ایده های طراحی تبلیغاتی

306
تاریخ به روز رسانی: 1402/06/30-00:01:32
ایده های طراحی تبلیغاتی

 ایده های طراحی تبلیغاتی

ایده های طراحی تبلیغاتی

یکی از مهم ترین ارکانی که یک طراح برای خلق اثر به آن احتیاج دارد، ایده طراحی است.‌ برای تبلیغات ایده های طراحی بسیاری وجود دارند. اما ایده ای که باعث جلب توجه شود و منحصر به فرد باشد، همیشه مورد استقبال قرار می گیرد. به‌ همین دلیل تصمیم گرفتیم تا در این مقاله با تعدادی از ایده های طراحی آگهی تبلیغاتی آشنا شویم و آن ها را بیشتر بررسی کنیم.

 اهمیت ایده های طراحی تبلیغاتی

قبل از اینکه ایده های طراحی تبلیغاتی را معرفی کنیم و با آن ها آشنا شویم، باید درباره اهمیت آن ها بدانیم. همان طور که بیان شد یکی از مهم ترین بخش های تبلیغات، ایده طراحی است. تبلیغات‌ برای نشان دادن یک برند یا خدمات و بالا بردن فروش و در نتیجه کسب سود بسیار است. به همین دلیل است که باید از بهترین ایده ها استفاده کرد‌. طراح باید ذهنی خلاق داشته باشد‌‌. گاهی اوقات مواردی که هیچ ارتباطی با هم ندارند، می توانند ایده های عالی را ایجاد کنند. پس اهمیت ایده طراحی برای تبلیغات بسیار بالا بوده و یک طراح باید بتواند بهترین ایده ها را انتخاب کرده یا خلق کند.

 معرفی تعدادی ایده طراحی برای تبلیغات 

بعد از اینکه درباره اهمیت ایده طراحی برای تبلیغات دانستیم، می توان به چند نوع از بهترین ایده ها در این زمینه اشاره کرد. به همین دلیل در این جا ایده هایی را مطرح می کنیم که می توان از آن ها در بسیاری از طرح های گرافیکی برای تبلیغات استفاده کرد.

 از طرح های ساده استفاده کنید

هنگامی که صحبت از ایده طراحی می شود، بسیاری از افراد به تصاویر عجیب و غریب و طراحی های سخت و مشکل فکر می کنند. اما ایده های ساده نه تنها یک تبلیغ موثر را ایجاد می کنند بلکه شانس بیشتری برای جذب مخاطب را دارند. به عنوان مثال شما می توانید فقط افرادی که به کسب و کار ارتباط دارند را در تبلیغ به کار ببرید‌.
از کال تو اکشن یا فراخوان برای اقدام استفاده کنید
کال تو اکشن یا فراخوان برای اقدام یک ایده طراحی است که معمولا در بیشتر تبلیغات وجود دارد. این ایده مخاطب را ترغیب یا دعوت برای اجرای کاری می کند. کال تو اکشن باید با طراحی های هوشمندانه و به صورت ساده و مستقیم باشد. اگر این فراخوان بخش اصلی تبلیغ شما است بهتر است تا آن را بولد کرده و بیشتر طراحی‌ را به آن بپردازید. در غیر این صورت باید با دیگر عناصر تبلیغ ترکیب شود.

 از استعاره های بصری استفاده کنید

یکی از تکنیک های بزرگ در طراحی تبلیغاتی، استفاده از استعاره های بصری است. استعاره های بصری مانند یک استعاره نوشتنی عمل کرده و یک مفهوم را با مقایسه آن با مفهوم دیگر که اغلب‌‌ نا مرتبط است، نشان می دهد. اگر قصد دارید از استعاره بصری برای ایده طراحی استفاده کنید، باید به اندازه کافی واضح به نظر برسد تا مصرف کنند آن را کاملا درک کند. گاهی اوقات ممکن است استعاره پیچیده باشد و مخاطب را به فکر وادارد. اما این پیچیده بودن باید نتیجه ای به همراه داشته باشد. در غیر این صورت تبلیغ شما بی اثر خواهد بود.

 از استعاره های بصری استفاده کنید

 روابط بصری پنهان را پیدا کنید

یک ایده طراحی عالی، یافتن روابط بصری پنهان بین دو موضوع است. به عنوان مثال برای تبلیغ رستوران یا کافی شاپ می‌ توانید تصویر یک زیپ را نشان دهید که یک لبه آن افراد و لبه دیگر را غذا را نشان می دهد و با بسته شدن زیپ افراد به غذای مورد علاقه خود می رسند. یافتن روابط بصری پنهان می تواند راهی منحصر به فرد برای ایده طراحی و تبلیغات محصول به شما‌ بدهد. سعی کنید مفاهیم مختلف‌ را با تبلیغ خود مرتبط کنید و از طوفان فکری برای کنار هم قرار دادن آن ها استفاده کنید.میتوانید نمونه طراحی اگهی طراحی توسط تیم طرح کهن را مشاهده کنید وایده بگیرید

 از شکل ها و ایده های نمادین استفاده کنید

در جهان افراد، اشیا، نمادها و آیکون های مشخصی وجود دارند که همه با آن ها آشنا هستند. می توانید از این عناصر به عنوان ایده طراحی در تبلیغات خود استفاده کنید.‌ به عنوان مثال می توان از نقاشی های معروف در طراحی استفاده کرد و از موضوع آن ها برای خود کمک گرفت‌. البته باید به یاد داشته باشید که گاهی اوقات نیاز به حق کپی رایت وجود دارد و نمی توان بدون اجازه از بعضی نمادها یا افراد در تبلیغات استفاده کرد. 

 از اغراق نترسید

اغراق ابزاری فوق‌ العاده در تبلیغات است، اگر به صورت منطقی استفاده شود. بعضی از ایده های طراحی ممکن است مواردی را نشان دهد که محصول شما نمی تواند آن ها را انجام دهد. این کار می تواند کمی خنده دار و تاثیرگذار به نظر برسد. البته استفاده از بزرگ نمایی نباید به گونه ای باشد که مخاطب را گمراه کرده و گول بزند. طنز آمیز بودن باید هدف اصلی این نوع از ایده ها باشد.

 از اغراق نترسید

 از سورئالیسم کمک بگیرید

یک ایده طراحی عالی دیگر نیز استفاده از سوررئالیسم است. می توانید از محصول را به گونه ای غیر واقعی نشان دهید که مفهومی جدی یا طنز آمیز را نشان دهد. گاهی اوقات یک محصول یا خدمات خود ساده است. بنابراین استفاده از یک ایده ساده ممکن است برای محصول خوب به نظر نرسد. بنابراین می توان از سورئالیسم یا غیر واقعی نشان دادن استفاده کرد تا کمی مفهوم پیچیده به محصول داد. در این صورت جلب توجه بیشتر شده و تبلیغ بهتر در یاد افراد باقی خواهد ماند. 

 سخن پایانی

ایده طراحی برای طراحان تبلیغات یکی از مهم ترین مسائل است که همیشه به آن توجه می کنند. ایده های طراحی عمدتا باید خاص و منحصر به فرد باشند. با این حال شما به عنوان یک طراح می توانید از ایده هایی که عمدتا برای بسیاری از تبلیغات استفاده می شوند کمک بگیرید تا یک طراحی خلاق و هوشمندانه را داشته باشید. اما باید این ایده ها را به خوبی شناخته و در جای درست و مناسب از آن ها استفاده کنید.

تیم تحریریه طرح کهن

این مقاله به کوشش اعضای تیم طرح کهن تولید شده است. طرح کهن، یکی از مجموعه های جوان و خلاق در زمینه طراحی گرافیک است که با تیم حرفهای خود توانسته در کنار بسیاری از برندهای مطرح کشور قد علم کند. این مجموعه با سابقه درخشانی که در زمینه طراحی گرافیک، طراحی کارت ویزیت، طراحی ست اداری، کاتالوگ و بروشور دارد، بهصورت طراحی آنلاین و غیرحضوری در خدمت مشتریان است.

هزینه ،تعرفه و قیمت طراحی لوگو 1403 - نرخ لوگو  طرح کهن

هزینه ،تعرفه و قیمت طراحی لوگو 1403 - نرخ لوگو طرح کهن

  • مقالات مرتبط با طراحی گرافیک
67

1403/02/25-18:42:22

قبل از اینکه بخواهید طراحی یک لوگو را سفارش دهید مهم‌ترین نکته‌ای که باید بدانید قیمت طراحی لوگو مورد نظر شما است. همراه با بیان تعرفه طراحی لوگو، توضیحاتی در مورد لوگو و کارایی آن خواهیم داد.

ادامه ی مطلب
طراحی کارت ویزیت حرفه ای با 21 ترفند کاربردی- طرح کهن

طراحی کارت ویزیت حرفه ای با 21 ترفند کاربردی- طرح کهن

  • مقالات مرتبط با طراحی گرافیک
60

1403/02/25-18:15:38

داشتن کارت ویزیت برای کسب‌و‌کارتان موجب حرفه ای نشان دادن شما می‌شود و حتی کارت ویزیت حرفه ای، اعتماد مشتری را به شما افزایش می‌دهد. اما شما باید بدانید یک کارت ویزیت حرفه ای چگونه طراحی می‌شود و چه ویژگی‌هایی باید داشته‌باشد. در مطلب طراحی کارت ویزیت حرفه ای با 21 ترفند کاربردی با ما همراه باشید تا یک کارت ویزیت حرفه ای در اختیار داشته باشید.

ادامه ی مطلب

ارسال نظر