20 نکته کاربردی برای طراحی سربرگ حرفه ای

58
تاریخ به روز رسانی: 1403/02/16-17:25:36
 20 نکته کاربردی برای طراحی سربرگ حرفه ای

 20 نکته کاربردی برای طراحی سربرگ حرفه ای

یکی از ابزارهای مهم تبلیغاتی، سربرگ است فرقی ندارد شما در چه زمینه‌ای فعالیت می‌کنید، وجود سربرگ برای شغل شما الزامی است تا در هنگام نامه‌نگاری‌ها و یا سند و مدارکی که دست افراد مرتبط می‌رسد امضا برند شما روی برگه باشد. به همین دلیل دانستن نکات طراحی سربرگ حرفه ای برای هر سازمان و شرکتی بسیار اهمیت دارد ما در این مطلب  20 نکته کاربردی برای طراحی سربرگ حرفه ای را بیان خواهیم کرد.

نکات کلیدی طراحی سربرگ حرفه ای

نکات کلیدی طراحی سربرگ حرفه ای

یک طراحی خلاقانه و منحصر‌به‌فرد برای ساخت سربرگ، ابزاری قدرتمند برای تقویت برند شما است پس می‌تواند به‌آسانی روی کسانی که با شما در ‌ارتباط هستند تاثیر بگذارد. تمامی مواردی که در ‌ادامه خواهیم گفت شامل نکاتی است که موجب برجسته‌سازی سربرگ و برند شما شده و برای طراحی سربرگ حرفه ای به کار شما خواهد آمد:

1.برند‌سازی در طراحی سربرگ حرفه ای

 اولین نکته طراحی سربرگ حرفه ای، به‌کار بردن لوگو در طراحی سربرگ است، مخصوصا اگر سربرگ تجاری باشد. برای طراحی سربرگ باید به طور خلاقانه برند ‌سازی کنید، مثلا رنگ‌های استفاده شده در لوگو مرتبط با طرح سربرگ و جذاب باشند.میتوانید سفارش طراحی لوگو خود را به طرح کهن بسپارید.

2. ساده نگه‌داشتن طراحی سربرگ

برای طراحی سربرگ باید محتوا اصلی حفظ شود حتی اگر می‌خواهید روی برند تاکید کنید نباید محتوا اصلی را دست‌کاری کنید. هر ‌چه طرح ساده‌تر باشد جذاب‌تر به نظر می‌رسد مثلا برای انتخاب رنگ بهتر است از یک تا سه رنگ بیشتر استفاده نشود تا جذابیت و سادگی سربرگ حفظ شود.

طراحی سربرگ حرفه ای

3.استفاده از واترمارک در طراحی سربرگ حرفه ای

برای اینکه طرحی جذاب داشته باشید که موجب جلب توجه مشتری و مخاطبان شود از واترمارک استفاده کنید. واترمارک نکته ظریف طراحی سربرگ حرفه ای است که فضای زیادی را اشغال نمی‌کند و به‌راحتی بالا یا روی آن می‌توانید چیزی بنویسید.

4.در‌ نظر گرفتن کنتراست نور در طراحی سربرگ حرفه ای

ترکیب‌بندی رنگ در طراحی سربرگ بسیار با‌اهمیت است مثلا رنگ سیاه و سفید، کرم و آبی رنگ‌های کلاسیکی هستند که ‌کار‌ کردن با آن‌ها روی هر سبکی امکان‌پذیر است. شما می‌توانید رنگ‌هایی با کنتراست بالا ولی یک لوگو ظریف در طراحی سربرگ استفاده کنید تا تاثیر سربرگ دو‌ چندان شود.

5.در طراحی سربرگ حرفه ای، رنگ‌ها و شکل‌ها را می‌توانید تکرار کنید

به‌طور مثال می‌توانید از دو سایه قرمز به‌صورت تکراری و یا استفاده از خطوط مورب یا صاف به‌صورت تکراری برای طراحی سربرگ استفاده کنید تا سربرگی جذاب داشته‌باشید.

اضافه کردن امضا در طراحی سربرگ حرفه ای

6.برای طراحی سربرگ اطلاعات روی سربرگ را کادر‌بندی کنید

برای اینکه طراحی سربرگ شما مرتب و تمیز به‌نظر برسد باید اطلاعات استفاده شده در طراحی سربرگ به صورت منظم در کادر‌ها به‌کار رود.

7.سایز لوگو در طراحی سربرگ حرفه ای باید حداکثر باشد

وقتی سربرگ در حداکثر سایز باشد موجب دیده‌شدن برند شما توسط افراد مختلف شده و در‌ نتیجه برند شما شناخته می‌شود. سایز لوگوی خود را به حداکثر برسانید هر چه افراد بیشتری لوگوی شما را ببینند، برند شما شناخته‌تر خواهد شد.

8.باید قدرت ریسک برای تغییر عناصر سربرگ

برای رسیدن به طراحی سربرگ حرفه ای باید قدرت ریسک برای تغییر عناصر سربرگ داشته باشید. اگر شما می‌خواهید طراحی به‌روز باشد باید حداقل یک بار رنگ را تغییر دهید. مثلا اگر طرحی ساده دارید با اضافه کردن رنگ‌های پررنگ می‌توانید به سربرگ روح ببخشید.

9.هنرمندانه طراحی کنید

طراحی هنرمند‌ها همیشه همراه با تقلید از کار یکدیگر است، در‌ واقع این کار نوعی خلاقیت محسوب می‌شود. پس هنگامی که برای طراحی سربرگ به مشکل خوردید می‌توانید از کار بقیه‌ی طراحان دیدن کنید و الهام بگیرید.

10.در طراحی سربرگ حرفه ای باید به کیفیت کاغذ دقت کنید

برای اینکه شرکت شما در‌ نظر مشتری لوکس  به نظر برسد و نشان دهید که برای کسب‌و‌کار خود ارزش قائل هستید پس بهترین کیفیت کاغذ را برای چاپ و طراحی سربرگ حرفه ای انتخاب کنید.

11.در طراحی سربرگ حرفه ای رنگ قالب را باید مشخص کنید

برای طراحی سربرگ باید یک رنگ مشخص انتخاب کنید که موجب روشن‌تر شدن طرح سیاه و سفید شده و سربرگ را به‌طور کامل تغییر می‌دهد، همچنین موجب بُلد‌ شدن سربرگ می‌شود.

https://tarhkohan.com/excdesign-bussiness-card-design

12.اضافه کردن مُهر

می‌توانید با‌اضافه کردن مهر مثلا تمبرهای پلاستیکی که هزینه کمی هم دارند، سربرگ خود را به‌حالت اختصاصی در‌بیاورد. پس شما با کمی دقت با رعایت یک نکته کوچک می‌توانید سربرگ مختص به خودتان را داشته‌باشید.

13.اضافه کردن امضا در طراحی سربرگ حرفه ای

شما با اضافه کردن امضا به سربرگ می‌توانید سربرگی متمایز از بقیه داشته باشید که برای سربرگ‌های تجاری و یا شخصی بسیار مناسب است. برای اینکه شما مطمئن باشید که این نوع سربرگی که طراحی می‌کنید در ‌جای دیگر دیده نخواهد ‌شد از امضای خود که مختص به شما است استفاده کنید تا در‌ نتیجه سربرگی که با همه فرق دارد تولید شود.

14.افزایش مقیاس در طراحی سربرگ حرفه ای

یکی از راه‌های دیگر تاکید بر ‌روی برند تجاری خودتان، افزایش مقیاس است. هنگامی که برند و سربرگ شما هیچ خط یا شکل هندسی ندارد شما با‌اضافه کردن یک عنصر هنری باعث می‌شوید سربرگ‌ طراحی شده بیشتر دیده شود.

15.برای طراحی سربرگ از یک علامت برجسته استفاده کنید

اگر در طراحی سربرگ از یک نشان یا علامت یا علامت شخصی استفاده کنید نتیجه طراحی خاص و منحصر‌به‌فرد و بی‌نقص خواهد بود. همچنین اضافه کردن این نکته جزئی موجب برجسته‌شدن طراحی می‌شود که افراد زیادی را جذب می‌کند.

16. در طراحی سربرگ حرفه ای زوایای معکوس را فراموش نکنید

اگر شما در زمینه‌ای فعالیت دارید که نامه‌های زیادی به‌صورت فیزیکی ارسال می‌کنید ،استفاده از یک رنگ یا حتی یک الگو، باعث رنگ و لعاب‌دار شدن و یا به اصطلاح روح‌دار شدن سربرگ می‌شود. اگر شما کسب‌وکاری دارید که نامه‌های فیزیکی ارسال می‌کنید استفاده از حتی یک رنگ یا یک الگو به طراحی شما رنگ و لعاب بیشتری می‌دهد.

17. از تصاویر مفهوم‌دار استفاده کنید

اضافه کردن تصویر موجب ایجاد فضای مثبت و منفی می‌شود مثلا استفاده از تصویری که در مورد برند، نکته‌ای برای گفتن دارد.

استفاده از تایپوگرافی در طراحی سربرگ حرفه ای

18.استفاده از تایپوگرافی در طراحی سربرگ حرفه ای

برای طراحی سربرگ باید از طرحی استفاده کنید که تایپوگرافی بالایی داشته باشد تا سربرگ طراحی شده از لحاظ ظاهری کلاسیک باشد. مثلا قید کردن اطلاعات مورد نیاز به صورت سریالی موجب ایجاد ویژگی جذاب در سربرگ می‌شود. پس از تایپوگرافی استفاده کنید و روی تایپوگرافی تمرکز کنید.مشاهده نمونه طراحی سربرگ که توسط تیم حرفه ای طرح کهن طراحی شدهه

19.طرح را آراسته کنید

اگر میخواهید سربرگی متفاوت داشته باشید باید در انتخاب چاپگر دقت کنید. این نکته بسیار مهم است چون چاپگری که انتخاب می‌کنید باید بتواند جلوه‌های ویژه چاپ را به‌انجام برساند.

20. در طراحی سربرگ از فضا به‌خوبی استفاده کنید

به‌طور معمول سربرگ در بالای صفحه قرار می‌گیرد، اما این جزء قوانین برای طراحی سربرگ نیست. مثلا می‌توانید برای به‌کار ‌بردن اطلاعات و جزئیات از هر چهار طرف کاغذ استفاده کنید یا مثلا به‌کار گیری‌ عناصر مثل لوگو و غیره به صورت هماهنگ در گوشه‌های سربرگ که یک روش بسیار خوب برای تقویت برند شما است‌.

سخن پایانی

وقتی یک روش تبلیغاتی برای برندتان انتخاب می‌کنید این انتخاب کردن فقط کافی نیست شما باید تمام نکات طراحی این روش مثلا سربرگ را بدانید تا در ‌نتیجه سربرگی تاثیر‌گذار و جذاب داشته باشید. ما در طرح کهن برای طراحی سربرگ حرفه ای در کنار شما هستیم.

تیم تحریریه طرح کهن

این مقاله به کوشش اعضای تیم طرح کهن تولید شده است. طرح کهن، یکی از مجموعه های جوان و خلاق در زمینه طراحی گرافیک است که با تیم حرفهای خود توانسته در کنار بسیاری از برندهای مطرح کشور قد علم کند. این مجموعه با سابقه درخشانی که در زمینه طراحی گرافیک، طراحی کارت ویزیت، طراحی ست اداری، کاتالوگ و بروشور دارد، بهصورت طراحی آنلاین و غیرحضوری در خدمت مشتریان است.

هزینه ،تعرفه و قیمت طراحی لوگو 1403 - نرخ لوگو  طرح کهن

هزینه ،تعرفه و قیمت طراحی لوگو 1403 - نرخ لوگو طرح کهن

  • مقالات مرتبط با طراحی گرافیک
67

1403/02/25-18:42:22

قبل از اینکه بخواهید طراحی یک لوگو را سفارش دهید مهم‌ترین نکته‌ای که باید بدانید قیمت طراحی لوگو مورد نظر شما است. همراه با بیان تعرفه طراحی لوگو، توضیحاتی در مورد لوگو و کارایی آن خواهیم داد.

ادامه ی مطلب
طراحی کارت ویزیت حرفه ای با 21 ترفند کاربردی- طرح کهن

طراحی کارت ویزیت حرفه ای با 21 ترفند کاربردی- طرح کهن

  • مقالات مرتبط با طراحی گرافیک
59

1403/02/25-18:15:38

داشتن کارت ویزیت برای کسب‌و‌کارتان موجب حرفه ای نشان دادن شما می‌شود و حتی کارت ویزیت حرفه ای، اعتماد مشتری را به شما افزایش می‌دهد. اما شما باید بدانید یک کارت ویزیت حرفه ای چگونه طراحی می‌شود و چه ویژگی‌هایی باید داشته‌باشد. در مطلب طراحی کارت ویزیت حرفه ای با 21 ترفند کاربردی با ما همراه باشید تا یک کارت ویزیت حرفه ای در اختیار داشته باشید.

ادامه ی مطلب

ارسال نظر