تاثیر رنگ در طراحی کارت ویزیت برند شما

532
تاریخ به روز رسانی: 1402/06/07-16:52:30
تاثیر رنگ در طراحی کارت ویزیت برند شما

تاثیر رنگ در طراحی کارت ویزیت برند شما

رنگ‌ها زندگی ما را زیبا می‌کنند‌ تصور اینکه اطراف ما بدون رنگ باشد و یا فقط تعداد کمی رنگ وجود داشت منجر به خستگی و افسردگی در وجود همه‌ی بشریت می‌شد، از تاثیر رنگ در طراحی کارت ویزیت برند هم نباید غافل شد. رنگ‌ها هستند که کارت ویزیت را جذاب می‌سازند. برای اینکه یک رنگ مناسب برای کارت‌ ویزیت و تجاری خود انتخاب کنید، می‌بایست از روانشناسی رنگ‌ها مطلع باشید. در طراحی کارت ویزیت رنگ، یکی از فاکتورهای مهم است که فرد طراح باید آن را هدفمند انتخاب کند. در واقع استفاده از یک رنگ خاص احتمال دیده‌ شدن یک برند را به طور چشم گیری افزایش می‌دهد.

طراحی کارت ویزیت حرفه ای

تاثیر رنگ در کارت ویزیت و روانشناسی رنگ‌ها

در شاخه روانشناسی رنگ‌ها برای هر رنگ خاصیت و ویژگی‌های خاصی بیان شده است. روانشناسی رنگ می‌تواند تاثیر زیادی در چگونگی درک کارت ویزیت شما بگذارد. طیف گسترده‌ای از رنگ‌ها وجود دارد که هر کدام از آن‌ها زیبایی و تأثیر گذاری خاص خود را دارند، زیرا رنگ‌های مختلف دارای معانی متفاوت هستند.نمونه‌های خلاقانه طراحی کارت ویزیت را اگر مشاهده کنید نه تنها از لحاظ ظاهر که از نظر رنگ نیز متفاوت هستند. قبل از انتخاب رنگ کارت ویزیت، ابتدا بازار هدف خود را به درستی شناسایی کنید و سپس رنگ‌هایی را که بهترین شرایط برای کسب و کار شما را دارند انتخاب کنید، در ادامه در مورد خصوصیات رنگ‌ها به صورت تفکیک شده توضیحاتی می‌دهیم تا از لحاظ روانشناسی با تاثیرات آن‌ها آشنا شوید.

طراحی کارت ویزیت خاص

·رنگ سیاه

سیاه نماد قدرت، توانایی و توانگری، تشریفات و رسمی بودن است. کارت ویزیت‌های مشکی می‌توانند نقش خوبی را در فروش بیش‌تر شما داشته باشند، اما باید توجه داشته باشید که ترکیب این رنگ زیبا با تناژهای طلایی و نقره‌ای می‌تواند زیبایی کارت ویزیت شما را دو چندان نماید.

نمونه طراحی کارت ویزیت

·رنگ سفید

رنگی خنثی که در کنار هر رنگ دیگر قرار می‌گیرد، این رنگ نمادی از پاکی و آرامش است. سفید تقریبا رنگ مناسبی برای تمام تجارت‌ها و بازارهای هدف است. نکته‌ای که در روانشناسی رنگ سفید وجود دارد، عدم استفاده از رنگ سفید به صورت تنها  در کارت ویزیت است.

طراحی کارت ویزیت

·رنگ قرمز

رنگ قرمز نماد کاوش گری و پرشور بودن است، حواس فیزیکی را به شدت تحریک و بسیار جلب توجه می‌کند.

طراحی کارت ویزیت فوری

·رنگ سبز

رنگ سبز نشانگر رشد و ثروت ، توازن و هماهنگی، تازگی و حاصل خیزی، پایداری و امید است. این انتخاب، تولید ثروت را به ذهن‌ها تلقین می‌کند.

طراحی کارت ویزیت لاکچری

·رنگ نارنجی

رنگ نارنجی در کارت‌های ویزیت می‌تواند باعث تحریک احساسات افراد شود و آن‌ها را به یک ماجراجویی طولانی دعوت نماید.

 

·رنگ آبی

رنگ آبی یادآور اعتماد، انعطاف‌پذیری و محافظه کاری است، این رنگ اشاره به آرامش و سکون دارد و نشانه سلامت فیزیکی و روانی است.

·رنگ زرد

در ادامه مطلب تاثیر رنگ در طراحی کارت ویزیت برند به رنگ زد می‌رسیم. در روانشناسی رنگ در کارت ویزیت، استفاده از رنگ زرد به مقدار زیاد، نه تنها باعث انتقال شادی و نشاط نمی‌شود، بلکه می‌تواند استرس و اضطراب بسیاری را به همراه خود داشته باشد.

طراحی کارت ویزیت خاص

·رنگ فیروزه‌ای

 رنگ فوق‌العاده و زیبا، نماد روشن فکری و اطلاعات بسیار قوی و بالا در کسب و کارها تلقی می‌شود.

 

طراحی کارت ویزیت فوری

·رنگ بنفش

رنگ بنفش نشانه پیوند روح و جسم است و وابستگی به رویاها، تصورات و تخیلات آینده بوجود می‌آورد.

·رنگ طلایی

رنگ‌های طلایی اغلب نماد ثروت و تشکیلات است و افرادی همچون طلا فروشان گرامی می‌توانند این رنگ را در کارت ویزیت خود استفاده نمایند.

·رنگ خاکستری

خاکستری یک رنگ کاملا مطمئن برای بسیاری از برنامه‌های تجاری است.

طراحی کارت ویزیت فوری

·رنگ صورتی

رنگ صورتی مناسب افرادی با روحیات حساس بوده و نمایانگر مراقبت است.

 

نکته: برخی از شرکت‌ها و برندها برای طراحی کارت ویزیت و سایر ابزارهای تبلیغاتی خود از رنگ‌های غیرمعمول و جدید استفاده می‌کنند. با این کار آن‌ها می‌توانند توجه افراد بیشتری را به محصولات خود جلب کنند اما این کار از عهده هر طراحی بر نمی‌آید. نکته دیگر این که اگر تمایل دارید خودتان کارت ویزیت طراحی کنید می‌توانید طراحی کارت ویزیت با هوش مصنوعی را امتحان کنید.

اهمیت انتخاب رنگ مناسب کارت ویزیت

هنگامی که کارت ویزیت را در دست می‌گیرید شاید اصلا متوجه رنگ آن نشوید اما به صورت ناخودآگاه با آن ارتباط برقرار می‌کنید. بینایی یکی از پنج راه ارتباطی ما با دنیای پیرامون است، دیدن اجسام بصری باعث می‌شوند که افراد راحت‌تر موضوعات مختلف را به یاد بسپارند. رنگ‌ها از طریق چشم‌ها دیده می‌شوند تأثیر زیادی بر روی ذهن و حافظه افراد دارند. انتخاب رنگ مناسب برای کارت ویزیت‌ باعث افزایش جذابیت و تأثیر گذاری آن‌ها می‌شود.

نمونه طراحی کارت ویزیت

رنگ کارت ویزیت لاکچری

وقتی می‌گوییم کارت ویزیت لاکچری، منظور کارت‌های باکیفیت و دارای عظمتی است که نشان می‌دهد کسب و کار شما چقدر حرفه‌ای و معتبر است. در کارت ویزیت‌های لاکچری از هر رنگی که بخواهید می‌شود استفاده کرد اما رنگ‌های زرد، مشکی، قرمز،  سفید، نقره‌ای بیشترین کاربرد را دارند‌ و ترکیب آن‌ها با یکدیگر بی‌نظیر می‌شود‌.

طراحی کارت ویزیت آنلاین

بهترین رنگ کارت ویزیت

 برخی از رنگ‌ها زمانی در کنار هم قرار می‌گیرند علاوه بر زیبایی بصری دارای معنا و مفهوم جدیدی شده و به همین دلیل نیز تأثیر گذاری آن‌ها بر روی مخاطبان بیشتر می‌شود. برخی از رنگ‌ها همخوانی بیشتری باهم دارند و استفاده از آن‌ها در کنار هم زیبایی کارت ویزیت را بیشتر می‌کند. برای اینکه رنگ‌ها را در کنار هم ببینید می‌توانید بعد از طراحی کارت ویزیت با گوشی یا طراحی کارت ویزیت با  فتوشاپ رنگ‌های منتخب را ببینید تا راحت‌تر بهترین رنگ را انتخاب کنید‌.