طراحی تقویم تبلیغاتی خلاقانه وایده های طراحی تقویم حرفه ای

324
تاریخ به روز رسانی: 1402/10/27-17:45:33
طراحی تقویم تبلیغاتی خلاقانه  وایده های طراحی تقویم حرفه ای

 نکات طلایی برای طراحی تقویم تبلیغاتی خلاقانه

طراحی تقویم تبلیغاتی باید به قدری جذاب باشد که همه عاشق آن شوند! وقتی صحبت از تقویم های تبلیغاتی می شود، یعنی قرار است محصول یا خدمتی به دیگران معرفی شود، از سوی دیگر بسیار مهم است تا طراحی آن جذاب و درجه یک باشد. تقویم های تبلیغاتی به صورت رومیزی و دیواری طراحی می شوند. در طراحی تقویم، سایز، نوع نوشتار، فونت، رنگ آمیزی، خوانایی و ... بسیار مهم است. ایده های خلاقانه سبب می شوند بخش تبلیغات کار بسیار عالی و درجه یک پیش برود.

سفارش طراحی تقویم 1403

طراحی تقویم سازگار با نوع کسب و کار

اگر قصد شما سفارش طراحی تقویم تبلیغاتی است، بنابراین سعی کنید به مفهوم آن دقت کنید. در واقع ایده ای که برای تقویم در نظر گرفته می شود بسیار پر اهمیت است. ایده شما باید سازگار با کسب و کار مورد نظر باشد. به این ترتیب کاربر به محض دیدن تقویم متوجه می شود که کسب و کار شما چیست. انتخاب رنگ ها، تصاویر، گرافیک و فونت درست سبب می شود تا تقویم، حالت کاربردی داشته باشد. بهتر است که این کار را به شکلی دنبال کنید که نتیجه عالی به همراه داشته باشد. البته اغراق در رنگ ها هرگز پیشنهاد نمی شود.مشاهده نمونه کار طراحی تقویم که توسط تیم حرفه ای طرح کهن طراحی شده 

مثلاً برای انتخاب تعداد ماه در یک صفحه در ابتدا باید ابعاد صفحه و فونتی که انتخاب می کنید را در نظر بگیرید. در تقویم های دیواری به صورت تک برگ، 12 ماه داخل یک برگه نوشته می شود. در صورتی که قصد شما اجرای تقویم های تک برگ است حتما باید دقت داشته باشید که خوانایی آن کم نشود. به طور کلی به منظور خوانایی بیشتر بهتر است تقویم های رومیزی چند برگ را انتخاب کنید. می توانید در هر برگه یک یا دو ماه را وارد نمایید. در این صورت انتخاب تصویر مورد نظر مرتبط با کسب و کار شما سبب می شود تا سطح تبلیغات در هر صفحه به طور دقیق رعایت شود. پیش از طراحی می بایست تعریف درستی از کسب و کار خود داشته باشید و بهترین گزینه را انتخاب کنید.

 

تقویم های تبلیغاتی

پیش نیاز های طراحی تقویم و سررسید

در صورتی که قصد شما طراحی تقویم برای رونق کسب و کار است در ابتدا باید پیش نیازهای لازم را رعایت کنید. در ابتدا بررسی کنید که در سال جدید قرار است چه خدماتی به شرکت شما افزوده شود. این روند کمک می کند تا بتوانید تصویرسازی بهتری داشته باشید. همینطور می توانید دستاوردهای شرکت در سالی که گذشت را در قالب یک متن یا تصویر در تقویم بگنجانید. بررسی کنید که برای هر ماه چه برنامه ای دارید و به نوعی آن را در تقویم نشان دهید. سررسید یکی از وسایل مهم برای برنامه‌ریزی و سازماندهی زمان است که بسیاری از افراد در طول سال استفاده می‌کنند. طراحی سررسید  به عنوان یکی از جذاب‌ترین شیوه‌ها برای تبلیغ کسب‌وکار، می‌تواند بسیار موثر باشد.

از سوی دیگر طراحی تقویم می بایست بر اساس سلیقه جامعه آماری که آن را تحویل می گیرند، صورت بگیرد. باید بررسی کنید که تقویم برای چه کسی طراحی شده است. همینطور باید ارزیابی کنید که کاربرانی که تقویم شما را دریافت می کنند تا چه حد می توانند با محتوای مورد نظر ارتباط برقرار نمایند.

مثلاً یک ایده جالب در طراحی تقویم تبلیغاتی، استفاده از رنگ های شرکت است. رنگ ها بخش مهمی از برند را تشکیل می دهند. بنابراین مثلاً اگر بخش مهمی از برند شرکت شما به رنگ نارنجی است سعی کنید پایه اصلی رنگ  تقویم خود را نارنجی در نظر بگیرید. این کار سبب می شود تا پالت رنگی شرکت شما حفظ شود. این کار به نوبه خود نوعی تبلیغات حرفه ای محسوب می شود. نمادگرایی از اصول مهم در طراحی تقویم تبلیغاتی بوده و هرچه در این راستا اصول تکراری کمتری را در نظر بگیرید، موفق تر خواهید شد.