طراحی آنلاین لیبل به چه صورت انجام می‌شود؟

97
تاریخ به روز رسانی: 1402/12/02-17:21:30
طراحی آنلاین لیبل به چه صورت انجام می‌شود؟

طراحی آنلاین لیبل به چه صورت انجام می‌شود؟

طراحی آنلاین لیبل با‌کیفیت و حرفه‌ای موجب جلب توجه مخاطبان و مشتریان می‌شود. برای طراحی آنلاین لیبل می‌توانید تصاویر را بارگذاری کنید تا برچسبی بسازید که سبک کسب‌وکار و برند شما را نشان دهد. طراحی لیبل با برنامه‌ها و سایت‌های مختلف انجام می‌شود که در ادامه به بررسی برخی از معتبرترین و پرکاربردترین آن‌ها خواهیم پرداخت.

سایت‌ها و نرم‌افزارهای مناسب برای طراحی آنلاین لیبل

در  این بخش از مطلب طراحی آنلاین لیبل به چه صورت انجام می‌شود؟ به معرفی برخی ازسایت‌ها و نرم‌افزارهای مناسب برای طراحی آنلاین لیبل خواهیم پرداخت:

 • برنامه Maestro Label Designer: این نرم‌افزار طراحی آنلاین لیبل، قالب یا الگوهای خالی و از قبل طراحی شده برای چندین پیکربندی را دارد. شکل‌ها در این برنامه محدود هستند ،برای چاپ لیبلِ بارکد، این برنامه بسیار‌ مناسب است.
 • برنامه Adobe Creative Suite: با این نرم‌افزار طراحی آنلاین لیبل، تمامی امکاناتی که برای خلق طرحی خلاقانه نیاز دارید را در ‌اختیار شما می‌گذارد.
 • سایت Canva: کاملا رایگان است، آیکون‌ها و شکل‌های زیادی دارد و مانند برنامه بالا عمل می‌کند و دارای چندین الگو از قبل طراحی‌شده با قابلیت اضافه کردن آیکون‌ها و موارد دیگر است.
 • برنامه Microsoft Word: این نرم‌افزار روی اکثر سیستم‌ها قابل نصب است و الگوهای از قبل طراحی‌شده زیادی دارد
 • برنامه Avery Design & Print: طراحان مبتدی از این‌ برنامه می‌توانند استفاده کنند. برای کسانی که به‌دنبال طراحی آنلاین لیبلِ بارکد هستند این نرم‌افزار مناسب است.
 • برنامه SmartsysSoft Label Maker: از بهترین و قدرتمندترین نرم‌افزارهای طراحی آنلاین لیبل است.
 • برنامه Adobe Express: بسیار قوی و کارآمد و دارای قالب‌های آماده است و این موجب آسان شدن طراحی برچسب آنلاین می‌شود.
 • برنامه Inscape: این برنامه می‌تواند متن‌های چند‌ خطی را اضافه و همچنین ویرایش کند.
 • برنامه NiceLabel: بهترین نرم‌افزار طراحی آنلاین لیبل برای کسب‌وکارهای کوچک مثل صنعت پوشاک، غذا‌ نوشیدنی و غیره است.
 • برنامه BarTender: با این نرم‌‌‌افزار می‌توانید طراحی لیبل را با قابلیت پشتیبانی از پسورد انجام دهید و همچنین بر‌ روی لیبل‌های طراحی شده بارکد بگذارید تا از آن سوء‌استفاده نشود.
 • برنامه ZebraDesigner: این نرم‌افزار قابلیت طراحی لیبل فارسی و همچنین طراحی لیبل بارکد را دارد.
 • برنامه Handy Label Maker: این برنامه طراحی آنلاین لیبل امکان طراحی لیبل ب صورت دست‌ساز و انواع لیبل‌ها را به طراحان می‌دهد.
 • برنامه Aulux Barcode Label Maker: همه‌ی طراحان می‌توانند از این برنامه استفاده کنند و بهترین برنامه طراحی آنلاین لیبل مواد‌ غذایی برای مبتدی‌ها است.
 • برنامه Labeljoy: این نرم‌افزار طراحی آنلاین لیبل، بیش از هزار قالب آماده برای طراحی دارد، با این برنامه امکان طراحی برچسب در انواع سایز وجود دارد.
 • سایت fotor:ذدر این سایت دست‌تان برای تغییرات فونت و رنگ و اندازه باز است. با بارگذاری تصاویر می‌توانید در طراحی لیبل تصویر‌ها را به‌کار ببرید.
 • سایت Lucidpress: صدها قالب آماده دارد که مانند سایت fotor قابلیت تغییر اندازه و رنگ و فونت را هم دارد.
 • سایت PSprint: لیبل‌های طراحی شده با این سایت هنگام پرینت، کیفیت خوبی دارند.
 • سایت Onlinelabels: وجود انواع قالب‌های آماده در هر زمینه و انواع فونت‌ها و رنگ‌ها از مزیت‌های فوق‌العاده‌ی این سایت است.

طراحی آنلاین لیبل

نکات مهم در طراحی آنلاین لیبل

برای اینکه لیبلی با‌کیفیت و بدون نقص داشته باشید باید نکاتی را در‌ نظر بگیرید و رعایت کنید با ما همراه باشید در‌ ادامه خواهیم گفت:

 • توجه به طرح و رنگ‌بندی در طراحی آنلاین لیبل: باید لیبل مد‌ نظر شما طوری طراحی شود که از رنگ‌هایی که در بقیه اجزای شرکت شما به‌کار‌ رفته استفاده شود تا در‌ مجموع برند شما هماهنگ و یک دست به نظر برسد.
 • توجه به ابعاد و سایز در طراحی آنلاین لیبل: برای طراحی لیبل باید سایز استاندارد آن را در‌ نظر بگیرید و طبق آن به طراحی بپردازید.
 • توجه به مواد اولیه برای طراحی آنلاین لیبل: مواد ‌اولیه باید با‌کیفیت باشد تا طراحان در طراحی و چاپ لیبل به مشکل نخورند.
 • از بهترین ابزارهای طراحی آنلاین لیبل استفاده کنید: شما باید طبق نوع لیبلی که می‌خواهید طراحی کنید، بهترین نرم‌افزار و یا سایت را برای طراحی لیبل مد ‌نظرتان استفاده کنید. شما می‌توانید یکی از ابزارهایی را که بالا گفتیم انتخاب کنید و استفاده کنید.
 • مهم‌ترین اطلاعات را به‌کار ببرید: برای اینکه لیبلی طراحی کنید که مفید باشد و حداکثر استفاده را از فضای لیبل برده باشید، باید اطلاعاتی که ضروری و کلیدی هستند بدون کم و زیاد کردن در طراحی لیبل به‌کار ببرید. متنی که روی لیبل طراحی می‌شود باید طوری باشد تا مشتری کاملا آن را درک کند و موجب اشتیاق در مخاطب شود.
 • توجه به شکل بسته‌بندی محصولات در طراحی لیبل آنلاین: ابعاد و سایز و نوع بسته‌بندی محصولات شما تعیین می‌کند که چگونه لیبلی و با چه سایزی طراحی شود. مثلا ظرف ادویه نیاز به لیبل با سایز کوچک دارد، به‌دلیل کوچک بودن سایز این لیبل دیگر شما نمی‌توانید اطلاعات زیادی از محصول را در آن بگنجانید، پس فقط اطلاعات کلیدی را باید استفاده کنید. اگر لیبلی که طراحی می‌کنید متناسب با سایز محصول نباشد مثلا بزرگ‌تر یا کوچک‌تر باشد نظر مشتری را اصلا جلب نمی‌کند، در نتیجه قبل از شروع طراحی باید به اندازه و سایز محصول و سایز برچسب دقت کنید.
 • برای طراحی آنلاین لیبل از لوگو مناسب استفاده کنید: لیبلی که برای محصولات شما طراحی می‌شود باید دو عمل را انجام دهد، اول اینکه باید به مشتری نشان دهد که در داخل بسته چه‌ محصولی وجود دارد و اینکه باید برند شما را تبلیغ کند و موجب گسترش کسب‌وکار شما شود. وقتی می‌خواهید طراح-ی آنلاین لیبل انجام دهید حتما حواستان باشد از لوگو تجاری خودتان استفاده کنید.
 • برای طراحی آنلاین لیبل باید واضح و خوانا بودن را رعایت کنید: اگر لیبل شما زیباترین لیبل باشد اما مشتری نتواند مفهوم آن را درک کند و ناخوانا باشد، لیبل طراحی شده هیچ فایده‌ای در‌ پی نخواهد‌داشت. مهم‌ترین گزینه طراحی برچسب، خوانا بودن است، البته قسمت‌هایی از لیبل که جزئیات محسوب می‌شوند اشکالی ندارد که فقط از نزدیک قابل خواندن باشند. اما اطلاعات مهمی مثل نام برند و محصول باید بزرگ طراحی شوند تا با چند قدم به‌عقب رفتن قابل خواندن باشند.
 • برای طراحی آنلاین لیبل از ترکیب هوشمندانه‌ای از فونت‌ها استفاده کنید: استفاده از کنتراست در طراحی لیبل بسیار با‌اهمیت است. فونت‌های متضاد موجب جذاب شدن لیبل می‌شوند و به لیبل برند شما بُعد می‌دهد. برای طراحی لیبل دو یا سه فونت کافی است، چون بیشتر شدن تعداد فونت‌ها موجب سردرگمی مخاطب می‌شود. می‌توانید فونت‌ها را با ضخامت‌های مختلف به کار ببرید. بهتر است فونت ظریف و نستعلیق و مدرن را ترکیب کنید و از حروف بزرگ و کوچک استفاده کنید.
 • در طراحی آنلاین لیبل، فضای سفید به‌اندازه کافی قرار دهید: به فضای خالی بین عنصرهای مختلف در یک صفحه فضای سفید می‌گویند، فضای سفید در زمینه کاری گرافیک اهمیت زیادی دارد، چون رعایت فضای سفید موجب مرتب بودن لیبل شما می‌شود. پس بهتر است مطمئن شوید که لیبل شما فضای سفید به‌اندازه کافی دارد، توجه به این مورد برای تفکیک اطلاعات بسیار مهم است.
 • در طراحی آنلاین لیبل بهتر است یک عنصر تزئینی اضافه کنید: لیبل‌ها برای انتقال اطلاعات محصول به مشتری طراحی می‌شوند ولی دلیل بر ‌این نیست که نباید زیبا باشند. هر لیبلی که طراحی می‌شود با‌ توجه به فضای آن باید حداقل یک مورد تزئینی در آن به‌کار‌برده شود. حالا این گزینه تزئینی می‌تواند عکس و تصویر یا متن رنگی باشد. مثلا می‌تواند یک رنگ برجسته مناسب با لوگو برند شما باشد.
 • در طراحی لیبل آنلاین باید بازیگوش باشید: سعی کنید در طراحی لیبل صمیمی بودن را در پیش گیرید، چون موجب راحتی در فروش محصولات می‌شود. بهتر است از طراحی‌هایی که یادآور دوران کودکی‌مان که شامل تصاویر شاد و صمیمی بودند بهره ببرید.

مزایا طراحی آنلاین برچسب

آشنایی با مزایا طراحی آنلاین برچسب می‌تواند به شما کمک کند تا تصمیم بگیرید طراحی لیبل آنلاین را انتخاب کنید یا خیر:

 • با طراحی لیبل به صورت آنلاین سرعت طراحی و چاپ بالا می‌رود: در مقایسه با درخواست حضوری، سرعت دریافت و چاپ برچسب با طراحی آنلاین لیبل بیشتر است.میتوانید نمونه طراحی لیبل توسط تیم حرفه ای طرح کهن را در صحفه نمونه کار مشاهده کنید.
 • دسترسی به طراحی آنلاین لیبل به صورت بیست‌وچهار ساعته: با طراحی آنلاین لیبل دیگر نیازی به اتلاف وقت ندارید و هر زمان و هر ساعتی که نیاز به طراحی لیبل داشتید، می‌توانید اقدام کنید فقط کافی است وارد سایت مورد نظر خود شوید.
 • طراحی آنلاین لیبل موجب صرفه‌جویی در هزینه‌ها می‌شود: اگر فردی برای طراحی لیبل بخواهد به‌دنبال طراحی و چاپ رود باید هزینه‌های زیادی برای حمل‌و‌نقل دهد پس طراحی آنلاین لیبل مقرون‌به‌صرفه است.
 • با طراحی آنلاین لیبل چاپ و طراحی با دقت بالا صورت می‌گیرد: سفارش آنلاین طراحی برخلاف تصوری که بقیه دارند با‌کیفیت بالایی صورت می‌گیرد و با طرحی که به‌صورت حضوری سفارش می‌دهد هیچ فرقی ندارد.

طراحی آنلاین برچسب

معایب طراحی آنلاین برچسب یا لیبل

با‌وجود مزیت‌هایی که برای طراحی آنلاین لیبل گفتیم معایبی هم دارد که در‌ادامه خواهیم گفت با ما همراه باشید:

 • از طریق فضای دیجیتال تبلیغات گران است.
 • در برابر تبلیغات دیجیتال مخاطب واکنشی نشان نمی‌دهد.
 • تبلیغات دیجیتال به‌صورت نامتوازن در دسترس است.

طراحی لیبل فوری و ارزان

سخن پایانی

وجود لیبل برای تمامی کسب‌وکار‌ها ضروری است پس لیبل، طرفداران زیادی دارد با وجود طراحی لیبل به‌صورت آنلاین دیگر مردم دغدغه تهیه لیبل را ندارند. با طراحی
آنلاین لیبل به راحتی می‌توانند این لیبل خمورد نظر خود را برای محصولات و خدمات‌ خود طراحی کنید. ما در طرح کهن برای هر گونه کمکی در زمینه طراحی لیبل چه به صورت آنلاین و چه حضوری در کنار شما هستیم.شما در قسمت تعرفه طراحی متوانید هزینه طراحی لیبل را مشاهده کنید و سفارش خود را بصورت آنلاین ثبت کنید

تیم تحریریه طرح کهن

این مقاله به کوشش اعضای تیم طرح کهن تولید شده است. طرح کهن، یکی از مجموعه های جوان و خلاق در زمینه طراحی گرافیک است که با تیم حرفهای خود توانسته در کنار بسیاری از برندهای مطرح کشور قد علم کند. این مجموعه با سابقه درخشانی که در زمینه طراحی گرافیک، طراحی کارت ویزیت، طراحی ست اداری، کاتالوگ و بروشور دارد، بهصورت طراحی آنلاین و غیرحضوری در خدمت مشتریان است.

چاپ فلت بد چیست و چه‌ کاربردی دارد؟

چاپ فلت بد چیست و چه‌ کاربردی دارد؟

 • مقالات مرتبط با طراحی و چاپ
133

1402/12/07-13:51:13

یکی از روش‌های چاپ که امکان چاپ روی سطوحی مثل کاشی، شیشه، چوب، فلزات، پلاستیک، پارچه و... را فراهم می‌کند چاپ فلت بد است. روش چاپ فلت بد یکی از روش‌های پرکاربرد و رایج چاپ است، در‌ادامه با این روش چاپ بیشتر آشنا خواهید شد.

ادامه ی مطلب
اهمیت طراحی چاپ در تبلیغات و بازاریابی

اهمیت طراحی چاپ در تبلیغات و بازاریابی

 • مقالات مرتبط با طراحی و چاپ
167

1402/11/18-12:19:13

معمولا ارتباط ملموسی بین موضوع  فعالیت و ابزارهای تبلیغاتی وجود دارد که موجب می‌شود اهمیت طراحی چاپ در تبلیغات بیشتر خودنمایی کند. درجه اهمیت طراحی و تبلیغات بستگی به ماهیت، هویت و اندازه کسب‌و‌کار شما دارد.

ادامه ی مطلب

ارسال نظر