزینس و کسب و کارها باید این اوراق‌های اداری را تهیه کنند چون وجود ست اداری تاثیر مثبت روی کسب و کار دارد. برای کارفرما مبلغ طراحی این ست‌ها در درجه اول اهمیت است، پس باید عواملی که در قیمت طراحی ست اداری دخیل هستند را بشناسید.

بررسی عوامل تاثیر گذار در قیمت طراحی ست اداری

از جمله عوامل تاثیر گذار در قیمت طراحی ست ادارای به شرح زیر است:

·نوع و تعداد آیتم های انتخاب شده

اگر تعداد آیتم‌هایی که شما انتخاب می‌کنید در پک اداری بیشتر باشد قیمت طراحی ست اداری بیشتر می‌شود، مثلا کسی که فقط سفارش  طراحی لوگو و فرم اداری دارد به نسبت فردی که  یک ست کامل سفارش می‌دهد هزینه کمتری پرداخت می‌‌کند.

·مدت زمان صرف شده برای طراحی

اگر طرح درخواستی شما نیاز به کار زیادی داشته باشد پس طراح زمان زیادی را باید بگذارد تا طرح دلخواه شما را طراحی کند، در نتیجه هزینه طراحی افزایش می‌یابد.

·تجربه طراح

طراحان با تجربه به دلیل تجربه کاری و خروجی یک کار بی نقص و حرفه‌ای ممکن است قیمت طراحی ست اداری را بالاتر در نظر بگیرند.مشاهده نمونه کار طراحی ست اداری توسط تیم حرفه ای طرح کهن طراحی شده

· تعداد ویرایش و ادیت

طراح برای تعداد ویرایش درخواستی شما محدودیت قرار می‌دهد،اگر شما بیشتر از دفعات مشخص شده درخواست ویرایش کنید در قیمت طراحی تاثیر می‌گذارد.

·نوع قالب استفاده شده

اگر شما برای طراحی ست اداری از قالب‌هایی که آماده است استفاده کنید هزینه طراحی کمتر می‌شود چون طراح زمان کمتری را برای طراحی گذاشته است.

· پیچیدگی طرح

اگر شما بخواهید طرحی پیچیده با خلاقیت و نوآوری داشته باشید پس باید هزینه بیشتری بپردازید چون طراح برای آماده سازی این ست اداری وقت زیادی را باید بگذارد تا طرح مورد نظر شما طراحی شود.

· طرح اولیه

برای طرح اولیه، خود طراح تعدادی طرح را در اختیار شما می‌گذارد تا انتخاب کنید اگر درخواست طرح بیشتری داشته باشید مبلغ طراحی ست اداری بالاتر می‌رود.

هدف از طراحی ست اداری

حال این سوال پیش می‌آید که هدف از طراحی ست اداری چیست؟ در این بخش از مطلب قیمت طراحی ست اداری به بررسی این موضوع خواهیم پرداخت:

 • ارائه هویت و زیباسازی به کسب و کار شما و هماهنگ سازی ملزومات اداری با هدف شناخته شدن
 • جلوگیری از کپی برداری از برند و سوء استفاده از برند شما.

مزایا استفاده از ست اداری

ازجمله مزایای استفاده از ست اداری به شرح زیر است:

 • موجب برقراری ارتباط بین شما و مشتریان بالقوه می‌شود.
 • طراحی ست حرفه‌ای نشان دهنده دقت شما بر روی جزئیات است که این مورد باعث دیدگاه مثبت مشتری به کسب و کار شما شده و در نتیجه تعداد مشتری افزایش می‌یابد.
 • طراحی هماهنگ و خاص موجب می‌شود برند شما در ذهن مشتری بماند و همچنین نشان تعهد شرکت است.
 • یکی از اقلام ست اداری کارت ویزیت و پاکت نامه‌ها هستند که کاربردشان در بیرون از محوطه اداری است و با هدف مشخص، برای خارج از سازمان طراحی شده‌اند و قطعا بر روی مشتری تاثیرگذار است.
 • شما با طراحی ست اداری همراه با خلاقیت و نوآوری در بازار رقابت از رقبا عقب نمی‌افتید.
 • بر روی ست اداری شماره تماس، آدرس، آدرس وب، ایمیل و شماره نمابر نوشته می‌شود پس مشتری به آسانی می‌تواند با شما ارتباط برقرار کند.
 • انتقال تمامی اطلاعات به صورت رسمی و منسجم باعث افزایش اعتماد مشتری می‌شود. ولی در عوض اگر فقط کاغذ سفید و بدون سربرگ باشد مشتری حس خوبی از این موضوع نخواهد گرفت و حتی ممکن است موجب بی‌توجهی مشتری یا کارکنان آن شرکت نسب به مطالب ثبت شده در برگه شود.
 • افزایش امنیت، با ثبت اوراق و اسناد در چارچوبی که تنها متعلق به شما است، دیگر کسی نمی‌تواند کپی برداری کند. به عنوان مثال بین دو شرکت قراردادی بر روی یک برگه سفید انجام شود به آسانی بقیه می‌توانند این قرارداد را در برگه ای دیگر دست کاری کنند اما اگر در برگه‌ای که سربرگ برند شما و در پاکتی که مشخصات برند شما را دارد نوشته شود از کلاه برداری جلوگیری می‌کند.
 • ثبت و درج همه ی اطلاعات در چرخه اداری
 • معرفی مستقیم ماهیت تجاری به صورت انحصاری
 • نشان دهنده نظم در سازمان شما
 • با استفاده از کارت ویزیت موجب برقراری ارتباط و تعاملات بعدی می‌شوید.
 • در واقع ست اداری، هویت بصری کسب و کار شما را تشکیل می‌دهد.

انواع ست اداری

ست اداری به دو دسته تقسیم می‌شود:

 • ست اوراق اداری برای کسب و کارها، شرکت‌ها و سازمان‌ها برای امور اداری استفاده می‌شود و ست اوراق اداری شامل سربرگ و پاکت نامه و کارت ویزیت و غیره می‌شود.
 • ست ابزار اداری شامل خودکارها و رواننویس‌ها و تمامی وسایلی است که برای انجام کسب و کارها استفاده می‌شود.

بایدهای طراحی ست اداری

در این بخش از مطلب قیمت طراحی ست اداری به بررسی بایدها و نبایدها خواهیم پرداخت:

 • ست اداری، چه اقلام اداری و یا سربرگ باشد و یا کارت ویزیت حتما باید شامل لوگو، آدرس مجموعه، برند و شماره تماس و راه‌های ارتباطی دیگر باشد.
 • رنگ ست اداری که برای شرکت طراحی و چاپ می‌کنید باید رنگ‌های به کار رفته با رنگ سایت یکسان باشد. در واقع برند و شرکت شما با این رنگ شناخته می‌شود.
 • رنگ سازمانی که برای شرکت خود انتخاب کرده‌اید باید در ست اداری هم به کار ببرید. تفاوت رنگ‌ها ممکن است از نظر مخاطب جالب به نظر نرسد.
 • از متریال با کیفیت استفاده کنید.
 • استفاده از فونت مناسب، در واقع شما باید از فونت خوانا استفاده کنید تا برای نامه نگاری اداری مناسب باشد. برای برخی از اجزای ست اداری فونت متفاوت می‌شود استفاده کرد‌ ولی یکسان بودن فونت نظم خاصی به ست اداری شما می‌دهد.
 • باید برای طراحی و چاپ ست اداری مجموعه توانمند و حرفه‌ای را انتخاب کنید.

سخن پایانی

ست اداری جزئی از عوامل تبلیغاتی و بازاریابی است که طراحی آن ضرورتی ندارد. اما اگر ست اداری داشته باشید تاثیرات زیادی روی کسب و کار شما دارد .می‌توانید در ابتدای کسب و کارتان از ست اداری استفاده نکنید ولی با گسترش کسب و کارتان حتما این کار را انجام دهید. قیمت طراحی ست اداری بستگی به مواردی دارد که باید در نظر بگیرید و بهتر است با طراح مورد نظرتان مشورت کنید.

تیم تحریریه طرح کهن

این مقاله به کوشش اعضای تیم طرح کهن تولید شده است. طرح کهن، یکی از مجموعه های جوان و خلاق در زمینه طراحی گرافیک است که با تیم حرفهای خود توانسته در کنار بسیاری از برندهای مطرح کشور قد علم کند. این مجموعه با سابقه درخشانی که در زمینه طراحی گرافیک، طراحی کارت ویزیت، طراحی ست اداری، کاتالوگ و بروشور دارد، بهصورت طراحی آنلاین و غیرحضوری در خدمت مشتریان است.

طراحی سرنسخه پزشک جذاب با 10 نکته کاربردی- طرح کهن

طراحی سرنسخه پزشک جذاب با 10 نکته کاربردی- طرح کهن

 • مقالات مرتبط با طراحی گرافیک
23

1403/03/30-16:28:24

سرنسخه پزشک، سندی رسمی و حاوی اطلاعات مهم پزشکی است که باید به وضوح و خوانایی کامل نوشته شود. اما فراتر از کارکرد صرفاً پزشکی، سرنسخه می‌تواند ابزاری برای ارتقای برندینگ و ایجاد حس اعتماد نزد بیمار نیز باشد.

 

ادامه ی مطلب
20 نکته کاربردی برای طراحی فولدر تبلغاتی -طرح کهن

20 نکته کاربردی برای طراحی فولدر تبلغاتی -طرح کهن

 • مقالات مرتبط با طراحی گرافیک
16

1403/03/30-13:02:21

فولدرها ابزاری ساده اما کارآمد برای سازماندهی و ارائه اسناد، بروشورها و غیره هستند. یک فولدر با طراحی خوب نه تنها می‌تواند محتوای شما را مرتب نگه دارد، بلکه می‌تواند به عنوان یک ابزار بازاریابی مؤثر نیز عمل کند و نام تجاری شما را ارتقا دهد.

ادامه ی مطلب

ارسال نظر