طراحان گرافیست مشهور دنیا

383
تاریخ به روز رسانی: 1403/01/19-17:15:12
طراحان گرافیست مشهور دنیا

طراحی گرافیک از گذشته تا کنون به عنوان یکی از جذاب ترین رشته ها و شغل های دنیا به شمار می رود. دنیای امروز به یک طراح ماهر و خلاق احتیاج زیادی دارد؛ چراکه بسیاری از شغل ها برای طراحی لوگو و کارت ویزیت به یک طراح مجرب نیاز خواهند داشت. برای طراحی وبلاگ ها، طراحی جلد کتاب، وب سایت ها، طراحی محصولات مختلف هم به یک طراحی و عکس زیبا نیاز است. با توجه به اهمیت کارهای گرافیکی امروز ما در این مطلب تصمیم داریم شما را با بهترین طراحان مشهور دنیا آشنا سازیم. همراه ما باشید!

  طراحان گرافیست مشهور دنیا

 طراح گرافیک کیست؟

طراح گرافیک به فردی گفته می شود که سفارشات گرافیکی را از یک فرد و شرکت دریافت می کند. طراح در ابتدا یک شناخت کلی از موضوع به دست آورده و سپس با توجه به نیاز کاربر طراحی را شروع خواهد کرد. طراحی انجام شده می تواند توسط یک نفر یا به کمک طراحان دیگر انجام گیرد. 
در صورتی که یک تیم طراحی روی گرافیک یک کار، فعالیت داشته باشند تمامی ایده ها با یکدیگر ادغام شده و در نهایت نتیجه مطلوبی به دست می آید. ضمن اینکه بعد از طراحی باید رنگ ها را به گونه ای در کنار هم قرار داده شوند که آناتومی رنگ ها به درستی رعایت شده و نظر ببیننده را به راحتی جلب نماید.
همیشه برای طراحی به مشورت نیاز نخواهید داشت؛ چراکه هرکسی سبک خاص خود را دارد و اگر از نظر دیگران استفاده نمایید، امکان دارد تضاد زیادی در طراحی و ترکیب رنگ ها به وجود آید. معمولا اکثر طراحان مشهور دنیا از سبک و ایده خاص خود استفاده می کنند. 

 ویژگی طراحان مشهور دنیا

بهتر است بدانید که موفقیت در طراحی به تحصیلات و مدرک دریافتی هیچ ارتباطی ندارد. البته که برای انجام طراحی های خاص و زیبا به آموزش های خاصی هم نیاز خواهید داشت، اما نسبت به مهارت، خلاقیت و استعداد بالا اهمیت بیشتری دارد. به طور کلی یک طراح موفق باید از ویژگی های زیر برخوردار باشد:
• مهارت های ارتباطی: جذب مشتری یکی از مواردی است که تمامی کارفرمایان در هر شغل و رشته ای باید آن را به شیوه درستی انجام دهند. شما هر چقدر هم که توانایی و استعداد زیادی در طراحی گرافیک داشته باشید، اما نتوانید با دیگران ارتباط بگیرید، در جذب مشتری ناکام می مانید. همچنین شما برای انجام یک طراحی زیبا و مناسب باید با خلقیات طرف مقابلتان را بشناسید.
• شور و اشتیاق بالا: داشتن شور و اشتیاق و علاقه یکی از مهم ترین خصوصیاتی است که هر فرد باید در مورد شغل خود داشته باشد. طراحان مشهور دنیا بدون شک با علاقه قلبی خود به طراحی و انجام کارهای گرافیکی می پردازند. آن ها مطمئنا انرژی زیادی را برای طراحی های خود صرف می کنند، در غیر این صورت نمی توانند طرح های زیبایی را خلق نمایند.
• ذهن آزاد: شما برای انجام یک طراحی زیبا باید ذهن آزادی داشته باشید، یعنی با یک ذهن پر مشغله ایده های جذابی به ذهن شما نمی رسد. پس باید وقت مناسبی را برای انجام طراحی ها در نظر بگیرید.
• صبر و بردباری: برای اینکه به یکی از طراحان مشهور دنیا تبدیل شوید باید در این راه صبر و پشتکار بالایی داشته باشید. شما نمی توانید با یک روز و حتی یک سال در لیست طراحان مشهور دنیا قرار بگیرید.

 ویژگی طراحان مشهور دنیا

 طراحان مشهور دنیا

برای اینکه به عنوان یکی از طراحان مشهور دنیا شناخته شوید باید از بزرگ ترین طراحان دنیا ایده بگیرید و آن را با سبک خود ادغام نمایید. برای طراحی یک لوگو نیازی نیست که طراحی های زیاد و شلوغی انجام دهید، گاهی یک ایده ساده می تواند به زیباترین طرح شما تبدیل گردد. در ادامه برخی از طراحان مشهور دنیا را به شما معرفی می کنیم.

 Chid Kidd

چیک کید یکی از مشهورترین و برترین طراحان گرافیک به شمار می رود. این فرد در نیویورک زندگی کرده و در در دنیای گرافیک اسم و رسمی برای خود دارد. چیک کید طراحی جلد کتاب نویسندگان معروفی همچون مایکل کریتون، جیمز الروی، نیل گیمان را انجام داده است. یکی از بهترین و مشهور ترین طراحی های این فرد، طراحی بر روی جلد کتاب پارک ژوارسیک بوده که در سال 2005 به بازار عرضه شد و نظر افراد بسیاری را به خود جلب نمود.

 Rob Janoff

راب جانف یکی از طراحان مشهور در دنیا است که همه شما لوگوی آن را دیده اید. راب طراح برند اپل بوده و این لوگو را تنها در 2 هفته طراحی و به شرکت اپل تحویل داد. اکنون لوگوی اپل به عنوان یکی از معروف ترین آثار در دنیا شناخته شده و به یکی از ماندگارترین ها تبدیل شده است. این لوگو ابتدا در سال 1977 تولید و تا کنون با تغییرات بسیاری همراه بوده، با این وجود شرکت اپل، طرح اصلی آن را هنوز هم حفظ کرده است. 
همانطورکه می دانید اپل به معنی سیب است. اما راب توانست با بخش گاز زده سیب، این لوگو را به کامپیوتر و نرم افزار ارتباط دهد. Bite در زبان انگلیسی به معنای گاز زدن بوده و کلمه بایت را در ذهن کاربر تداعی می کند، بدین ترتیب ارتباط میان این لوگو و کامپیوتر حفظ شده است.

 Carolyn Dividson

لوگوی نایک یکی از مشهورترین لوگوهای دنیا به حساب می آید و همین لوگو باعث شد تا کارولین در لیست طراحان مشهور دنیا قرار گیرد. لوگو نایک، یک طراحی ساده و پر معنی دارد. کارولین در آن زمان طراحی این لوگو دانشجو بوده و از بال های الهه پیروزی در یونان باستان به عنوان ایده خود استفاده کرده است، ضمن اینکه نام این برند هم از همین موضوع نشات می گیرد.

 دیگر طراحان مشهور دنیا 

علاوه بر طراحان فوق افراد موفق دیگری در زمینه طراحی و گرافیک وجود دارند، از جمله آن ها می توان به افراد زیر اشاره کرد:
• سائول باس طراحی تیتراژ پوستر سینما
• لیندون لیدر طراح کارت برندی شرکت ها
• جسیکا والش طراح استدیویی
• میلتون گلاسر طرح و مدرس هنر های تجسمی
• پاول رند طراح لوگو و پوستر

 دیگر طراحان مشهور دنیا 

 جمع بندی

امروز ما در این مطلب سعی کردیم در مورد مشهورترین طراحان دنیا با شما عزیزان صحبت کنیم؛ همانطور که گفتیم طراحی گرافیک یکی از هنرها و شغل های بسیار محبوب در دنیا به شمار می رود. به یاد داشته باشید برای آنکه به یکی از طراحان مشهور دنیا تبدیل شوید باید هنر و خلاقیت بالایی داشته و همچنین بتوانید با دیگران به راحتی ارتباط بگیرید. گاهی یک طراحی ساده می تواند سال های زیادی ماندگار بماند، برای مثال مارک نایک یکی از مشهور ترین و ساده ترین لوگو در سراسر دنیا به حساب می آید. 

تیم تحریریه طرح کهن

این مقاله به کوشش اعضای تیم طرح کهن تولید شده است. طرح کهن، یکی از مجموعه های جوان و خلاق در زمینه طراحی گرافیک است که با تیم حرفهای خود توانسته در کنار بسیاری از برندهای مطرح کشور قد علم کند. این مجموعه با سابقه درخشانی که در زمینه طراحی گرافیک، طراحی کارت ویزیت، طراحی ست اداری، کاتالوگ و بروشور دارد، بهصورت طراحی آنلاین و غیرحضوری در خدمت مشتریان است.

هزینه ،تعرفه و قیمت طراحی لوگو 1403 - نرخ لوگو  طرح کهن

هزینه ،تعرفه و قیمت طراحی لوگو 1403 - نرخ لوگو طرح کهن

  • مقالات مرتبط با طراحی گرافیک
67

1403/02/25-18:42:22

قبل از اینکه بخواهید طراحی یک لوگو را سفارش دهید مهم‌ترین نکته‌ای که باید بدانید قیمت طراحی لوگو مورد نظر شما است. همراه با بیان تعرفه طراحی لوگو، توضیحاتی در مورد لوگو و کارایی آن خواهیم داد.

ادامه ی مطلب
طراحی کارت ویزیت حرفه ای با 21 ترفند کاربردی- طرح کهن

طراحی کارت ویزیت حرفه ای با 21 ترفند کاربردی- طرح کهن

  • مقالات مرتبط با طراحی گرافیک
59

1403/02/25-18:15:38

داشتن کارت ویزیت برای کسب‌و‌کارتان موجب حرفه ای نشان دادن شما می‌شود و حتی کارت ویزیت حرفه ای، اعتماد مشتری را به شما افزایش می‌دهد. اما شما باید بدانید یک کارت ویزیت حرفه ای چگونه طراحی می‌شود و چه ویژگی‌هایی باید داشته‌باشد. در مطلب طراحی کارت ویزیت حرفه ای با 21 ترفند کاربردی با ما همراه باشید تا یک کارت ویزیت حرفه ای در اختیار داشته باشید.

ادامه ی مطلب

ارسال نظر