طراحی فولدر و پوشه جذاب با ۲۰ نکته کاربردی- طرح کهن

105
تاریخ به روز رسانی: 1403/03/23-19:29:39
طراحی فولدر و پوشه جذاب با ۲۰ نکته کاربردی- طرح کهن

طراحی فولدر جذاب با ۲۰ نکته کاربردی

یکی از روش‌های تبلیغاتی که برای شرکت‌ها و سازمان‌ها بسیار سودمند به شمار می‌رود، طراحی فولدر است. همچنین فولدر از لحاظ کاربرد بسیار کارایی دارد و وجود آن برای هر شرکت و یا سازمانی ضروری بوده و فولدرها باید با‌ رعایت چندین نکته طراحی شوند، که در ادامه نکات آن را بیان خواهیم کرد.

طراحی فولدر جذاب با ۲۰ نکته کاربردی

نکات کلیدی طراحی فولدر جذاب

برای طراحی فولدر توجه به اصول و نکاتی ضروری است چون این موارد به شما در بهبود کیفیت طراحی و چاپ بی‌نقص نهایی کمک زیادی می‌کند. در ‌ادامه بیست نکته طلایی برای طراحی فولدر را ذکر خواهیم کرد با ما همراه باشید:

 1. استفاده از رنگ‌های ساختگی در طراحی فولدر: اولین و مهم‌ترین نکته‌ای که باید در طراحی فولدر رعایت شود استفاده از رنگ‌های پنتون یا همان رنگ‌های ساختگی است که موجب تولید فولدری با‌کیفیت و جذاب خواهد شد. این کار موجب افزایش زیبایی فولدر نهایی خواهد‌ شد.
 2. توجه به روانشناسی رنگ‌ها در طراحی فولدر: رنگ‌ ابزاری قدرتمند برای تاثیر‌گذاری در افراد است پس از ویژگی‌های مثبت رنگ‌ها غافل نشوید. مهم‌ترین اصل در طراحی، شناخت رنگ‌ها و انتخاب درست آن‌ها است که طراحی فولدر از این مورد مستثنی نیست. پس باید رنگ‌هایی در طراحی انتخاب کنید که حس مثبت و حتی هیجان به مخاطب شما بدهد.
 3. نکات کلیدی طراحی فولدر جذاب
 4. از تصاویر در طراحی فولدر استفاده نکنید: برخلاف بقیه‌ی روش‌های تبلیغاتی برای طراحی فولدر تا جایی که امکان دارد از تصاویر استفاده نکنید. فولدر هر‌ چه ساده‌تر باشد و فقط از رنگ‌ها استفاده شود موجب جذابیت بیشتر فولدر می‌شود. فقط با لوگو و شعار مربوط به کسب‌و‌کارتان آن را طراحی کنید و در ذهن مخاطب ماندگار سازید.
 5. برای طراحی فولدر از متن‌های طولانی استفاده نکنید: برای استفاده از متن روی فولدر باید دقت کنید از متن‌هایی که طولانی هستند دوری کنید و به‌جای آن از متن‌هایی که مفید، کوتاه و مختصر هستند استفاده کنید. اگر شما برای طراحی فولدر از متن‌های طولانی استفاده کنید نه تنها مخاطب متن را نمی‌خواند بلکه پیام و هدف شما را هم دریافت نخواهد کرد و از اثرگذاری لوگو هم کم خواهد‌شد.
 6. استفاده از سایزهای استاندارد در طراحی فولدر: فولدر‌ها برای طراحی صحیح، نیاز به سایز استاندارد و مناسب دارند و همچنین رعایت این ابعاد به کاهش هزینه‌ها و زیبایی فولدر کمک می‌کند. ابعاد استاندارد فولدر ۱۲*۹ است،ک ه این سایز با در‌ نظر گرفتن اینکه در طراحی فولدر اطلاعات دقیق به‌کار رود، بیان شده است.
 7. طراحی مناسب فولدرها: برای طراحی فولدرها سعی کنید از چسب و مواد اضافی زیاد استفاده نکنید چون نتیجه طراحی را زشت و نامنظم نشان می‌دهد. طراحی فولدر‌ها دستور‌های استانداردی دارد که یک طراح باید آن‌ها را به‌خوبی بداند. بعضی از این فولدرها به‌صورت دکمه‌ای طراحی می‌شوند که کار‌ کردن با این نوع فولدر آسان‌تر است.
 8. سفارش طراحی فولدر فوری
 9. توجه به کیفیت و جنس در طراحی فولدر: طبیعتا هر ‌چه کیفیت مواد‌ اولیه بالا باشد نتیجه طراحی فولدر همان قدر خوب و با‌کیفیت است. از این فولدرها برای هدف‌های متفاوتی استفاده می‌شود پس لازم است که بهترین متریال را برای ساخت فولدر استفاده کنید. فولدرها در جنس‌های مختلف تولید می‌شوند مثلا فولدر ساخته شده با پلاستیک یا گلاسه و سلفون و غیره.
 10. طراحی فولدر توسط طراحان حرفه‌ای و با‌تجربه: افراد زیادی هستند که در زمینه طراحی ادعا دارند ولی طراحی هدایای تبلیغاتی که بدون‌ نقص باشد کار آسانی نیست و طرح نهایی باید رضایت‌بخش باشد. پس اگر شما می‌خواهید برای تبلیغ کسب‌و‌کارتان فولدر طراحی کنید این کار را به کسانی که فقط ادعا دارند نسپارید بهتر است تحقیق کنید و افراد حرفه‌ای و با‌تجربه را پیدا کنید و طراحی فولدر را به آن‌ها بسپارید. چون این افراد ایده‌های جالبی می‌توانند داشته باشند.میتوانید نمونه های طراحی فولدر توسط تیم حرفه ای طرح کهن را در صحفه نمونه کار طراحی مشاهده کنید.
 11. برای طراحی و چاپ فولدر تبلیغاتی باید بهترین مجری را انتخاب کنید: معمولا پیدا ‌کردن مجموعه‌ای که بتواند سفارشات را با بهترین کیفیت اجرا کند، کار سختی است و در این زمینه شرکت‌ها و افراد زیادی فعالیت دارند. بهترین راه تشخیص مجموعه خوب توجه به کارهای انجام شده توسط آن‌ها است و همچنین رضایت مشتریان این افراد می‌تواند از ملاک‌‌های تشخیص درست برای انتخاب مجری طراحی و چاپ فولدر باشد.
 12. توجه به بودجه: برای سفارش طراحی فولدرهای تبلیغاتی باید به میزان بودجه‌ای که برای این امر اختصاص داده‌اید توجه کنید و مبلغ قابل قبولی را برای آن در نظر بگیرید. خودتان می‌دانید طراحی با‌کیفیت نیاز به مبلغی بیشتر دارد. بهتر است برای طراحی فولدر با‌کیفیت درنگ نکنید و تا‌جایی که امکان دارد به‌خاطر بودجه از کیفیت چشم‌پوشی نکنید.
 13. توجه به حاشیه‌ها: برای طراحی فولدر باید دقت کنید همیشه پنج میلی‌متر از حاشیه‌های طرح مورد ‌نظر فاصله بگذارید. چون این مقدار در برش فولدر نهایی باید آزاد باشد تا طراح برای طراحی و چاپ آن به مشکل نخورد.
 14. پرهیز از کادر طرح‌دار و مدل‌دار: به‌هیچ وجه برای طراحی فولدر از کادر و حاشیه‌های که مدل دارند استفاده نکنید. چون موقع برش محصول، در تقارن کادر مشکل ایجاد می‌شود. توجه به این نکته بسیار مهم است، اگر توجه نکنید به طور کلی هزینه و زحمتی که برای فولدر طراحی شده انجام داده‌اید از بین می‌رود.
 15. توجه به فونت برای طراحی: اگر شما بهترین طراحی را برای فولدر انجام دهید ولی متن استفاده شده در طراحی مورد ‌نظر ناخوانا باشد و مخاطب برای خواندن آن دچار مشکل شود به‌طور کلی تمام زحمات شما بر باد می‌رود. چون دیگر این فولدر ارزشی نخواهد ‌داشت، پس توجه داشته باشید از فونت‌هایی که اندازه‌‌ی مناسب و متوسط دارند و خوانا هستند استفاده کنید.
 16. توجه به استحکام قالب‌ها: قالب‌های فولدر‌های طراحی شده باید مستحکم باشند و همان طور که می‌دانید این فولدرها در سازمان‌ها و شرکت‌ها استفاده می‌شوند. پس ممکن است اوراق زیادی در آن‌ها قرار داده شود، در‌ نتیجه فولدر باید وزن بالایی را تحمل کند.
 17. طراحی فولدر خاص
 18. توجه به برش فولدر: برای اینکه فولدرها به راحتی باز و بسته شوند باید به نحوه برش فولدر و تای آن توجه داشته باشید، چون ذره‌ای اشتباه موجب مشکل در فولدر می‌شود.
 19. توجه به طراحی گرافیکی فولدر: برای طراحی گرافیکی مناسب، طراح در آغاز طراحی، زمینه فعالیت شرکت و یا سازمان شما را در ‌نظر می‌گیرد و مناسب با این موضوع به طراحی فولدر تبلیغاتی می‌پردازد. مثلا اگر فولدری برای شرکت معماری طراحی شود باید از طراحی پرسپکتیو استفاده کند.
 20. طراحی فولدر همراه با جیب‌ها و پاکت‌ها: تعبیه‌ی جیب و یا پاکت در داخل فولدرها باعث می‌شود فولدر، کاربردی‌تر شود و بیشتر به‌چشم مخاطب بیاید و به برند شما بیشتر توجه کند.
 21. توجه به ظاهر فولدر: برای اینکه فولدرها شیک و لوکس به نظر برسند می‌توانید از پوشش‌های براق و یا روکش یووی و لمینت استفاده کنید و هنگام چاپ فولدر برای زیبایی بیشتر روی فولدر قرار گیرد. این روکش‌ها کیفیت رنگ‌ها را بهبود می‌دهند و از فولدر در ‌برابر آسیب‌ها حفاظت می‌کنند. پوشش‌ها فقط در قسمت داخلی فولدر به کار‌ برده می‌شوند ولی لمینت امکان اینکه در هر طرف استفاده شود را دارد. لمینت مات ظاهری بسیار جذاب‌تر به فولدر می‌دهد.
 22. جیب‌ها: شما برای طراحی جیب هم می‌توانید خودتان این ‌کار را انجام دهید و هم از جیب‌‌های چاپ شده که از قبل آماده شده‌اند استفاده کنید. این کار باعث صرفه‌جویی در زمان می‌شود. ولی اگر می‌خواهید جیب را خودتان طراحی کنید باید طوری ساخته شود که مشتری جذب فولدر شود.
 23. طراحی فولدر به صورت دو رو: بعضی وقت‌ها مشتری می‌خواهد فولدر مورد ‌نظر دو رو طراحی شود، طراحی جالبی است ولی بیشتر متن‌های تبلیغاتی و محصولات شاخص، باید در داخل فولدر قرار گیرند.
 24. اصول و نکات طراحی فولدری جذاب

 

 

 

 

 

 

 

سخن پایانی

هدف از این مقاله آشنایی شما با اصول و نکات طراحی فولدری جذاب است. شما با به‌کارگیری این نکات در طراحی فولدر به مشکل برنخواهید خورد. فولدرها ابزاری قوی برای تبلیغات شغل شما هستند پس برای گسترش شغلتان طراحی فولدر را فراموش نکنید. میتوانید برای سفارش طراحی فولدر تبلغاتی همین الان از سایت طرح کهن اقدام کنید.

 

تیم تحریریه طرح کهن

این مقاله به کوشش اعضای تیم طرح کهن تولید شده است. طرح کهن، یکی از مجموعه های جوان و خلاق در زمینه طراحی گرافیک است که با تیم حرفهای خود توانسته در کنار بسیاری از برندهای مطرح کشور قد علم کند. این مجموعه با سابقه درخشانی که در زمینه طراحی گرافیک، طراحی کارت ویزیت، طراحی ست اداری، کاتالوگ و بروشور دارد، بهصورت طراحی آنلاین و غیرحضوری در خدمت مشتریان است.

قیمت ، هزینه طراحی سربرگ 1403- طرح کهن

قیمت ، هزینه طراحی سربرگ 1403- طرح کهن

 • مقالات مرتبط با طراحی گرافیک
26

1403/05/01-13:58:12

اطلاع از هزینه طراحی سربرگ برای هر برند حائز اهمیت است. در کسب و کارها توجه به جزئیات همواره مهم بوده و تاثیر بسیار زیادی در موفقیت آن کمپانی دارد. سربرگ‌ها را می‌توان به عنوان عنصر بسیار حیاتی در شرکت جهت ارتباط تجاری موثرتر درنظر گرفت، علاوبرآن سربرگ‌ها نشان دهنده هویت یک برند هستند.

ادامه ی مطلب
اهمیت طراحی پرچم‌های تبلیغاتی در افزایش فروش و برندینگ

اهمیت طراحی پرچم‌های تبلیغاتی در افزایش فروش و برندینگ

 • مقالات مرتبط با طراحی گرافیک
39

1403/05/01-13:57:37

طراحی پرچم‌های تبلیغاتی اهمیت بسیاری در افزایش فروش و برندینگ دارد. این پرچم‌ها نقش بسیار مهمی در جذب توجه مشتریان، افزایش نام‌آگاهی درباره برند، و ارتقای تصویر برند دارند. برخی از اهمیت‌های طراحی پرچم‌های تبلیغاتی عبارتند از:

ادامه ی مطلب

ارسال نظر