راهنمای طراحی لیبل بسته بندی جذاب

401
تاریخ به روز رسانی: 1402/06/17-14:09:39
 راهنمای طراحی لیبل بسته بندی جذاب

راهنمای طراحی لیبل بسته بندی جذاب
با راهنمای طراحی لیبل بسته بندی جذاب علاوه بر داشتن جذابیت و زیبایی بصری می‌توانید بهترین اطلاعات مورد نیاز در خصوص طراحی لیبل را کسب کنید. در نتیجه برای اینکه لیبل خاص تولید شود باید اصول و نکات ریز و درشت آن در طراحی و کلیت کار رعایت شود با طرح کهن همراه باشید تا نکات و راهنمایی طراحی لیبل بسته بندی جذاب را به صورت کامل فرا بگیرید. زیرا لیبل محصول نشانگر تجارت شما است، از این رو گذاشتن زمان کافی برای طراحی و انتخاب نوع مناسب لیبل برای محصولتان بسیار ضروری است.

سفارش طراحی لیبل

نکات مهم طراحی لیبل بسته بندی جذاب

لیبل مناسب با ترکیبی از طراحی زیبا و اطلاعات مفید، خرید محصول را برای مشتری آسان می‌کند زیرا برچسب محصول به نوعی کار تبلیغات را انجام می‌دهد‌. برای طراحی لیبل باید بدانید دقیقا به چه نوع لیبل بسته بندی نیاز دارید. بعد از اینکه متوجه شدید چه لیبلی مناسب محصول شماست حالا این گونه آن را طراحی کنید.
⦁ محصولات به علت جنس و ابعادی که دارند بسته بندی آن‌ها متفاوت می‌شوند. هنگام ⦁ طراحی لیبل، شکل و اندازه محصول، نوع بسته بندی و محل قرار‌گیری لیبل روی بسته بندی را در نظر بگیرید.
⦁ برای طراحی خلاقانه و جذاب لیبل باید تحقیق نمایید تا مشتری هدف خود را بشناسید. باید درک کنید محصول شما در کجاها فروش می‌رود.
⦁ درطراحی لیبل بسته بندی جذاب دوام لیبل از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.
⦁ در هنگام طراحی لیبل بسته بندی جذاب، باید اطمینان حاصل کنید که اطلاعات کلیدی محصول بدون اینکه بیش از حد زیاد شود در آن گنجانده شود.
⦁ برچسب‌ها نیز در صورتی که مشتریان شما نتوانند آن را بخوانند فایده‌ای ندارند. خوانایی مسلما یکی از مهم‌ترین موارد در طراحی لیبل است. به یاد داشته باشید بعد از اتمام طراحی چند قدم به عقب بردارید و ببینید لیبل شما از دور چگونه به نظر می‌رسد.

طراحی لیبل جذاب


 
⦁ برای ظاهر متناسب لیبل سعی کنید از دو فونت اصلی روی لیبل محصول خود استفاده کنید. یک فونت که ظریف و گیرا باشد و یک فونت که مدرن‌تر باشد.
⦁ هر لیبل محصول باید حداقل دارای یک عنصر  تزئینی در طراحی خود باشد تا به آن جلوه‌ای هنری بدهد. این عنصر می‌تواند یک عکس از محصول، یک تصویر یا الگوی تزئینی یا حتی متنی با رنگی جذاب باشد.
⦁  مشتریان اغلب به سمت لیبل‌های جذب می‌شوند که دارای ویژگی‌های شخصی و صمیمی هستند، گاهی اوقات یک تصویر زیبا و صمیمی یا یک قلم هوشمندانه در متن شما می‌تواند موردی باشد که برای شما سودمند است.
⦁ اگر بیشتر طراحی‌هایی که دیده‌اید بسیار محافظه‌کارانه و سنتی هستند شما به مد روز و عرف جامعه خود توجه نمایید و مطابق با روز پیش بروید. متفاوت باشید این در طراحی لیبل بسته بندی جذاب بسیار کمک کننده است.
 

طراحی بسته بندی جذاب

اصول و نکات مهم در طراحی لیبل بسته بندی جذاب

می‌توان گفت برچسب یک محصول، اولین برخورد مشتری با برندتان است، از میان این همه تنوع محصولات مشابه لیبل شما باید بتواند مشتری هدف خود را به سمت محصول‌ جذب کند و او را برای استفاده از محصول ترغیب نمایید. رعایت نکات زیر می‌تواند در طراحی برچسب جذاب و رسیدن به هدف به شما کمک کند:
⦁ انتقال اطلاعات
گویا بودن اطلاعات و انتقال سریع آن یکی از ویژگی‌های مهم لیبل است چرا که در هویت بخشیدن به برند تجاری‌تان نقش بسیار مهمی ایفا خواهد نمود و باعث رشد و ارتقای کسب‌وکارتان خواهد شد. پس هنگامی که طراحی را انجام می‌دهید توجه کنید این لیبل خصوصیت انتقال سریع اطلاعات را دارا باشد.
⦁ درخواست کنید
برچسب‌های درخواست کننده برچسب‌های ساده‌ای هستند که با چسباندن آن‌ها روی محصول شما از مشتری درخواستی می‌کنید و ناخودآگاه مشتری به سمت محصول شما می‌آید، این درخواست‌ها می‌تواند ساده یا پیچیده باشند. مانند یک بار امتحان کن، مرا ببین، مرا لمس کن، از نزدیک‌تر ببین و... با این کلمات کوتاه مشتری خود را دعوت کنید تا کالای شما را با دقت بررسی کند و محصول خود را متمایز کنید. با این طراحی مشتری را به  انجام درخواست خودتان  تشویق می‌کنید و حس خرید را در او افزایش می‌دهید.

طراحی برچسب محصول

 ⦁ لوگو
 در طراحی لوگو شرکت را روی آن چاپ کنید با این روش کلاس کاری محصولات خود را چند پله بالاتر برده و بازاریابی گسترده‌تری انجام می‌دهید. برچسب محصول شما باید دو کار اصلی را انجام دهد یک، باید به مشتری بگویید چه چیزی داخل بسته بندی است، دو  باید برند شما را تبلیغ کند.
⦁ ساده اما جذاب
با شلوغ کردن طرح خود باعث سردرگمی مشتری می‌شوید و نهایتاً او را از خرید محصول‌تان  منصرف می‌کنید توجه داشته باشد مشتری فقط به ۵ ثانیه برای تصمیم‌گیری در خصوص خرید کالا نیاز دارد پس آن را از دست ندهید. لیبل‌های ساده جذابیت بیشتری دارند.

طراحی لیبل محصول

 
⦁ شکل محصول
اندازه، شکل و نوع بسته بندی محصول شما طراحی برچسب شما را نیز تعیین می کند. هر محصول بسته بندی منحصر به فرد خود را دارد، بنابراین، هنگامی که در حال طراحی لیبل بسته بندی جذاب محصول هستید، بسیار مهم است که بسته بندی محصول را در ذهن خود نگه دارید.
 
نرم‌افزار مناسب طراحی لیبل بسته بندی جذاب
طراحی برچسب برای بسته بندی محصول کار مهمی است. لیبل مخصوصا، به طور مستقیم بر درک محصول شما و تصمیم گیری برای خریدتان تأثیر می‌گذارد. قبل از اینکه بتوانید لیبل طراحی کنید، باید ابزار مناسبی برای کار خود داشته باشید. خوشبختانه نرم‌افزارهای  مختلفی وجود دارند که برای طراحی لیبل نتیجه مناسبی به شما می‌دهند، که در ادامه به برخی از آن‌ها اشاره خواهیم کرد.

طراحی لیبل محصولات


⦁ طراحی لیبل با  Avery
الگوهای خالی و از پیش طراحی شده را ارائه داده و به صورت آنلاین در دسترس است. این برنامه بیشتر به کار طراحان مبتدی یا کسانی که به تازگی وارد حیطه طراحی لیبل شده اند می‌آید.
⦁ طراحی لیبل با  Microsoft Word 
از قبل روی اکثر رایانه‌ها نصب شده است و دسترسی گسترده‌ای را برای آن ایجاد می‌کند. الگوهای از قبل بارگذاری  شده  لیبل برای کاربران در دسترس است. بسیاری از افرادی که در زمینه طراحی لیبل فعالیت می‌کنند ادعا دارند که کار با این برنامه برای آن‌ها بسیار راحت‌تر از سایر برنامه‌ها است. چرا که تعداد بسیار زیادی از الگوهای از قبل طراحی شده را در حافظه خود دارد.

طراحی برچسب محصولات


 
⦁ طراح لیبل جذاب با  Maestro
کار با این نرم‌افزار برای طراحی لیبل آسان است. مجموعه‌ای از شکل‌ها و قلم‌ها محدودی دارد.
⦁ طراحی لیبل با  Canva
این وب سایت صدها الگوی طراحی شده با مهارت و قابلیت افزودن نمودارها، آیکون‌ها، اشکال و موارد دیگر را در خود جای داده است.  طراحی لیبل با این نرم‌افزار به صورت آنلاین و رایگان است.
⦁ طراحی لیبل با Adobe Creative Suite
این نرم‌افزار‌ هنگام ایجاد طرح‌های لیبل پیچیده؛،می‌درخشد، با توجه به اینکه ممکن است قیمت استفاده از آن برای برخی از کسب و کارها بالا باشد به نظر می‌رسد برای طراحی لیبل‌های ابتدایی نباید از آن استفاده شود. این برنامه به شما امکان خلاقیت بالایی می‌دهد. می‌توانید از طرح‌های پیش ساخته استفاده کنید یا خودتان شخصا به صورت کاملا خلاقانه بنشیند و دست به یک نوآوری در زمینه طراحی لیبل بزنید.

طراحی بسته بندی خلاقانه

 
طراحی طراحی لیبل بسته بندی جذاب در طرح کهن


مقاله راهنمای طراحی لیبل بسته بندی جذاب در این بخش به پایان رسید، شرکت  طرح کهن با داشتن گرافیست‌های حرفه‌ای و مجهز بودن به به‌روزترین ابزارهای طراحی، طیف گسترده‌ای از خدمات طراحی برای مشاغل مختلف را به مشتریان گرامی عرضه می‌کند.میتوانید نمونه کارهای طراحی لیبل را مشاهده کنید وایده بگیرید وسفارش طراحی لیبل خود را ثبت کنید/

تیم تحریریه طرح کهن

این مقاله به کوشش اعضای تیم طرح کهن تولید شده است. طرح کهن، یکی از مجموعه های جوان و خلاق در زمینه طراحی گرافیک است که با تیم حرفهای خود توانسته در کنار بسیاری از برندهای مطرح کشور قد علم کند. این مجموعه با سابقه درخشانی که در زمینه طراحی گرافیک، طراحی کارت ویزیت، طراحی ست اداری، کاتالوگ و بروشور دارد، بهصورت طراحی آنلاین و غیرحضوری در خدمت مشتریان است.

طراحی سرنسخه پزشک جذاب با 10 نکته کاربردی- طرح کهن

طراحی سرنسخه پزشک جذاب با 10 نکته کاربردی- طرح کهن

  • مقالات مرتبط با طراحی گرافیک
23

1403/03/30-16:28:24

سرنسخه پزشک، سندی رسمی و حاوی اطلاعات مهم پزشکی است که باید به وضوح و خوانایی کامل نوشته شود. اما فراتر از کارکرد صرفاً پزشکی، سرنسخه می‌تواند ابزاری برای ارتقای برندینگ و ایجاد حس اعتماد نزد بیمار نیز باشد.

 

ادامه ی مطلب
20 نکته کاربردی برای طراحی فولدر تبلغاتی  -طرح کهن

20 نکته کاربردی برای طراحی فولدر تبلغاتی -طرح کهن

  • مقالات مرتبط با طراحی گرافیک
16

1403/03/30-13:02:21

فولدرها ابزاری ساده اما کارآمد برای سازماندهی و ارائه اسناد، بروشورها و غیره هستند. یک فولدر با طراحی خوب نه تنها می‌تواند محتوای شما را مرتب نگه دارد، بلکه می‌تواند به عنوان یک ابزار بازاریابی مؤثر نیز عمل کند و نام تجاری شما را ارتقا دهد.

ادامه ی مطلب

ارسال نظر