کاربرد کاتالوگ و بروشور چیست و چه تفاوتی دارند؟ سفارش طراحی کاتالوگ و بروشور

86
تاریخ به روز رسانی: 1403/04/21-10:48:32
کاربرد کاتالوگ و بروشور چیست و چه تفاوتی دارند؟ سفارش طراحی کاتالوگ و بروشور

کاربرد کاتالوگ و بروشور چیست و چه تفاوتی دارند؟ سفارش طراحی کاتالوگ و بروشور

همان طور که همه می‌دانیم، یک بیزینس و برند، برای بقا و پیشرفت به وجود مشتریان وابسته است. اگر بتوانیم خودمان را به جای مشتری تصور کنیم، متوجه می‌شویم اولین موردی که مهم است و باعث جلب نظر می‌شود این است که در مورد محصولات و خدمات برند مد نظر جامع و واضح بدانیم. دو عنصر تبلیغاتی کاتالوگ و بروشور خواسته مشتری را برآورده می‌سازند. حال اگر می‌خواهید بدانید کاربرد کاتالوگ و بروشور چیست و چه تفاوتی دارند؟ سفارش طراحی کاتالوگ و بروشور چگونه امکان‌پذیر است.  این مقاله را مورد مطالعه قرار دهید.

کاربرد کاتالوگ و بروشور چیست

کاتالوگ چیست؟

به خاطر سپردن اطلاعاتی مانند اطلاعات فنی و ویژگی‌های محصولات برای مشتری غیر ممکن است. درج این اطلاعات با طراحی کاتالوگ به کاربر کمک می‌کند تا محصول را با جزئیات بشناسد. انتشار اطلاعات با این محصول به مشتریان این امکان را می‌دهد تا بدون دخالت نماینده فروش در مورد آن بدانند. کاتالوگ عنصر  بازاریابی است که جزئیات ضروری محصول را فهرست کرده و  به خریداران در تصمیم‌گیری برای خرید کمک می‌کند.

این جزئیات شامل ویژگی‌های محصول، توضیحات، ابعاد، قیمت، وزن، در دسترس بودن، رنگ، نظرات مشتریان و موارد دیگر است. در واقع کاتالوگ یک دفترچه است که شامل معرفی تمامی محصولات و خدمات شما است. در این دفترچه مجموعه‌ای از تصاویر و متون نیز ثبت می‌شود که به طور دقیق خدمات ارائه شده توسط شرکت شما را بازگو می‌کند. هر کسب و کار، بزرگ یا کوچک، شانس بیشتری برای افزایش فروش خود با کمک کاتالوگ دارد. این واقعیت پنهانی نیست که کاتالوگ‌ها به عنوان ابزار بازاریابی توسط مشاغل برای جذب مشتریان جدید و افزایش فروش کلی آن‌ها استفاده می‌شود.

کاتالوگ چیست؟

 بروشور چیست؟

امروزه اغلب شرکت‌های بزرگ و کوچک یا به طور کلی تمام کسب‌وکارها برای برقراری ارتباط مؤثر با مشتریان خود و افزایش مشتری از راهکارها و ابزار تبلیغاتی مختلفی استفاده می‌کنند. یکی از ابز‌رهای تأثیرگذار و معتبر، طراحی بروشور تبلیغاتی است. بروشورها در اشکال و اندازه‌های متفاوت تولید شده و می‌تواند از یک صفحه یا چند صفحه و یا جزوهای چند صفحه‌ای باشند. بروشور یعنی متن چاپی با تعداد صفحات کم که معمولا اطلاع‌رسانی یا تبلیغاتی درباره محصولات، کالا یا خدمات  را ارائه می‌دهد.

چاپ بروشور معمولا در مقایسه با سایر روش‌های تبلیغاتی یا اطلاع‌رسانی ارزان‌تر تمام می‌شود. بروشور رایج‌ترین ابزاری است که می‌تواند محصول را معرفی کند. این ابزار بازاریابی عموماً یک ورق کاغذ است و به صورت پشت و رو چاپ می‌شود. البته مدل‌های متنوعی دارد که توضیحات آن خارج از مبحث این مقاله است.

 

برشور چیست؟

کاربرد کاتالوگ

حال که با کاتالوگ آشنا شدید در این بخش از مطلب سفارش طراحی کاتالوگ و بروشور به بررسی کاربرد کاتالوگ خواهیم پرداخت:

  • کاتالوگ برای انتقال اطلاعات محصول یا خدمات به مشتریان مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این صورت وقتی مشتریان تمام داده‌های مورد نیاز خود را در اختیار داشته باشند، می‌توانند به دنبال تایید، تصمیم‌گیری و خرید محصولات کارآمدتر باشند.
  • کاربرد دیگر کاتالوگ این است که مخاطب قادر است محصولات و خدمات مختلف برند شما را مقایسه کند و مناسب‌ترین گزینه را برای خود انتخاب کند. مشتری همیشه مقایسه کردن را دوست دارد، زیرا با این ویژگی درست‌ترین را می‌تواند انتخاب کند این کاربرد کاتالوگ برای برندتان با اهمیت است.