۲۱  نکته طراحی کارت دعوت برای طراحان حرفه‌ای - طرح کهن

75
تاریخ به روز رسانی: 1403/01/20-11:28:21
۲۱  نکته طراحی کارت دعوت برای طراحان حرفه‌ای - طرح کهن

۲۱  نکته طراحی کارت دعوت برای طراحان حرفه‌ای

برای دعوت افراد به جشن یا سمینار و یا نمایشگاه نیاز به کارت دعوت دارید و با دعوت افراد توسط یک کارت دعوت خاص، نشان می‌دهید که آن‌ها برای شما ارزشمند هستند و همچنین شخصیت خود شما هم بسیار به چشم می‌آید. در این مطلب به بررسی ۲۱  نکته طراحی کارت دعوت برای طراحان حرفه‌ای خواهیم پرداخت تا یک کارت دعوت ویژه در اختیار داشته باشید.

نمونه طراحی کارت دعوت

نکات کلیدی طراحی کارت دعوت برای طراحان حرفه‌ای

نکات کلیدی طراحی کارت دعوت و کارت پستال برای طراحان حرفه‌ای مارد بسیار ساده و در عین حال ظرفی هستند که در ادامه به بررسی آن خواهیم پرداخت:

 1. در ‌ابتدا باید با ابعاد کارت خود شروع کنید: بستگی دارد که چه رویدادی در‌ پیش دارید و با‌ در ‌نظر گرفتن زمینه و هدف کارت، سایز و ابعاد کارت متفاوت می‌‌شود. ابعاد مختلفی برای طراحی کارت دعوت وجود دارد. در‌ ادامه بعضی از ابعاد محبوب دعوت‌نامه‌ها را ذکر خواهیم کرد:
 • کارت دعوت‌نامه مربعی: ۵.۲۵ در ۵.۲۵ اینچ
 • کارت پاسخ: ۴.۲۵ در ۵.۵ اینچ
 • کارت پاسخ: ۴.۵ در ۶.۲۵ اینچ
 • دعوت‌نامه استاندارد: ۵ در ۷ اینچ
 • دعوت‌نامه بزرگ: ۵.۵ در ۷.۵ اینچ
 • دعوت‌نامه بزرگ: ۶.۵ در ۸.۷۵ اینچ
 • دعوت‌نامه نازک/باریک: ۴ در ۹.۲۵ اینچ
 1. غنیمت شمردن زمان در طراحی کارت دعوت: معمولا برای هر طراحی که بخواهید به بهترین نحو انجام شود زمان بیشتری لازم است و کارت دعوت هم از این موضوع مستثنی نیست. پس باید برنامه‌ریزی کنید و طراحی کارت دعوت را زودتر شروع کنید و طراحی در زمان کم و عجولانه کار اشتباهی است. باید به خودتان وقت دهید تا بتوانید در‌ مورد اجزای کارت مثل تصویر و طرح و غیره فکر کنید و بهترین انتخاب را داشته‌باشید.

طراحی دعوت نامه شیک

 1. در طراحی کارت دعوت برای طراحان حرفه‌ای نظریه‌ی رنگ را درک کنید: یکی از اصول مهم طراحی کارت دعوت هم‌خوانی رنگ‌ها برای طراحی چشم‌نواز است. چون هم‌خوانی رنگ‌ها موجب حسی‌ خاص در یک ترکیب رنگ می‌شود. پس رنگ‌ها را از روی نا آگاهی انتخاب و ترکیب نکنید، چون با انتخاب آگاهانه رنگ طرح مورد ‌نظر، ترکیب رنگی که انتخاب می‌کنید بسیار متفاوت و جذاب می‌شود.
 2. در طراحی کارت دعوت برای طراحان حرفه‌ای سبک بصری خود را پیدا کنید: طراحی کارت دعوت برای هر مناسبتی متفاوت است پس تصاویر و رنگ‌آمیزی و سبک آن‌ها در‌ نتیجه متفاوت است. پس بهتر است برای طراحی کارت دعوت از قبل تحقیق کنید تا متوجه شوید برای مناسبت مورد نظر شما، کارت چگونه طراحی شود و چه سبکی مناسب رویداد و جشن شما است.
 3. در طراحی کارت دعوت برای طراحان حرفه‌ای قالب‌ها را امتحان کنید: اگر عجله دارید و می‌خواهید در سریع‌ترین زمان ممکن کارت مورد‌ نظر شما طراحی شود، بهترین راه استفاده از قالب‌های آماده است. در قالب‌های آماده تصویر‌سازی و رنگ به‌طور کامل تمام شده و تنها کاری که شما باید انجام دهید متن را باید در کارت بگذارید.
 4. در طراحی کارت دعوت برای طراحان حرفه‌ای باید به الگوی رنگ دقت کنید: اگر الگوی رنگ مناسب داشته باشید همه‌ی عناصرِ طرح را در‌ واقع پیوند می‌دهید و با انتخاب رنگ، لحن دعوت‌نامه خود را مشخص می‌کنید. مثلا پالت‌های رنگی پر‌جنب‌و‌جوش برای دعوت تولد مناسب است ولی پالت رنگی ملایم‌تر برای دعوت عروسی مناسب است.
 5. در طراحی کارت دعوت برای طراحان حرفه‌ای از فونت‌های با‌کیفیت بالا استفاده کنید: یکی از موارد دیگر که در طراحی کارت دعوت مهم است انتخاب فونت با‌کیفیت بالا است به‌خصوص اگر دعوت‌نامه برای خودتان باشد. از هر فونت و قلمی احساسات مختلفی حس می‌شود پس دقت کنید در انتخاب فونتِ کارت دعوت، بهترین و مناسب‌ترین فونت را مطابق با موضوع کارت دعوت انتخاب کنید. در سایت‌های زیادی انواع فونت وجود دارد که بسیاری از آن‌ها رایگان هستند.
 6. در طراحی کارت دعوت برای طراحان حرفه‌ای به چند قلم کلاسیک پایبند باشید: شما برای طراحی کارت دعوت بهتر است به چند فونت ضروری که مرتبط با موضوع کارت دعوت باشد، پایبند باشید. پس در طراحی کارت دعوت بیشتر از سه فونت استفاده نکنید.
 7. در طراحی کارت دعوت برای طراحان حرفه‌ای کارت خود را شلوغ نکنید: برای طراحی کارت دعوت سعی کنید عناصر را طوری انتخاب کنید و بچینید که فضای شلوغی را ایجاد نکند و موجب سردرگمی گیرنده کارت نشود. همچنین کارت طراحی شده بی‌نظم جلوه نکند پس همیشه فضای خالی بین جزئیات کارت بگذارید و از تایپ متن به‌صورت فشرده پرهیز کنید.
 8. در طراحی کارت دعوت برای طراحان حرفه‌ای، متن را با مرکز تراز کنید: رعایت تراز بودن متون در طراحی کارت دعوت امری مهم است. دعوت‌نامه‌ها پاراگراف‌های طولانی ندارند پس متن‌های کوتاه را با مرکز طرح باید هماهنگ کرد. قرار دادن متن‌ها در اطراف ممکن است تعادل طراحی کارت را به‌هم بریزد.
 9. در طراحی کارت دعوت برای طراحان حرفه‌ای از مزایای Ampersands استفاده کنید: شما می‌توانید بعضی مواقع به‌جای به‌کار‌ بردن ‌«و» و یا اطلاعات دیگر از Ampersands استفاده کنید.
 10. در طراحی کارت دعوت برای طراحان حرفه‌ای مطمئن شوید که جزئیات قابل خواندن است: دعوت‌نامه تنها زیبا‌شناسی نیست بلکه هدف اصلی طراحی این کارت‌ها دعوت افراد به یک رویداد است. پس تمامی جزئیات این کارت باید خوانا باشد، سایز قلم شما باید مناسب باشد و از سبک‌های قلم‌ که خوانا نیستند استفاده نکنید. رنگ پس‌زمینه طوری انتخاب شود که متن‌ها به‌راحتی قابل خواندن باشند. مثلا متن تیره در زمینه روشن و متن روشن در زمینه تیره به‌کار‌ برده شود.
 11. در طراحی کارت دعوت برای طراحان حرفه‌ای انسجام داشته باشید: برای طراحی کارت دعوت که دارای چندین قسمت است باید یک‌ موضوع منسجم در بین همه‌ی این بخش‌ها مطرح شود. برای اینکه بتوانید به یک طرح ثابت برسید باید بین رنگ و تصویر و متن ارتباط وجود داشته باشد.
 12. در طراحی کارت دعوت برای طراحان حرفه‌ای، عکاسی را در کارت خود بگنجانید: برای اینکه دعوت‌نامه شما صمیمی‌تر و شخصی‌تر به‌نظر برسد از عکس و تصاویر استفاده کنید. حتما که لازم نیست این تصاویر دستی کشیده شود، پس با عکاسی کردن و استفاده از عکس‌ها کارت دعوت خود را منحصر‌به‌فرد کنید.
 13. در طراحی کارت دعوت برای طراحان حرفه‌ای بافت را به کارت خود اضافه کنید: در طراحی کارت دعوت خلاقیت داشته باشید و فقط از یک کاغذ ساده استفاده نکنید. سعی کنید از طرح‌های برجسته که مناسب با موضوع رویداد است استفاده کنید و ابعادی را به این کارت‌ها اضافه کنید. قسمت‌هایی از طرح که فرو رفته هستند به سمت سطح فرو می‌روند ولی طرح‌های بر‌جسته روی سطح می‌‌آیند. تمامی این طراحی‌ها می‌تواند کارت دعوت شما را خاص نشان دهد و با‌استفاده از این عناصر هزینه طراحی بیشتر می‌شود، اما برای یک طراحی مینیمال ارزش دارد.
 14. در طراحی کارت دعوت برای طراحان حرفه‌ای یک حس شخصی را در کارت دعوت خود جای دهید: در دنیای امروز بیشتر دعوت‌نامه‌ها آنلاین و با نرم‌افزار طراحی می‌شوند شما می‌توانید با استفاده از پاشیدن آبرنگ یا خوشنویسی حس خوبی به گیرنده کارت بدهید.
 15. در طراحی کارت دعوت برای طراحان حرفه‌ای حالت‌های رنگی را دوباره بررسی کنید: اگر در طراحی کارت دعوت دچار اشتباه در انتخاب رنگ شوید روی تمامی عناصر کارت تاثیر می‌گذارد. پس اگر شما از سیستم CMYK برای رنگ زمینه استفاده کنید موجب سردرگمی گیرنده کارت می‌شوید. بهتر است برای طراحی دعوت‌نامه‌های آنلاین حالت رنگی سندها را در RGB نگه‌دارید.
 16. در طراحی کارت دعوت برای طراحان حرفه‌ای بر ‌روی بسته‌بندی تمرکز کنید: همیشه طراحی یک کارت حرفه‌ای همراه با بسته‌بندی حرفه‌ای است. پس پاکت‌نامه‌ای که مکمل طرح کارت دعوت‌ شما است باید تهیه کنید و کارت خود را با آن آراسته کنید. ظاهر یک کارت مانند محتوای خود کارت با‌اهمیت و مهم است.
 17. کارت دعوت را روی کاغذ با‌کیفیت چاپ کنید: یکی از مهم‌ترین جزئیات یک کارت دعوت، انتخاب درست کاغذ است. باید کاغذ انتخاب شده مناسب با موضوع کارت شما باشد. کاغذ‌ها انواع مختلفی دارند اعم از مخمل و مقوا، پارچه‌ای ضخیم ولی بیشتر طرح‌ها روی مقوای صاف چاپ می‌شوند. ولی در حالت کلی برای طراحی کارت دعوت انواع مختلفی از وزن‌ها و بافت‌ها وجود دارد.
 18. استفاده از فویل و یا جوهرهای متالیک: همچنین استفاده از جوهر‌های متالیک برای کارت دعوت عروسی و تولد و یا فویل‌ها موجب درخشش مرزها و تصاویر می‌شود ولی حتما قبل از استفاده از این جوهرها باید با چاپخانه مشورت کنید.
 19. کارت تشکر ارسال کنید: بعد از اتمام جشنی که در آن افراد  مختلفی را دعوت کردید، برای کسانی که در رویداد شما شرکت کردند یا هدیه آورده‌اند،یادداشت‌هایی برای تشکر بفرستید. این یادداشت حتما نباید چاپی باشد می‌تواند به‌حالت دست نویس باشد و با این کار از مهمانان‌تان قدردانی کنید.

طراحی کارت دعوت خاص

سخن پایانی

پس نتیجه می‌گیریم در طراحی کارت دعوت حتما باید نکاتی رعایت شود که نتیجه کارت طراحی شده مطلوب باشد. نکاتی که در بالا ذکر کردیم می‌تواند به طراحی کارت دعوت برای طراحان حرفه‌ای بسیار کمک کند باشد.همچنین میتوانید برای طراحی کارت تبریک در قسمت سفارش اختصاصی طراحی سفارش طراحی خود را ثبت کنید

تیم تحریریه طرح کهن

این مقاله به کوشش اعضای تیم طرح کهن تولید شده است. طرح کهن، یکی از مجموعه های جوان و خلاق در زمینه طراحی گرافیک است که با تیم حرفهای خود توانسته در کنار بسیاری از برندهای مطرح کشور قد علم کند. این مجموعه با سابقه درخشانی که در زمینه طراحی گرافیک، طراحی کارت ویزیت، طراحی ست اداری، کاتالوگ و بروشور دارد، بهصورت طراحی آنلاین و غیرحضوری در خدمت مشتریان است.

هزینه ،تعرفه و قیمت طراحی لوگو 1403 - نرخ لوگو طرح کهن

هزینه ،تعرفه و قیمت طراحی لوگو 1403 - نرخ لوگو طرح کهن

 • مقالات مرتبط با طراحی گرافیک
68

1403/02/25-18:42:22

قبل از اینکه بخواهید طراحی یک لوگو را سفارش دهید مهم‌ترین نکته‌ای که باید بدانید قیمت طراحی لوگو مورد نظر شما است. همراه با بیان تعرفه طراحی لوگو، توضیحاتی در مورد لوگو و کارایی آن خواهیم داد.

ادامه ی مطلب
طراحی کارت ویزیت حرفه ای با 21 ترفند کاربردی- طرح کهن

طراحی کارت ویزیت حرفه ای با 21 ترفند کاربردی- طرح کهن

 • مقالات مرتبط با طراحی گرافیک
60

1403/02/25-18:15:38

داشتن کارت ویزیت برای کسب‌و‌کارتان موجب حرفه ای نشان دادن شما می‌شود و حتی کارت ویزیت حرفه ای، اعتماد مشتری را به شما افزایش می‌دهد. اما شما باید بدانید یک کارت ویزیت حرفه ای چگونه طراحی می‌شود و چه ویژگی‌هایی باید داشته‌باشد. در مطلب طراحی کارت ویزیت حرفه ای با 21 ترفند کاربردی با ما همراه باشید تا یک کارت ویزیت حرفه ای در اختیار داشته باشید.

ادامه ی مطلب

ارسال نظر