راهنما و اصول طراحی پاکت وسفارش طراحی انواع پاکت

299
تاریخ به روز رسانی: 1402/10/05-13:10:20
راهنما و اصول طراحی پاکت وسفارش طراحی انواع پاکت

راهنما و اصول طراحی پاکت وسفارش طراحی انواع پاکت

پاکت نامه‌‌ها یکی که از مهم‌ترین محصولاتی می‌باشند که در سیستم‌های اداری در دنیای امروز مورد استفاده قرار می‌گیرند. به ‌طور کلی به واسطه این‌ که پاکت نامه‌ها برای تبلیغات مستقیم کاربرد ندارند، زیاد مورد توجه قرار نمی گیرند؛ اما این کار اشتباه است. طراحی پاکت نامه به ‌صورت درست و اصولی می‌تواند تأثیرات فوق‌العاده شگفت‌انگیزی در بازگرداندن مشتریان به سمت خدمات شما داشته باشد.

علاوه‌ بر این موضوع، شما می‌توانید با طراحی پاکت نامه زیبا و کاربردی، کاری کنید تا احساس اهمیت و ارزش را به مشتریان خود القا کنید. به‌ طور کلی، شما امکان این را دارید تا با طراحی ست اداری که جزو موارد متفاوتی از جمله پاکت ‌نامه است، کاری کنید تا میزان تخصصی بودن فعالیت و سطح کار خود را بالا ببرید. از این طریق، می‌توانید راحت‌تر توجه مشتریان را به سمت خود جذب کنید و سریع‌تر به اهدافتان برسید. پس اگر به ‌دنبال سفارش طراحی پاکت هستید، حتماً با ما تا انتهای این مقاله همراه بمانید. ما در این مقاله قصد داریم که برای شما بیشتر در رابطه با روند طراحی این محصولات و اصول آن صحبت کنیم. این فاکتورها می‌توانند به شما کمک کنند تا در روند تهیه این محصول موفق‌تر عمل کنید.

 

راهنما و اصول طراحی پاکت

راهنما و اصول طراحی پاکت

 

چرا طراحی پاکت نامه مهم است؟

 

موارد و فاکتورهای گوناگونی وجود دارند که ممکن است باعث شوند تا شما در روند کاری خود مجبور شوید تا از پاکت نامه بهره ببرید. در این شرایط شما می‌توانید با طراحی پاکت نامه راحت‌تر نیاز مشتریان را برطرف سازید. شما برای نامه‌نگاری، ارائه فاکتور یا حتی در برخی موارد تبلیغات، نیاز ضروری و مبرم به پاکت نامه دارید. علاوه ‌بر این موضوع، پاکت به ‌عنوان شناسنامه برند شما شناخته می‌شود و به خدمات گیرندگان و مشتریان کمک می‌کند تا راحت‌تر متوجه شوند که کدام یک از مکاتبات اداری یا فاکتورها، مربوط به خدمات شماست. همین موارد ساده اما ضروری، نشان می‌دهند که چرا شما نیاز دارید که در کنار سایر ست‌های اداری و خدمات تبلیغاتی مثل تراکت‌ها، کارت ویزیت و... باید از خدمات طراحی پاکت نامه نیز استفاده کنید. قاعدتاً اهمیت وجود پاکت‌ نامه باعث شده تا با توجه به اصول برای طراحی این محصول، مهم و حیاتی به‌ شمار بیاید. 

چرا باید برای طراحی پاکت نامه باید به اصول طراحی توجه داشته باشیم؟

برای طراحی هر محصولی در زمینه برندینگ و ارائه خدمات تخصصی، شما باید اصول مهمی را مورد توجه قرار دهید. توجه به این اصول می‌تواند به شما کمک کند تا به ‌صورت تاثیرگذارتری از محصول موجود بهره ببرید. به‌ هر حال شما قرار است که یک پاکت طراحی کنید. چه بهتر که این پاکت را به‌ صورت درست و اصولی طراحی کنید تا بتوانید نهایت استفاده را از آن ببرید.

چرا باید برای طراحی پاکت نامه باید به اصول طراحی توجه داشته باشیم؟

بررسی اصول طراحی پاکت نامه 

بعد از صحبت در رابطه با کاربرد پاکت نامه و همچنین لزوم توجه به اصول طراحی این محصول، حال بیایید با هم بررسی کنیم که هنگام طراحی این محصول شما باید به چه فاکتورهایی توجه داشته باشید تا بتوانید با کیفیت‌ترین و بهترین محصول موجود را طراحی کنید و از آن برای بهبود شرایط کاری خود بهره ببرید. به ‌طور کلی استانداردهای گوناگونی وجود دارند که هنگام سفارش طراحی پاکت نامه شما باید به آن‌ها توجه داشته باشید. این استانداردها می‌توانند هم از لحاظ بصری کیفیت پاکت ‌نامه را افزایش دهند و هم به شما کمک کنند تا این محصول را در اندازه مناسب و با دوام بالا طراحی کنید. اگر شما از خدمات تخصصی سفارش طراحی پاکت استفاده کنید، طراحان فعال، تلاش می‌کنند تا روند طراحی را در اصولی‌ترین حالت ممکن پیاده‌ سازی کنند و در زمینه شناخت این اصول  شما را راهنمایی می‌کنند.

اما به ‌هر حال، بهتر است قبل ‌از ثبت هرگونه سفارش، شما اطلاعات خود در رابطه با راهنما و اصول طراحی پاکت نامه را بالا ببرید تا متوجه شوید که هنگام طراحی باید چه مواردی پیاده‌سازی شوند. این ‌که خود شما اطلاعات کاربردی در این ‌رابطه داشته باشید، می‌تواند در نتیجه‌ی نهایی تاثیر مثبت زیادی داشته باشد. در ادامه برخی از مهم‌ترین اصول برای طراحی پاکت‌های نامه آورده شده‌ است. سعی کنید تا این اصول را با دقت بخوانید تا متوجه شوید که یک پاکت نامه در عین سادگی، تا چه حد پیچیده است و چگونه می‌توان تأثیرگذاری این محصول روی مخاطب را تا حد بسیار زیادی بالا برد. 

به برندینگ توجه داشته باشید

قاعدتاً مهم‌ترین موردی که هنگام طراحی پاکت نامه باید مورد توجه قرار بگیرد، برندینگ است. شما باید در کنار دید خدماتی به پاکت نامه، دید تبلیغاتی نیز به این محصول داشته باشید. در این شرایط است که می‌توانید در کنار توجه به فاکتورهای خدماتی، کاری کنید تا پاکت نامه شما کمی نیز حس و حال تبلیغاتی داشته باشد. از این طریق، می‌توانید در هزینه تبلیغات خود صرفه‌ جویی کنید و کاری کنید تا پاکت نامه به تبلیغ برند و فعالیت شما نیز بپردازد‌.

اما اگر به ‌دنبال برندینگ برای پاکت‌نامه خود هستید، باید به حداقل‌ها قانع باشید. پاکت نامه، وظیفه تبلیغات برند شما را ندارد و شما نباید از آن به‌ عنوان یک ابزار تبلیغاتی بهره ببرید. سعی کنید که برای برندینگ، در پاکت نامه تنها به ثبت لوگو، نام شرکت و فعالیت خود و بسنده کنید. البته آوردن شعار برند شما منعی ندارد. اما اجازه ندهید که به‌ هیچ ‌عنوان برندینگ و تبلیغات در پاکت نامه، پا را از این فراتر بگذارد زیرا این نکته می‌تواند وظیفه اصلی پاکت نامه را زیر سوال ببرد. 

پاکت نامه را شلوغ نکنید 

از دیگر اصول طراحی پاکت نامه، ما می‌توانیم به پرهیز از شلوغی بیش ‌از حد اشاره کنیم. هر چه پاکت نامه شما شلوغ‌تر باشد، وظیفه اصلی آن کم‌رنگ‌تر می‌شود. شما باید پاکت‌ نامه را طوری طراحی کنید که در عین سادگی و تنها در یک نگاه، مشخص شود که وظیفه پاکت ‌نامه چیست و این پاکت برای کدام خدمات دهنده است‌. در این حد اطلاعات برای پاکت نامه کافی ا‌ست. معمولاً پاکت نامه باید طوری طراحی شود که تنها در یک ثانیه امکان انتقال اطلاعات کاربردی و مورد نیاز را داشته باشد. هر چیزی که باعث شود تا زمان مورد نیاز برای فهم اطلاعات روی این محصول بالا برود، اضافی است و وجود آن تنها به اصولی بودن طراحی پاکت مورد نظر لطمه وارد می‌کند. علاوه ‌بر این موضوع، توجه به ‌سادگی هنگام طراحی این محصول، نوع فاکتور روان‌شناسی نیز می‌باشد. هر چه پاکت نامه شما ساده‌تر باشد، احساس صادق بودن و رو راست بودن شما بیشتر به مخاطب القا می‌شود.

 

سفارش طراحی پاکت نامه

اصول طراحی پاکت نامه

 

به ابعاد پاکت نامه توجه داشته باشید

اگر به‌ دنبال طراحی پاکت نامه اصولی هستید، حتماً باید به ابعاد آن توجه داشته باشید. معمولاً نود درصد پاکت‌های طراحی‌ شده برای کاغذهای A4 میباشند. اگر روند کار‌های اداری شما نیز با کاغذهای A4 انجام میشود، می‌توانید با طراحی پاکت  a4نیاز خود را برطرف سازید. شما باید با توجه به نیاز خود و مواد اولیه که در دست دارید، مشخص کنید که چه پاکت با چه اندازه‌ای می‌تواند انتخاب مناسبی برای شما باشد. 

طراحی اصولی پاکت نامه

طراحی پاکت نامه، مهم‌ترین عاملی است که شما هنگام ثبت سفارش این محصول باید به آن توجه داشته باشید. استفاده از رنگ‌های مناسب، بهره‌وری از فونت مناسب با اندازه اصولی، توجه به ارتباط گیری مناسب با مخاطبان، دقت به کنتراست رنگی، توجه به اصول روان‌شناختی هنگامی طراحی پاکت، خوانا بودن نوشته‌های روی پاکت برای همه افراد، زیبایی پاکت و... جزو آن دسته از فاکتورها و موارد مهمی هستند که باید حتماً هنگام طراحی این محصول مورد توجه قرار بگیرند. معمولاً خدمات دهندگان باتجربه در زمینه طراحی پاکت نامه می‌توانند بهترین و باکیفیت‌ترین محصول را در این زمینه برای شما طراحی کنند.

 

به بودجه خود برای طراحی پاکت نامه توجه داشته باشید 

قاعدتاً از مهم‌ترین نکاتی که می‌تواند به شما کمک کند تا طراحی پاکت نامه اصولی و مناسبی داشته باشید، توجه به بودجه مورد نیاز می‌باشد. قاعدتاً شما برای طراحی پاکت نامه، به یک مقدار بودجه مشخص نیاز دارید. هر چقدر این بودجه بیشتر باشد، شما می‌توانید طراحی را با جزئیات و زیبایی بیشتری پیش ببرید و از مواد اولیه با کیفیت‌تری استفاده کنید. پس مهم است که شما در ابتدای مسیر، تعیین کنید که می‌توانید تا چه حد برای تهیه هر پاکت نامه هزینه کنید تا مشخص شود که بهتر است که این محصول را با چه ویژگی‌هایی به مرحله تولید انبوه برسانید.

راهنما و اصول طراحی پاکت

جمع‌بندی 

ما سعی کردیم به‌ طور کامل در این محتوا برای شما راجع ‌به طراحی پاکت نامه صحبت کنیم و برای شما گفتیم که توجه به کدام فاکتورها در این رابطه می‌تواند به شما کمک کند تا روند اصولی طراحی را پیش ببرید. اما در کنار موارد گفته ‌شده، شما برای طراحی پاکت نامه باید به سراغ خدمات‌دهندگان تخصصی بروید. یکی از خدمات دهندگانی که می‌تواند در این زمینه به‌ طور کامل نیاز شما را برطرف کند، سایت طرح کهن می‌باشد. متخصصان این سایت، می‌توانند بهترین انواع پاکت نامه‌ها را با کیفیت فوق‌العاده و هزینه مقرون ‌به ‌صرفه در اختیار شما قرار دهند و نیاز شما را برطرف سازند.

اگر به ‌دنبال مشاهده نمونه طراحی پاکت نامه هستید، می‌توانید با مراجعه به سایت طرح کهن این نمونه‌ها را مشاهده کنید و متوجه شوید که این خدمات دهنده تا چه حد تخصصی است و چگونه می‌تواند به ‌خوبی نیاز شما برای طراحی محصولات را برطرف سازد. اگر به ‌دنبال ثبت سفارش طراحی پاکت نامه با کیفیت و به ‌شدت کاربردی هستید، مطمئن باشید که سایت طرح کهن انتخاب مناسبی برای شماست و می‌تواند به‌ خوبی نیازهای شما در زمینه طراحی انواع پاکت نامه را برطرف سازد.

 

تیم تحریریه طرح کهن

این مقاله به کوشش اعضای تیم طرح کهن تولید شده است. طرح کهن، یکی از مجموعه های جوان و خلاق در زمینه طراحی گرافیک است که با تیم حرفهای خود توانسته در کنار بسیاری از برندهای مطرح کشور قد علم کند. این مجموعه با سابقه درخشانی که در زمینه طراحی گرافیک، طراحی کارت ویزیت، طراحی ست اداری، کاتالوگ و بروشور دارد، بهصورت طراحی آنلاین و غیرحضوری در خدمت مشتریان است.

طراحی سرنسخه پزشک جذاب با 10 نکته کاربردی- طرح کهن

طراحی سرنسخه پزشک جذاب با 10 نکته کاربردی- طرح کهن

  • مقالات مرتبط با طراحی گرافیک
23

1403/03/30-16:28:24

سرنسخه پزشک، سندی رسمی و حاوی اطلاعات مهم پزشکی است که باید به وضوح و خوانایی کامل نوشته شود. اما فراتر از کارکرد صرفاً پزشکی، سرنسخه می‌تواند ابزاری برای ارتقای برندینگ و ایجاد حس اعتماد نزد بیمار نیز باشد.

 

ادامه ی مطلب
20 نکته کاربردی برای طراحی فولدر تبلغاتی  -طرح کهن

20 نکته کاربردی برای طراحی فولدر تبلغاتی -طرح کهن

  • مقالات مرتبط با طراحی گرافیک
16

1403/03/30-13:02:21

فولدرها ابزاری ساده اما کارآمد برای سازماندهی و ارائه اسناد، بروشورها و غیره هستند. یک فولدر با طراحی خوب نه تنها می‌تواند محتوای شما را مرتب نگه دارد، بلکه می‌تواند به عنوان یک ابزار بازاریابی مؤثر نیز عمل کند و نام تجاری شما را ارتقا دهد.

ادامه ی مطلب

ارسال نظر