20 نکته طلایی برای طراحی تقویم تبلیغاتی خلاقانه

188
تاریخ به روز رسانی: 1402/10/27-14:45:30
20 نکته طلایی برای طراحی تقویم تبلیغاتی خلاقانه

20 نکته طلایی برای طراحی تقویم تبلیغاتی خلاقانه

در این مطلب می‌خواهیم 20 نکته طلایی برای طراحی تقویم تبلیغاتی خلاقانه را بیان کنیم تا به کمک آن بتوانید ک تقویم  خلاقانه برای سازمان و کسب و کار خود طراحی کنید. زیرا یک تقویم تبلیغاتی می‌تواند هدیه‌ای مناسب باشد و همچنین به افزایش هویت سازمان شما کمک خواهد کرد.

نکات طراحی خلاقانه تقویم

نکات طلایی برای طراحی تقویم تبلیغاتی خلاقانه

در این بخش از 20 نکته طلایی برای طراحی تقویم تبلیغاتی خلاقانه به طور مختصر برخی از نکات طلایی را بررسی خواهیم کرد:

 1. زمان‌بندی را درست تنظیم کنید: چاپ تقویم به زمان حساس است و هیچ فایده‌ای ندارد مثلا اگر تاریخ کریسمس را اشتباهی در تقویم اعلام کنید در این صورت مخاطب نسبت به تقویم اعتمادش را از دست می‌دهد و حداقل انتظار مخاطب از یک تقویم این است که زمان‌ها و مناسبت‌ها را درست اعلام‌ کند.
 2. تم داشته باشید: برای طراحی تقویم سعی کنید از موضوعاتی که افراد و جامعه به آن علاقه‌مند هستند استفاده کنید. مثلا برای کسانی که به فضای سبز و جنگل علاقه‌مند هستند می‌توانید از عکس‌های جنگل و درخت برای طراحی تقویم استفاده کنید.

یا مثلا کسانی که در یک منطقه قرار دارند، می‌توانند عکس‌هایی از مناطق دیدنی آن منطقه بگیرید و شما در طراحی تقویم از آن استفاده کنید. با این طراحی نظر مردم آن منطقه را جلب می‌کنید و تقویم طراحی شده به راحتی فروش می‌رود. عکاسی از منظره‌ها و استفاده از آن‌ها در تقویم، تم مورد علاقه بیشتر افراد جامعه است.

 1. انتخاب عکس بر‌اساس فصل: یکی دیگر از 20 نکته طلایی برای طراحی تقویم تبلیغاتی خلاقانه انتخاب عکس برای هر فصل است. بر‌اساس تایم و مناسبت‌هایی که در آن تایم وجود دارد می‌توانید تصاویر مرتبط با این فصول و مناسبت‌ها را انتخاب کنید.
 2. طراحی مرتبط با برند شما: تقویم تبلیغاتی که برای برندتان انتخاب می‌کنید، یک ابزار بازاریابی برای برند شما است. پس باید حواستان باشد برای طراحی این نوع تقویم که برای تبلیغات برند و شرکت شما است از رنگ و سبک مرتبط با طراحی برند خودتان استفاده کنید. زیرا زمانی که تقویم به دست هر ‌یک از مخاطبان و مشتریان شما می‌رسد، برند شما را در ذهن مخاطب تداعی کند.
 3. قالب تقویم: چون یک تقویم باید دوازده ماه که همان یک سال است روی دیوار بماند و همچنین دوازده ماه باید رو‌میز باشد پس باید برای طراحی قالب تقویم‌ها دقت کنید. تقویم طوری طراحی شود که موجب خسته شدن مخاطب از تقویم نشود.
 4. موضوع: موضوع انتخابی برای طراحی تقویم باید واضح و قابل فهم و درک باشد.
 5. تعداد ماه در هر صفحه: برای هر صفحه چند ماه را در نظر می‌گیرید؟ از موارد دیگری است که در 20 نکته طلایی برای طراحی تقویم تبلیغاتی خلاقانه باید در نظر بگیرید.

طراحی تقویم خلاقانه

فرق ندارد یک ماه‌، دو‌ ماه،سه ماه،چهار‌ ماه یا دوازده ماه، فقط باید تاریخ و ماه چاپ شده خوانا باشد. کسب‌وکارهای کوچک و بزرگ ترجیح می‌دهند در هر صفحه یک ماه وجود داشته باشد. این عمل موجب می‌شود که صاحب تقویم پیام خود را به‌درستی به مخاطب انتقال دهد و برای هر ماه از سال تصویری مناسب همان ماه برای طراحی تقویم انتخاب کند.

 1. برای تعداد صفحات تصمیم بگیرید: اگر می‌خواهید برای هر صفحه چند ماه در نظر بگیرید باید حواستان باشد چاپ دو طرفه می‌خواهید یا یک طرفه، با در نظر گرفتن تعداد صفحات، تقویمی با تعداد صفحات کافی به مخاطب تحویل می‌دهید.
 2. پیامی که می‌خواهید انتقال دهید: در مورد پیامی که می‌خواهید با تقویم تبلیغاتی انتقال دهید باید فکر کنید. شما با در نظر گرفتن موضوع باید طوری پیام را انتخاب کنید که موضوع اصلی را تقویت کند، تا محصولات و خدمات شما به چشم بیاید و موجب برجسته شدن برند و کسب‌وکار شما شود.
 3. تصاویر با کیفیت: بعد از اینکه برای پیام و مفهوم تقویم تصمیم گرفتید باید تصاویر با‌کیفیت را انتخاب کنید. این تصاویر تم، تقویم شما را تشکیل می‌دهد. حتی اگر انتخاب تصاویر با‌کیفیت برای شما زمان‌بر و اذیت‌ کننده باشد. تمام کارهای سخت در نهایت نتیجه چشمگیری دارد پس نتیجه نهایی تقویم، تقویمی با تصاویر با‌کیفیت و چشمگیر است.مشاهده نمونه طراحی تقویم طراحی شده توسط تیم طرح کهن.
 4. اختصاص صفحه برای خدمات سازمان: 20 نکته طلایی برای طراحی تقویم تبلیغاتی خلاقانه چه تقویم جیبی باشد یا دیواری و یا رومیزی، شما می‌خواهید تصاویر و پیام شما به درستی روی کاغذ و فضایی که در دسترس است انتقال یابد. همچنین برای مخاطبان جذاب باشد. در نتیجه یک صفحه برای دستاوردهای شرکت شما و همچنین خدمات و ویژگی‌هایی که شرکت و برند شما را برجسته می‌کند باید اختصاص دهید.
 5. نوع نمایش تقویم: اگر شما می‌خواهید تقویم تبلیغاتی منحصر‌به‌فردی داشته باشید که هم جذاب باشد و هم خوانا باید از یک نمایشگر تاریخ کاربردی استفاده کنید که برای چشم خوشایند باشد و چشم را اذیت نکند.
 6. تبلیغات و رویدادها:‌ گنجاندن تبلیغات و رویدادهایی که برای آینده شرکت در نظر دارید می‌تواند حرکت هوشمندانه‌ای برای شرکت و برند شما باشد. بنابراین مشتریان و افرادی که تقویم به دستشان می‌رسد از محصولات و خدمات جدید آگاه می‌شوند و می‌توانند از پیشنهادات انحصاری استفاده کنند. با در ‌اختیار داشتن مخاطبان از اطلاعات شرکت و برند شما دیگر نیاز به تماس‌های تلفنی نیست و فقط با در‌دست داشتن تقویم می‌تواند جواب سوال‌هایی که ممکن است در ذهنش ایجاد شود را بگیرند.
 7. نوع چاپ: بعد از مرحله طراحی باید با چاپگر خود تماس برقرار کنید و تکنیک‌ها و روش‌های چاپی را از او بپرسید. حتما در مورد کاغذ مات و براق و نوع صحافی تصمیم بگیرید و همچنین سیم‌پیچی یا منگنه دوخت شده با زین.
 8. استفاده آسان: استفاده از تقویم تبلیغاتی طراحی شده باید آسان باشد تا مخاطب سریع بتواند برنامه‌ریزی دلخواهش را از طریق تاریخ تقویم انتخاب کند و انجام دهد و جلوه بصری زیبایی هم باید ‌داشته‌باشد.
 9. انتخاب سایز درست: برای طراحی تقویم تبلیغاتی از گزینه‌های دیگر توجه به اصول طراحی تقویم است که باید دقت کنید. چون طراحی تقویم با سایز نامناسب ممکن است که تقویم شما از چشم مخاطب بی‌اندازد و برایش جذاب نباشد.
 10. فونت و رنگ: سعی کنید فونت و رنگ را طوری انتخاب کنید که مخاطب برای دیدن تاریخ سردرگم نشود‌.
 11. نوع طرح: طراحی تقویم طوری باید باشد که نه شلوغ باشد نه خیلی خلوت در حد متوسط طراحی شود.
 12. اسم و لوگو برند: اسم و لوگو برند در صفحه اول که توضیحات در مورد شرکت و خدمات و محصولات شرکت است باید باشد.
 13. جلد تقویم: جلد مناسب برای تقویم انتخاب کنید این عمل هم ارزش شرکت شما را بالا می‌برد و هم مخاطب حس با ارزش بودن به او دست ‌می‌دهد.

سخن پایانی

تقویم از زمان قدیم در جامعه کاربرد‌های فراوانی داشت و تا به الان درصدی از کارایی تقویم در جامعه کمرنگ نشده که هیچ پر‌رنگ شده و مردم بیشتر از قبل به تقویم نیاز دارند. پس برای طراحی تقویم نیاز است که اصول و قوانینی را رعایت کنید تا تقویم تبلیغاتی خاص و استاندارد داشته‌باشد. ما این اصول و قوانین را در مطلب 20 نکته طلایی برای طراحی تقویم تبلیغاتی خلاقانه برای شما توضیح دادیم. امیدواریم این مطالب به شما برای طراحی تقویم تبلیغاتی مناسب کمک کرده باشد.

 

تیم تحریریه طرح کهن

این مقاله به کوشش اعضای تیم طرح کهن تولید شده است. طرح کهن، یکی از مجموعه های جوان و خلاق در زمینه طراحی گرافیک است که با تیم حرفهای خود توانسته در کنار بسیاری از برندهای مطرح کشور قد علم کند. این مجموعه با سابقه درخشانی که در زمینه طراحی گرافیک، طراحی کارت ویزیت، طراحی ست اداری، کاتالوگ و بروشور دارد، بهصورت طراحی آنلاین و غیرحضوری در خدمت مشتریان است.

طراحی سرنسخه پزشک جذاب با 10 نکته کاربردی- طرح کهن

طراحی سرنسخه پزشک جذاب با 10 نکته کاربردی- طرح کهن

 • مقالات مرتبط با طراحی گرافیک
23

1403/03/30-16:28:24

سرنسخه پزشک، سندی رسمی و حاوی اطلاعات مهم پزشکی است که باید به وضوح و خوانایی کامل نوشته شود. اما فراتر از کارکرد صرفاً پزشکی، سرنسخه می‌تواند ابزاری برای ارتقای برندینگ و ایجاد حس اعتماد نزد بیمار نیز باشد.

 

ادامه ی مطلب
20 نکته کاربردی برای طراحی فولدر تبلغاتی -طرح کهن

20 نکته کاربردی برای طراحی فولدر تبلغاتی -طرح کهن

 • مقالات مرتبط با طراحی گرافیک
16

1403/03/30-13:02:21

فولدرها ابزاری ساده اما کارآمد برای سازماندهی و ارائه اسناد، بروشورها و غیره هستند. یک فولدر با طراحی خوب نه تنها می‌تواند محتوای شما را مرتب نگه دارد، بلکه می‌تواند به عنوان یک ابزار بازاریابی مؤثر نیز عمل کند و نام تجاری شما را ارتقا دهد.

ادامه ی مطلب

نظرات مشتریان

علی محمدی

عالیه

ارسال نظر