طراحی بسته‌بندی با هوش مصنوعی - معرفی ابزارها + آموزش

2,239
تاریخ به روز رسانی: 1402/09/23-19:45:44
طراحی بسته‌بندی با هوش مصنوعی - معرفی ابزارها + آموزش

طراحی بسته‌بندی با هوش مصنوعی

امروزه همه‌ی کسب‌وکارها نیاز دارند دیده شوند اولین فاکتور برای دیده شدن طراحی و زیبای آن محصول است با طراحی بسته‌بندی با هوش مصنوعی ظاهر گرافیکی خاص‌تری به بسته‌های خود می‌دهید. دیگر هیچ شکی برای میزان اثرگذاری ظاهر یک بسته‌بندی در افزایش فروش آن وجود ندارد، این واقعیت را باید بدانید که بیش از ۹۰ درصد افراد بسته را می‌خرند و به محتویات درون آن توجهی ندارند‌. در واقع ظاهر گرافیکی یک بسته است که منجر به خرید آن می‌شود.

طراحی بسته بندی با هوش مصنوعی

آیا در بسته بندی با هوش مصنوعی فقط طراحی متفاوت می‌شود

امروزه شرکت‌ها برای ایجاد راه‌حل‌های بسته‌بندی هوشمندانه‌تر از نوآوری هوش مصنوعی، از ماشین‌ها و الگوریتم‌ها استفاده می‌کنند. تنها طرح نیست که تحت تاثیر این فناوری‌های جدید قرار گرفته‌اند، بلکه کل زنجیره تامین نیز باید با هوش مصنوعی سازگار شود. هوش مصنوعی (AI) آینده طراحی بسته بندی را متحول ساخته و مزایای نوآورانه‌ای را برای صنعت بسته بندی ارائه می‌دهد.

طراحی بسته بندی

تکنولوژی هوش مصنوعی چیست؟

هوش مصنوعی مجموعه‌ای فناوری‌های گوناگون است که در کنار یکدیگر می‌توانند ماشین‌آلات مختلف را به ویژگی‌های انسانی چون احساس، درک شرایط و عواطف یادگیری و عمل تجهیز کنند. به عبارتی یک سیستم یا رایانه به گونه‌ای طراحی شود که مانند انسان فکر کرده و رفتارهایی شبیه به انسان‌ها داشته باشد.

طراحی بسته بندی با هوش مصنوعی

هوش مصنوعی و تاثیرگذاری آن بر بسته‌بندی

زمانی که از هوش مصنوعی و طراحی بسته‌بندی با هوش مصنوعی حرف می‌زنیم، در واقع به یک دنیای بسیار پیشرفته و هوشمند وارد می‌شویم. تکنولوژی هوش مصنوعی دنیایی مملو از فناوری‌های فوق پیشرفته است. ورود تکنولوژی هوش مصنوعی به صنعت بسته بندی همواره مزیت‌های بسیار زیادی را به دنبال دارد که حتی برخی از آن‌ها برای بسیاری از افراد غیر قابل تصور است. در ادامه به برخی از این ویژگی‌ها اشاره خواهیم کرد:

طراحی بسته بندی با هوش مصنوعی

 • یکی از شاخص‌ترین تاثیرات هوش مصنوعی در بسته بندی تسهیل سیستم‌های توزیع و انبارداری کالاهای بسته بندی شده است که در نهایت باعث می‌شود تا فرایند توزیع کالاها سریع‌تر و بهتر صورت گیرد.
 • هوش مصنوعی می‌تواند موجب کسب سود بیشتر و به عبارتی موفقیت بیشتر کسب‌و‌کارهای مربوط به حوزه بسته بندی شود.
 • این تکنولوژی می‌تواند یک نمونه اولیه از بسته‌بندی را به صورت سه بعدی طراحی کرده و در صورت نیاز آن به مونتاژ، آن را در الگوریتم برنامه‌ریزی، و پیاده‌سازی کند.
 • تکنولوژی هوش مصنوعی می‌تواند بسته‌هایی را مطابق با نیازهای هر محصول تولید کند و به دلیل داشتن قدرت محاسباتی بسیار دقیق طراحی بسته‌بندی را با الگوریتمی مناسب با تمامی ویژگی‌های محصول بسازد.
 • طراحی بسته‌بندی با هوش مصنوعی در واقع یک بسته بندی استاندارد را موجب می‌شود. زیرا هوش مصنوعی می‌تواند بسته‌هایی با اشکال و ابعاد مختلف بسازد. سفارشی‌سازی بسته بندی‌ها مهم‌ترین بخش در این صنعت است که منجر به افزایش اعتماد و وفاداری مشتریان می‌شود.
 • برچسب گذاری توسط انسان معمولا با اشتباهاتی همراه است که این امر موجب نارضایتی مشتریان می‌شود. اما با استفاده از دستگاه‌های مجهز به هوش مصنوعی این امر هرگز اتفاق نیفتد.
 • هوش مصنوعی می‌تواند تقاضا و مصرف را پیش‌بینی کرد و فرایند تولید را ساده کند.

طراحی با هوش مصنوعی

مزایایی طراحی بسته‌بندی با هوش مصنوعی

در ادامه مطلب طراحی بسته‌بندی با هوش مصنوعی به بررسی مزایای آن خواهیم پرداخت:

 • وقتی در طراحی بسته‌بندی از هوش مصنوعی استفاده می‌کنید این فناوری می‌تواند طرح‌هایی ایجاد کنند که مخصوص به کالا بوده، برای تولید کارآمدتر از نظر بازاریابی و نام تجاری موثرتر باشد.
 • هوش مصنوعی با خودکار کردن بسیاری از کارهای که طراحان به طور سنتی انجام داده‌اند، کل فرآیند طراحی بسته‌بندی را ساده‌تر و کارآمدتر می‌کند.
 • هوش مصنوعی می‌تواند داده‌های مشتری را تجزیه و تحلیل کند تا موثرترین رنگ‌ها، اشکال، بافت و سایر عناصر طراحی که هدف مشتری است را طراحی کند. این می‌تواند برای مشتری جذاب‌تر و به یاد ماندنی باشد و در نهایت می‌تواند منجر به فروش بیشتر و شهرت بهتر برند شود. این سطح از شخصی سازی می‌تواند توانایی یک برند در ارتباط با مصرف کنندگان و هدایت فروش را به میزان قابل توجهی افزایش دهد.
 • در طراحی بسته‌بندی با هوش مصنوعی، هوش مصنوعی می‌تواند در ایجاد مدل‌های سه بعدی، شبیه سازی‌ها و نمونه‌های اولیه کمک کند و زمان و هزینه فرآیند طراحی را کاهش دهد. همچنین به شرکت‌ها اجازه می‌دهد تا طرح‌های بسته بندی را به سرعت ایجاد و تکرار کنند.
 • روش‌های سنتی، طراحی یک بسته می‌تواند زمان و منابع زیادی را صرف کند، اغلب نیاز به چندین دور تجدید نظر و نمونه‌های اولیه دارد. با این حال، با هوش مصنوعی، روند بسیار سریع‌تر و ساده است.

 

طراحی بسته بندی با هوش مصنوعی

 

 • با استفاده از قدرت هوش مصنوعی، شرکت‌ها می‌توانند طرح‌های بهتر را سریع‌تر و مقرون به صرفه‌تر ایجاد کنند.
 • هوش مصنوعی با کمک به طراحان و تولیدکنندگان در بهینه سازی طراحی بسته بندی و کاهش ضایعات، نقش حیاتی در این امر دارد.
 • با استفاده از هوش مصنوعی، طراحان می‌توانند بسته بندی‌هایی را ایجاد کنند که کارآمد و سبک باشد و از منابع کمتری استفاده کنند.
 • طراحی با هوش مصنوعی نه تنها زیبایی بلکه احساسات و خواسته مشتری را در طراحی بسته‌بندی لحاظ می‌کند.
 • هوش مصنوعی بسته‌ای را طراحی می‌کند که متناسب با نیازهای محصول باشد. این ابزار باقدرت محاسباتی بیشتر، قادر خواهد بود یک بسته طراحی شده با الگوریتمی مناسب را برای محصولات خاص تجسم کند.
 • بسته‌ها شامل برچسب‌های RFID یا کدهای QR برای برقراری ارتباط و سفارش مجدد هستند.

طراحی جعبه با هوش مصنوعی

طراحی بسته‌بندی با هوش مصنوعی، سرعت تولید بالاتر

طراحی بسته بندی با هوش مصنوعی، صنعت طراحی را تغییر می‌دهد و طراحان را قادر می‌سازد بسته‌بندی‌هایی را ایجاد کنند که از نظر بصری جذاب‌تر، مقرون به صرفه و پایدار باشد. در عین حال نیازها و ترجیحات مصرف کنندگان را نیز برآورده می‌سازند.

طراحی بسته بندی با هوش مصنوعی

تیم تحریریه طرح کهن

این مقاله به کوشش اعضای تیم طرح کهن تولید شده است. طرح کهن، یکی از مجموعه های جوان و خلاق در زمینه طراحی گرافیک است که با تیم حرفهای خود توانسته در کنار بسیاری از برندهای مطرح کشور قد علم کند. این مجموعه با سابقه درخشانی که در زمینه طراحی گرافیک، طراحی کارت ویزیت، طراحی ست اداری، کاتالوگ و بروشور دارد، بهصورت طراحی آنلاین و غیرحضوری در خدمت مشتریان است.

معرفی بهترین سایت های طراحی لوگو با هوش مصنوعی-طرح کهن

معرفی بهترین سایت های طراحی لوگو با هوش مصنوعی-طرح کهن

 • هوش مصنوعی طراحی گرافیک
854

1403/01/19-17:50:17

در دنیای فعلی پر از پیشرفت‌های فناوری، هوش مصنوعی به عنوان یکی از عناصر مهم در زمینه طراحی لوگو نقش بسزایی ایفا می‌کند. طراحی لوگو با استفاده از هوش مصنوعی نه تنها فرایند طراحی را سریعتر و ساده‌تر می‌کند، بلکه نتایج بسیار خلاقانه‌تر و حرفه‌ای تولید می‌شوند

ادامه ی مطلب
معرفی بهترین هوش مصنوعی طراحی بنر و پوستر رایگان

معرفی بهترین هوش مصنوعی طراحی بنر و پوستر رایگان

 • هوش مصنوعی طراحی گرافیک
43,883

1402/12/26-13:54:13

طراحی بنر و پوستر با هوش مصنوعی سریع، با‌کیفیت، با دقت، تخصصی، هوشمندانه، هماهنگ و هدفمند انجام می‌شود‌. بدون اغراق عرض می‌کنم این فناوری تحولات شگرفی در حوزه طراحی‌ ایجاد کرده است.

ادامه ی مطلب

نظرات مشتریان

فاطمه

بسته بندی قهوه

ارسال نظر