طراحی لیبل تجاری با ۱۵ نکته کاربردی  و مفید

206
تاریخ به روز رسانی: 1402/11/04-14:31:43
طراحی لیبل تجاری با ۱۵ نکته کاربردی  و مفید

طراحی لیبل تجاری با ۱۵ نکته کاربردی

طراحی لیبل تجاری یکی از مهم‌ترین کارها برای جذاب و کاربردی بودن یک لیبل است. ما در این مطلب قصد داریم به بررسی ۱۵ نکته کاربردی  و مفید برای طراحی لیبل تجاری بپردازیم.

لیبل چیست؟

قبل از هر چیز و بیان هر مطلبی به بررسی خود لیبل خواهیم پرداخت. برچسب یا همان لیبل تجاری برای نمایش اطلاعاتی در‌ مورد محصول استفاده می‌شود. لیبل‌ها شامل اطلاعاتی مهم در‌ مورد بسته‌بندی، یا مواد تشکیل دهنده محصول مورد ‌نظر هستند.

 روی لیبل‌ها هشدارهایی مثل دور از دسترس کودکان، یا هشدارهای مصرف وجود دارد که برای مصرف‌کننده بسیار مهم است. اطلاعاتی که در لیبل‌های تجاری ارائه می‌شود، همه توسط قوانین و ایمنی مربوطه کنترل می‌شود.

طراحی لیبل تجاری برای کسانی که در زمینه تجارت فعالیت می‌کنند بسیار مهم است چون آن‌ها مسئول تبلیغ محصولاتشان برای عموم هستند. پس این امر موجب شده تا طراحی لیبل‌های تجاری به ابزاری حیاتی برای تبلیغ کالا تبدیل شود.

طراحی لیبل تجاری، موجب جذب افراد به محصول می‌شود و از این نظر برای بازاریابی، بسیار اهمیت دارد. با طراحی لیبل تجاری شما می‌توانید یک محصول را به‌درستی به تصویر بکشید پس وجود لیبل باز هم الزامی و بسیار قابل اهمیت است.

سفارش طراحی لیبل

نکات مهم در طراحی انواع لیبل

بعضی وقت‌ها، کیفیت لیبل تجاری برای یک محصول به‌منظور فروش آن کافی خواهد بود. یک لیبل با داشتن طراحی زیبا و اطلاعات مفید، خرید محصول و یا کالا را برای مشتری آسان می کند. در ادامه به پانزده نکته کلیدی مهم برای طراحی لیبل تجاری می‌پردازیم با ما همراه باشید:

طراحی لیبل تجاری

 1. ثبت آدرس در لیبل: در طراحی لیبل تجاری آدرس برای نام تجاری شرکت شما می‌تواند همراه با لوگو باشد تا ارسال مکاتبات و نامه‌های مربوط به شرکت را آسان‌تر کند. با چسباندن لوگو روی لیبل و قرار‌ دادن آن روی یک پاکت یا بسته، به سادگی لیبل ظاهری حرفه ای به خود می گیرد.
 2. برچسب‌های درخواست‌ کننده: این نوع لیبل‌ها، برچسب‌های ساده‌ای هستند که با طراحی جملات کوتاه می‌توانید نظر مشتری را جلب کنید. جملاتی مثل: (مرا لمس کن)، (مرا بو کن)، (از نزدیک نگاه کن) با این جملات، مشتری را دعوت کنید تا محصول شما را بررسی کند و محصول خود را متمایز کنید.
 3. طراحی لیبل تجاری خاص برای محصول: رایج‌ترین نوح لیبل، لیبل محصولات است که با آن‌ها آشنا هستید. برای این که لیبل تجاری شما بتواند مخاطبان را جذب کند باید از خلاقیت در طراحی لیبل تجاری استفاده کنید. طراح لیبل‌های متفاوت و خاص می‌توان در این زمینه به شما کمک کند.
 4. استفاده از بهترین نرم‌افزارهای طراحی: یکی از اقداماتی که باید قبل از طراحی لیبل نجاری کاربردی به آن توجه کنید داشتن ابزار طراحی لیبل تجاری مناسب است. امروزه با‌ وجود برنامه‌های متنوع طراحی مثل کانوا و ایلوستریتور و غیره، طراحی لیبل تجاری کاری جذاب و در عین حال سخت است.
 5. مهم ترین اطلاعات را درج کنید: برای طراحی لیبل باید مطمئن شوید که اطلاعات مهم و کلیدی محصول بدون اینکه زیاد یا کم شود در آن گنجانده شده است. متن اگر طولانی باشد، لیبل شما را بهم‌ریخته نشان می‌دهد.
 6. درباره شکل بسته‌بندی محصولات وقت بگذارید و فکر کنید: اندازه، شکل و چگونگی بسته‌بندی، طراحی برچسب تجاری شما را تعیین می‌کند. مثلا یک ظرف ادویه کوچک است نیاز به لیبل بسیار کوچکی دارد پس برای این نوع لیبل اطلاعات زیادی نمی‌توانید روی آن طراحی کنید و همچنین باید طوری طراحی شود که خوانا باشد.
 7. استفاده از لوگو مناسب: برای طراحی لیبل حتما از لوگو برندتان استفاده کنید و باید لوگویی که در طراحی لیبل استفاده می‌شود بی‌نقص و متناسب با لیبل و محصول باشد.میتوانید از سایت طرح کهن سفارش طراحی لوگو خود را ثبت کنید.
 8. واضح و خوانا طراحی کنید: هنگامی که یک مشتری لیبل زیبایی را ببیند اما نوشته‌های آن ناخوانا باشد قطعا آن لیبل مورد توجه مشتری قرار نمی‌گیرد چون اطلاعات آن را نمی‌تواند بخواند. در نتیجه یکی از مهم‌ترین نکات طراحی لیبل تجاری، توجه به خوانا بودن اطلاعات حک شده رو لیبل است.
 9. از فونت‌ها به صورت هوشمندانه استفاده کنید: از فونت مناسب برای درج نوشته‌ها بر روی لیبل استفاده کنید. این امر باعث می‌شود تا مخاطبان شما بیشتر جذب محصول شوند.
 10. کنتراست ایجاد کنید: استفاده از کنتراست در پروژ‌ه‌های طراحی بسیار مهم است و این امر را طراحان لیبل تجاری کاملا می‌دانند. رنگ‌های متضاد با فونت‌ها به طراحی لیبل بُعد می‌بخشد و موجب جلب توجه بیننده می‌شود.
 11. در طراحی لیبل تجاری فضای سفید کافی قرار دهید: به فضای خالی بین عناصر متفاوت در یک صفحه، فضای سفید می‌گویند که در طراحی لیبل اهمیت زیادی دارد. چون باعث می‌شود طراحی شما مرتب به نظر برسد و چشم بیننده عناصر را جدا جدا ببیند.
 12. در طراحی لیبل تجاری اضافه کردن حداقل یک عنصر تزئینی الزامی است: معنی لیبل فقط وجود اطلاعاتی در مورد محصول نیست بلکه باید جذاب باشد پس باید از عناصر تزئینی در طراحی لیبل تجاری استفاده کرد. این عناصر می‌تواند یک عکس از محصول و یا متن رنگی باشد.
 13. در طراحی لیبل تجاری زیرکی به خرج دهید: برای طراحی لیبل تجاری لازم نیست خیلی جدی و رسمی باشید، بلکه بهتر است صمیمی و دوستانه طراحی لیبل تجاری را انجام دهید. ویژگی‌های شخصی یا طراحی‌های صمیمی موجب می‌شود ‌که مشتری با اشتیاق محصولتان را خریداری کند.
 14. استفاده از خلاقیت برای طراحی لیبل تجاری: شما باید برای طراحی لیبل‌تان از طراحی منحصر‌به‌فرد و خاصی استفاده کنید که موجب جلب‌توجه مشتری شود و یا حتی ایده‌های جدید موجب متمایز شدن لیبل شما با لیبل‌های معمولی می‌شود.
 15. کنار گذاشتن قوانین متعارف طراحی لیبل تجاری:  اگر قوانین متعارف طراحی لیبل تجاری به درستی و بدون آسیب به ساختار کلی لیبل را کنار بگذارید، به شما در داشتن یک لیبل کاربردی کمک خواهد کرد. اما این نکته را به یاد داشته باشید که ساختار شکنی نباید موجب بهم ریختی و در هم تنیدگی نوشتار و دیگر بخش‌های لیبل شود.مشاهده نمونه طراحی لیبل توسط تیم حرفه ای طرح کهن

طراحی لیبل محصول

تاثیر طراحی لیبل در فروش محصولات 

تائثیر طراحی لیبل در فروش محصولات مورد بررسی قرار می‌گیرد. با بررسی تأثیر جذابیت و حرفه‌ای بودن طرح‌های لیبل، شما می‌توانید بفهمید که چگونه طراحی لیبل می‌تواند به موفقیت کسب و کار کمک کند.در دنیای رقابتی امروزی، طراحی لیبل یکی از عوامل مهمی است که تأثیر قابل توجهی بر فروش محصولات دارد. هنگامی که مشتریان در فروشگاه‌ها یا آنلاین به محصولات نگاه می‌کنند، طرح و ظاهر لیبل می‌تواند بر تصمیم‌گیری‌هایشان تأثیر بگذارد. در این مقاله، به بررسی تأثیر طراحی لیبل بر فروش محصولات می‌پردازیم و نشان می‌دهیم چگونه انتخاب طرح‌های لیبل مناسب می‌تواند به رشد کسب و کار کمک کند.تیم طراحی حرفه ای طرح کهن با سابقه ای بالا و تجربه بالا میتواند لیبل حرفه ای برای کسب و کار شما طراحی کند.

سخن پایانی

برای طراحی لیبل تجاری رعایت نکاتی که گفتیم لازم است چون نتیجه رعایت این نکته‌ها یک لیبل تجاری موفق ، خاص و منحر‌به‌فرد است که نگاه هر بیننده‌ای را به خود جلب می‌کند. این امر نتیجه‌ای جر فروش بیشتر برای شما نخواهد داشت.میتوانید قیمت طراحی لیبل را در وبلاگ طرح کهن  مشاهده کنید.

 

تیم تحریریه طرح کهن

این مقاله به کوشش اعضای تیم طرح کهن تولید شده است. طرح کهن، یکی از مجموعه های جوان و خلاق در زمینه طراحی گرافیک است که با تیم حرفهای خود توانسته در کنار بسیاری از برندهای مطرح کشور قد علم کند. این مجموعه با سابقه درخشانی که در زمینه طراحی گرافیک، طراحی کارت ویزیت، طراحی ست اداری، کاتالوگ و بروشور دارد، بهصورت طراحی آنلاین و غیرحضوری در خدمت مشتریان است.

چاپ اکوسالونت چیست؟ شیوه چاپ اکوسالونت- طرح کهن

چاپ اکوسالونت چیست؟ شیوه چاپ اکوسالونت- طرح کهن

 • مقالات مرتبط با طراحی و چاپ
38

1403/03/24-15:36:35

انواع مختلفی از چاپ وجود دارد که با ‌توجه به کیفیت و نوع جوهر دسته‌بندی می‌شوند. چاپ اکوسالونت یکی از روش‌های چاپی با‌کیفیت بالا است که با ویژگی‌های خوب و فوق‌العاده‌ای که دارد، به یکی از روش‌های چاپ محبوب تبدیل شده است.

ادامه ی مطلب
چاپ فلت بد چیست و چه‌ کاربردی دارد؟

چاپ فلت بد چیست و چه‌ کاربردی دارد؟

 • مقالات مرتبط با طراحی و چاپ
171

1402/12/07-13:51:13

یکی از روش‌های چاپ که امکان چاپ روی سطوحی مثل کاشی، شیشه، چوب، فلزات، پلاستیک، پارچه و... را فراهم می‌کند چاپ فلت بد است. روش چاپ فلت بد یکی از روش‌های پرکاربرد و رایج چاپ است، در‌ادامه با این روش چاپ بیشتر آشنا خواهید شد.

ادامه ی مطلب

ارسال نظر