مراحل طراحی برشور

742
تاریخ به روز رسانی: 1402/04/27-15:30:45
مراحل طراحی برشور

مقدمه: بروز رسانی و تکنولوژی روزافزون، شبکه های اجتماعی، رسانه های جدید و سایر رسانه های دیجیتال، این روزها برای ارتباط با مخاطبین بسیار مهم هستند. با این وجود، هنوز برشورهای چاپی نقش مهمی در تبلیغات، اطلاع رسانی، تبلیغات محصولات، و سایر فعالیت های تبلیغاتی دارند. در این مقاله، به بررسی فرایند طراحی و چاپ برشور خواهیم پرداخت.

فرایند طراحی برشور: طراحی برشور می بایست به گونه ای باشد که به نگاه کننده، اطلاعات کامل و جامعی را ارائه کند و برای خواننده به یاد ماندنی باشد. در طراحی برشور، شما می بایست به موارد زیر توجه داشته باشید:

1- انتخاب رنگ های مناسب: رنگ های مورد استفاده در طراحی برشور، می توانند اثر زیادی در جذب نگاه مخاطبان داشته باشند. برای مثال، رنگ های شاد، تیره و روشن می توانند به خوبی تاثیر گذار باشند.

2- انتخاب فونت مناسب: فونت ها نیز برای طراحی برشور بسیار مهم هستند. انتخاب فونتی که خوانایی بالایی دارد و مخاطبان را به سمت خواندن متن بکشاند، می تواند بهبود بزرگی در طراحی برشور ایجاد کند.

3- استفاده از عکس: استفاده از عکس، برای جذب نگاه مخاطبان بسیار مهم است. انتخاب تصاویر با کیفیت بالا و مناسب برای موضوع برشور، می تواند تاثیر زیادی در جذب نگاه مخاطبان داشته باشد.

طراحی و چاپ بروشور، یکی از راه‌هایی است که برای تبلیغات و ترویج محصولات، خدمات و رویدادها استفاده می‌شود. اگر شما نیز قصد دارید برای تبلیغات خود از بروشور استفاده کنید، باید به این نکات توجه کنید که برای بروشور های با کیفیت، باید در مراحل طراحی و چاپ آن دقت کافی را داشته باشید. در این مقاله، به بررسی مراحل طراحی و چاپ بروشور پرداخته شده است.

مراحل طراحی بروشور:

1- تعیین هدف: در ابتدا باید هدف از بروشور خود را مشخص کنید؛ اگر می‌خواهید با بروشور خود محصول یا خدمات خود را تبلیغ کنید، باید برای مخاطبان خود یک نوع ترغیب کننده در نظر بگیرید.

2- تعیین محتوا: بعد از تعیین هدف، باید محتوایی که می‌خواهید در بروشور خود قرار دهید را مشخص کنید. باید در انتخاب محتوا به تأثیرگذاری آن بر روی مخاطبان خود توجه داشته باشید.

3- ایجاد طرح اولیه: در این مرحله باید یک طرح اولیه برای بروشور خود ایجاد کنید. این طرح شامل انتخاب نوع قلم، ترازبندی، اندازه، رنگ و سایر جزئیات ظاهری است.

4- افزودن عناصر گرافیکی: بعد از ایجاد طرح اولیه، باید به برشور خود عناصر گرافیکی مانند تصاویر و آیکون ها اضافه کنید تا بروشور شما جذاب تر شود.

5- تنظیم و ویرایش: پس از اضافه کردن عناصر گرافیکی، باید طرح خود را تنظیم و ویرایش کنید 

سایت طرح کهن با تیم حرفه ای طراحان در کنار شما و برندتان میباشد که بصورت آنلاین برشور طراحی کنن
تیم تحریریه طرح کهن

این مقاله به کوشش اعضای تیم طرح کهن تولید شده است. طرح کهن، یکی از مجموعه های جوان و خلاق در زمینه طراحی گرافیک است که با تیم حرفهای خود توانسته در کنار بسیاری از برندهای مطرح کشور قد علم کند. این مجموعه با سابقه درخشانی که در زمینه طراحی گرافیک، طراحی کارت ویزیت، طراحی ست اداری، کاتالوگ و بروشور دارد، بهصورت طراحی آنلاین و غیرحضوری در خدمت مشتریان است.

هزینه ،تعرفه و قیمت طراحی لوگو 1403 - نرخ لوگو  طرح کهن

هزینه ،تعرفه و قیمت طراحی لوگو 1403 - نرخ لوگو طرح کهن

  • مقالات مرتبط با طراحی گرافیک
67

1403/02/25-18:42:22

قبل از اینکه بخواهید طراحی یک لوگو را سفارش دهید مهم‌ترین نکته‌ای که باید بدانید قیمت طراحی لوگو مورد نظر شما است. همراه با بیان تعرفه طراحی لوگو، توضیحاتی در مورد لوگو و کارایی آن خواهیم داد.

ادامه ی مطلب
طراحی کارت ویزیت حرفه ای با 21 ترفند کاربردی- طرح کهن

طراحی کارت ویزیت حرفه ای با 21 ترفند کاربردی- طرح کهن

  • مقالات مرتبط با طراحی گرافیک
59

1403/02/25-18:15:38

داشتن کارت ویزیت برای کسب‌و‌کارتان موجب حرفه ای نشان دادن شما می‌شود و حتی کارت ویزیت حرفه ای، اعتماد مشتری را به شما افزایش می‌دهد. اما شما باید بدانید یک کارت ویزیت حرفه ای چگونه طراحی می‌شود و چه ویژگی‌هایی باید داشته‌باشد. در مطلب طراحی کارت ویزیت حرفه ای با 21 ترفند کاربردی با ما همراه باشید تا یک کارت ویزیت حرفه ای در اختیار داشته باشید.

ادامه ی مطلب

نظرات مشتریان

مجید علیرضایی

سلام و وقت بخیر امیدوارم حالتون خوب باشه ابعاد بروشور سه لت رو میخواستم و اینکه سه لت هر لت a4 هم داریم؟

ارسال نظر